Probuzená smrt

After Death

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / Francie / Jihoafrická republika, 2004, 86 min

Áaale čo, tak ono sa nám tu Van Damme pokúša hrať! No len škoda, že ho to nenapadlo skôr, pretože v pár scénach sa mu to darí a tie, spolu s akciou asi jediné zachraňujú úplne tuctový a ohraný scenár. Na Jean.Claudea je to konečne rýchlejšie, efektnejšie a novšie. Nemôžem však povedať vyzretejšie. Jednoducho viac priťahujúce po iných stránkach, než tých, ktorý má vecný film mať. 65%.(8.6.2006)

• MM_Ramone

Mladistvá dcéra jedného z popredných šéfov čínskej mafie utečie do Spojených Štátov potom čo bola svedkom toho ako jej otec bezcitne zavraždil jej matku. Ten sa s tým samozrejme nehodlá zmieriť a vyberie sa ju nájsť. Pri tejto jeho akcii zahynie mnoho ľudí. Medzi nimi aj maželka Bena Archera. A to je najväčšia chyba, ktorej sa tento zložinec v živote dopustil. Pretože Ben, ktorý je bývalým členom Los Angelskeho podsvetia, mu vyhlási nekompronisnú vojnu. Hlavú úlohu v tomto, nie zrovna podarenom akčnom filme, si zahral Jean-Claude Van Damme. **(15.10.2009)

Je to nadpriemerný akčný thriller so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom gangsterovi, ktorého žena pracujúca na emigračnom úrade si vezme do dočasnej opatery malú čínsku utečenkyňu, lenže tá bola svedkom toho, ako jej otec, vplyvný šéf mafie zabil vlastnú matku a preto ju chce dostať. Kvôli tomu sa nezastaví pred ničím, dokonca zavraždí práve aj ženu z emigračného, ale bývalý gangster to len tak nenechá a využije všetky svoje schopnosti a známosti, aby našiel a dostal vrahov svojej ženy. Spracovanie je na tom pomerne dobre, toto nie je typický čistokrvný akčný film vo Van Dammovom štýle, ale skôr taký temnejší a drsnejší akčný thriller, kde je už aj snaha o nejaké emócie, čo síce nevyšlo úplne ideálne a nájde sa tu toho plno, čo by sa dalo doladiť, ale aj tak sa na to pozerá celkom dobre. Jedine úvodná fáza mohla byť trochu dynamickejšia, keďže trochu dlhšie trvá, kým sa to rozbehne, ale následne sa to už vylepší, poteší niekoľko doplnkov, ako drsní priatelia a pozerá sa na to dobre. Akcie je tu celkom dosť a je aj celkom slušná. Najviac sa dá rozhodne vytknúť vizuál, ktorý pôsobí lacnejšie, než by bolo vhodné, ale inak nie som sklamaný. Len je opäť trochu iná, Van Damme tu celý čas pôsobí správne naštvane a drsne a tak pri súbojoch sa o nejakých zaujímavejších choreografiách určite hovoriť nedá, ale zase sú rýchle a efektné, podobne sú na tom aj drsné prestrelky, len tie naháňačky ma až na pár detailov moc nebavili a pritom ich tu bolo až prekvapivo dosť. Najviac sa mi páči celé finále na lodi, kde dôjde k sérii krátkych osobných stretov a prestreliek, ale zaujala ma aj prestrelka vo verejnom dome. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme tu už nie je ten sympaťák zo starších čias, ale skôr taký prirodzený drsniak, ktorý sa snaží aj hrať a ide mu to celkom dobre, prekvapením je hlavný záporák Simon Yam, čo sa mu moc nehodí, ale bavil ma a k tomu ešte niekoľko zaujímavch vedľajších postáv, hlavne skupina priateľov. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tvorcovia sa viditeľne snažili natočiť vizuálne atraktívny a atmosférický thriller, čo sa im ale podarilo len z časti, ale zase ani s týmto nemám v rámci žánru väčší problém. Takže síce si na jednej strane radšej pozriem väčšinu ostatných Van Dammových filmov, ale aj Prebudená smrť má niečo do seba a aj po niekoľkých pozretiach ma stále baví rovnako. 62%(23.8.2010)

• igi B.

VanDammovka jak se patří... I když... Je faktem, že mistr >karaboxu< stárne a tak jeho oblíbené roznožky a jiná >duchovní< cvičení musí zákonitě nahradit sofistikovanější choreografie a kaskadérské triky, leč své příznivce myslím opět nezklame. Opět NĚKDO (tentokráte zase TI hnusní číňáci - samosebou z Triád - a hnusný zkorumpovaný úředník) ublíží jeho rodince a náš borec (se slzami v očích ! :-) se musí vybudit a vydat se s nejbližšími SVÝMI (mmchm taky pěknými lumpy) cestou odplaty. Story je to jako vždy bez většího smyslu, s nelogičnostmi v ději a pitomým jednáním postav, krev stylově stříká do všech stran a kamera si v roztěkaném klipovitém / klišovitém tempu hraje s divákovým vnímáním, jako by mělo jít o nějaký postžánrový >art< ... Dlužno ovšem přiznat, že snad právě to (kameramansky-střihově-režijní práce s na žánr netypickou a dá se říct i výborně poskládanou hudbou) celé tohle dílko zachraňuje od potupné umělecké smrti... Ta druhá hvězdička je proto opravdu jen za ty >stylové< vizuální prostředky. Nakonec je to taková vcelku snesitelná oddechovka, u které zcela jistě neusnete... - - - P.S. Platí pro sledování na dvd s původní zvukovou stopou (ev. s titulky), za ten čudlácký dabing bych zase jednou liskal...(23.5.2007)

• klerik

Po dlhšej dobe som sa odvážil pozrieť film s idolom môjho detstva :) a tak trochu som to ľutoval... Hrozne stupidný scenár nedodržuje ani základné logické klišé a potápa film. Na druhej strane technická stránka bola pomerne dobrá, len škoda, že väčšina sľubnej akcie je zbytoče prestrihaná, resp s chaotickou kamerou - myslím, že JC by stále zvládol aj náročnejšiu choreografiu. Keby však na takejto úrovni ostali Lundgrenovky a Seagalovky, bol by béčkový svet o čosi krajší...(6.2.2007)

• - Ben (Jean-Claude Van Damme) hraje se svim synem Nicholasem hru „Tekken Tag Tournament“. (SeBig)

• - Honorář J.C.Van Damma činil 3 miliony dolarů. (M.B)

• - Poté, co Ringo Lam odstoupil, se režie ujal Cess Silvera, ale po dvou týdnech natáčení v Kapském Městě byl vyhozen. (Cheeker)