poster

Francouzova milenka

 • Velká Británie

  The French Lieutenant's Woman

 • Československo

  Francúzova milenka

Drama / Romantický

Velká Británie, 1981, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Je ťažko polemizovať, ktorá línia milostnej drámy bola vystihnutá lepšie. Tá súčasná dostáva oveľa menej priestoru a nestihne povedať toľko, čo tá historická, ale bez nej si ten film predstaviť ani nedokážem. Predstavuje totiž veľmi príjemné spestrenie a odľahčenie historickej pochmúrnej atmosféry z načrtnutého scenára, aj keď ani tá nebola z najľahšieho súdka. A aj keď sa jedná o jedny z prvých hlavných úloh Ironsa aj Streep, pôsobili poriadne isto a dôveryhodne. 80%.(9.3.2008)

 • Amputace
  ***

  Za největší přednost filmu považuji způsob, jakým se vyrovnal s metafikční rovinou knihy. Zbytek je bohužel ve většině jen chladným podáním toho "nejdůležitějšího z knihy" - často navíc s nedostatečným důrazem na psychologii postav, jejichž chování není vždy pochopitelné a uspokojivě vysvětlené. Jako nečtenář knihy bych z filmu pravděpodobně neměl vůbec nic. Nebo právě naopak, kdoví.(7.2.2013)

 • Skuby47
  ****

  Zvolna plynoucí milostné drama, které díky tomu, že se odehrává ve dvou dějových liniích, velmi zajímavě se prolínajících, nenudí. Oba příběhy – ten hraný i ten současný uvěřitelně herecky zvládli Irons a Streepová. Námět je docela obyčejný, ale nápaditá paralela historie a současnosti, dvě rozhodnutí a dva konce spolu se skvělou výpravou a kostýmy i kouzelnými lokalitami, v nichž se natáčelo, posouvají snímek mezi výjimečné.(19.12.2014)

 • Skip
  *****

  Zpracovat Fowlesovu knihu tak, že se natáčí filmová adaptace stejnojmenné Fowlesovy knihy, je velmi originální a docela dobře to vystihuje i styl, jakým je kniha napsána, protože Fowles dělal i v knize "srovnávací odskoky" z viktoriánské Anglie do moderní doby. Ke krásným záběrům přírody a ponurých uliček v Lime, Exeteru a Londýně, pěkné výpravě a kostýmům si přidejte skvělé herecké výkony Meryl Streepové a Jeremyho Ironse a čeká vás jedinečný filmový zážitek.(1.11.2007)

 • blackrain
  ****

  Film ve filmu se dvěma dějovými rovinami, kde excelují Meryl Streep a Jeremy Irons. Ti dva si tak sedli, že to mezi nimi přímo jiskří. Obě dějové roviny jsou dokonale propojeny. Musela jsem se na film podívat několikrát, abych se mu dostala na kobylku. Musím přiznat, že pokaždé se v mých očích posunul někam dál a tak to bude i nadále pokračovat. Nikdy nezapomenu na úvodní scénu se zahalenou Meryl Streepovou. Její pohled mluví za vše.(29.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace