Španglicky snadno a rychle

Španglicky ľahko a rýchlo

Spanglish

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Hodně zvláštní, zajímavý a dobrý film. Z počátku jde o komedii, pak o rodinné drama a končí to nesourodou romancí. Adam Sandler podal tlumený, ale o to lepší výkon ve filmu o tom, jaké trable mohou v rodinném soužití nastat, když klasická americká rodina zaměstná mladou Mexičanku s dospívající dcerou. Téa Leoni je skutečně nesnesitelná, Paz Vega neuvěřitelně krásná a Sandler vtipně dramatický.(9.3.2006)

Režisér mých oblíbených romantických komedií (Cena za něžnost, Lepší už to nebude) tentokráte mírně klopýtl, ale opět skvěle buduje vztahy a jeho vpravdě netradiční romance zato dala alespoň vyniknout herectví Adama Sandlera. Díky jeho citlivému (a velmi civilnímu) přístupu je jeho postava starostlivého otce tou, díky níž je film podstatně stravitelnější. První polovina byla totiž (alespoň pro mě) utahaná a rozvleklá, chyběly kvalitní dialogy, nevěděl jsem, kam film zařadit. Druhá pak nabídla několik silných momentů, u mě např. oboustranné vyznání Sandlera s Paz Vega v restauraci. Ta ztvárnila služebnou Flor, kolem níž se vše točí. Se svoji dcerou se dostane do bohaté rodiny, z které se pomalu (ze strany matky) vytratil cit i empatie. Dlužno podotknout, že mě svým hereckým výkonem po delší době zaujala i Téa Leoni. Přesto je ale komedie o začleňování dvou emigrantek do americké společnosti spíše rozkolísanou záležitostí!!(19.4.2006)

Adam Sandler mě ve vážné roli šéfkuchaře uprostřed hroutícího se manželství příjemně překvapil. Vážnou postavu zahrál přesně a s lehkostí jako ostřílený dramarický veterán. Takhle příjemně na mě zapůsobila už jen Sarah Steele a Paz Vega, už jen pohled na ni stačí k uklidňujícímu pocitu, což krásně dokumentuje scéna "Would you get outta the damn wind?". Od filmu Jamese L. Brookse jsem očekával trošičku něco jiného, ale nakonec jsem s výsledným produktem spokojen, poznal jsem vážného Sandlera, pro mě nové tváře Sarah Steele a Paz Vega a příjemně se po celou dobu bavil. Jen podle mě nejde o komedii, spíše romantické drama.(10.1.2009)

¡Ay mi madre! ¿Qué hago? Peli americana y ¿yo pongo cuatro estrellitas? Hmmm... Když ono je to milé, roztomilé, až slzu do oka loudící, aniž by to na diváka vyvíjelo nějaký zvláštní nátlak. Hrdě tvrdohlavá Flor hájící si své "mládě" je až dojemná, ale zase ne příliš a pro prudší a horkokrevnější reakci hodnou svého původu nechodí moc daleko. Střet kultur také stojí za to. ¡Maldita sea!, jsem okouzlena, a to nečekaně zcela. Paz Vega je lindísima, simpática, dulce y bien emotiva a musím se přiznat bez mučení, že nebýt jí, protože patří mezi mé nejoblíbenější španělské herečky, nějak by mě ani nenapadlo se na tento film kouknout, což by ale byla asi škoda. OK, vzdávám se, určitě škoda. Hudba je příjemná, Adam Sandler samozřejmě bezprostřední, Téa Leoni kouzelně a neuvěřitelně potrhlá a obě dvě dcery moc fajn. Babička pobaví. Celkově velice příjemný filmík, po kterém zůstává příjemný a lehký dojem a vzpomínka na něj vyvolává stejně lehký úsměv na tváři. ¡Bravo!(1.10.2011)

Dlouho jsem neviděla tak povedené spojení příjemné komedie s romantickou zápletkou. Nedá se tu sice mluvit o hereckých výkonech, ale rodinný film vás pohltí citovými scénami, nebo nesmělou vtipností a prostě se vám zalíbí svou naprostou přirozeností. Další plus pro mě znamená kouzelné, zato smutné rozuzlení a konec, který nekončí ,,happy endem" Byla to pro mě dávka emocí :)(7.6.2008)

• - Herečka Paz Vega neuměla anglicky a režisér James L. Brooks španělsky, proto při natáčení musel být neustále k dispozici tlumočník. (Coldrex)

• - Režisér filmu James L.Brooks neumí španělsky. (Pumiiix)

• - Kabriolet Audi v několika záběrech nemá poznávací značku. Během jízdy na dálnici však už značku má. (Terva)