Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Jedno velké plus je určitě to, že film nemá stejnou dějovou linii jako jednička, jak to spousta ostatních dvojek dělá. Tvůrcům se povedlo namixovat zde skvělé písničky (tento soundtrack je jeden z mých nejoblíbenějších) a herci taky dost dobře odtančili své role, takže rozhodně celkově vydařený snímek.(20.11.2008)

Velmi slabý odvar prvního dílu. Chybí tomu to krásné napětí a kouzlo. A onen "štěk" Patricka Swayzeho mi taky nepřišel zrovna vhodný. Ale abych jen nehanila a vysvětlila, proč dávám tři hvězdičky - líbila se mi hudba (skvělý soundtrack) a také herecký a taneční výkon Diega Luny. A jak už jsem psala u "Honey", mám prostě slabost pro tyto druhy filmů. Jen doufám, že už nikoho nenapadne natočit třetí díl :)(22.6.2006)

• Paldiny

Ak by film niesol názov ´Havana Nights´ mohol mať kľudne 60 %. Takto sa chtiac - nechtiac musí porovnávať, z čoho by nevytancoval ani nebohý Patrick. Zasadenie do porevolučnej Kuby a zblíženie tunajšieho chlapca s Americkou kráskou je dobrý nápad. Do toho krásne zapadá exotická hudba a pohodový feeling. Ako samotný film by bol za tri, čoby sequel jedného z najklasickejších romantických hitov musím ísť aj ja dole. Minimálne za to priživovanie sa na značke.(30.8.2015)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +prostředí, příběh na pozadí určité doby, vetšiná herců je simpatická, romantická stránka filmu je fain -avšak taneční čísla jsou méně poutavá, hudba neosloví, děj nemá žádnou úchvatnou scénu/// Mám rád hudební filmy a určitě mám rád i předešlí díl. Ovšem hudební filmy stojí především na hudbě a zde najdeme soundtrack latinskoamerické hudby, která mě neoslovila, ale to by mohl být jen můj problém. Vádí mi míchání nových a známích písniček s těmi dobovými, je to nepřesvědčivé. S postavami problém nemám, jen si nejsem jist jestli je Diego Luna pro mnohé z vás lepší než Swayze a jak vás upoutá hlavní představitelka. Její sestra je ale symopatická. V toto směru jsem celkem spokojen. Jinak film ničím dalším moc neoslový, potěží Patrick Swayze na place a překvapivě originální taneční finále, kdy dojde k převratu. Ale jak říkám film hlavně stojí, tady spíše padá s hudbou./// Celkem 60%///(13.10.2006)

Málokteré volné pokračování úspěšného prvního dílu se podaří ... tohle je nejspíš vyjjímka, nebo jen můj pocit, těžko říct.. Jen škoda, že se to jmenuje Dirty dancing 2, protože kdyby to vážený pan Ferland pojal naprosto nezávisle, nekopírovaně a trochu doladil snímek, tak bych mohla s klidem říct, že jsem právě viděla dost vydařenou hudební romantiku. Takže teď to nebudu srovnávat s vůbec prvním Hříšným tancem, který sám o sobě zaujímá místo filmu co by měl každý vidět. Herecké obsazení optimální - Diego Luna, co k němu říct, je sladkej a slečinka neuvěřitelně zapadla do své role. Hudba - perfektní, poutavá a přesně taková, že mám po ní chuť si jít zatancovat do La rosa negra. Havana - bože, aspoň měsíc dovolené, prosím ! ..Chápu, že některé nadšence to silně pobouřilo, ale v tomto případě jsem ochotná mávnout rukou, protože já osobně jsem byla příjemně překvapena.(22.6.2011)

• - Diego Luna (Javier), který se naučil tančit za šest týdnů, přiznal, že normálně nejlépe tančí, když má v sobě několik piv. (Bauer)

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)