Sedm let manželství

7 ans de mariage

7 rokov po svadbe

Komedie

Francie, 2003, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,543,000(27.6.2010)

Příjemná francouzská komedie, která se zabývá tím, co Němci nazývají "verflixtes Jahr", a to sedmý rok manželství. Alain je lékař, Audrey bankovní úřednice, bydlí v pařížském bytě spolu se svojí dcerkou Camille a bratrem Audrey, který je značně promiskuitní homosexuál. Občas je poctí svojí návštěvou sympatický Alainův otec. Alain a Audrey musí vyřešit problém, který v jejich manželství vyvstal - Audrey je přepracovaná a příliš upjatá, Alain sexuchtivý, tak si svůj nedostatek kompenzuje sledováním porna a šmírováním mladé sousedky. Vymyslí s kamarádem sexuologem plán, jak z Audrey učinit sexuální dračici. Komedie, která pobaví řadou humorných hlášek, avšak nevyvaruje se otřepaným vtípkům (pes souložící o nohu, narážky na homosexuály a transvestity).(30.7.2008)

Zajímavý název který mě upoutal... ale po chvíli jsem si říkal že to bude asi blbost, protože ti nesympatičtí herci mě odrazovali hned od začátku, ale nějak jsem to překonal a musím říct že aspoň ta herečka měla dobrou postavu a film se tak nějak rozjel, takže to v celku nebylo tak hrozné.... tedy u mě průměr a 3*(26.5.2011)

Když se manžel začne snažit okořenit sexuální život se svou lehce frigidní ženou, začnou se dít zajímavý věci. Obzvlášť, když jeho ženu hraje Catherine Frot, má osmiletou zvídavou dceru a švagr je homosexuál. ERková komedie z Francie, která mě místy nudila, ale nabídla několik dobrých situačních gagů; ty vtipné se obvykle točily kolem Catherine (která mě hodně překvapila) nebo malé dcerky. # "Včera jsem viděla maminku nahou a neměla dole žádné chloupky. Bála jsem se, že jí vypadají i vlásky." # "Budete dneska zase křičet z lásky?" # příběh 7 | hudba 2 | humor 6 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(6.8.2011)

Tato komedie prošla i ve Francii celkem bez povšimnutí. Dle mého názoru ovšem neprávem. Je možné, že z francouzštiny do češtiny nepronikly všechny dialogy, ale francouzská verze je zárukou dobré zábavy. Scénář, režii i hlavní roli má na svědomí Didier Bourdon, ostřílený komediant známý z trojice "Les Inconnus". Ve filmu ztělesňuje muže, jehož manželství po sedmi letech spadlo do chladné a nudné rutiny. V jeho ženě (skvělá Catherine Frot) je skutečně těžké vášeň a touhu po sexu znovu probudit. Ale pár rad od sexuologa dokáže udělat zázraky a věci nabírají rychlý spád...(17.5.2011)