Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Ja som asi jeden z mála na svete, ktorému sa páči viac druhý diel ako ten prvý. Skrátka akúsi horkokrvnosť mám v sebe a aj keď neviem tancovať veľmi štandardné tance a mám radšej voľný štýl, toto bola pre mňa lahôdka s krásnym tancom, krásnou hudbou a prakticky som sa veľmi dobre zabával. Trocha ma mrzel ten koniec, lebo ten koniec skončil neurčito a je vlastne nedopovedaný a to, čo si môžeme my domyslieť nie je zrovna pozitívne, ale zas oceňujem dynamiku a vynechanie zbytočností. Kedže to bolo viacmenej podľa skutočného príbehu, tak mne nevadí ako väčšine komentujúcich, že je to občas tak kontrastné. Slnko, more, pláž, hudba, tanec, ženy, dobré jedlo a pitie, šťastie aj napriek ťažkým podmienkam. Skrátka cesta za volaním svojho srdca.(8.6.2012)

Těžkou, přetěžkou úlohu měl tento film v očích diváka. Po naprosto famózním prvním dílu bylo určitě těžké vytvořit úspěšné pokračování. No a bohužel nutno poznamenat, že skeptici tentokrát měli pravdu. Co se týč hudby, atmosféry, tanečních kreací i hereckého obsazení určitě na jedničku nemá. A možná jsem staromódní, ale jako nejlepší postavu bych určil mihnoucího se veterána Patrika Swayze :) Škoda, že se toto dílko hlásí k legendě, kdyby bylo prezentováno jako nezávislý taneční film, určitě by nemuselo čelit tak vysoké hradbě očekávání. No ale zas ta reklama ...(2.5.2006)

• Greg25

No, tak takových horších 40%. I když jsem se od začátku filmu snažila vnímat tenhle film jako samostatný a ne jako dvojku slavného příběhu, musím říct, že mi to moc nepomohlo... :( Tenhle příběh byl chatrný už když slezl ze scénaristického stolu a režie to jen zpečetila. Jediné co ještě jde jsou asi herci (pokud je samozřejmě nesrovnáváte z herci z jedničky) - Romole Garai nelze upřít snahu o herectví a Diego Luna měl nepochybně i lepší role, ale při té bídě filmu to přeci jenom bylo světlo na konci tunelu... No a co se týče děje zasazeného do převratu na Kubě, to také nedopadlo zrovna nejlépe, místy mi to připomíná Československý socialistický týdeník...... Ale na druhou stranu ve srovnání s jinými německými, americkými, španělskými, mexickými a argentinskými romantickými slátaninami a nekonečnými telenovely to je přeci jenom příběh na úrovni.(24.3.2007)

Název filmu Dirty Dancing určitě pomohl návštěvnosti, ale taky ublížil hodnocení na čsfd :-) Jednička je dneska už prostě kultovní film, takže jakékoli srovnávání nemůže pro jiný snímek dopadnout moc dobře. Mně tento film mile překvapil. Čekal jsem slátaninu, za to jsem viděl celkem reálnej příběh z konce 50. let na Kubě, kdy mladá americká dívka vzplane láskou k místnímu číšníkovi. Ocenil jsem zobrazení atmosféry Kuby v době revoluce, kdy se američtí tvůrci vyvarovali toho, aby Batistu ukázali jako oblíbenýho prezidenta. To on vážně nebyl. V hloupém romantickém filmu by ti dva vyhráli soutěž a společně odjeli do USA pryč z Kuby, kde moc uchvátil zlý Castro. V tomto filmu ti dva soutěž nevyhráli a odjet musela ona mladá americká dívka, zatímco její milý Kubánec Xavier zůstává na Kubě, protože věří revoluci. Já jsem tento závěr filmu ocenil. A taky jsem ocenil skvělý latinsko-americký rytmy, který celej film provázejí. Na 4 hvězdičky to asi není, ale když vidím ty ostatní příliš nízký hodnocení, tak musím takto.(26.11.2011)

Kubánský tanec mně učeroval :-) Plný vášně, touhy a krásné hudby. Herci smypatičtí a bavili mě. Bavilo mě je sledovat, dívat se na jejich začátky i konce v taneční kariéře. Na druhou stranu tenhle film byl asi moc přeslazený. I když , proč ne? Tady mně to sedlo. Kýčovitý každých pár minut, ale mně se to líbilo :-) A ten tanec... ten je nádherný...(7.12.2006)

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)

• - Ani Romola Garai (Katey) ani Diego Luna (Javier) neměli před natáčením žádný profesionální taneční výcvik ani zkušenosti. Deset týdnů před začátkem natáčení odjeli do Portorika a tam denně trénovali osm hodin s producentkou JoAnn Fregalette Jansen a čtyřmi dalšími tanečníky a choreografy. (Bauer)

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)