Animální přitažlivost

Animálna príťažlivosť

Komedie / Romantický

USA, 2001, 94 min

• blackJag

Teorie, analýza vztahu, sloupkaření, rádoby moudré cancy, kde jen se ty rozkopírované náměty pořád berou (ať žije grafomanie, drahé knižní autorky!)? Dlouhé je to, průhledné, směšně morální a nevtipné. Herce nebo řemeslo nemá cenu hodnotit, látka, která je tady k dispozici, je totiž zoufalá. II Scénář: Elizabeth Chandlerová. 30%(30.3.2012)

• berusche

Ehm ehm, asi všichni tušíte, že Jackman je velkým lákadlem, které ženu u snímku udrží celých 94 minut. A že je v jeho případě na co koukat, neb odhodí své tričko několikrát během této doby. Bohužel, v tomto případě, je to jen on. Jde totiž o milionkrát prověřený námět, který už nemůže oslnit. Nebo alespoň mě neoslní. Tato definice padá i na hlavu Judd, která sice hraje jak o život, ale dle mého je nudná a pořád sebou ve všech filmech abnormálně mrská. Nevím, jestli na tom postavila svou kariéru, ale nelíbí se mi to.(23.10.2012)

V životě si prý nemáš znepřátelit tchýni a feministku. Nikdy! Tony Goldwyn měl buďto doma neuvěřitelný peklo ze strany "tý starší verze jeho ženy" nebo jednoduše obdivuje hnutí, které nás odepisuje. Muže. Animální přitažlivost na mě nepůsobí dojmem: holka je sama, najde si chlapce, aby spolu mohli popíjeli vínko na balkóně a poslouchat slastný cvrlikání holubů, které jsou pro ně symbolem štěstí. To ne. Já myslím, že jádro pudla je úplně jednoduchý: s chlapama na veřejnost jen pokud mu uvážete obojek. A pokud ho vedete do společnosti žen, tak ho vykastrujte. Neb konec se snaží trochu udobřit oboje pohlaví, stejně se cítím jako ten poraženej. Ženy teď možná brousí meče a žhavý přilby, aby mě mohli ztrestat, ale když já si v tomhle směru nemůžu pomoct. A Hugh Jackman už zase tahá nahoru, co se dá. A opět se mu to daří...(1.7.2009)

Jistě není to úplně výborná romantická komedie, ale má několik předností, díky kterým tomuto snímku ty čtyři hvězdičky dám s čistým svědomím. První bod - Ashley Judd, opravdu jedna z mála hereček, která v romantické komedii dokáže zahrát danou polohu postavy tak, že nevypadá jako blbka, hysterka, nána nebo prostě jen zbytečně uřvaná ženská. Ashley Judd si dokáže udržet nadsázku i v ošemetné scéně u lékaře, kde si chce nechat "odstranit čich" (scéna dost na hraně mezi nadsázkou a trapností). Ustát její postavu nebylo snadné, ale Ashley Judd ji dokázala zahrát mile a sympaticky, což je vzhledem k scénáři umění. Dalším bodem je Hugh Jackman, ten prostě charizmatické sympaťáky umí a Greg Kinnear a Marisa Tomei, všechno výborní herci. Kladem scénáře je bezpochyby fakt, že žádný člověk není prostě jen padouch - je to člověk se všemi svými klady i zápory. A i Greg Kinnear je vcelku sympatická postava a ač se s hlavní hrdinkou rozejde, žádný parchant to není. Což je přeci jenom o trochu blíž k realitě, stejně jako reakce postavy, kterou tak perfektně ztělesnil Hugh Jackman. V mnoha místech by film mohl ubrat pár zbytečných "amerických" monologů a dialogů, ale vcelku ani ty monology a dialogy nikdy nepřekročí únosnou míru, jako v jiných žánrově blízkých snímcích. 75%(12.12.2010)

Nevyužitý potenciál film, kde to mohli výborne roztočiť sympatická Ashley Judd a stále nad vecou frajer ako Hugh Jackman v milostnom trojuholníku prepletenom s Gregom Kinnearom a samozrejme ešte ďalšou neznámou v pozadí. Niektoré pasáže nehorázne spomaľujú dej a nedávajú tak lepšie zázemie pre budovanie romantického príbehu. V romantických komediach to veru Jackmanovi nejde. ║Rozpočet $23miliónovTržby USA $27,343,067Tržby Celosvetovo $38,689,940(11.11.2007)