Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Vynikajúca komédia o "národných" vzťahoch od jedného z tvorcov Simpsonovcov kde kraľuje Paz Vega a zdatne jej sekundujú Adam Sandler a Tea Leoni. Je to milý príbeh, ktorý má trošku iný koniec ako som si predstavoval, ale mne to nevadí. P.S. Ten vtip so psom rulez:D(8.9.2008)

Příjemná a inteligentí romantická komedie od mistra Jamese L. Brookse. Film jde úplně jinou cestou než jiné žánrově podobné filmy a nebojí se dvouhodinové stopáže ani -na žánr- neobvyklého konce a nepůsobí samoúčelně, kýčovitě nebo dokonce hloupě. Inteligentní scénář, vynikající herci a brilantní režie zaručují zábavu pro všechny, kdo hledají kvalitní romantiku a zábavu.(13.8.2010)

V prvej polovici príjemne komická, v druhej únavne dramatická romantika, ktorej hlavným hrdinom je pán skladateľ Hans Zimmer. Jeho melódie preválcovali všetku snahu nevtieravú romancu a ako jediné ustáli miernu gýčovosť celku. Myšlienka fajn, herci fajn, ale príliž dlhé a príliž obyčajné, než aby si to zaslúžilo repete. 60%(4.1.2008)

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem to docela odepsal. A může za to Sandler, protože jsem čekal komedii a tak nějak jsem nedokázal strávit, že je to drama. Což mi tehdy pokazilo celý film. Až teď, po letech jsem dokázal ocenit tu povahu příběhu ale hlavně výborné obsazení a skvělé herecké výkony (hlavně Téa Leoni svou manželkou, které se existenčně i psychicky hroutí svět válcuje). Sice mi trochu nesedí to závěrečné vyznění a postava výborné Paz Vega mi zrovna dvakrát neseděla (stejně jako účes Adama Sandlera), ale s hodnocením musím jít rozhodně nahoru. 3,5*(9.11.2015)

Při sledování tohoto filmu jsem najednou měl pocit, jako kdyby ke mě domů přišli na návštěvu Adam Sandler, Téa Leoni a Paz Vega a začali mě vyprávět svůj příběh a já se při jejich vyprávění střídavě smál a střídavě plakal. Když svůj příběh dovyprávěli už jsem ani neplakal ani se nesmál, jen mě bylo krásně u srdce.(2.3.2007)

• Paz Vega

• - Když se na konci filmu loučí Flor (Paz Vega) s Bernice (Sarah Steele), tak se obejmou a Flor má mokrý kostým. V dalším záběru má na sobě kostým suchý. (Syna.1990)

• - Původně byla do role Debořiny matky obsazena Anne Bancroft. Nakonec však projekt opustila. (Coldrex)

• - Herečka Paz Vega neuměla anglicky a režisér James L. Brooks španělsky, proto při natáčení musel být neustále k dispozici tlumočník. (Coldrex)