Království hmyzu 3D

Velká Británie, 2003, 40 min

Mike Slee

John Lunn

Judi Dench

Vizuálne parádny dokument zo zveta chrobákov. Videl som to doma na 3D plazme, takže som si 3D užil na maximum (i keď IMAX je IMAX). Naratívne je film jednoduchý, v podstate je to sled jednotlivých záberov, na jednotlivé druhy "trávovej hávede", natočené v Borneu, s priemerným komentárom Judi Dench. Zábery sú tak detailné, že slabším povahám by sa mohlo priťažiť. :) Rád som touto formou nazrel do fascinujúceho mikrosveta chrobáčikov (ktoré sú veľa krát všetko len nie milé), ale raz bohate stačilo.(4.4.2015)

Hudba byla naprosto úděsná a příšerně sráží kvalitku filmu. 3D opět nezklamalo IMAX prostě válí. Komentář je stupidní a i v anglickém jazyce není problém pochytit každičké slovo, i když bez něj by to bylo asi působivější, neboť nic moc zajímavého nám paní průvodkyně nesděluje. Celkově nemohu dát více než 3*.(21.6.2013)

Prvé stretnutie s fenoménom 3D. Samotný film je - dejovo sa jedná o naaranžovaný príbeh niekoľkých zástupcov hmyzu s nasladkastým komentárom - len jedným z mnoha náučných školských predstavení. To, čo fascinuje je trojrozmerný obraz. Medzi zaujímavé momenty patrí vyjedanie mäsiarky modlivkou, zaujali ma tiež dovtedy nevidené larvy lienok - také malé chlpaté guľôčky. Z priemerného dokumentu vzniklo technickou úpravou pôsobivé popozeraníčko. 40 minútová dĺžka sa mi videla však úplne dostatočná pretože najmä v záverečných scénach som pri sledovaní pociťoval miernu nudu.(22.10.2004)

Čekal jsem něco jako Mikrokosmos ve 3D, ale přestože je to zatím nejlepší imaxová atrakce, co jsem viděl, Mikrokosmos obsahoval zajímavější scény, měl lepší hudbu a zvuk a neměl klasicky didaktický komentář pro základní školy – tedy samé plus. Ale stále je to fascinující zážitek, zvlášť v takovéhle velikosti (a blízkosti).(14.6.2005)

Zatiaľ najkrajší IMAX čo som videl. O príbeh tu samozrejme neide a komentár je ako obvykle pre deti, ale vizuálny zážitok je to skvelý. Keď sa vám pred tvár spustí zo stropu niekoľkometrový pavúk a pol minuty trepe nohami, je to niečo iné, než keď vám pred tvárou zavrtí chvostom blbá ryba. A to isté platí o zážitku z pohľadu na 10metrovú modlivku, vysávajúcu z odpornej mäsiarky črevá. Ble! V 3D je 98% stopáže, všetko je to krásne pestrofarebné a podmalované roztomilou hudbou. Vrelo odporúčam.(5.2.2004)