Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Jonny Rees, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Roma Maffia, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Richard Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera

Tak co se vám na sobě nelíbí? Tohle je teda povedená dvojička doktorů. Nedivím se tomu, že tenhle seriál působil na radu televize jako rudá na býka. Kontroverzní témata se střídají jako na běžícím pásu. Pilot to vůbec nešetří. Pedofil co si nechá změnit obličej, transsexuál, pedofilní kněz, narkobaron pašující drogy v silikonech nebo pes. Docela vydatný na první řadu, docela se bojím, co přijde poté. Tady nezůstane nic svaté. Nicméně pořádný záporák v podání Roberta LaSandra velice potěšil. A záverečnej twistík je dokonalej. *** Druhá série přináší Avu Moore a její velice zamotaný příběh. Případy samy o sobě nejsou tolik šokující jako v minulé sérii, přesto se najde pár takových, které se jistě do paměti vryjou. Ať už je to chlápek co chce prsa, nebo ženská, která dostane nové oči, případně stigmata. Dochází i na operace samotných doktorů, jak Christiana tak i Seana, ale dokonce i Julie. Dostatečnému prostoru se dostává i Kimber. Nejvíc bych toužil po odstranění Matta, protože jeho plastikovej obličej mě nebaví. A samotné finále? Velice zajímavé a namlsalo na další díly. *** Třetí série pokračuje ve velice zajímavě nastoleném tempu. Tentokrát příběhy ustupují lehce do pozadí a vystupuje hlavní linka s Řezníkem. Což je stěžejní příběh, který sebou přináší nejeden překvapivý zvrat. Ale i jednotlivé operace přináší kontroverzi, máma zarostlá do gauče, nekrofilní incest, auto-amputace nohy nebo výměna tváří. Zajímavou linku sebou tentokrát přinesl Matt, nejen jeho "kamarádství" s transsexuálem, ale i jeho nová přítelkyně Ariel sebou přinesou komplikace. A závěr série je naprosto dokonalej. *** Čtvrtá série si bere na paškál hlavně scientologickou církev. A přichází další komplikace jako halucinace, nevěra, postižené dítě, alkohol nebo nedobrovolné dárcovství orgánu. Velice mě potěšil návrat Escobara Gallarda a jeho překvapivý konec. Další vedlejší role byly taky fajn, jako J.R nebo Marlowe v podání Petera Dinklage. Díl do budoucnosti byl taky příjemným osvěžením. *** McNamara/ Troy se stěhují z Miami do Los Angeles a dělají si srandu ze sebe a z hollywoodské smetánky. Nejlepší vedlejší postavou je Aidan (Bradley Cooper), herec ze seriálu Hearts and Scalpels, ve kterém se objevil i Sean. Vztahy jsou jasně v popředí. Bavila mě linka s Eden a Julií, na druhou stranu mě nebavila Seanovo agentka Coleen. I když musím uznat, že díky ní byl přelom série (14) velice vypjatej. Závěr série krásně vyhrotil, hlavně rakovina Chrise dějem pořádně zahýbala. *** Poslední série přináší rozuzlení osudů našich oblíbených doktorů. Hlavně vztah jich dvou samotných se řeší velice intenzivně, převážně v posledních dílech série. Jsem rád, že ještě na chvilku zaběhnul Escobar - moje oblíbená postava. Dočkali jsme se i trestu pro Matta, kterej sebou přinesl jeden z nejzajímavějších případů. Na smrt odsouzeného tlouštíka. Další zajímavý případy jsou Ken a Barbie nebo slečna s obříma prsama. Vztah Seana s Teddy taky pěkně nabral na obrátkách. A úplný závěr seriálu? Bylo jasné, že se to takhle nějak poskládá. Dvojice Sean a Chris byla od začátku tak trošku destruktivní. A konec byl dojemný. Ještě jednou, povězte mi, co se vám na sobě nelíbí?(13.9.2012)

"Tell me what you don't like about yourself" Manželstvo, lifting, kariéra, botox, deti, liposukcia, vzťahy, prsne implantáty,rozvody a rozchody, nehody...a nie len to je prosto McNamara/Troy. Výborná rôznorodosť postáv, ktorá ma nikdy neprestala šokovať a vždy je na nej možné objaviť niečo nové. Pacienti, ktorí chodia na plastiku sú fantastickou vsuvkou do seriálu. Veľmi pekná časť 110: Adele Coffin, no aj tak najlepšie čo kedy v tom bolo je jednoznačne 216:Joan Rivers, finále 2.série. Včera (26.04.10) som sa rozlúčil so seriálom Nip/Tuck. A musím povedať bude mi smutno, že neuvidím šialené príhody McNamara/Troyovcov.(4.10.2008)

