poster

Animatrix: Program

 • USA

  The Animatrix: Program

 • USA

  Program

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční

USA, 2003, 9 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Když jde o nedůvěru ve smysly, zvlášť když se člověk jednou dozví, že vše čemu kdysi věřil, je lež, přijde na řadu nespočet dalších pochybnosti a nekonečná úzkost a obavy o ukotvení sebe sama. Je tohle ta skutečná realita? Teď ji věřím stejně, jako jsem dříve věřil fikci, ale co když se ukáže, že jsem opět klamán? Není lepší nevědět, nezpochybňovat a místo nekonečné honby za pravdou se spokojit s praktickou lží? (pozor SPOILER) Takhle se v Programu úlisný Duo snažil zmanipulovat ctnostnou Cis. Ale i když neuspěl, zkuste si představit, jaký je to pocit, když potom, co si konečně vybojujete pravdu, vám někdo řekne: "Nevěř tomu, byl to jen test"... 9/10(13.11.2009)

 • Barak
  *****

  Temný příběh, odehrávající se v simulaci, která je zasazena do dávného Japonska (snad). Vizuální ztvárnění je poněkud zvláštní a oproti předchozím čtyřem příběhům slabší, avšak stále je na co koukat. A celé je to vlastně takový test, jestli je lepší znát pravdu a žít "kanále" nebo pravdu neznát a v kanále nežít....(2.8.2007)

 • Darth Sidious
  *

  To je fakt blbost. Nechápu, co na tom každý vidí. Přehnané souboje mají udělat z človíčků bojivníky proti programu?...áááno já vím. Je to v Matrixu, ve virtuálním světě. Ale stejně se nemění na tom nic, že je to debilitina. Pointa je fakt dokonalá. I některé části jsou dobře zpracované. Příběh o vzniku celého konfliktu byl opravdu úžasný. Ale tohle už je mimo chápaní. Nejdřív je to válka a pak se lidé snaží z nouze ze sebe udělat bojovníky ničím neohrožené ve virtuálním světě. To mě teda vážně nebere(1.7.2011)

 • Matty
  ***

  V tradici nejlepších asijských bojových filmů natočený duel se zprvu tváří celkem standardně, avšak pointa vás možná přiměje se zamyslet nad tím, kolika podobnými „testy“ nás matou bratři Wachowští ve svých třech celovečerácích. Animace nepatří k těm nejskvostnějším, nicméně mnohé symbolické záběry se vám dozajista vryjí do paměti. Vcelku spíše jen lehce nadprůměrná epizoda nikterak zásadně neobohacující hlavní dějovou/myšlenkovou linii. 70%(31.8.2006)

 • lennyd
  ****

  V simulačním režimu Matrixu se můžete dostat kamkoliv. Třeba středověké Japonsko je ideální na trénink s chladnými zbraněmi. A také na pikle, které kuje rebel Duo - chce vyměnit špinavou a nelítostnou svobodu za sladký život v Matrixu, a chce, aby krásná Cis šla s ním... Další skvělá ukázka ze světa Matrixu - trochu jsem si zavzpomínal na souboj Nea s Morpheem, ale i animovaná verze stála za to. Navíc příběh (stejně jako ostatní příběhy v Animatrixu) má opět něco navíc...(2.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace