Jenom člověk

Only human

Iba človek

Komedie / Romantický

Španělsko / Argentina / Portugalsko / Velká Británie, 2004, 93 min

Španělský komedie se mě začínájí docela líbit. Na první pohled zcela normální lidi se brzo promění v neskutečné postavy v absurdních situacích. Humorné dialogy s narážkamy na palestenicko - izraelské vztahy střídaly brutálně vtipné scény. Slepej dědek s puškou, zmrzlá polívka, palestinec v izraelské rodině své milé, dodávají humor velmi slušné kvality. Opravdu vřele doporučuji, přeci jen každý jsme jenom člověk a potřebujeme se občas dobře pobavit.(29.8.2007)

Ale, tak dalo se to no...sem tam jsem se i zasmála, ale čekala bych, že z tak zajímavého námětu jakým je střet dvou nepřátelských kultur a vzájemná láska mezi dvěma z nich, by se dalo vykřesat daleko víc vtipných situací. Navíc se našlo pár spíše infantilních gagů a například vedlejší linie s otcem Ernestem a šlapkou už mi přišla zcela zbytečná a nudná. Herci byli docela příjemní, ale to je asi tak vše.(29.4.2013)

Tématem mi to trochu mi to připomnělo Dobrodružství rabína Jákoba Gérarda Ouryho, to je taky bláznivá komedie zabývající se tématem náboženských konfliktů. A zatímco v Jákobovi se pořád putuje, tady se celá polovina odehrává v bytě židovských rodičů. Je tu zajímavá sestava postaviček, které jsou opravdu k popukání. Ale ačkoli situační zápletka je vynikající, dialogy by potřebovaly trochu předělat, i když mezi nimi sem tam najdeme nějaký skvost. Možná kdyby se natočil americký remake, nemuselo by to dopadnout špatně. Scénář by musel napsat ovšem Neil Simon nebo někdo takový, protože by dokázal zachovat duch originálu a zároveň vylepšil ty dialogy, které to trochu stahují dolů. 3,5*(15.2.2007)

Veľmi inteligentná a hlavne vtipná komédia, ktorá si berie na mušku nevraživosť medzi Arabmi a Židmi .... Toľko zvrhlých a "nesvätých" Židov pokope len tak nevidieť ... Radodajná dcéra, neukojená matka, i neofanatický synáčik panic .... Len škoda, že ten nadhľad a humor nebol aj v Izraelskej produkcii . A inak hlavnú úlohu v tomto filme má predsa len polievka ....(29.8.2007)

Tak tento film mi sadol presne do noty! Španieli sa predviedli dokonale milou uštipačne-inteligentnou komédiou, ktorá si satiricky berie na mušku celosvetovo vážnu otázku nenávisti v oblasti Izraela. Perfektné skeče síce občas striedajú slepé uličky, no tých je minimum, takže som bol veľmi spokojný. Škoda, že sa nedozvieme, čo sa stalo káčatku :). 80%.(26.4.2007)