poster

Dům hrůzy

 • anglický

  House on Haunted Hill

 • anglický

  The House on Haunted Hill

 • slovenský

  Dom hrôzy

 • český

  Dům na strašidelném návrší

  (festivalový název)

Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 1959, 75 min

Režie:

William Castle

Scénář:

Robb White

Kamera:

Carl E. Guthrie

Hudba:

Von Dexter

Producenti:

William Castle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Němi
  ****

  Má to své momenty. Na rok vzniku několik nečekaně povedených a atmosférických, tak těch, u kterých ti slušnější jen nadzvednou obočí a nestačí se divit. Vincent Price byl opět charismatický až na půdu (ten hlas!) a pár herců kolem něj mu nic nekazilo. Kdyby se film snažil dostát hororovému očekávání, které nabízel a nepodstrkával nakonec něco jiného, mohlo to být lepší. A také to vyvrcholení snímku si mohl režisér fakt odpustit...(19.1.2009)

 • SOLOM.
  ****

  Nečekejte kdovíjakou hrůzu nebo scény které vás posadí hluboko do křesla. Tento film je velmi vkusným a celkem slušně natočeným krimi hororem. V šedesátých letech to musela být určitě pecka, za to v dnešní době na tento snímek hledíme trochu s rezervou. Určitě má velmi zajímavý děj a slušné herecké výkony, ale alespoň pro mě je tu málo scén, které by mě zahřály u srdce. Na druhou stranu musím říct, že hlavní doménou jsou hudba a zvukové efekty, které vytvořily velmi záživnou atmosféru. Klavírní a místy až koncertní hudba byla v tehdejší době nepostradatelným doplňkem snad každého filmu. I zde se zdařil výběr melodií a nedokážu si představit film bez ní. Dalším velkým aspektem jsou zvuky. Takové vrzání dveří, srdceryvné výkřiky jsou nezbytným prvkem těchto starých filmů, kdy ještě nebyly pomalu žádné filmové triky.7/10(5.5.2010)

 • kitano
  ***

  Scenar je sice trosku pritiahnuty za vlasy a film konci bez toho, aby sme sa dockali skutocneho rozuzlenia, ma vsak paradnu atmosferu (jedna lakacka ma naozaj vydesila!) a Vincent Price je proste nezabudnutelny. Naopak jedna herecka mi neustale zrala nervy tym, ze takmer bez prestanie pobehovala po dome a ziapala na plne hrdlo :( Urcite vsak stoji za zhliadnutie (6.7/10)(25.8.2007)

 • fefee
  ***

  Tu vidieť krásne čaro už nostalgických starých poctivých amerických skôr krimi-horororv 60 rokov. Aj keď tu nešlo o prevratné efekty či hrôzostrašnú horor show, je tu cítiť istá, nazval by som to korektnosť voči žánru a spôsobu akým je film decentne servírovaný. Mohlo pôsobiť nudne pre niekoho ale s nadhľadom divákovho oka sa tu dá príjemne pobaviť :) 2,5*(14.1.2015)

 • Faustka
  ****

  Povedený černobílý detektivní filmeček s prvky hororu. Trochu něco na způsob Agathy Christie.Několik lidí je uvězněno ve starém domě,ono to spíš připomíná takovou menší pevnost. No, uvidíme jak se s tím poperou. Kdo komu usiluje o život a opravdu tam straší, nebo je to jen výplod lidského strachu? Nakonec vše dobře dopadne. Zlo je potrestáno a to dost nezvyklým způsobem, rozpuštěním v kyselině. Slepé paní správcové jsem se lekla.Uuááá! A kostlivec - loutka taky dobrý. " Nejdřív si přijdou pro mě a pak si přijdou pro vás ." Pro mě tedy určitě!!(7.10.2008)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2 (Sethlans)

 • - William Castle, známý pro svou zálibu ve strašení diváků mimo film, je tentokrát překvapil kostlivci poletujícími po kinosále. (Goldbeater)

 • - Natáčanie trvalo 14 dní, od 3. do 16. septembra 1958. (beso74)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace