I díky podpoře svého přítele Johna (Christian Slater) se Basil (Jared Leto) vzepře vůli svého přísného otce a jako příslušník aristokratické rodiny se ožení s venkovskou dívkou Julií (Claire Forlani). Basil brzy zjistí, že John a Julia jsou milenci, ale přesto se po smrti Julie, která umírá při porodu, ujme jejího dítěte... (Pohrobek)

Faidra

Tradiční obraz vzpoury proti konzervativním hodnotám, zde ale s opravdu netradiční zápletkou a vyústěním. Wilkie Collins, považovaný za jednoho ze zakladatelů detektivního žánru, by na rozdíl od jiných autorů mohl být s převedením své předlohy na filmové plátno spokojený. ()

AIMÉE

I přes vydařenou výpravu i námět, jsou herecké výkony spíše průměrné, alespoň se mi pozdávalo, že kdyby do toho bylo dáno více charisma, mělo by to své určité kouzlo. ()

Marci

Další adaptace Wilkie Collinse vypráví o tom, jak se z chlapce stane muž. Sice to nebylo tak tajemné a napínavé jako Žena v bílém, ale filmu nechyběla správná atmosféra ani dobře napsaný příběh. ()

Petal76

Příběh klasický, bohatý chlapec, chudá dívka co ke štěstí přijíti mohla, moc jsem se na tento film těšila a celkem mě zklamal, nezáživné, neprocítěné i přes snahu herců mě to nevtáhlo do děje. ()

• V USA film dostal rating R kvůli scéně, která zobrazuje potrat. (Terva)
  • Na filmovém festivalu v Torontu měl nesoutěžní film takový úspěch, že byl promítán po dva večery. (Terva)