Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I díky podpoře svého přítele Johna (Christian Slater) se Basil (Jared Leto) vzepře vůli svého přísného otce a jako příslušník aristokratické rodiny se ožení s venkovskou dívkou Julií (Claire Forlani). Basil brzy zjistí, že John a Julia jsou milenci, ale přesto se po smrti Julie, která umírá při porodu, ujme jejího dítěte... (Pohrobek)

(více)

Recenze (5)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Tradiční obraz vzpoury proti konzervativním hodnotám, zde ale s opravdu netradiční zápletkou a vyústěním. Wilkie Collins, považovaný za jednoho ze zakladatelů detektivního žánru, by na rozdíl od jiných autorů mohl být s převedením své předlohy na filmové plátno spokojený. ()

Reklama

AIMÉE 

všechny recenze uživatele

I přes vydařenou výpravu i námět, jsou herecké výkony spíše průměrné, alespoň se mi pozdávalo, že kdyby do toho bylo dáno více charisma, mělo by to své určité kouzlo. ()

Marci 

všechny recenze uživatele

Další adaptace Wilkie Collinse vypráví o tom, jak se z chlapce stane muž. Sice to nebylo tak tajemné a napínavé jako Žena v bílém, ale filmu nechyběla správná atmosféra ani dobře napsaný příběh. ()

Petal76 

všechny recenze uživatele

Příběh klasický, bohatý chlapec, chudá dívka co ke štěstí přijíti mohla, moc jsem se na tento film těšila a celkem mě zklamal, nezáživné, neprocítěné i přes snahu herců mě to nevtáhlo do děje. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • V USA film dostal rating R kvůli scéně, která zobrazuje potrat. (Terva)
  • Na filmovém festivalu v Torontu měl nesoutěžní film takový úspěch, že byl promítán po dva večery. (Terva)

Reklama

Reklama