Příběh Wendella Bakera

The Wendell Baker Story

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Jak mám filmy téhle tvůrčí skupiny ve Frat Packu rád, nějak mi to tentokrát nesedlo. Začátek se pomalu rozjíždí, Wendell je až moc velký buran na to, abych tý hezký Hispánce věřil, že je s ním pro velikost jeho srdce (a ani pro velikost toho druhého orgánu). Vlastně to dostane andersonovsko-willsonovský spád až zhruba 40-50 minut před koncem (kdy si pak říkáte, jak zbytečné a zbytečně zdlouhavé a nenápadité byly všechny scény až do odchodu z vězení), ale ten konec pak nemá chybu. Jenže pro mne přišel příliš pozdě, byť Seymour Cassel opět válí.(21.2.2010)

• Martin741

No nechapem 4 hviezdicakarov, co tam doprdele videli ? Nevyrazny sivy priemer, kult ani omylom. Nudny proibeh, scenaristicka bieda a ja sa mam smait nad "super genialnym napadom" ze predaj falosnych vodicakov ilegalom. Strasna bieda, dalsia umelohmotna americka komedia, ktora nema poriadny humor . 25 %(29.12.2018)

Podle mě skvělý film. Luke i Owen byli naprosto úžasní, oba se do své role dokonale hodili. Film i trošku pobavil, hlavně teda Owen, nebýt jeho, zřejmě by film ani nemohl být nazýván komedií. Jedinou výtku k filmu, velmi závažnou, ale mám ... Vadilo mi, že v každé druhé scéně musela být zmíněná Doreen, která je mě osobně příšerně nesympatická ... Možná, kdyby vyměnili herečku, tak by mi nevadilo ani její jméno v každé páté větě ... Každopádně skvělý film, hlavně velká pochvala pro Owena, ten opravdu umí vykouzlit úsměv na tváři kdykoliv, kdy otevře pusu ...(2.12.2013)

• petaspur

Wendell se živí výrobou texaských řidičů z mexických přeshraničních sprintérů. Uspokojen svým posláním zapomíná na to, že jeho dokonale prostorově dimenzovaná přítelkyně Doreen je znuděná jeho časově náročným zaměstnáním a chce žít raději s někým, kdo na ni má čas. Wendellovy oči, zaslepené dolárky, však již nedokáží rozeznat zpoceného Mexikána od poldy, který dostane od státu nasypáno do prasátka za polapení podvodníčka. Vězení je pak tím správným dnem, od kterého se může Wendell, v této nevtipné komedii, odrazit k světlým zítřkům.(23.7.2009)

Pohodová super zábava, kde se sešla fakt slušná komediální sestava v čele s Lukem Wilsonem a se záporákem v podobě zlýho hlavního ošetřovatele (headnurse) v domově důchodců Owenem Wilsonem. Co se týká příběhu v podobě napravenýho podvodníka, co se snaží všechno napravit a získat zpátky svoje ztracený děvče nepřináší nic moc novýho, ale stejně sem se fakt s chutí pobavil(30.3.2008)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)