poster

Dům duchů

 • Německo

  Das Geisterhaus

 • USA

  The House of the Spirits

 • Slovensko

  Dom duchov

Drama / Romantický

Portugalsko / Německo / Dánsko / USA, 1993, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ***

  poněkud přehnaně dlouhý, a tedy i na pozornost náročný snímek hezky pracuje s archetypy mužské nadřazenosti, dobře zasazenými do konkrétních historických událostí... nutno vyzdvihnout kvalitní herecké výkony a slušnou výpravu, ale stopáž mi prostě nedovolovala si film užít. konec zrovna nepřekvapil a i díky množství hluchých míst nemohu jít nad 60%.(2.12.2010)

 • pakobylka
  *****

  Velmi emocionální a zejména v závěru vyhrocené drama, jehož ústřední postavou je podle mého názoru Esteban Trueba - muž, který zbohatl především díky tomu, že byl tvrdý sám k sobě i ke svému okolí. Na pozadí pohnutých osudů členů jeho rodiny, poznamenaných despotickou povahou pána domu, v Chile probíhají - zpočátku nenápadně - společenské změny, které vyvrcholí vítězstvím sjednocených levicových stran ve volbách. Ale odveta poražené strany na sebe nenechá dlouho čekat ... Esteban Trueba od mládí touží po co největším dílu moci (i když ne přímo politické) a v průběhu svého života sklízí jen to, co sám zasel - nestačí se divit, co mu vyrostlo a přicházející události ho přimějí k pochybnostem a ke změně celoživotních názorů. Jeho šokující vykolejení a ztráta všech jistot po násilném politickém převratu, kdy veškerou moc přebírá vojenská junta, jsou zachyceny naprosto realisticky - stejně jako prakticky všechny epizody mapující život hrdinů příběhu během dlouhé řady let. "Nadpřirozeno" se na první pohled zdá být jen téměř nadbytečným bonusem snímku, ale ve skutečnosti dotváří a podtrhuje jeho vypjatou, sugestivní atmosféru - málo platné, nemůžeme očekávat, že dar jasnovidectví nebo duchové mrtvých mohou nějak podstatně ovlivnit lidské konání a jeho důsledky.(28.8.2009)

 • Orlau32
  *****

  Vynikající filmové zpracování románu Isabel Allende, dcery bývalého chilského prezidenta. Hodně mi to připomnělo roky po válce u nás, kdy samozvané revoluční bandy šly po známých osobnostech jenom proto, že měly třeba německé jméno (jako Bauer, Müller, Neumann a pod.), ikdyž byli Češi ( zjišťováním se nezdržovali). V lepším případě šli do vězení. Ale to jenom na okraj. Ve filmu hraje 5 světových hvězd a nevím, o kom bych řekla, že byl lepší. Všichni na 1*. Psychologický film - úžasný zážitek.(21.11.2008)

 • Jossie
  ****

  Velmi zajímavý a poutavě natočený film s množstvím výborných herců v hlavních rolích. Ze začátku velmi starobylé, až mystické, postupně zachycující dějiny Chile až k vojenské diktatuře. Je to příběh o krutém prozření jednoho člověka ( skvěle ho zahrál jeremy Irons ), o velké lásce a velké bolesti. Velmi zajímavě je natočena scéna autonehody. Kdo má rád dobrý příběh, určitě si přijde na své.(1.7.2005)

 • Hal_Moore
  ****

  Tohle pomalu plynoucí historické, mírně nadpřirozené drama jsem si vychutnal až do poslední kapky. Bezchybné vedení herců - od Oskarového Ironse přes jisté Meryl Streep a Glenn Close až po mladou generaci Winonu Ryder a Antonia Banderase. Hlavní složkou filmu jsou herci a ne příběh, který se nevyhnul pár zbytečným a do očí bijícím scénám - podívejte, nejde o Hollywoodský film, tady jsme v Evropě (děti, koupající se v řece), po delší době časově trochu přetaženým scénám, a ke konci podobné ztrátě dechu, jaká lze vidět u některých hlavních představitelů. Hans Zimmer se svým prvním plně orchestrálním soundtrackem také nezklamal a stal se nedílnou součástí celku, bez které by Dům duchů nebyl na tak jasné čtyři hvězdy.(22.12.2008)

 • - Meryl Streep hraje ve svých 44 letech 18ti letou dceru. (Aknah)

 • - Isabel Allende (narozena 1942) je jednou z nejčtenějších latinskoamerických autorek. (cheyene)

 • - Natáčelo se v Dánsku a Portugalsku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace