Láska je Láska (TV seriál)

• Kanada

The L Word

Drama / Romantický

Kanada / USA, 2004 - 2009, 1x92+69x50 min

Andy Paley

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Katherine Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniela Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley, Rose Rollins, Sam Easton, Alexandra Hedison, Janina Gavankar, Roger R. Cross, Andrew Francis, Chris Gauthier, Erica Cerra, Alex Ferris, Crystal Lowe, Lauren Lee Smith, Marlee Matlin, Holland Taylor, Snoop Dogg, Rosanna Arquette, Lolita Davidovich, Helen Shaver, Devon Gummersall, Anne Archer, Haili Page, Élodie Bouchez, Shaun Garrett, Emily Holmes, Kelly Lynch, Derek de Lint, Chris William Martin, Heather McEwen, Bruce Davison, Guy Fauchon, Jessica Lucas, Sarah Strange, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Michelle Morgan, Gina Holden, Tammy Hui, Deanne Bray, Daniella Evangelista, Claudette Mink, Nicole McKay, Kate French, Sarah Shahi, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Patricia Velasquez, Kristanna Loken, Cybill Shepherd, Eric Lively, Alan Cumming, Heather Matarazzo, Jessica Capshaw, Cynthia Stevenson, Eric Roberts, Chelsea Hobbs, Melanie Lynskey, Catherine Lough Haggquist, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Barbara Kottmeier, Ona Grauer, Simone Bailly, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Tahmoh Penikett, Brenda Campbell, Magda Apanowicz, Erin Karpluk, Vanesa Tomasino, Clementine Ford, Holly Elissa, Tammy Gillis, Jill Morrison, Alexis Kellum-Creer, Melissa Leo, Nelson Wong, Zak Santiago, Camryn Manheim, Alicia Leigh Willis, Kelly McGillis, Angela Gots, Heather Doerksen, Christine Chatelain, Lynn A. Henderson, Quinn Lord, Paul Popowich, Paul Anthony, Nolan Gerard Funk, Zara Taylor, Lucy Lawless, Tara Wilson, Lucia Rijker, Lisa Gay Hamilton, Dallas Roberts, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Peter Wingfield, Charlie David, Dan Payne, Sandrine Holt, Ty Olsson, Barclay Hope, Caroline Cave, Kaaren de Zilva, Callum Keith Rennie, Ali Liebert, David Orth, Michelle Harrison, Donny James Lucas, Katharine Isabelle, Pamela Sue Martin, Evan Adams, Meredith McGeachie, Elizabeth Keener, Ion Overman, Jeffrey Ballard, Isabella Hofmann, Tony Goldwyn, Ben Ratner, Elfina Luk, Sarah Lind, Warren Christie, Nicole Lyn, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Ari Cohen, Kyle Labine, Valerie Tian, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Carrie Anne Fleming, Tom McBeath, Agam Darshi, Lynda Boyd, Aaron Pearl, Brian Markinson, Camille Sullivan, Robert Gauvin, David Quinlan, Geoff Gustafson, Tom Butler, Tyler Johnston, Landy Cannon, John Reardon, Tracy Spiridakos, April Telek, Delpaneaux Wills, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Alain Chanoine, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Brendan Penny, Adrian Holmes, Emma Lahana, Anne Ramsay, Lisa Langlois, Matthew Currie Holmes, Woody Jeffreys, David Lovgren, Luvia Petersen, Colin Cunningham, Jane Lynch, Mackenzie Gray, Keram Malicki-Sánchez, Robin Nielsen, Ted Whittall, Claude Duhamel, Peter Shinkoda, Luciana Carro, Wendy Glenn, Ellie Harvie, Nikki Boyer, Alberta Mayne, Matt McInnis, Crystal Balint, Carrie Brownstein, Arianna Huffington, Peter Benson, Diana Pavlovská, Lucia Walters, David Lewis, Charlie Carrick, Peter Bryant, Mittita Barber, Tatiana Szalay, Michael Benyaer, Elizabeth Weinstein, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Billie Jean King, Matt Ward, Jacob Blair, Benjamin B. Smith, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Alf Humphreys, Adrian Hough, Chilton Crane, Jill Teed, Joey Aresco, Don Thompson, Clifton MaCabe Murray, Brent Stait, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Sean Bell, Malaya Rivera Drew, Andrea Whitburn, Robyn Ross, Carmen Aguirre, Jeffrey Bowyer-Chapman, James Michael Bobby, Sara Quin, José Vargas, Matt Ellis, Sarah Hayward, Patti Allan, Trish Allen, Aubrey Arnason, Beverley Elliott, Tom Pickett, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Jim Shield, Tony Alcantar, Michael Soltis, Aaron Brooks, Glynis Davies, Karen Holness, Kelly-Ruth Mercier, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Paralee Cook, Kyle Cassie, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Babs Chula, Lorena Gale, Lori Triolo, Charles Andrew Payne, Gabriel Carter, Sarah Penikett, Brynn Horrocks, Sean Tyson, Aaron Craven, Craig March, L. Harvey Gold, Terence Kelly, Robert Weiss, James Pizzinato, Alisen Down, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Matty Finochio, Bill Mondy, Kevin O'Grady, Lisa Robison, Katie Messina, Christina Jastrzembska, Marilyn Norry, Cindy Wilson, Kate Pierson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Rukiya Bernard, Nicola Cavendish, Val Cole, Bruno Verdoni, Jacqueline Samuda, Kirby Morrow, Kate Robbins, Donna White, Alison Matthews, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Stephen Park, Lisa Bunting, Noel Johansen, G. Patrick Currie, Gary Jones, Mark Krysko, Mark Houghton, Leanne Adachi, Michael Karl Richards, Sefton Fincham, Victoria Bidewell, Tara Frederick, Camille Mitchell, Tanya Champoux, Juan Carlos Velis, Tony Abatemarco, Marci T. House, James Purcell, Tim Henry, Taylor James, Kyle Downes, Joe Howard, Gena Vazquez, Lesley Ewen

