Dům duchů

The House of the Spirits

Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Z tohoto filmu mám velice zvláštní pocity. Začátek mi příliš nesednul, nárážím hlavně na telepatické okamžiky hlavní hrdinky, které působily jaksi nevhodně. Ovšem jak se děj rozbíhal, zvýšila se dramatičnost a příběh se stal rázem zajímavějším. Herci předvedli skvělé výkony a nemalou úlohu na celkovém vyznění má zajisté i Zimmerova hudba.(15.6.2005)

[6/10] Cez zaujímavé herecké postavy, krásnu výpravu filmu, dobrúatmosféru s príjemnou hudbou.. Ale tento film má niektoré pasáže nudné, úvod nič moc, ale potom sa príbeh aspoň trochu rozbehol a malo to po celý čas slušnú úroveň, ale nejaký extra silný aspekt tento film nemá, no aj tak sa to dalo pozrieť. Dom duchov je dobrá dráma, no mohlo to byť lepšie, predsa len od pomerne vysoké hodnotenia som čakal viac, proti drámam nič nemám, ale proti filmu pár výhrad by určite bolo.(13.12.2012)

Bála jsem se délky filmu, ale film je natolik sugestivní a strhující, že mi ani tak dlouhý nepřišel. Byla jsem vtažená do příběhu hned od první minuty a ještě dlouho po shlédnutí jsem na něj musela myslet. Příběh je moc zajímavý a vyplatí se ho sledovat pozorně, ale je i velmi zvláštní, co se celkového pojetí týká. Knihu jsem bohužel nečetla. Budu to muset napravit. Herecké obsazení je opravdu hvězdné, co jméno, to hvězda.(13.12.2012)

Dlouho jsem v sobě neměl takový rozpor v tom, jak mám ohodnotit film. Jelikož jsem se však dostatečně brzy smířil se skutečností, že mám co do činění s rozvleklou rodinnou ságu a že z potenciálu názvu nebude nic (věčná škoda), pálím za čtyři. Samozřejmě existují i další elementy, jako například Hans Zimmer, Meryl Streep, Glenn Close nebo Winona Ryder, které si spravedlivé hodnocení vysloužili perfektní prací.(26.7.2011)

Skvělé romantické drama, které vyzdvihuje hlavně velmi silný příběh a vynikající herecké výkony Glen Close a Jeremy Ironse, za nimiž ostatní představitelé hlavních a vedlejších rolí lehounce pokulhávají. Hudbu Hanse Zimmera jsem vůbec nepoznávala, což je také dobře, aspoň vidím, že nepoužívá jen ty své stále stejné motivy. Jo, přesně takhle má vypadat opravdu dobrý film.(29.4.2009)

• - Isabel Allende (narozena 1942) je jednou z nejčtenějších latinskoamerických autorek. (cheyene)

• - Meryl Streep hraje ve svých 44 letech 18ti letou dceru. (Aknah)

• - Rozdíl mezi děním v románu a dějem ve filmu je obrovský. Pár kritiků dokonce napadlo myšlenku, že to vůbec není román Isabel Allende. (Terva)