Reklama

Reklama

Království hmyzu 3D

Dokumentární
Velká Británie, 2003, 40 min

Režie:

Mike Slee

Kamera:

Peter Parks

Hudba:

John Lunn

Hrají:

Judi Dench

Obsahy(1)

Naše existence je závislá na hmyzu. Jsou skvělými recyklanty a zázračnými opylovači podílejícími se na novém vývoji, na kterém je závislá celá příroda kvůli jídlu, kyslíku a úkrytu. Bez hmyzu, bychom my savci nemohli existovat. Naštěstí pro nás, mají opravdu pozoruhodné strategie jak přežít a prospívat. V tomto průkopnickém 3D filmu, se ocitneme tváří v tvář úžasnému světu, kde dešťové kapky padají jako ruční granáty, lístek váží více než auto a stébla trávy se tyčí do oblak. Hmyz je pestrobarevný a rozmanitý. Škála jejich vzhledu je obrovská, od nádherných až po bizarní. Království hmyzu vás zve na cestu k odhalení skutečně skrytého světa- (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Radko 

všechny recenze uživatele

Prvé stretnutie s fenoménom 3D. Samotný film je - dejovo sa jedná o naaranžovaný príbeh niekoľkých zástupcov hmyzu s nasladkastým komentárom - len jedným z mnoha náučných školských predstavení. To, čo fascinuje je trojrozmerný obraz. Medzi zaujímavé momenty patrí vyjedanie mäsiarky modlivkou, zaujali ma tiež dovtedy nevidené larvy lienok - také malé chlpaté guľôčky. Z priemerného dokumentu vzniklo technickou úpravou pôsobivé popozeraníčko. 40 minútová dĺžka sa mi videla však úplne dostatočná pretože najmä v záverečných scénach som pri sledovaní pociťoval miernu nudu. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ najkrajší IMAX čo som videl. O príbeh tu samozrejme neide a komentár je ako obvykle pre deti, ale vizuálny zážitok je to skvelý. Keď sa vám pred tvár spustí zo stropu niekoľkometrový pavúk a pol minuty trepe nohami, je to niečo iné, než keď vám pred tvárou zavrtí chvostom blbá ryba. A to isté platí o zážitku z pohľadu na 10metrovú modlivku, vysávajúcu z odpornej mäsiarky črevá. Ble! V 3D je 98% stopáže, všetko je to krásne pestrofarebné a podmalované roztomilou hudbou. Vrelo odporúčam. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco jako Mikrokosmos ve 3D, ale přestože je to zatím nejlepší imaxová atrakce, co jsem viděl, Mikrokosmos obsahoval zajímavější scény, měl lepší hudbu a zvuk a neměl klasicky didaktický komentář pro základní školy – tedy samé plus. Ale stále je to fascinující zážitek, zvlášť v takovéhle velikosti (a blízkosti). ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Hudba byla naprosto úděsná a příšerně sráží kvalitku filmu. 3D opět nezklamalo IMAX prostě válí. Komentář je stupidní a i v anglickém jazyce není problém pochytit každičké slovo, i když bez něj by to bylo asi působivější, neboť nic moc zajímavého nám paní průvodkyně nesděluje. Celkově nemohu dát více než 3*. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Cílem dokumentu je zprostředkovat zajímavé a fascinující obrazy z říše hmyzu, což se podařilo, a tak pláč nad chybějícím příběhem je zbytečný. Vlastně celým filmem se jako nit vine život motýla  z čeledi otakárkovitých od vajíčka, přes housenku, kuklu až k dospělci, který se rozmnoží a skončí na talíři kudlanky. Jeho život tak ale neskončil zcela, pokračuje dál v jeho potomcích. Pro znalé nic nového, ale pro ty, co mají hmyz rádi, vítané opakování. Když se vydá kudlanka na lov mouchy, zní epická hudba. V kudlančině nenasytném chřtánu zmizí moucha s křídly i nožičkami. Když dospěje, uloví motýla, jehož odstřižená křídla padnou na vodní hladinu a odplouvají do dálky. Tesaříci, brouci v brnění bojující o samici, rozličné housenky, pavouci, štír gekon, žáby.... masožravá kobylka připomene, jak se liší od býložravých sarančat. A déšť, liják a mravenec pijící z vodní kapky. Zkrátka příroda v plné kráse. Jen jsem čekal vícero makro záběrů. A viděl jsem v 2D, proto nakonec nedám plný počet.....jinak fajn. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama