Příběh Wendella Bakera

The Wendell Baker Story

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

• Martin741

No nechapem 4 hviezdicakarov, co tam doprdele videli ? Nevyrazny sivy priemer, kult ani omylom. Nudny proibeh, scenaristicka bieda a ja sa mam smait nad "super genialnym napadom" ze predaj falosnych vodicakov ilegalom. Strasna bieda, dalsia umelohmotna americka komedia, ktora nema poriadny humor . 25 %(29.12.2018)

• Xmilden

Nejmladší z bratrů Wilsonových si napsal, produkoval, zrežíroval a také si zahrál hlavní roli ve svém doufejme posledním filmu na jehož tvorbě se podílel. Nedopadlo to totiž nikterak slavně. Příběh zachraňuje duo staříků. Postavy, které hrají Owen Wilson anebo Will Ferrell také mnoho zruchu nepřinesly.(2.12.2010)

• petaspur

Wendell se živí výrobou texaských řidičů z mexických přeshraničních sprintérů. Uspokojen svým posláním zapomíná na to, že jeho dokonale prostorově dimenzovaná přítelkyně Doreen je znuděná jeho časově náročným zaměstnáním a chce žít raději s někým, kdo na ni má čas. Wendellovy oči, zaslepené dolárky, však již nedokáží rozeznat zpoceného Mexikána od poldy, který dostane od státu nasypáno do prasátka za polapení podvodníčka. Vězení je pak tím správným dnem, od kterého se může Wendell, v této nevtipné komedii, odrazit k světlým zítřkům.(23.7.2009)

• Djkoma

I přes spojení bratrů Wilsonových, Owena, Luka a Andrewa, není Příběh Wendella Bakera žádná velká zábava. Andrew jako režisér i scénárista nepůsobí nijak geniálně a zábavné jsou jen výjimečné okamžiky se staříky, kteří bali mladé holky jako když jim bylo dvacet. Dosti mě zklamal Owen Wilson, kterého mám moc rád a přijde mi komediálně velmi nadaný, ale zde nepředvádí i díky scénáři žádný velký výkon. Podobně je na tom i jeho bratr Luke, který chvílemi působí velmi jednoduše s pramalými hereckými kvalitami. Přes to všechno jde o film vcelku pohodový, který určitě neurazí nikoho, ale neočekávám, že si ho někdo bude s radostí a chutí pouštět každý týden ve sběratelské edici na dvd:).(8.11.2008)

S klidným vědomým bych se ztotožnil s názory, že jde o zbytečný film s nulovým přínosem pro diváka. Tvůrcům snad nějaké kováčky vynesl. A pakliže ne, ať nesmutní; patrně nebude složité natočit alespoň o chloupek lepší podívanou. No, a proč tedy tři hvězdy? Protože to mělo spád a tempo, díky čemuž jsem se nemusel utápět v myšlenkách vystihující první větu.(4.6.2011)

• - Film se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)