Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

Trailer

Malarkey

Snadno a rychle já se k tomuhle filmu teda nedostal. Koukám a nestačím se divit. Film jsem chtěl vidět od jeho premiéry. Viděl jsem ho až po sedmi letech. Pořád mi unikal v televizi, pak jsem na něj kolikrát pozapomněl i já, ale nakonec jsem se teda dočkal. Přiznám se, že tenkrát mě na film nalákal hlavně Adam Sandler, to je typ herce, u kterého mi sedí jeho humor a vlastně všechny jeho filmy, které kdy vydal. Taky mě potěšilo, že tenhle film není vůbec blbej a on tam nehraje blázna, ale naopak. Nicméně co se týče preferencí, časem jsem začal názory přehodnocovat a lákala mě ve filmu především Paz Vega. Když jsem se nakonec dočkal, film jsem si užíval. Nejenom, že skončil jinak, než by taková klasická komedie s romantickými prvky měla skončit, ale také z ní byla cítit realita, životní úděl a kolikrát i prázdnota, která je v každém z nás. Film byl hrozně hezký a i přes pár divných scén, kterým jsem dost nerozuměl, nebo spíš jenom životně nesouhlasil, jsem byl víceméně dost spokojený. Adam Sandler je pan herec. Ukázal to už s pár filmy a tady to ukazuje zase. A Paz Vega je nádherná ženská, která se ukazuje v tom nejkrásnějším a nejpřirozenějším světle. A nejhezčí na tom všem je, že ten film díky tomu ukáže rozdíly dvou národů a ukáže je neuvěřitelně krásně. Zaplať pánbůh za náhody a zaplať pánbůh za fakt, že se na světě najdou lidi, kterým naše duše dokáže porozumět, respektive, že si ty duše ta naše duše dokáže najít. Bez nich bychom ten život totiž přežít nedokázali. ()

Šakal

Tak teď již vím, kde se to v tom " věčném komikovi " Sandlerovi v komorním snímku M. Bindera http://www.csfd.cz/film/224695-volani-o-pomoc/ vzalo. On " potrénoval " již zde. Velká škoda, že se Adam ( až na vyjímky ) drží komediálních rolí. Že v něm třímá i vážnější potenciál ( poloha )dokázal dostatečně již v obou zmiňovaných snímcích. Přiznávám, že od tohoto snímku jsem očekával trochu něco jiného, nicméně tím nechci říci, že výslednou podobou jsem byl zklamán ( ba právě naopak ). Spanglish je překvapivě vyzrálý snímek, který nejvíce sráží jeho přílišná stopáž a balancování mezi několika žánry. To co naopak snímek táhne do nadprůměru jsou herecké výkony a to jak Adama Sandlera coby Johna Claskyho, tak především krásné španělky Paz Vega jako hospodyně Flor. 70% ()

Aknah

Dlouho jsem neviděla tak povedené spojení příjemné komedie s romantickou zápletkou. Nedá se tu sice mluvit o hereckých výkonech, ale rodinný film vás pohltí citovými scénami, nebo nesmělou vtipností a prostě se vám zalíbí svou naprostou přirozeností. Další plus pro mě znamená kouzelné, zato smutné rozuzlení a konec, který nekončí ,,happy endem" Byla to pro mě dávka emocí :) ()

SeBig

Musím uznat že jsou i lepší filmy než uřvaná španělka a její dcera který si našli džob u skoro bohatý rodiny s nafoukanou manželkou a manželem (Adam Sandler) který si zaslouží někoho jiného. Je to docela dobrý dávám tři hvězdy za docela dobrý příběh a samozdřejmě za Adama Sandlera bez kterýho by ten film byl na prd takze to je muj nazor. ()

juta

Spoiler v komentu! Na jednu stranu šlo o milou komedii a romantiku, ale na druhou stranu jsem čekal poněkud více. Co mě nejvíce mrzí je otevřený konec, nebo spíše takový závěr, z kterého je patrné, že větu "žili spolu šťastně až do smrti" zde nelze použít a to je při čekání u dvouhodinového filmu kapánek zklamáním. ()

• Ve scéně, kdy si John Clasky (Adam Sandler) připravuje toust k večeří, v první scéně pokládá vejce na slaninu, která je na rajčeti, a celé to zakrývá zelným listem a vrchním plátkem toustu. Ovšem v následující scéně, kdy je toust rozpůlen, jsou ingredience zpřeházené - vejce je nad zelným listem a slanina je pod rajčetem. K tomuto rozložení by přitom nedospěl, ani kdyby celý toust otočil. (8Dandee)
  • Kazeta kterou používá Flor na výuku angličtiny je pravá. (Pumiiix)
  • Sarah Steelová kvůli roli Bernice přibrala přibližně 6,8 kg. (darek kartac)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)