Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Jaké škoda, že autoři nedotáhli naskytnutou šanci až do konce. Nápad posadit děj notoricky známého příběhu do jiného prostředí (konkrétně Havany) a tím pádem i do oblasti vyznávající jiný styl hudby, není nápad špatný, jen nevyužitý. Romantický scénář občas inklinuje k politické propagandě, což je vzheldem k adresovanému obecenstvu spíše na škodu, vysvětlení by mohlo spočívat v tom, že jde údajně o počin podle skutečných zážitků producentky filmu. Ačkoli jsem se během filmu nenudil, zvolená cesta zbytečně vede k tomu, že mnozí nemají o existenci Hříšného tance 'dvojky' ani ponětí.(8.11.2004)

A zase su u toho. Nechápu, čím si snímek "zasloužil" tak mizerné hodnocení. Je snad jasné, že Hříšný tanec byl a vždy bude pouze jeden a ti, co čekají, že se tomuto filmu snad dokonce podaří jen přiblížit legendárnímu snímku, nebo si myslí, že se bude jednat o jakési "nepsané" pokračování, jsou, jemně řečeno, nepatrně naivní. Název Dirty Dancing: Havana Nights má za úkol jediné. Přilákat na film lidi, kteří půjdou jen po názvu. Kdyby se film jmenoval úplně jinak, možná by měl i vyšší hodnocení, protože by ho pořád někdo nesrovnával s Hříšným tancem. Cílený marketing. Ten jsem já přeskočila a na film jsem se chtěla podívat především kvůli Diegu Lunovi a exotickému prostředí. Jasně, samotný příběh je ta nejsladší limonáda, s několika prvky, které jsou totožné s Hříšným tancem. Ona, krásná, mladá, z dobré, movité rodiny. On, obyčejný, nuzný, v chudých poměrech vyrůstající mladík živící se poctivou prací. Nejdřív rodiče nebudou s tímto vztahem souhlasit, ale nakonec se umoudří a usoudí, že nejdůležitější je dceřino štěstí. Mně se ale tato, možná lehce naivní, sladká romantika líbila. Scénář je velmi obstojný, tance krásné a smyslné a Diego Luna je "incredibly hot":) A Patrick Swayze v roli tanečního instruktora vypadá pořád výborně, na to, kolik let uplynulo od jeho poslední zvedačky s Bejby:)(15.3.2015)

• SOLOM.

No a máme tady zase razantní sešup dolů. Já nikdy nebyl zrovna moc odvařený ani z originálu, ale to neznamená, že bych si o něm myslel, že je to špatný film. Nicméně toto pokračování už postrádá nejen slušný příběh, ale i dobré herecké výkony. Jako to kroucení prdelek bylo super, ženské sakra pěkné, i Patrick Swayze se tu objeví, ale já prostě dvojce nepřišel moc na chuť.(20.4.2018)

• Milan25

Taneční filmy mě nikdy nebraly a zřejmně nikdy brát nebudou. Pokud jsem jedničce dal 1*, tady to prostě musím srazit ještě níž, protože tento film je dokonalá veleblbost s tak trapně klišovitým příběhem, kde se nelze domnívat, že byl natočen jen aby vydělal hromadu dolarů díky shodnému názvu se svým předchůdcem. Společné mají ovšem málo...tanečky a úchylného Swayzeho v krátkém cameu. Romola Garai je mi zde navíc nelidsky nesympatická.(18.7.2006)

Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Vôbec sa to nemuselo volať Hriešny tanec, keďže to nebolo žiadne pokračovanie, ani nič takého. Ľudia potom len zbytočne porovnávajú a odrazí sa to na celkovom hodnotení - keby sa to volá len Havana Nights, tak by to podľa mňa malo hodnotenia oveľa vyššie (možno aj o 10%). Mne sa to celkom páčilo - tanečný film o splynutí hanblivej Američanky a temperamentného Kubánca zasadené do karibského prostredia predrevolučnej Kuby. To prostredie a aj atmosféra, v ktorej sa to odohrávalo bola úplne čarovná - temperamentná kubánska hudba a aj tie tance, no stálo to za to. Záver ma prekvapil, pretože to nebolo až také priamočiare klišé, ku ktorému to akosi chtiac-nechtiac celý film smerovalo. Ale v kútiku duše mi to bolo aj trochu ľúto - od Batistu ku Castrovi, to bolo ako z kaluže do blata... Celkovo dosť vydarené, až na zopár slabších scén - dokonca mám chuť dať tomu 4*, ale dosť váham (niekedy by sa tu fakt hodila širšia škála). Inak, tá scéna keď po prvý raz vojdú do toho klubu La Rosa Negra - skôr mi to pripomína nejaký hispánsky nevestinec a nie tanečný klub :D(30.7.2013)

• Mýa

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)

• - Ani Romola Garai (Katey) ani Diego Luna (Javier) neměli před natáčením žádný profesionální taneční výcvik ani zkušenosti. Deset týdnů před začátkem natáčení odjeli do Portorika a tam denně trénovali osm hodin s producentkou JoAnn Fregalette Jansen a čtyřmi dalšími tanečníky a choreografy. (Bauer)