Reklama

Reklama

Dokument o minulosti a současnosti dvou kaskadérek, jejich vzájemné konfrontaci. Jeannie Epperová již v sedmdesátých letech zaskakovala za Lindu Carterovou při natáčení Wonder Woman. Vypravuje své zážitky z této profese. I po roce 2000 stále točí, ač už není nejmladší. Má tu práci prostě ráda. Jeannie navíc pochází z kaskadérské rodiny, její otec byl rovněž vyhlášený kaskadér. Sama má na kontě spoustu rolí a kaskadérku dělá také její dcera.
Novozélanďanka Zoë Bellová zaskakovala za Lucy Lawlessovou v seriálu Xena. Byla to její první práce po škole. Dokonce ani neplánovala, že bude kaskadérkou. Má ráda fyzickou aktivitu a baví ji zkoušet nové věci. Xena však poslední řadě seriálu zemřela a Bellová zůstala bez práce. Část věnovaná Zoë Bellové dává nahlédnout do zákulisí natáčení Xeny. Po jeho skončení jede Bellová do Ameriky na setkání fanoušků seriálu a posléze i na předávání kaskadérských cen. Obě ženy – Bellová i Epperová – se při té příležitosti setkají a vymění si zkušenosti. O rok později se Zoë do Ameriky zase vrátí a účastní se konkurzu na film Kill Bill, který nakonec vyhraje a stane se dublérkou Umy Thurmanové. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dokument o tom, jak pestrý, ale nejistý je život kaskadérek Wonder Woman Jeannie Epper a Xeny Zoë Bell. Skvělá byla návštěva u legendární Vicky Pratt, která zvládá obojí, fyzičku i herectví. Claire Stansfield nicméně zanechala po sobě stopu jen ve vystřižené scéně z Xena Conu 2001. ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Marně přemýšlím, čím ten dokument měl být. O práci kaskadérek se skoro nic nedozvíme, konfrontace mezi aktérkami se prakticky nekonala a vypadalo to jako slepenec okamžiků ze života dvou lidí bez jakýkoliv koncepce. Působilo to na mě jako nepovedenej bonusovej materiál na DVD a zajímavý věci sem z dokumentu musel dolovat místo aby mi jako divákovi byly servírovaný až pod nos. Jako dokument Dvojí výzva naprosto zklamala. ()

Reklama

Phobia

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že mě nezajímají herecké sereblity a nijak zvlášť ani ti sebevrazi, co za ně v nebezpečných scénách nasazují zdraví i životy. Přinejmenším jejich soukromí je mi vážně u mrdele, naproti tomu práce kaskadérů vypadá dost zajímavě. A to je celý můj problém s tímhle dokumentem: moc šmírování, moc objímání, moc líbání, moc ukazování jazyků, moc infantilního trdlování, moc bádání nad vráskami, špeky a křivdami... a málo práce. Já chtěla vidět akrobatické kousky a nahlédnout, jak se dělají různé triky a prostocviky, ne koukat na brečící děvčátko, co je na dně z toho, že nebude zaskakovat za třetiřadou seriálovou "hvězdu", se kterou na večírku málem uzavřely registrované partnerství. Ani ta obroušená rašple, co se cítí nedoceněná, diskriminovaná a tlustá jaksi nestrhla moji pozornost. Přiznávám, druhou půlku dokumentu jsem neviděla, tak nebudu hodnotit. Třeba došlo i na podrobnější ukázky z práce kaskadérů. Za první polovinu bych dala 45%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pokud někdo čeká, že se doví něco víc o kaskadérské práci, bude asi silně zklamán. Dokument na tuto stránku věci evidentně prdí. Osobně si myslím, že to není ani dokument o Zoë Bell či Jeannie Epper na to mají příliš málo prostoru obě se dělí o 81 minut. Ano, dovíme se, že práce zejména neamerického kaskadéra je kolikrát čekání na příležitost a že ono čekání je sptřeno neskutečně tvrdýma tréninkovýma jednotkama. Vlastně ani to se nedovíme, protože nám prakticky není ukázan jediný kaskadérský trénink. Přesto alespoň na případě Zoë Bell při konkurzu na film Kill Bill můžeme vidět, že tahle práce kurevsky bolí. Nejsem si však jist, jestli z dokumenťasu je alespoň trošku cítit, že i přes tu dřinu a bolest je pro většinu kaskadérů jejich job vším, podle mně moc ne, resp. šlo by to jistě udělat mnohem líp. Můj hlavní důvod proč dávám tak vysoký hodnocení je Zoë Bell. Ona je totiž takovej můj miláček. Je k sobě neskutečně tvrdá a přitom je až neuvěřitelně pohodová holka, je fakt sexy až zahrob a zpátky. Mimochodem apel na český dokumentaristy, co třeba zkusit natočit alespoň nějaký medailonek o naší Hance Dvorský, ona by si to zasloužila a divák bude zírat jak skvělý kaskadérky u nás taky máme. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Sympatický dokument o sympatických lidech (tedy spíše ženách), o kterých moc neslyšíme, ale přitom odvádějí všechnu těžkou práci. A Double Dare je právě o tom, aby si i běžný divák uvědomil, kdo za jejich oblíbence dělá všechny kopy, salta, zkrátka nebezpečnou práci. A myslím, že se tento dokument povedl. Kdyby měl o něco delší stopáž, která by se věnovala přípravě na nějakou filmovou roli a tomu, co je pro tuto roli (práci) nutno obětovat, dal bych i plný počet. 80 %. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama