Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

• Wally

Už první film s Patrickem Swayzem moc nemusím a popravdě moc nechápu, co něm lidi mají...že yb ta hudba? No tohle pokračování mi ale příjde o chlup lepší. Latinskoamerická hudba je přece jen záživnější než to skřehotání z jedničky. Prostředí Havany vypadá líp než 'pionýrský' tábor ve kterém se odehrával první film. Nehledě na to, že hlavní ženská představitelka vypadá jako ženská. Suma sumárum 2* - o jednu víc než by si u mne zasloužila jednička.(21.6.2010)

Jednička je klasika, pokračování se příliš nevyvedlo. Příliš sladké, trochu krkolomné. Na druhou stranu plné skvělých tanečních scén, na které jsem ujetá. Především mě překvapil Diego Luna, moje láska z Mexické jízdy, nečekala bych, že je to takový tanečník. I Patrickoj to ještě báječně tančí. Příběh bída, to by bylo tak na hvězdičku, ale za nádhernou Kubu ( a Kubánce) a za tanečky přidávám další dvě - tak 50%.(16.1.2011)

• Djkoma

Slušný tabneční snímek, kterému oproti originálu schází pár důležitých předností. Mimo jiné krása a charisma Patrika "učitele " Swayzeho, kterého mladý Deigo Luna bohužel nedokázal plně nahradit. Dále působivější hudba. Jediné co je lepší než v jedníčce je nová"baby", která je opravdu hezčí (ale její sestra je ještě hezčí).(20.8.2004)

• heyda

Je těžké dotáhnout se na klasiku nebo alespoň nepokazit Hříšnýmu tanci pověst. HT 2 se docela distancoval od původního snímku, takže naštěstí mu nezkazil pověst, ale je trochu nefér využívat původního názvu. Každopádně pro holky je tenhle film jak dělaný. Já jsem ho viděl jednou a stačilo mi to. 3/10(19.6.2010)

• Hakha

Tak tohle byl obrovský kolaps, od výborné jedničky, kterou mohu vidět stále a stále dokola natočí druhý díl, který ve všem selhal. Hlavní „herecká“ dvojice je dosti nesympatická a vůbec to mezi nimi nejiskří, žádná chemie, no prostě nic, nedalo se na ně vůbec dívat. Taneční kreace a hudba též kastrální a spíš jsem viděl film, který je nezajímavé a nevěrohodně natočen a tak tak, že jsem to přežil. Kam se poděla dobrá hudba, závěrečný gradační tanec, který mě v jedničce vždy rozpumpoval? Navíc to vypadá jak televizní zpracování, které je hodně zbytečné(tenhle film neměl nikdy vzniknout) a kterou nemohu hodnotit jinak než odpadem, i když mě mini role Patricka Swayzeho potěšila...(30.4.2008)

• Mýa

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)

• - Ani Romola Garai (Katey) ani Diego Luna (Javier) neměli před natáčením žádný profesionální taneční výcvik ani zkušenosti. Deset týdnů před začátkem natáčení odjeli do Portorika a tam denně trénovali osm hodin s producentkou JoAnn Fregalette Jansen a čtyřmi dalšími tanečníky a choreografy. (Bauer)

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)