Rozporuplné...když si tenhle rys zjednodušíme do krajnosti, vyjde nám z toho Famke Janssen. Bohužel se pořád nemůžu rozhodnout jestli je scénárista takový skvělý spisovatel a cíťa nebo prachsprostý sociopatický šílenec bez špetky jediného citu. Mám odtud spoustu látky k přemýšlení, ale je to dobře nebo špatně? Tohle vysvětlovat nebudu... Po posledním dílu druhé série píšu toto - pochváleni budiž scénáristé a režisér, role Famke Janssen je naprosto dokonalá!! A závěrečný díl je snad to nejlepší co jsem v televizi letos viděl. Perfektní stavba, geniální kamera a hudba, prostě SKVOST!!! Uvidíme, třeba mě třetí série (až ji u nás budou někdy dávat) pohne ke čtyřem hvězdám. PS: Posledním dílem druhé série, respektive jejím velkým finále a písní jež v něm zaznívá, se Art Garfunkel dostává do mého podvědomí jako frůd se kterým je nutno počítat, protože jeho All I Know je zkrátka famózní.(5.7.2005)

Připadá mi, jako by každý bral Plastickou chirurgii s.r.o. smrtelně vážně (nemluvě o tom, že polovina uživatelů seriál upřímně nenávidí už díky debilnímu českému názvu). Osobně si nevybavuji seriál, který by mě dokázal pobavit takovým množstvím absurdních nápadů a situací. Tvůrci si rozhodně neberou servítky (často jdou doslova „na kost“), neštítí se sebešílenější situace a nebojí se nechat postavy vymáchat v tom nejhorším možném bahně. Postavy jsou bezvadně přehnané (co se stylizace týče) a Julian McMahon je nejcharismatičtější ďábel, který kdy brázdil televizní slečinky. Ano, je to občas povrchní a morálně dost pochybné, ale rozhodně to originální příběhy, povedený černý humor, trefné obsazení a občas i velice silné emoce. Akorát bych vyštípal Seanova syna, který vypadá jak mladší verze Michaela Jacksona a díky zlému dabingu jeho osoby je horkým kandidátem na největšího slizouna televizních seriálů. Málokterý seriál dokáže v každém dalším dílu tak moc překvapit, jako právě Plastická chirurgie s.r.o.(18.12.2005)

Ať si každý říká kdo chce co chce pro mě je tento seriál naprosto dokonalý. Seriálu je často vyčítána absurdita nápadů, kteří nám tvůrci servírují a musím přiznat, že některý díly jsou i dost ujetý. Mě to ale nevadí. Seriál je a vy ostatní si to musíte přiznat "zábavný". Nevidím důvod proč mu cokoli vyčítat. Seriály jsou od toho aby se u nich diváci hlavně bavili a Plastická chirurgie toto naprosto splňuje.(10.3.2007)

• - Spoiler: Joely Richardson (Julia) se vsadila s Bruno Camposem (Quentin) o sto dolarů, že není Řezbář. Nevěřila mu. Jak víme, sázku prohrála. (Tom Riddle)

• - Doktorka Faith Wolper (Brooke Shields) se měla původně objevit jen v jednom díle (1. díl čtvrté řady), ale producenti byli z výkonu Brooke nadšeni, a tak její postavu připsali do několika dalších dílů. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Ryan Murphy před pátou řadou prohlásil, že během ní zemře jedna z hlavních postav. Objevily se spekulace, že půjde pravděpodobně o Kimber (Kelly Carlson) nebo Liz (Roma Maffia), protože z hlavního obsazení se jen ony dvě neobjevily v díle Conor McNamara 2026, který nabízel pohled do budoucnosti. Jak už teď ale víme, tou nešťastnou se nakonec v desátém díle oné řady stala Gina Russo (Jessalyn Gilsig), která byla od začátku seriálu vracející se postavou, a status hlavní postavy měla po dobu třetí řady. (Tom Riddle)