Jeden z najlepších seriálov, aké sa v ostatných rokoch objavili na televíznej obrazovke... Tak táto veta bola napísaná po zhliadnutí prvej série. Odvtedy sa veľa zmenilo... Niekedy mám pocit, akoby na seriáli začali pracovať tí najhorší scenáristi široko-ďaleko. Jednotlivé postavy menia od základu svoj charakter a jedna po druhej strácajú sympatie divákov (teda poväčšine diváčok)... Vidím to tak, že štvrtá séria, s vysielaním ktorej sa má začať na jeseň, bude definitívne posledná. Je to škoda - The L-Word mal v sebe obrovský potenciál. Rozhodne odporúčam pozrieť si prvú sériu (hlavne pilot!). No hoci budete chcieť vedieť, čo sa stane s Bette a Tinou, Danou a Alice... a ostatnými, NEPOZERAJTE ďalej! Nie, ak si chcete zachovať dobrý dojem zo seriálu... Ak to mám zhodnotiť na záver, tak séria 1 - *****, séria 2 - ***, séria 3 - asi tak pol hviezdičky (ktorá patrí len a len Alice). No a po dopozeraní celého seriálu sa patrí moje hodnotenie dokončiť... Séria 4 - *** pozerateľná, séria 5 - **** (znovu si získali môj záujem a sympatie), ale séria 6 a celý záver (ak sa to tak dá nazvať) - obrovské sklamanie * a aj tá len za Lucy Lawless...(13.5.2005)

Zvládla jsem celé čtyři série (dvě spíš odtrpěla, můžete hádat které) a víc už nechci. Když tvůrci konečně odeslali Marinu do Evropy, dovolili Jenny, aby se chovala v rámci svých možností normálně a nevím kde sehnali sexy mrchu Helenu, tak to museli pokazit tím, že téměř všem postavám zpřeházeli charaktery. To jsem si nezasloužila ani já, ani herečky, které vůbec nejsou špatné. A Alice to sama jaksi neutáhne. Ee, ne všechny lesby považují tento seriál za kultovní.(30.9.2006)

