Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (451)

Falko 

všechny recenze uživatele

Filmy o cestovani s casom je moja parketa, ale urcite boli natocene uz aj kvalitnejsie filmy, ako bol tento. Priznam sa, cakal som este väcsiu alebo nudnejsiu somarinku, ale zase az take zle to nebolo. Prekvapila ma pomerne krasna hudba od Klausa Badelta, ale ani ta nestacila zachranit cely film no a priserky, tie celkom usli :-) Reziser Simon Wells nema na konte vela filmov, najznamejsi je animovany PRINC EGYPTSKY (1998) a po Stroji casu nenatocil od roku 2002 vlastne nic, az teraz na rok 2010 nataca dalsi animak MARS NEEDS MOMS!... 27.09.2009 _____ Guy Pearce - (Alexander Hartdegen) +++ Samantha Mumba - (Mara) +++ Mark Addy - (David Filby) +++ Sienna Guillory - (Emma) +++ Phillida Law - (Pani Watchettová) +++ Omero Mumba - (Kalen) +++ Orlando Jones - (Vox) +++ Jeremy Irons - (Morlock) +++ Hudba: Klaus Badelt +++ ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Škoda, že to není trochu více držící se předlohy. Naučit lidi v budoucnosti mluvit a ještě k tomu i nezměněnou angličtinou dokazují, že je to opravdu světový jazyk a že režisér svého předka v tom hrobu chtěl podle těch čtyř os opravdu roztočit. A vsadím se, že rotuje ještě dnes, čtyři roky po uvedení. Vizuálně je to moc hezký, ale to je tak všecko. Jinak je to jen hloupost. Navíc, když by se vám nějaká věc dvakrát nepodařila, vzdali byste to? Ještě navíc když byste byli vědcem, který na prohry je a musí být zvyklý? Pochybuju. Holt, hrozně zmršená šance. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Mne to utieklo celkom rýchlo. Je to len taká báchorka s peknými efektami a smiešnymi maskami. Časť v štýle PLANÉTY OPÍC bola celkom prájemne akčná, Irons opäť raz ukazuje, že má rád fantastiku a je schopný urobiť čokoľvek, aby ju dostal do kín. Vizuálna záležitosť bez scenára, ktorá však nenudí... OST vrelo odporúčam... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Je to: za a) naivně pitomé nebo za b) pitomě naivní? Správně je možnost c. :) Je to totiž obojí. :) Nejsympatičtějšími postavami filmu jsou lovící morloci, kteří vypadají jako kříženci E.T.mimozemšťana a ropáka, s tím dodatkem, že nebyli aspoň 7 let u holiče. Že v tom hraje Guy Pearce, to považuji "jen" za omyl "matky přírody", že tam má ale malý štěk i Jeremy Irons, to už zavání přímo sabotáží - ten chlap by měl rychle změnit agenta. Btw. H.G.Wells se z výtvoru svého pravnuka (či v jakém rodinném poměru jsou) musí otáčet v hrobě i dva roky po vzniku filmu, a být na jeho místě (tedy být mrtvý), tak svého praprapotomka budu chodit strašit tak dlouho, až mu z toho hrábne. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Nikdy som nerozumel, prečo je práve tento film tak extrémne nedocenený a aj komerčne pomerne neúspešný, ale ja mám pre neho odjakživa slabosť. Síce sa rozhodne nejedná o nejaký inovatívny sci-fi film, vlastne je to len nová verzia klasiky, s ktorou som ešte nemal tú česť, ale príde mi teda ako mimoriadne pekná rozprávka. V tomto filme je mi skutočne úplne jedno, aký žáner je práve uprednostňovaný, či už sa jedná o romantiku z úvodu, sci-fi zo strednej fázy, alebo dobrodružné fantasy z druhej polovice, neustále sa na to skvelo pozerá. Dejovo je to síce pomerne predvídateľné, teda hlavne tá druhá polovica, ale aj tak veľmi zaujímavé a hlavne celý film sprevádza nádherná atmosféra, ktorou si ma film úplne získal. Je síce pravda, že ten súboj dvoch rás pôsobí trochu béčkovejšie, než by bolo vhodné a pár scén z druhej polovice mohli byť kľudne pozmenené alebo vystrihnuté, ale ako som spomínal, pre mňa je toto v prvom rade rozprávka a nie seriózne sci-fi a takto to funguje bezchybne. Veľkým plusom je aj obsadenie, Guy Pearce je tu mimoriadny sympaťák, ktorý síce v akcii zvláda trochu viac, než by som od človeka jeho typu čakal, ale cez to sa kľudne prenesiem a skvelé vedľajšie postavy, ako Orlando Jones, Jeremy Irons, Sienna Guillory, no tieto už nemajú až tak moc priestoru, hlavný hrdina si tu väčšinou vystačí sám. Akcia sa mi tu ťažko hodnotí, lebo mi tu o ňu vôbec nejde, ale predsa len tých pár akčných sekvencií si v rámci hlavne dobrodružného fantasy žánru ten štandard splní. Omnoho viac si tu vychutnávam iné sekvencie, hlavne samotné cesty do budúcnosti, ktoré sú fantastické a audiovizuálne dokonalé. Režijne tu až na tých pár béčkových prvkov z druhej polovice nemám žiadnych výhrad a technicky až na pár horších efektov tiež. Väčšina zložiek funguje naplno. A k tomu tá nádherná hudba, jedna z mojich najobľúbenejších vôbec. Takže Stroj času možno nie je dokonalý, ale o plnom hodnotení ani trochu nepochybujem, ja mám tento film mimoriadne rád, videl som ho mnohokrát a vždy mi zlepší náladu. Veľmi pekná rozprávka. 90% ()

Galerie (71)

Zajímavosti (16)

  • V nose kostýmu Morloka byla kamera a herci uvnitř se orientovali pomocí černobílého obrazu, z ní promítaného v brýlích uvnitř kostýmu. (Ravi)
  • Guy Pearce byl tak důsledný, že kdyby se vzalo audio z jedné scény a překrylo by se s videem z té stejné, ale znovu natočené, bylo by perfektně synchronizované. (akisha)

Reklama

Reklama