Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vydavatel Jack, žije se svou ženou a dcerou celkem spokojeným životem. Cestou na vysněnou dovolenou do Indie, však letadlo unesou teroristé a 15 nevinných lidí příjde o život. Zoufalý muž se sám vrací domů a hledá smysl strašlivého krveprolití, ve kterém ztratil rodinu. Je otřesený, když se dozví, že únosce propustili. Místo dovolené mu zůstala jen hrůzná vzpomínka a snad šance na pomstu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

novoten 

všechny recenze uživatele

Největším překvapením tohoto snímku je to, jak lehce dokáže v první půlhodině střídat žánry. Rodinné drama, dusný thriller, konspirační teorie a překvapivé pointy? Děsivá kombinace, která by v jistější režisérské ruce mohla fungovat, ale u navždy neznámého Johna Irvina jen a jen mate. Potenciál Ironse i Whitakera zůstal absolutně nevyužitý. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ke mně žádný čtvrtý anděl nepromluvil, a tak ani čtvrtá hvězda nebude. Pan Irvin může být rád za tři, protože jsem zoufale postrádal větší akci, a napětí se ztrácelo někde mezi chlapeckým dabingem Foresta a uhlazeným Brandonem, kterého raději měli nechat dál odpočívat v klíně Kelly. Nejvíc zarážející na tom všem celém je však to, že Čtvrtý anděl byl včera večer nejlépe vypadajícím filmem v televizním playlistu... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zacne sa to ako dalsia variacia Death Wish ozvlastnena len politickym pozadim pachatelov, ktori zmasakruju rodinku hlavneho hrdinu. Je to podane serioznejsie, comu napoveda aj herecke obsadenie. Bohuzial v Irvinovom podani je to strane nezazivne. Prva polovica ma vôbec nebavila. Film zacal naberat grady az ked sa spojil hlavny hrdina Irons s vysetrovatelom Whitakerom a konecne zacali prichadzat na to kto za tym vsetkym stoji v pozadi. Lenze to uz bolo prilis neskoro, aby to film zachranilo. Akcnych scen tu vela nie je a prilis dobre mi nepripadali. Skoda, ze tu nemal väcsi priestor Jason Priestley v netypickej ulohe. Evidentne ma na viac ako bezne predvadza. Vysledkom je klasicka Irvinovka. Film so zaujimavym nametom ale nezazivnym prevedenim. 5/10. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jo, do Indie, blbečku.......... Supr rodina, děti sprostý a stále se hádaj, ale je to rodina. Změna dovolený a odlet do Indie, který se nezdaří, zažehne velkou odplatu. Docela brutální začátek, beznaděj a smutek, který je podpořen smutným hudebním doprovodem. CITÁT - Sebeobrana není vražda, pokud se nejedná o pomstu.......... Vesněs se pak film soustředí jen na vyšetřování a politiku. Nudné fráze a rádoby šokující rozuzlení mě však nějak nenadchlo. Dramatizace v podstatě žádná. Snad jen Forest Whitaker mohl diváka potěšit svým herecky nehereckým výkonem. On to, ale jinak neumí. Nesmyslná přestřelka ve vlaku tomu dala ránu. Jako by si tvůrci už nevěděli rady s nudným dějem, tak do něj přimíchají jednu akční scénku. Podprůměrný snímek, který bude záhy zapomenut. CITÁT - Jděte do prdele........ ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Kvalitný, no len štandardný akčný thriller, ktorý zráža k zemi najmä televízne spracovanie. Únos a akčné scény boli veľmi lacné. Príbeh ako taký však bol spracovaný celkom slušne a tak myslím, že na jeho podstate by profesionálnejší prístup veľa nezmenil. Nenudil som sa a to je hlavne. Irons si svojho prvého poriadneho akčného hrdinu vychutnával s chuťou. 60%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v anglickém Londýně a ve francouzské Paříži. (Terva)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného románu Robina Neillandse z roku 1985, který jej vydal pod pseudonymem Robin Hunter. (Terva)

Reklama

Reklama