The L Word je seriál, který se mi neskutečně dostal pod kůži. A není to jen tím, kolik úžasných a rozmanitých charakterů v něm lze najít. Spatřuji v něm hlavně obrovský potenciál změny, nabourávání stereotypů o všem možném a ukazování světa také z jiného úhlu, než z toho normativního heterosexuálního. Myslím, že tvůrcům tohoto seriálu se skutečně podařilo vyvolat obrovskou reakci a svým způsobem i svým divákům trochu pozměnit život. Měli totiž možnost ztotožnit se a vidět lesbický svět, se všemi těmi nekonvenčními dívkami, ať už víc femininními či maskulinními, vztahovými či antivztahovými, módními nebo nemódními, ale trochu i svět gayů, transsexuálů, hluchých lidí, atd. Seriál projednával řadu důležitých diskutovaných témat jako je adopce nebo manželství homosexuálních párů, domácí porody, rakovina, rasová příslušnost, třída, stereotypy o genderové identitě, možnost coming outu u lesbických žen v armádě či slavných osobností a vůbec občas i konfrontaci s heterosexuálním světem a jeho omezenými předsudky a někdy až nenávistí k odlišnému. Myslím, že L Word každopádně donutí všechny ty, co se považují za "normální", se zamyslet, ať už sami nad sebou a svým chováním k těmto lidem, nebo vůbec nad tím, jaké to pro ně musí být, když jsou v takové menšině. Protože všechno je to o respektu k jinakosti, kterou bychom měli brát jako součást nás samých a podporovat ji, ne se ji snažit vytěsnit. Na tento seriál nikdy nezapomenu, protože byl první, který jsem s touto tematikou viděla a protože mi v tomto směru přijde obrovsky významný, užitečný, odvážný, originální a skutečně nabourávající konvence. Smekám, snad přijde víc takových a snad jednou dosáhnou i všeobecné popularity, protože osobně bych ho doporučila hlavně lidem mimo GLBT komunitu.(27.7.2012)

• korbitch22

Ahoj my jsme lesby a jsme strašně moc hodný,chytrý,ohleduplný a naše problémy jsou větší než vaše,vy co nejste homosexuální,jste všichni zlý,nechapávý a nábožensky z fanatizovaní....Feministická lesbo modla pro největší lesbu ČSFD AngelAngie,která zřejmě ukojí své choutky nadržené fenny s pocitem nepochopení a hněvu vůči netoleratnímu a podlému světu..úúú brr hrůza :-D Já se jen můžu neskonale bavit kam až lze klesnou a na čem stavět seriál,který má bohužel až nepochopitelně moc fanoušků.Nesympatické obsazení,naprosto nezajímavé problémy a situace které jsou hnány jen tím jedním velkým L.Feministky radostí leští kliky a já leštim podlahu kterou sem poblil po shédnutí pilotu a prvních třech dílů.Jedna* za Miu Kirshner,která sympaticky nechá srát ženský chlapům do práce jen na půl a za to,že jako jedna z mála umí opravdu hrát a je to navíc hezká holka a taky za to,že ze seriálu odešla roztomile předčasně :-)(2.11.2011)

Na tento serial jsem narazil nahodou pri projizdeni nejlepsich serialu zde na csfd. Po precteni zapletky a obsazeni jsem hned vedel, ze toto bude dalsi perfektni "odpocinek" po mych favorizovanych serial - 24 hodin, Prison break (timto zpusobem jsem zjistil i toto) a jistou dobu jsem touzil videt tento projekt. Zaujalo me - krom nametu - hlavne herecke obsazeni - Mia Kirschner (kterou jsem si oblibil jako Mandy z 24 hodin) a Jennifer Beals (Flashdance). Hned prvni scenka : udelejme si dite, me presvedcila, ze se jedna o vysoce zajimavy a neobvykly serial, kde nebude nouze o kvalitni dialogy a dej ... Cose tyce postav tak jednoznacne vedou : Alice, Shane, Tina a taky Dana. Update: Serial je skvely, ale az 4.serie prinesla opravdovou dramatickou jizdu plnou opravdu zajimavych scenaristickych napadu ...Toto vice-mene vydrzelo az do posledniho dilu ... 9.12.2011 - dokoukano a shlednuti celeho serialu beru jako velky uspech v mem "televiznim" zivote ... Thanks for perfect 6 seasons(2.6.2011)

• - Díly jsou vždy pojmenovány tak, aby počáteční písmeno bylo L. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Leisha Hailey se jako jediná z hlavních postav přiznala veřejně ke své homosexualitě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Seriál se natáčel ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Coast Mountain Films Studios. (Lenny.M)