poster

Dům duchů

 • Portugalsko

  A Casa dos Espíritos

 • Německo

  Das Geisterhaus

 • Dánsko

  Åndernes hus

 • USA

  The House of the Spirits

 • Francie

  La Maison aux esprits

 • Slovensko

  Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA / Francie, 1993, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  *****

  Mám moc ráda Meryl Streep, takže nevynechám jediný film s ní. Dům duchů není výjimka a musím říct, že tenhle její film patří k těm u mě více oblíbeným. Nevím proč, prostě u mě navodil takovou tu správnou atmosféru, což rozhodně všechny filmy nedokážou. Moc se mi líbilo, jak se jednotlivé postavy měnily v běhu času. Třeba Meryl hrála svou Claru od slečny až po stařenku a to samé i Jeremy Irons. Výkony obou byly prostě skvělé. I když Esteban mi jako člověk moc sympatický nebyl, Jeremy ho zahrál skvěle, a tak jsem mu to odpustila. Ve filmu jsou krásně ukázány povahy několika lidí, někteří méně, někteří více příjemní. Když umírala Clara, musím říct, že mi i slza ukápla. Film se mi líbil, byl o lidech a lidských charakterech a na třech generacích jedné rodiny krásně dokázal ukázat dobu, lidi i prostředí.(9.6.2014)

 • Rob Roy
  ****

  Kvalitní drámo, jehož základním kamenem jsou výkony Closeové, Ironse a Streepové. Ti táhnou celý film. Především Irons je vynikajicí. Scénář dobrý, o dramatické situace není nouze ( někdy možná trochu předvídatelný ). Film trochu ubíjí neuvěřitelná statičnost, kamera neprovede za celý film jedinou jízdu, téměř nulový pohyb. Chtělo by to trochu oživení. A v závěrečné třetině trošku drhne tempo. A pak místy i dabing, jak říká Gary... Jinak spokojenost(17.6.2005)

 • Anderton
  ****

  Prvú hodinu Domu duchov som sa musel zmierovať so zvoleným skratkovitým štýlom rozprávania, keď sa vždy po niekoľkých scénach presúvame o roky až dekádu ďalej. Po adaptácii mysle som si ale zvykol a je to zásluha Billieho Augusta, pretože výborne zvláda polopatizmus, politické zjednodušovanie, pátos a predovšetkým silné emócie. Takže prečo mu to vlastne vyčítať? Pre podrobné zachytenie dejín a motivácie postáv by to možno chcelo výpravný 10 dielny seriál. Tento štýl rozprávania má ale tú výhodu, že má dej spád a každá scéna má pre diváka silnú informatívnu hodnotu. August má k dispozícii maximálne lahôdkové obsadenie, kde zaujmú snáď všetci herci bez výnimky. Sebeckí intelektuáli išli Ironsovi vždy na jedničku, táto postava je bezpochyby jednou z jeho životných. Mal za ňu vôbec nomináciu na Oscara?(12.12.2012)

 • plechulka
  ***

  Úžasné obsazení mě skoro nutí přidat ještě jednu hvězdičku, ale 140 min je 140 minut. Dokážu si představit, že předloha je "tlustá bichle", jak už jihoamerické romány bývají a čte se skvěle, ale film je fakt trochu moc zdlouhavý. Chápu, že ten, kdo předlohu zná, ocení množství "neodstřižených větviček", ale přece jen je néně někdy více a speciálně poslední část bych trošku "ostříhala". Nicméně herecké výkony parádní.(5.7.2007)

 • kalap
  *****

  O nie panstvo, protiklady sa priťahujú priam osudovo. Žena, ktorá vidí veci, ktoré iný nevidia a je pritom čistá nepoškvrnená a v tom zbadá energiu, živel v ľudskej podobe, ktorý nieje celkom košer a ľuský čistý, ale je to sila, ktorá ju priťahuje a priam pohlcuje a ona sa tej sile oddáva a robí mu zároveň anjela strážneho.(17.8.2009)

 • - Meryl Streep hraje ve svých 44 letech 18ti letou dceru. (Aknah)

 • - Isabel Allende (narozena 1942) je jednou z nejčtenějších latinskoamerických autorek. (cheyene)

 • - Rozdíl mezi děním v románu a dějem ve filmu je obrovský. Pár kritiků dokonce napadlo myšlenku, že to vůbec není román Isabel Allende. (Terva)