Stroj času

Stroj času

Časostroj

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 96 min

Tento film je mírně nadprůměrná sci-fi, ale abyste si jej vychutnali, musíte úplně zapomenout na knížku H. G. Wellse. S tou má film společné jen cestování časem a rozdělení lidské rasy na 2 druhy. Vše ostatní je jiné, více hollywoodské, míň depresivní. Nejpovedenější na filmu je určitě hudba a triky (obzvláště ta cesta časem). Herecké výkony taky nejsou špatné, ale s příběhem to už je horší. a) je plný klišé a b) je to velmi krátké. Když jsem si po 70 minutách začal libovat, jak se to pěkně rozjíždí, byl konec.(7.8.2002)

Remake si jde částečně svojí cestou, což není na škodu, ale přesto se totálně vytratilo kouzlo starého Stroje času. Pasáže v 19. století v New Yorku (kam se děj z Londýna přesunul) se mi líbily, ale pak už to šlo hodně dolu. No a nejvíc utrpěla ta myšlenka, že lidstvo totálně zdegenerovalo a nikdo už nebyl schopnej jakýchkoliv citů, emocí nebo výkonů. To tady nehrozí, protože elojové si žijou jako průměrný křováci, co ale rozhodně mají k duševním troskám z původního filmu nebo knihy hodně daleko.(16.3.2014)

• akisha

Docela obstojné triky v žádném případě nemohou zachránit stupidní příběh, který by se báječně hodil do jedné epizody Pána šelem. Herci podprůměrní (škoda Ironse), interiéry jeskyní směšně studiové a opravdovou lahůdkou je "řeč budoucnosti" sestávající z tří různě kombinovaných slabik. Sci-Fi knížka ze stánku za dvacku skýtá zaručeně lepší zážitek, než je Stroj času, který z hlavy vyprchá během první minuty po zhlédnutí.(24.2.2008)

• mis-ko

Už v minulosti sa filmoví tvorcovia mohli presvedčiť o "hereckých kvalitách" speváckych superstars (Britney a Mariah nech sú vaovaním) ktoré, žiaľ, nekorešpondenujú s ich ambíciami. Ani v súčasnosti si však nedajú povedať a angažujú ďalšie "objavy", ako je napríklad Samantha Mumba. A akoby to nestačilo, do filmu prepašovala aj svojho (zrejme) bračeka. Že si obaja počas celého filmu vystačia s jedným výrazom tváre asi ani netreba spomínať. K tomu slabučký výkon Jeremy Ironsa a výsledok nezachránia už žiadne triky. Tie sú v konečnom dôsledku to jediné, na čo sa dá pozerať. bieda...(14.4.2004)

• kOCOUR

Nějak se ve všech těch efekt pozapomnělo na film! Scénář se navíc při cestování v čase kdesi vytratil a nikho ani moc netrkne, že má profesor univerzity, denně zavřený ve svém příbytku, zhruba takovou tělesnou schránku jako nejyvspělešjí člen přátelského kmene a hravě vymlátí všechno kolem...hm. Celé to nezalepí ani ultra-hyper (ne)zajímavá double-lovestory, ani směšný Jeremy Irons (Lolita rulez), ani slučná hromádečka osvědčených filmových klišé a už vůbec trapné divadelní kulisy. Uá.(21.8.2002)

• - Guy Pearce většinu kaskadérských úloh dělal sám a byl zklamaný, když mu to nebylo umožněno pokaždé. (akisha)

• - V nose kostýmu Morloka byla kamera a herci uvnitř se orientovali pomocí černobílého obrazu, z ní promítaného v brýlích uvnitř kostýmu. (Ravi)

• - Režisér Simon Wells je pravnukem H.G. Wellse, který napsal stejnojmennou knižní předlohu. (NGP)