Reklama

Reklama

Plastická chirurgie s. r. o.

(seriál)
  • USA Nip/Tuck
Drama / Krimi
USA, (2003–2010), 75 h 29 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Ryan Murphy

Hrají:

Dylan Walsh, Julian McMahon, John Hensley, Joely Richardson, Roma Maffia, Linda Klein, Kelly Carlson, Kelsey Batelaan, Jessalyn Gilsig, Bruno Campos (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Christian a Sean jsou plastičtí chirurgové středního věku. Jejich klinika vzkvétá. Sean, který má rodinu, začíná být unavený životem, zatímco Christian si ho užívá, jak jen to jde. Jednou k nim přijde Argentinec, který chce plastiku celého obličeje. Ukáže se, že to je nebezpečný pedofil. Během operace ho zabije jeho vlastní bratr, protože se bojí, že jednou ublíží jeho dceři, která se má za pár měsíců narodit. Sean a Christian se musí zbavit mrtvoly...a to je jen začátek. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (204)

H34D 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv, podobně jako třeba Dr.House, každý díl řeší zvlášť uzavřený případ, výstavba dramatické linie se mnohem více podobá Grey's Anatomy, tzn. záleží na postavách, událostech v jejich životech a emocích, jenž prožívají. Divák přistoupivší k seriálu jen občas (TV), tak nabyde mylného dojmu, o čem seriál vlastně je a to je velká škoda... Ano, máme zde peníze, nezávazný sex a doktorskou práci jen na povrchu, ovšem práce s charaktery a hlavně pestrým portrétem života jde mnohem hlouběji. Právě díky onomu povrchnímu, pro někoho možná až "lacinnému" obalu se geniálnímu scenáristovi Ryanu Murphymu daří vykreslit, že pod každým povrchem člověka se skrývá jádro, které může být velice zajímavé. Nip/Tuck je trošku kontroverzní, rozebírá spoustu sociálně nekonformních témat, místy bývá absurdní, místy šokující - tato kombinace však nikdy není rozporuplná, ale vždy spěje k vykreslení nějakého zapadlého koutu lidské duše. Není náhoda, že právě za namyšleným, povrchním parchantem Dr. Troyem se v jeho nejtěžších chvílích skrývá spousta lidskoti - nepřebarvené, ne vždy dojemné v kladném slova smyslu, nicméně o to víc pravdivé - lidskosti... Zatímco za první 3 série bych udělil plné hodnocení, je třeba poznamenat, že jak plynou série další, postavy potkávají další a další životní dramata, která opakovaně už nezasáhnou tolik jako dříve. Stále myslím na to, kolik emocí je z postav (a herců) vymačkáváno hned v pilotním díle, to už se pozdějí nevidí tak často... PS: Nakonec to stejně zaokrouhlím na 5*. 9/10 ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle seriál mě moc nezaujal. Herecké výkony jsou hezké, ale (jak napsala ingrid) Julian patří spíš do Čarodějek... A navíc ve stejnou dobu dávají Six feet under. Zpětně komentuji a divím se, že si tento seriál vydobyl byť jen pár fanoušků. Pro někoho atraktivní prostředí plastické chirurgie (na kterou predestinovaně chodí smetánka, čili výdělky zaměstnanců jdou též k výšinám) mě osobně nechává ledově chladným. Těžko tento seriál někam řadit - pořádně doktorský seriál to rozhodně není, cokoliv jiného taky ne. Zavádějící označení Drama / Komedie (novácky oblíbená dramedie) pak zaráží poslední hřeb do pomyslné rakve, plastové krabičce s DVD s díly Nip/Tuck, které by nemělo již spatřit světlo světa. ()

Reklama

Antek 

všechny recenze uživatele

Zfetovaná soap opera, která míchá šílenost zápletek, jako vystřižených z Melrose Place, s groteskností. Do třetí série to funguje bezvadně, pak už z těch všech pikantností, které se v průběhu čtvrté a páté sezóny objeví, začne trochu čpět samoúčelnost a snaha šokovat. Ale to, co drží všechny ty epizody pohromadě, spolehlivě funguje -- McNamara & Troy. Jeden "skoro normální", dělá chyby a zase je napravuje ... a tak nějak pořád dokola, ale pokaždé jinak. :-) A druhý, snad samotný ďábel, který s realitou nemá společného už vůbec nic ... a který ohne každou ... a tak nějak pořád dokola, ale pokaždé jinak. Maskovaní zabijáci, zhrzené pornohvězdy, mužožena atd., atd. Tohle nemá žádné ukotvení v reálném životě -- a proto je to taková zábava!!! A pro ty, kteří to haní (..nic proti), mám takovou jednu otázku: Řekněte mi, co se Vám na sobě nelíbí? 1. sezóna: ***** 2. sezóna: **** 3. sezóna: ***** 4. sezóna: *** 5. sezóna: **** ()

pipapa odpad!

všechny recenze uživatele

Tyhle poklady USamerické řemeslné tovární filmové výroby určitě nevyhledávám, ale když už se mi to dostalo pod ruku, tak jsem to prubla. A žádné překvapení, jak jsem tušila, se nekonalo. Po deseti minutách STOP! Pouze další patologický produkt vyprodukovaný patologickou společností pro patologické obecenstvo, kterému stačí i lejno o ničem, hlavně když je to USamerické! ()

Holubicqa 

všechny recenze uživatele

Surový, něžný, morbidní i vtipný.. Černý humor kam se podíváš. Dvě hlavní postavy, Sean a Christian, jsou prakticky jako noc a den, ani víc rozdílní být už snad nemohou.. A přesto se v každém z nich objeví kus toho druhého.. Nádherně se doplňují, není nic, co bych první sérii mohla vytknout.. Příběh z lékařského prostředí tak, jak ho neznáme :)) ()

Galerie (246)

Zajímavosti (61)

  • Doktorka Faith Wolper (Brooke Shields) se měla původně objevit jen v jednom díle (1. díl čtvrté řady), ale producenti byli z výkonu Brooke nadšeni, a tak její postavu připsali do několika dalších dílů. (Tom Riddle)
  • Celé jméno Matta (John Hensley) je Jonathan Matthew McNamara. Celé jméno Annie (Kelsey Lynn Batelaan) je Anne Katherine McNamara. Juliino rodné příjmení je Noughton. (Tom Riddle)
  • Ryan Murphy se nechal slyšet, že vývoj Kimber a její neustálé znovuobjevování je symbolickým odrazem pro vývoj celého seriálu. (Tom Riddle)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (více)

Reklama

Reklama