Leonardo (TV seriál)

Leonardo

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 180 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Přes zřejmou snahu a náročnost příprav a realizace na mě tento dokument působil jaksi sterilně. Samozřejmě, Leonardo da Vinci nebyl jen malíř, takže aby obrázek o něm byl kompletní, věnovali tvůrci velký prostor i jeho vynálezectví včetně různých létajících udělátek a bojových strojů (některé podle dobových nákresů i vyrobili a pokusili se je uvést do života), zájmu o anatomii, sochařství, hudbu atd. Prokládání hereckými výstupy ale působilo rušivě a nepřirozeně. To Fingon: V Museo Leonardo, Via de´Servi 66/68R, Firenze.(22.11.2004)

Dílo Leonarda Da Vinciho je jistě fascinující a velmi obsáhlé. Toto se snažili tvůrci zprostředkovat, z části se jim to povedlo, ani mi tak nevadili hrané sekvence, spíše testování pokusů ze současnosti. Celkově to na mě působilo krkolomně. Domnívám se, že dokument o jednom z největších géniu historie by se dal natočit působivěji.(19.3.2006)

Pro Leonarda mám velkou slabost. A kde jinde bych mohl vidět pokusy o rekonstrukci jeho geniálních plánů?(22.3.2006)

Úžas...(28.7.2012)

Zaujmavy dokument o "najgenialnejsom cloveku vsetkych cias" a jeho objavoch a zivote.(23.8.2010)