Stroj času

Stroj času

Časostroj

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 96 min

Bol som zovšadial upozorňovaný na neskutočnú blbosť a zneužívanie literárnej a koniec koncov aj filmovej klasiky. Keďže som nič neočakával a videl film iba v tv (čiže som zaňho nemusel platiť), musím skonštatovať, že sa to proste dalo pozerať. Triky aj výprava sú fajn, no a v podstate to to jediné, čo tu stojí za zmienku. Čiže presný opak originálu, kde zase fungoval príbeh.(16.7.2012)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +nádherně zpracované plynutí času, námět, hudba -klidně bych si dokázal představit i jiný příběh, jinou budoucnost, v závěru trošku křečovité/// Hned napoprvé mě tento snímek uchvátil. Úplně sem zíral s otevřenou pusou, nedýchal a napjatě čekal co bude dál. Na podruhé i napotřetí už to není takové drama, ale člověk toho zase víc pochopí a stejně scény cestování časem jasou naprosto úchvatné. Jen si říkám, škoda že jich nebylo více. Taky škoda, že snímek po první třetině v momentě kdy se hlavní hrdina dostane do vzdálené budoucnosti promění ze sci-fi dramatu na dobrodružné fantasy. Knihu jsem nečet, takže nevím jestli je tohle doslovné nebo si to scénáristé vycucali z prstu, ale dokázal bych si to představit i jinak. Přes tyhle výtky musím znova připomenout, že film se mi moc líbil a určitě se řadí k mým nejoblíbenějším. Doufám že neúspěch filmu u kritiků nezpůsobí nezájem o tuto látku. Rád bych viděl někdy v budoucnu podobný film s tímto námětem./// Celkem 87%///(23.2.2008)

• kOCOUR

Nějak se ve všech těch efekt pozapomnělo na film! Scénář se navíc při cestování v čase kdesi vytratil a nikho ani moc netrkne, že má profesor univerzity, denně zavřený ve svém příbytku, zhruba takovou tělesnou schránku jako nejyvspělešjí člen přátelského kmene a hravě vymlátí všechno kolem...hm. Celé to nezalepí ani ultra-hyper (ne)zajímavá double-lovestory, ani směšný Jeremy Irons (Lolita rulez), ani slučná hromádečka osvědčených filmových klišé a už vůbec trapné divadelní kulisy. Uá.(21.8.2002)

Mne to utieklo celkom rýchlo. Je to len taká báchorka s peknými efektami a smiešnymi maskami. Časť v štýle PLANÉTY OPÍC bola celkom prájemne akčná, Irons opäť raz ukazuje, že má rád fantastiku a je schopný urobiť čokoľvek, aby ju dostal do kín. Vizuálna záležitosť bez scenára, ktorá však nenudí... OST vrelo odporúčam...(19.8.2009)

• Lima

Tragikomická ukázka toho, jak lze z hezké knihy udělat prvotřídní paskvil. První půlhodina je ještě fajn, má spád, je pomerně nápaditá a přesun v čase je mistrovsky zvládnutý. Ale od momentu, kdy se Pearce dostane do předaleké budoucnosti, ze z filmu stává čiré zoufalství. Hloupým dějem (jdoucím proto knižní předloze) počínaje, maskami morloků a papundeklovými kulisami konče. Neskutečná slátanina. A chudák Jeremy Irons vypadá jako ten bizarní týpek, co Nicolasu Cageovi nabízel v ´8 MM´ videokazety se sado-maso pornem :o) Simone Wellsi, nevím, nevím, pradědeček by asi neměl radost......(27.12.2002)

• - Guy Pearce (Alexander Hartdegen) si během natáčení zlomil žebro. (NGP)

• - Simon Wells byl po 18 dnech natáčení vyměněn za jiného režiséra (Gore Verbinski), údajně kvůli "extrémnímu vyčerpání". Po dvou týdnech odpočinku se Wells zase vrátil do svého režisérského křesla. (NGP)

• - Režisér Simon Wells je pravnukem H.G. Wellse, který napsal stejnojmennou knižní předlohu. (NGP)