Hříšný tanec 2

Hriešny tanec 2

Hriešny tanec 2: Havanské noci

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2004, 83 min

Myslím, že se to mělo jmenovat jinak, ne Hříšný tanec, protože pak se nabízí srovnání s původním Hříšným tancem a to se fakt nedá srovnat. Ne že by to byl až tak špatný film, ale prostě to nemá ani zdaleka kouzlo originálu. Hudba solidní, "zápletka" ohraná. Diegovi a Romole to celkem slušelo (i když jsem měla pocit, že je ona proti němu nějaká veliká, celkově, Diego působí jako střízlík). 3 hvězdy.(24.5.2009)

• Wally

Už první film s Patrickem Swayzem moc nemusím a popravdě moc nechápu, co něm lidi mají...že yb ta hudba? No tohle pokračování mi ale příjde o chlup lepší. Latinskoamerická hudba je přece jen záživnější než to skřehotání z jedničky. Prostředí Havany vypadá líp než 'pionýrský' tábor ve kterém se odehrával první film. Nehledě na to, že hlavní ženská představitelka vypadá jako ženská. Suma sumárum 2* - o jednu víc než by si u mne zasloužila jednička.(21.6.2010)

• kaylin

Mám až moc rád první díl, i když tady o dílech ani moc mluvit nemůžeme. Tady je hezká romance, ale v ničem nová, zasazení do problémové doby i místa je dobré, ale hudebně rozhodně ne využité naplno. Hlavní dvojice je příjemná, ale tanečník prostě není chlapský jako Swayze. Bohužel příběh je až příliš podobný prvnímu, a tak vyznívá docela nudně.(13.3.2015)

Hříšný tanec s Patrickem Swayzem je můj "oblíbený kýč" :-) Takže jsem na "dvojku" byla hodně zvědavá. Čekala jsem, že příběh bude klišovitý od A do Z, takže jsem se žádného většího zklamání nedočkala. Ale celkem příjemným překvapením pro mě byly velmi dobré taneční scény. Zvlášť, když jsem někde četla, že Diego Luna se s tancem moc nebratříčkuje, no přesto jen za něj dávám 1*, protože od doby Mexické jízdy patří společně s Gaelem Garcíou Bernalem k mým oblíbeným "Mexikáncům". Jen jednu velkou výtku mám - hudbu. Prostě pukud uslyšíte tu nejlepší kubánskou hudbu - Buena Vista Social Club, je Dirty Dancing na havanský způsob hudební brak. Ale na ty 2* + 1* za Diega to stále ještě je.(3.9.2005)

Jaké škoda, že autoři nedotáhli naskytnutou šanci až do konce. Nápad posadit děj notoricky známého příběhu do jiného prostředí (konkrétně Havany) a tím pádem i do oblasti vyznávající jiný styl hudby, není nápad špatný, jen nevyužitý. Romantický scénář občas inklinuje k politické propagandě, což je vzheldem k adresovanému obecenstvu spíše na škodu, vysvětlení by mohlo spočívat v tom, že jde údajně o počin podle skutečných zážitků producentky filmu. Ačkoli jsem se během filmu nenudil, zvolená cesta zbytečně vede k tomu, že mnozí nemají o existenci Hříšného tance 'dvojky' ani ponětí.(8.11.2004)

• - Inspirací tvůrcům filmu byl skutečný příběh choreografky a producentky JoAnn Jansen. Ta se v roce 1958 coby teenagerka přestěhovala s rodiči z amerického města St. Louis do Havany a postupně poznávala svět golfových večírků a luxusních nočních podniků. Našla si kubánského přítele, který ji seznámil s místní kulturou. Zážitky z Kuby ovlivnily JoAnn na celý život - stala se choreografkou a v New Yorku vedla vlastní taneční skupinu. (HappySmile)

• - Do role Katey a Javiera se původně uvažovalo o Natalii Portman a Ricky Martinovi. (Bauer)

• - Film byl natáčen v Portoriku, přestože se děj odehrává na Kubě. (Bauer)