poster

Animatrix: Program

 • USA

  The Animatrix: Program

 • USA

  Program

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční

USA, 2003, 9 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  V simulačním režimu Matrixu se můžete dostat kamkoliv. Třeba středověké Japonsko je ideální na trénink s chladnými zbraněmi. A také na pikle, které kuje rebel Duo - chce vyměnit špinavou a nelítostnou svobodu za sladký život v Matrixu, a chce, aby krásná Cis šla s ním... Další skvělá ukázka ze světa Matrixu - trochu jsem si zavzpomínal na souboj Nea s Morpheem, ale i animovaná verze stála za to. Navíc příběh (stejně jako ostatní příběhy v Animatrixu) má opět něco navíc...(2.2.2010)

 • Darth Sidious
  *

  To je fakt blbost. Nechápu, co na tom každý vidí. Přehnané souboje mají udělat z človíčků bojivníky proti programu?...áááno já vím. Je to v Matrixu, ve virtuálním světě. Ale stejně se nemění na tom nic, že je to debilitina. Pointa je fakt dokonalá. I některé části jsou dobře zpracované. Příběh o vzniku celého konfliktu byl opravdu úžasný. Ale tohle už je mimo chápaní. Nejdřív je to válka a pak se lidé snaží z nouze ze sebe udělat bojovníky ničím neohrožené ve virtuálním světě. To mě teda vážně nebere(1.7.2011)

 • Eodeon
  ****

  Další kapitola Animatrixu se tentokrát odehrává v bojové simulaci. Nabízí nám odpovědi na otázku, zda je lepší žít spokojeně ve virtuální realitě, nebo zda raději zvolit život plný strastí v pravdivém světě. Příběhem nás provází spíše pohádková animace (podobající se v mých očích tradiční japonské tvorbě ve stylu Sailor Moon apod.), která ovšem zápletce vůbec neubírá na vážnosti, právě naopak.(28.12.2005)

 • ScarPoul
  ****

  Ach, ako veľmi obľubujem to éterické a mystické prostredie starodávneho Japonska. Tento príbeh mi ulahodil. Súboje aj prostredie, s ktorým sa tvorcovia znamenite vyhrali. Lenže, aj napriek kráse, to postrádalo tú poslednú kvapku dokonalosti a to väčšie ponorenie sa do mytológie. Tento príbeh rozvíjal len jeden z aspektov. A na to aby sme skutočne precítili potrebujeme vedieť viac. Hlavne ak tie aspekty už dávno poznáme. Ale v rámci celku je to nepodstatná výčitka.(7.1.2012)

 • Anderas
  *****

  Program mě zaujal především velmi přirozenými a hluboce smysluplnými dialogy, polemizujícími o celé podstatě Matrixu, a které byly zároveň jakoby jen tak mimochodem podkresleny velmi zdařilou animací, výbornými nápady a skvělou hudbou. Jelikož však není nic dokonalého, celkový dojem mi ukrutně zkazilo cca 30 posledních vteřin filmu.(14.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace