poster

Moon Child

 • Japonsko

  ムーンチャイルド

Drama / Sci-Fi / Akční

Japonsko, 2003, 120 min

Režie:

Takahisa Zeze

Scénář:

Kišú Izuči
 • Damnsinead
  ****

  Tohle mohli natočit jenom Japonci. Hodně ujetý, ale poutavý film, A to je co říct, protože ze začátku byl film spíš o tom, jak umí Gackt a Hyde frajersky nosit bundy. Jejich herecké výkony na Oscara nejsou, ale už jsem viděla i horší věci :-) To je ale tak všechno, co můžu filmu vytknout - líbil se mi praštěný humor (taneček s mrtvým protivníkem) i způsob, jakým do děje zařadili upíra - pro děj není rozhodující, že je upír, to je tam spíš kvůli efektnímu závěru. Moon Child určitě stojí za vidění.(20.10.2012)

 • Haide
  **

  Obrovskou slabinou tohoto filmu je špatné "herecké" obsazení. Nicméně dokážu pochopit, že jde především o reklamu pro oba hlavní protagonisty, takže budiž. Co už ale nedokážu překousnout je to, že ač by příběh mohl být velmi zajímavý, po pár minutách zjistím, že mě nudí a jen stěží dokážu udržet pozornost. Vizuálně je to dobré, ale příběh a herecké výkony jsou horší. Zde rozhodně není problém ve scénáři, ale spíše v režii a hercích. Škoda, mohlo to být velmi zajímavé nahlédnutí do jiného světa, ale takhle to jen spadá do průměrných až podprůměrných vod.(24.7.2011)

 • Natascha
  ****

  Budou následovat SPOILERY ___ Velice zábavné a poutavé, ale rozhodně ne tak, jak tvůrci zamýšleli. Kromě některých okamžiků, které evidentně vtipné být měly (naprosto vede akční scéna, ve které se všichni hrdinové poprvé setkávají a spojují své síly v boji), však byla většina filmu evidentně míněna naprosto vážně, jenže pokusy o seriózní drama narušuje spousta faktorů - ať už svérázné herectví Hydea a Gackta, které není podřízeno vytvoření uvěřitelné postavy, ale spíše exhibicí pánů zpěváků, dále směšné dialogy (Gackt-scénárista je buď mistr parodie nebo absolutní břídil, viz scéna smrti jedné z postav - v dešti umírá v náruči kamaráda a v pláči sdělí, že mu volali ze sirotčince, že si pro něj matka přijde, přičemž o dané matce či sirotčinci nebyla za celý film ani zmínka, zřejmě se tím mělo dodat na dramatičnosti, ovšem podobných scénaristických lapsů je ve filmu více), nebo třeba drobné detaily, které však naprosto vyrušují z divácké iluze (postavy nosí v průběhu mnoha let stále to samé oblečení, Gacktův kabát je i pod desítkách let stále krásně bílý:-), postavy přímo na sebe střílejí jak posedlé, ale nikdo se není schopný strefit, z upíra se na slunci kouří, jen když se to zrovna hodí apod.). Film má velmi rozkolísanou dramatickou strukturu, postavy se potkávají, občas někdo zemře, občas se skočí v čase, aby pak zase někdo zemřel. Způsob vyprávění se postupně přetavuje do nostalgické nálady, ve které většina postav dochází k tomu, že kdysi to bylo lepší a že než v tomhle světě žít, tak je lepší se odebrat pod kytičky, bohužel způsob, jakým se postavy vstříc své smrti vrhají, bývá dost nelogický či dramaticky naprosto selhávající. Plus nesmí chybět slzy ždímající momenty s němou dívkou, která po mnoha letech promluví (a pak umírá na rakovinu), emo-upír, který trpí svým prokletím a chce se upálit na sluníčku, pomsta bratrovy smrti a podobná srdceryvná klišé. Mimochodem režisér evidentně soudě podle názvů ostatních filmů normálně točí soft porno, ve filmu však překvapivě nic hanbatého není. Body k dobru za atmosférický závěr.(19.9.2010)

 • Johannka
  ***

  Přeskočíme chabé herecké projevy hlavních protagonistů (ano, Gackt je dobrý model a Hyde dobrý zpěvák, ale hraní moc nejde ani jednomu z nich...>.< ) a přejděme k tomu lepšímu. Hudba: **** Dobrá, místy melancholická a doplňující atmosféru. Příběh: *** Zajímavý, místy poutavý, ale někdy trochu klišovitý (kašovitý :D). Celkový dojem z filmu: Hmm. Dobrý pro fanynky a fanoušky upírů. takový typ letní oddechovky. :) ***(15.4.2009)

 • Tsuki
  **

  Děj je docela hloupý, místy až stupidní, což ale zaručuje, že se tomu aspoň občas zasmějete. Vtipné jsou třeba kostýmy hlavních postav v některých scénách. Od tohoto filmu opravdu nečekejte nic skvělého, asi je to tím, že hlavní postavy hrají dva japonští zpěváci. Gackta mám sice jako zpěváka ráda, ale jako herec za moc nestojí. ~(2,0)~(15.2.2009)

 • - Gackt po nátáčení filmu prohlásil, že se do Hydeho doslova zamiloval. Tvrzení doplnil slovy: "Kdyby byl Hyde žena, měl by se mnou problém."