Dům hrůzy

• Česko Dům na strašidelném návrší (festivalový název) (více)

Sedem hostí, sedem zbraní...  Klasika amerického hororu od legendárneho Williama Castleho.
Vitaj, milý návštevník, volám sa Frederick Loren a vybral som ťa, aby si so mnou strávil jednu noc v Dome na strašidelnom návrší. Iste si o ňom už počul. Pred rokmi sa tu odohrala séria vrážd. A dnes, dnes si tu ty a tvoji kolegovia, aby ste dokázali, že povesti o strašidlách a dušiach nebohých sú iba výmyslom. Za to že prečkáš noc v Dome, získaš rovných 10 000 dolárov. Pre svoju vlastnú ochranu príjmi, prosím, túto zbraň. Máme ju tu všetci. Je nabitá. Neboj sa ju použiť... (macclain)

fcreading

Raz som v stánku natrafil na tento film zapol som dvd-prehrávač a to čo som videl bol predovšetkým fantastický výkon Vincenta Pricea ktorý vtomto horore zažiaril. Doslova horor to není ale kriminálka s dobrou atmosférou a nečakaným koncom to spoľahlivo zachraňujú. Aj keď má tento horor 49 rokov, bol som doslova prekvapený. ()

Ryuuhei

Staré neznamená vždy dobré. Sám jsem očekával šedesátkový horor a namísto toho se dočkal jakéhosi podivného thrilleru, jehož situace mi často přišly spíš k smíchu. Ano, jednou jsem se lekl, ale jinak opravdu nevím, co k tomu říct. Klasicky jako u těchto starých filmů - mnoho povyku pro nic. Na to, jak to bylo krátké, se mi to místy zdálo až dlouhé. Ale musím říct, že to nakonec aspoň mělo nějakou myšlenku. 35% ()

Faustka

Povedený černobílý detektivní filmeček s prvky hororu. Trochu něco na způsob Agathy Christie.Několik lidí je uvězněno ve starém domě,ono to spíš připomíná takovou menší pevnost. No, uvidíme jak se s tím poperou. Kdo komu usiluje o život a opravdu tam straší, nebo je to jen výplod lidského strachu? Nakonec vše dobře dopadne. Zlo je potrestáno a to dost nezvyklým způsobem, rozpuštěním v kyselině. Slepé paní správcové jsem se lekla.Uuááá! A kostlivec - loutka taky dobrý. " Nejdřív si přijdou pro mě a pak si přijdou pro vás ." Pro mě tedy určitě!! ()

hans500

Takový průměrný horror, ve kterém Vincent Price nehraje tak dobře jako v pozdějších Cormanovkách, ale i tak stojí za pozornost, Richard Long a Elisha Cook byli dobří, ostatní herci byli průměrní až podprůměrní. Zajímavé bylo úvodní seznámení s postavami, atmosféra ve filmu byla špatná a hudba nevýrazná. Scénář je průměrný a alespoň režie trochu za něco stojí. Spíš 2,5*. ()

Oktavianus

Tady je zase chytrých... a jako obvykle se povětšinou pletou. To jste viděli první Castleův film? Tohle je přesně jeho styl - jeho vybroušenej diamantovej styl. Pomalu a líně plynoucí vyprávění, které se absolutně nebere vážně, celým filmem prosakuje jemně ironický černý humor a do toho (jako obvykle) fantastický Vincent Price. V tom jsou tyhle filmy tak skvělé a právě House on the Haunted Hill je perfektním dokladem, jak skloubit parádní, skoro až gotickou atmosféru s nenásilně působící nadsázkou. Třeba scéna, kdy se divákům představí správce domu a jeho žena: divák neví, zda se má bát, nebo se té dvojici smát, ale je to natolik absurdní moment, že stojí za to si ho vychutnat. Jasně, není to dokonalé dílo, zhruba v první třetině filmu se už tak pomalé vyprávění zadrhne a trošku se natahuje; nemluvě o některých postavách, které jsou na pěst od první chvíle (mladej pilot, klaďas každým coulem, vede). Ale tuhle vadu zase vyvažují postavy jiné: vedle bezkonkurenčního Vincenta to je především Elisha Cook Jr. v roli zbabělého alkoholika. Remcat by se dalo asi i proti konci, ale proč? Sedněte do křesla a bavte se. A buďte rádi, že vám obývákem nepoletují kostlivci. ()

• Populárny strašidelný motív z filmu je dielom skladateľa Richarda Kayna. Mal pôvodne aj text, pre účely filmu sa napokon použila jeho inštrumentálna verzia. (beso74)
  • Na natáčanie úvodných záberov v exteriéri bola použitá budova The Ennis Brown House v Los Angeles, ktorú v roku 1924 postavil Frank Lloyd Wright a v súčasnej dobe je uvedená ako súčasť Národného registra historických miest v USA. (beso74)
  • Natáčanie trvalo 14 dní, od 3. do 16. septembra 1958. (beso74)

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007