Reklama

Reklama

Animatrix: Program

všechny plakáty
Trailer
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční
USA, 2003, 9 min

Obsahy(1)

Rebelka Cis je vystavená skúške. Jej priateľ Duo jej oznámi, že je pevne rozhodnutý vrátiť sa späť do Matrixu a chce aby Cis šla s ním. Keď odmietne, Duo zaútočí a začína súboj... (Avathar)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

H34D 

všechny recenze uživatele

Když jde o nedůvěru ve smysly, zvlášť když se člověk jednou dozví, že vše čemu kdysi věřil, je lež, přijde na řadu nespočet dalších pochybnosti a nekonečná úzkost a obavy o ukotvení sebe sama. Je tohle ta skutečná realita? Teď ji věřím stejně, jako jsem dříve věřil fikci, ale co když se ukáže, že jsem opět klamán? Není lepší nevědět, nezpochybňovat a místo nekonečné honby za pravdou se spokojit s praktickou lží? (pozor SPOILER) Takhle se v Programu úlisný Duo snažil zmanipulovat ctnostnou Cis. Ale i když neuspěl, zkuste si představit, jaký je to pocit, když potom, co si konečně vybojujete pravdu, vám někdo řekne: "Nevěř tomu, byl to jen test"... 9/10 ()

Eodeon 

všechny recenze uživatele

Další kapitola Animatrixu se tentokrát odehrává v bojové simulaci. Nabízí nám odpovědi na otázku, zda je lepší žít spokojeně ve virtuální realitě, nebo zda raději zvolit život plný strastí v pravdivém světě. Příběhem nás provází spíše pohádková animace (podobající se v mých očích tradiční japonské tvorbě ve stylu Sailor Moon apod.), která ovšem zápletce vůbec neubírá na vážnosti, právě naopak. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

V tradici nejlepších asijských bojových filmů natočený duel se zprvu tváří celkem standardně, avšak pointa vás možná přiměje se zamyslet nad tím, kolika podobnými „testy“ nás matou bratři Wachowští ve svých třech celovečerácích. Animace nepatří k těm nejskvostnějším, nicméně mnohé symbolické záběry se vám dozajista vryjí do paměti. Vcelku spíše jen lehce nadprůměrná epizoda nikterak zásadně neobohacující hlavní dějovou/myšlenkovou linii. 70% ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

To je fakt blbost. Nechápu, co na tom každý vidí. Přehnané souboje mají udělat z človíčků bojivníky proti programu?...áááno já vím. Je to v Matrixu, ve virtuálním světě. Ale stejně se nemění na tom nic, že je to debilitina. Pointa je fakt dokonalá. I některé části jsou dobře zpracované. Příběh o vzniku celého konfliktu byl opravdu úžasný. Ale tohle už je mimo chápaní. Nejdřív je to válka a pak se lidé snaží z nouze ze sebe udělat bojovníky ničím neohrožené ve virtuálním světě. To mě teda vážně nebere ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Vizuálně jeden z nejzdařilejších a zároveň "nejtradičnějších" dílů "Animatrixu". Dechberoucí souboj ve stylu středověkého Japonska pokládá otázky o zodpovědnosti, vlastní vůli a volbě mezi pohodlnou podřízeností a tvrdě vybojovanou svobodou. Těžké rozhodování, které prověří charakter zkoušeného a vyšťaví ho až na dřeň... Závěr nemohl být trefnější. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama