Španglicky snadno a rychle

Španglicky ľahko a rýchlo

• Nový Zéland

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Při sledování tohoto filmu jsem najednou měl pocit, jako kdyby ke mě domů přišli na návštěvu Adam Sandler, Téa Leoni a Paz Vega a začali mě vyprávět svůj příběh a já se při jejich vyprávění střídavě smál a střídavě plakal. Když svůj příběh dovyprávěli už jsem ani neplakal ani se nesmál, jen mě bylo krásně u srdce.(2.3.2007)

Hodně netradiční romantická komedie. Závěr je super. Vožralá tchýně je super. Dialogy jsou úžasné, ač často až moc duchaplné a nereálné na vzniklé okolnosti. Po většinu času jsem se místy usmíval a oceňoval nepodbízivý humor. Jenže ta stopáž je ke konci už docela úmorná. Hlavně scény, kdy se řeší něco nového, co nikam neposouvá hlavní dějovou linii. A že tam takových zastávek je.(27.6.2014)

• Derek

brooksovy dlhe prestavky medzi filmamy prilis neprespievaju, cim novsi film tym vacsia blbost (sklz od prvej oscarovej ceny za neznost, ktora tiez nebola nic extra az k spanglish je obrovsky) a hlavne vyvolava vo mne pocit ze brooks nevie rezirovat (v dramatickych chvilach si pomaha stylom "tak jde cas", kde nazoomuje na tvar herca ktory sa prave dozvedel nejaku zdrvujucu spravu a do toho hra srdca trhajuca hudba) a hlavne nema cit pre vyber scenara, lebo taku tupost s tolkymi preafektovanymi postavami sa len tak nevidi... herci su na tom dost zle (hlavne tea leoni je neskutocne hrozna a vsetky jej sceny su ukricane a afektovane, sandler tiez cely cas bud place alebo strasne prehrava) i vdaka faktu ze skoro vsetky zenske postavy su napisane aby sa chovali ako idioti (co je problem, lebo film je hlavne o zenach), sem tam sa objavy i nejaka vtipna scena ale to je strasne malo...(17.8.2012)

Jsem velký fanda "sandlerovek", komedií, které jsou někdy až příliš ztřeštěné, ale mají mnohdy i vážnější podtext. Tahle komedie se snad ani mezi typické sandlerovky zařadit nedá, protože je tu silně zastoupen romantický prvek s návazností na téma rodina, manželství, vztahy mezi lidmi. Rozhodně jsem se nenasmál tolik jako u Kursu sebeovládání, přesto jsem spokojen. Paz Vega je pořád stejně okouzlující jako v Sex a Lucía.(24.7.2007)

Tak teď již vím, kde se to v tom " věčném komikovi " Sandlerovi v komorním snímku M. Bindera http://www.csfd.cz/film/224695-volani-o-pomoc/ vzalo. On " potrénoval " již zde. Velká škoda, že se Adam ( až na vyjímky ) drží komediálních rolí. Že v něm třímá i vážnější potenciál ( poloha )dokázal dostatečně již v obou zmiňovaných snímcích. Přiznávám, že od tohoto snímku jsem očekával trochu něco jiného, nicméně tím nechci říci, že výslednou podobou jsem byl zklamán ( ba právě naopak ). Spanglish je překvapivě vyzrálý snímek, který nejvíce sráží jeho přílišná stopáž a balancování mezi několika žánry. To co naopak snímek táhne do nadprůměru jsou herecké výkony a to jak Adama Sandlera coby Johna Claskyho, tak především krásné španělky Paz Vega jako hospodyně Flor. 70%(9.8.2010)

• Téa Leoni

• - Sarah Steele byla vybrána do role Bernie z 2000 mladých hereček. (Pumiiix)

• - Herečka Paz Vega obdržela za tento film ocenění Objev roku na Phoenix Film Critics Society 2004. (Rosalinda)

• - Herečka Paz Vega neuměla anglicky a režisér James L. Brooks španělsky, proto při natáčení musel být neustále k dispozici tlumočník. (Coldrex)