Dracula 3000 (TV film)

Darrell Roodt

Darrell Roodt

Giulio Biccari
  • AcHeRoN

Tak toto je perla nízkorozpočtovej kinematografie. Hrozné herecké výkony, otrasné kulisy vrátane všetkých „troch“ rekvizít a efektov, a to som fanúšik béčkovych hororov. Všetko vyzerá ako inscenácia natáčaná v košickom štúdiu, do ktorého si požičali „kulisy“ (všetky 2, ktoré boli vo filme použité) z pôvodného seriálu Star Trek. O scenári ani nemožno hovoriť a najmä nie v súvislosti s naozaj nečakaným koncom, z ktorého mám pocit, že sa na posledných 50 strán scenára vyliala káva a tak to dopísala upratovačka. Celým filmom nás sprevádzajú úplne zbytočné vulgárne a sprosté reči, ktoré vyznejú trápne, najmä ak sa ich v hlave pokúšame spojiť s dejom (nemuselo byť, pán Coolio). Niekedy to naozaj vyzerá, že herci na tom placi improvizujú! Čerešničkou na torte je herečka vo výslužbe, Erika Eleniak so svojím nekompromisným (ne)hereckým „umením“ a jej najlepšia hláška na konci filmu (ktorá je vlastne najlepší “štek” filmu, a ktorá spôsobila, že som ešte asi hodinu rozdýchaval záchvat smiechu), ale tú si naozaj musíte vypočuť sami. Ďakujem páni tvorcovia, tak dobre som sa už VELMI dlho nezasmial. Vidieť a zomrieť (kde to “zomrieť” skutočne priamo nadväzuje na to “vidieť”). PS: sokuje ma katastrofalna kvalita tohto Z-koveho filmu, hlavne koli dvom reziserovym predchadzajucim dramam, ktore zozali aky taky uspech.(26.11.2005)

• Anticque

No ač jsem velkým fanouškem hororů, tak tady musím ustoupit o krok dozadu, neboť Dracua 3000 je jeden z nějhorších hororů co jsem snad kdy viděl. Ač jsem se snažil filmem bavit tak to nešlo. Od House Of The Dead to má ten rozdíl, že tam se člověk aspoň pobavil, zasmál se filmu, neboť ač jsem hodnotil film hodně dobře, tak byl po celé stránce trpaný,a le Dracula 3000 no k tomu není snad co dodat. Herecké obsazení bylo podle mě až zbytečně hvězdně obsazené, neboť ani sami herci filmu moc nepřidali. Casper Van Dien, to je týpek, který si občas zahraje v dobrém filmu, ale pak natočí dalších 20, který jsou odpadního rázu a Dracula toho není výjimkou. No Coolio, co k tobě mám dodat, snažil si se být vtipným, zhuleným černochem, ale s tim jdi domů, neboť to byl hrozný výkon a k ostatním nebudu radši nic dodávat. No a konečně k závěru, konec filmu mě opravdu dostal, neboť scénáristi asi nevěděli jak film ukončit, tak z toho udělali naprosto trapný a přímo dementní konec..No dávám jednu hvězdu jen z dobrýho pocitu, že režisér měl tu odvahu natočit tenhle film...(20.10.2006)

Je to celkem napínavý film, i když je to nízkorozpočták, který se odehrává v nějakém skladišti ( hvězdné lodi), herectví zde neexistuje, efekty též ne, ale i tak se tu stále něco děje, nenastane chvíle, kdy se řekne jedna debilita a pak by nic nebylo, tady se řekne blbost a pak následuje nějaká akce. Hlavně mě udivuje, že lidé z 31 století neznají boha a že drogy jsou legální :D Coolio je frajer a Van Dien at se to zdá či nezdá ukazuje své charisma. Příběh je tak jednoduchý, že i dítě z pomocné školy by ho dokázalo napsat, ale zpracování je na úrovni Chebských herců. Já jsem se nenudil. Pro mě to jsou 3*(21.9.2010)

Kašpar, Jan Svěrák na vozejku, Snoop Doggy, pidlovoká briketa a blonďatý silikony. A tahle parta se postaví na sklonku třetího tisíciletí Draculovi, vyžívajícímu se v orientačních bězích po vesmírný lodi. Takže hromada neplánovanejch hlášek i situací a brutální herecký výkony. A hlavně je to neskutečná debilita, ale zároveň hrozně zábavná. Podle mě se točej mnohem větší sračky, takže tomu těch 50% s klidnym srdcem dam.(5.1.2013)

• Isherwood

S radostí a razancí natočená zhovadilost, která by při nasazení standardních kritických měřítek ani nesměla spatřit světlo světa. Ale na druhou stranu, taková megasračka, jak se všude šušká, to zase není. Je to laciné céčko, kterému o nic nejde, jenže je tak žalostně nudné i přesto, že Coolio toužící prohnat hlavou metrák trávy denně, sype jednu hlášku za druhou, Casper Van Dien si i nadále buduje vlastní piedestal krále braku a rozkošná záchranářka Pobřežní hlídky Erika Eleniak je i po tolika letech, kdy opustila červené plavky, stále k sežrání. Škoda toho, že Darrellu Roodtovi chybí správná dávka nadhledu, jíž kdyby okořenil svůj zápal, bylo by jeho dílo geniální. Takhle je to jenom standardní ultralaciný paskvil, u kterého ač celou dobu nechápavě kroutíte hlavou, stejně se při ní budete pobaveně usmívat. Jsou tuny horších a zábavnějších.(20.8.2006)