Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wendell Baker je drobný podvodníček, kterého se jeho bezúhonná přítelkyně Doreen marně snaží přesvědčit, aby si našel skutečnou a poctivou práci. Navzdory varovným radám kolegyně Marianne je však pro jeho velké srdce a nakažlivý optimismus dlouho ochotná snášet jeho nezralost. Když jsou však Wendell a jeho parťák Reyes zatčeni za prodávání falešných řidičáků ilegálním mexickým imigrantům, má toho Doreen dost, a když je Wendell odsouzen a poslán do vězení, rozejde se s ním. Wendell, pro něhož je vězení jen dalším dobrodružstvím, je tu brzy jako doma. Když ale dostane poslední dopis od Doreen a přečte si, že ho opouští, protože je pro život zcela nevhodný partner, konečně se nad sebou zamyslí. A když se dopisy, které jí napsal, vrátí zpět neotevřené, rozhodne se napravit a získat zpět svou milou, přestože se mezitím dala dohromady se seriózním obchodníkem s potravinami Davidem. Wendell začne studovat hotelový management z knih, které si vypůjčí ve vězeňské knihovně, a když je po čase propuštěn na podmínku, dostane práci ve Shady Groves, ponurém domově důchodců, řízeném protivným Neilem Kingem. Ten se svým komplicem McTeaguem rozjel v domově podvod tak cynický, že šokoval dokonce i Wendella. Společně falšují zdravotní karty důchodců, jejich léky prodávají na černém trhu a důchodce, prohlášené za mrtvé, odvážejí na farmu Neilovy děsivé matky Wandy, kde je nutí pracovat jako otroky. Napravený Wendell se rozhodne důchodcům pomoci zachránit „zesnulé“ přátele. Tři z nich, Boyd Fullbright, Skip Summers a poněkud tajemný L. R. Nasher, mu na oplátku nabídnou pomoc při záchraně jeho vztahu s Doreen. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nejmladší z bratrů Wilsonových si napsal, produkoval, zrežíroval a také si zahrál hlavní roli ve svém doufejme posledním filmu na jehož tvorbě se podílel. Nedopadlo to totiž nikterak slavně. Příběh zachraňuje duo staříků. Postavy, které hrají Owen Wilson anebo Will Ferrell také mnoho zruchu nepřinesly. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pohodová super zábava, kde se sešla fakt slušná komediální sestava v čele s Lukem Wilsonem a se záporákem v podobě zlýho hlavního ošetřovatele (headnurse) v domově důchodců Owenem Wilsonem. Co se týká příběhu v podobě napravenýho podvodníka, co se snaží všechno napravit a získat zpátky svoje ztracený děvče nepřináší nic moc novýho, ale stejně sem se fakt s chutí pobavil ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

S klidným vědomým bych se ztotožnil s názory, že jde o zbytečný film s nulovým přínosem pro diváka. Tvůrcům snad nějaké kováčky vynesl. A pakliže ne, ať nesmutní; patrně nebude složité natočit alespoň o chloupek lepší podívanou. No, a proč tedy tři hvězdy? Protože to mělo spád a tempo, díky čemuž jsem se nemusel utápět v myšlenkách vystihující první větu. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Wendell se živí výrobou texaských řidičů z mexických přeshraničních sprintérů. Uspokojen svým posláním zapomíná na to, že jeho dokonale prostorově dimenzovaná přítelkyně Doreen je znuděná jeho časově náročným zaměstnáním a chce žít raději s někým, kdo na ni má čas. Wendellovy oči, zaslepené dolárky, však již nedokáží rozeznat zpoceného Mexikána od poldy, který dostane od státu nasypáno do prasátka za polapení podvodníčka. Vězení je pak tím správným dnem, od kterého se může Wendell, v této nevtipné komedii, odrazit k světlým zítřkům. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

I přes spojení bratrů Wilsonových, Owena, Luka a Andrewa, není Příběh Wendella Bakera žádná velká zábava. Andrew jako režisér i scénárista nepůsobí nijak geniálně a zábavné jsou jen výjimečné okamžiky se staříky, kteří bali mladé holky jako když jim bylo dvacet. Dosti mě zklamal Owen Wilson, kterého mám moc rád a přijde mi komediálně velmi nadaný, ale zde nepředvádí i díky scénáři žádný velký výkon. Podobně je na tom i jeho bratr Luke, který chvílemi působí velmi jednoduše s pramalými hereckými kvalitami. Přes to všechno jde o film vcelku pohodový, který určitě neurazí nikoho, ale neočekávám, že si ho někdo bude s radostí a chutí pouštět každý týden ve sběratelské edici na dvd:). ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)

Reklama

Reklama