poster

Dům hrůzy

 • anglický

  House on Haunted Hill

 • anglický

  The House on Haunted Hill

 • slovenský

  Dom hrôzy

 • český

  Dům na strašidelném návrší

  (festivalový název)

Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 1959, 75 min

Režie:

William Castle

Scénář:

Robb White

Kamera:

Carl E. Guthrie

Hudba:

Von Dexter

Producenti:

William Castle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  ***

  Horor to moc nebyl, spíše doopravdy krimi. Film se pořádně rozjel až 15minut před koncem. Atmosféra a hudba byla více než povedená, stejně dobře na mě působily i herecké výkony, obzvlášť doopravdy vynikající a charismatický V.Price v roly hostitele Fredericka Lorena. Scén u kterých sem se lekl taky nebylo moc, přesněji byla jedna a to hned v úvodu snímku. No to že v domě bylo hned od začátku podle majitele W.Pritcharda sedm duchů, to rozhodně nevypadalo. Remake a jeho pokračování už byly o poznání více hovorovější, i když kvalitativně to nebyla taky zrovna velká sláva. 6/10*(9.10.2008)

 • Němi
  ****

  Má to své momenty. Na rok vzniku několik nečekaně povedených a atmosférických, tak těch, u kterých ti slušnější jen nadzvednou obočí a nestačí se divit. Vincent Price byl opět charismatický až na půdu (ten hlas!) a pár herců kolem něj mu nic nekazilo. Kdyby se film snažil dostát hororovému očekávání, které nabízel a nepodstrkával nakonec něco jiného, mohlo to být lepší. A také to vyvrcholení snímku si mohl režisér fakt odpustit...(19.1.2009)

 • kitano
  ***

  Scenar je sice trosku pritiahnuty za vlasy a film konci bez toho, aby sme sa dockali skutocneho rozuzlenia, ma vsak paradnu atmosferu (jedna lakacka ma naozaj vydesila!) a Vincent Price je proste nezabudnutelny. Naopak jedna herecka mi neustale zrala nervy tym, ze takmer bez prestanie pobehovala po dome a ziapala na plne hrdlo :( Urcite vsak stoji za zhliadnutie (6.7/10)(25.8.2007)

 • Faustka
  ****

  Povedený černobílý detektivní filmeček s prvky hororu. Trochu něco na způsob Agathy Christie.Několik lidí je uvězněno ve starém domě,ono to spíš připomíná takovou menší pevnost. No, uvidíme jak se s tím poperou. Kdo komu usiluje o život a opravdu tam straší, nebo je to jen výplod lidského strachu? Nakonec vše dobře dopadne. Zlo je potrestáno a to dost nezvyklým způsobem, rozpuštěním v kyselině. Slepé paní správcové jsem se lekla.Uuááá! A kostlivec - loutka taky dobrý. " Nejdřív si přijdou pro mě a pak si přijdou pro vás ." Pro mě tedy určitě!!(7.10.2008)

 • hans500
  ***

  Takový průměrný horror, ve kterém Vincent Price nehraje tak dobře jako v pozdějších Cormanovkách, ale i tak stojí za pozornost, Richard Long a Elisha Cook byli dobří, ostatní herci byli průměrní až podprůměrní. Zajímavé bylo úvodní seznámení s postavami, atmosféra ve filmu byla špatná a hudba nevýrazná. Scénář je průměrný a alespoň režie trochu za něco stojí. Spíš 2,5*.(21.12.2008)

 • - William Castle, známý pro svou zálibu ve strašení diváků mimo film, je tentokrát překvapil kostlivci poletujícími po kinosále. (Goldbeater)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2 (Sethlans)

 • - Na natáčanie úvodných záberov v exteriéri bola použitá budova The Ennis Brown House v Los Angeles, ktorú v roku 1924 postavil Frank Lloyd Wright a v súčasnej dobe je uvedená ako súčasť Národného registra historických miest v USA. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace