Probuzená smrt

• Velká Británie Wake of Death (více)
Trailer

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Tak tohle byl dost slabej akcni film, ale presto se na nem da najit par kladu. Za prve tu neni Van Damme bejvalej marinak s deseti vyznamenanima a spoustou zvlastnich schopnosti, ale jen obycejnej bejvalej gangster a za druhy nepracuje sam, ale spolu se svejma kamosema. Sice se dej zvrhne ve variaci na tema zabili/unesli mi pribuzneho/kamarada a to nemeli ty parchanti delat, ale neprislo mi, ze by byl scenar tak uplne vymastenej, i kdyz obcas je fakt, ze na sebe sceny moc nenavazujou a dialogy misty pusobi smesne. Ale co je to platny, kdyz to je cely spis jak drama a akce tu je pomalu. Navic ji reziser neumi natocit dynamicky, i kdyz si pomaha vsim moznym. Akorat zaverecna akcicka se docela povedla. Co se tyce samotnyho Van Damma, tak je sice fakt, ze je krapet vrascitej, ale porad je ve forme, i kdyz tu vic pouziva pistole. Ale hlavne docela slusne hraje, krome zbytecne protahovany sceny s brecenim je vetsinou docela nasranej a fakt se mu to da verit. Celkove se nejedna o uplne spatnej film a v porovnani se Seagalovkama je tohle nadprumer, ale presto nemuzu dat vic jak 2*. ()

kOCOUR

Velká škoda, že jsem Van Damma v posledních letech prvoplánově míjel. Ten chlapík na to furt má :-D. Snad v životě (a myslím to upřímně) jsem neviděl horší a zmatenější scénář, kde není snad ani jedna logická návaznost a smysluplný dialog. Což oceňuji, protože to už chce zatracenou dávku snahy! Zbytek není zajímavý ani tím, jak je špatný a kolegovo přirovnání ke Smrtonosné zbrani je zcela nemístné... ale přesto do toho jděte, vidět vrásčitého Van Damma s obligátní boulí na čele, jak se snaží zúročit poslední ostré obrysy své vadnoucí maskulatury a zkouší do své "role" zapojit špetku charakterního herectví... o tom jednou budete vyprávět dětem ;) ()

Slasher

Mno tak tohle je mnohem lepší film než bych řekl podle hodnocení tady. Stokrát omletý, možná. Ale vážně to vadí? Van Damme hraje bývalého vyhazovače, který se nevědomky zaplete do čínský špíny. Než mu to dojde, má už mrtvou ženu, a to je teprve začátek... Ale znáte to... don't fuck with Jean Claude:) Z filmového hlediska mně nic nevadilo tak abych to bral jako zápor. A není to ani nějak nadprůměrně stupidní. Co se týká Van Dammeova herectví, no dobře pořád ani na akční žánr nic světoborného, nicméně oceňuji snahu. Špatný to není, hodně proti hraje ten jeho belgický přízvuk, ale toho se už těžko zbaví. Jedna dvě scénky jsou dokonce až dojemný a je tu taky jedna dobře zahraná postelová:) Zhodnotil bych to jako kvalitní akční béčko. Jo a schválně jestli vám ta píseň v úvodu taky připomněla ty z bondovek... ()

Enšpígl

Na filmech s kopající belgickou pralinkou mě fascinuje, že on se z valné většiny drží stále stejnou scénaristického mustru - Van Dammovi zabijou blízkého příbuzného - Van Damme ho mstí. Ne, že bych čekal zázraky, ale trošku originality a nebo alespoň inovace by za ty roky neškodilo. Na druhou stranu musím říct, že se mě tady líbila ta tvrdost, protože akční filmy se čím dál tím víc začínají podobat příběhům včelích medvídků a za chvíli mezi nima a večerničkama pro samou politickou korektnost nebude žádný rozdíl. Tady se to teda zabíjí poměrně dost nekomprisně a van Dammova nasranost je na hodně vysokým levelu a abych řekl pravdu docela mě k němu mu sedla. Líbila se mě ta Van Dammova parta, jak spolu většinou komunikovaly pouze pohledy, vzdáleně mě tohle občas připomělo Sicilský klan. Co naopak film sráží, je zmatečný střih a divná kamera, neříkám že se třásla úplně,v akčních scénách kupodivu ani ne, ale i tak sem si říkal že Van Dammovi se asi zdá že tady má málo odpadu a tak si koleduje o další, ale za tu tvrdost a přímej tah na bránu si film rozhodně nějakou tu hvězdu zaslouží. ()

monolog

Na VanDammea to není vůbec špatnej film. Jen mi strašně vadil ten chaotickej a hektickej střih, kdy jsem se v dění na obrazovce dost ztrácel a kterej měl zakrýt, že akce se vlastně skoro nekoná a že všechny nechutný scény jsou spíš jen tušený. Ovšem co oceňuju je, že se tentokrát Svaly z Bruselu rozhodly nechat to svý broadwayský kopání doma v šuplíku, zapojily trochu toho lety nastřádanýho herectví a tak se z toho nestal jen další hloupej akčňák. Pravda, příběh by to chtělo trochu víc propracovat, ale nelze mít všechno. J-C je jedním z herců, na kterých jsem vyrůstal a to doslova a tak jsem ochotnej jim trochu víc než jiní odpustit. Stejně jako nedokážu Slyovi vynadat do zkrachovalců nebo Seagalovi do tlusťochů, tak ani nedokážu tuhle železnou zadnici poslat do starýho železa. ()

• Poté, co Ringo Lam odstoupil, se režie ujal Cess Silvera, ale po dvou týdnech natáčení v Kapském Městě byl vyhozen. (Cheeker)
  • Ben (Jean-Claude Van Damme) hraje se svim synem Nicholasem hru „Tekken Tag Tournament“. (SeBig)
  • Původně režíroval film Ringo Lam, ale po pár týdnech natáčení v Kanadě od projektu ustoupil. (Cheeker)