poster

Animatrix: Program

 • USA

  The Animatrix: Program

 • USA

  Program

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční

USA, 2003, 9 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  V tradici nejlepších asijských bojových filmů natočený duel se zprvu tváří celkem standardně, avšak pointa vás možná přiměje se zamyslet nad tím, kolika podobnými „testy“ nás matou bratři Wachowští ve svých třech celovečerácích. Animace nepatří k těm nejskvostnějším, nicméně mnohé symbolické záběry se vám dozajista vryjí do paměti. Vcelku spíše jen lehce nadprůměrná epizoda nikterak zásadně neobohacující hlavní dějovou/myšlenkovou linii. 70%(31.8.2006)

 • lennyd
  ****

  V simulačním režimu Matrixu se můžete dostat kamkoliv. Třeba středověké Japonsko je ideální na trénink s chladnými zbraněmi. A také na pikle, které kuje rebel Duo - chce vyměnit špinavou a nelítostnou svobodu za sladký život v Matrixu, a chce, aby krásná Cis šla s ním... Další skvělá ukázka ze světa Matrixu - trochu jsem si zavzpomínal na souboj Nea s Morpheem, ale i animovaná verze stála za to. Navíc příběh (stejně jako ostatní příběhy v Animatrixu) má opět něco navíc...(2.2.2010)

 • ScarPoul
  ****

  Ach, ako veľmi obľubujem to éterické a mystické prostredie starodávneho Japonska. Tento príbeh mi ulahodil. Súboje aj prostredie, s ktorým sa tvorcovia znamenite vyhrali. Lenže, aj napriek kráse, to postrádalo tú poslednú kvapku dokonalosti a to väčšie ponorenie sa do mytológie. Tento príbeh rozvíjal len jeden z aspektov. A na to aby sme skutočne precítili potrebujeme vedieť viac. Hlavne ak tie aspekty už dávno poznáme. Ale v rámci celku je to nepodstatná výčitka.(7.1.2012)

 • Anderas
  *****

  Program mě zaujal především velmi přirozenými a hluboce smysluplnými dialogy, polemizujícími o celé podstatě Matrixu, a které byly zároveň jakoby jen tak mimochodem podkresleny velmi zdařilou animací, výbornými nápady a skvělou hudbou. Jelikož však není nic dokonalého, celkový dojem mi ukrutně zkazilo cca 30 posledních vteřin filmu.(14.2.2006)

 • AllShallFall
  *

  To je fakt blbost. Nechápu, co na tom každý vidí. Přehnané souboje mají udělat z človíčků bojivníky proti programu?...áááno já vím. Je to v Matrixu, ve virtuálním světě. Ale stejně se nemění na tom nic, že je to debilitina. Pointa je fakt dokonalá. I některé části jsou dobře zpracované. Příběh o vzniku celého konfliktu byl opravdu úžasný. Ale tohle už je mimo chápaní. Nejdřív je to válka a pak se lidé snaží z nouze ze sebe udělat bojovníky ničím neohrožené ve virtuálním světě. To mě teda vážně nebere(1.7.2011)