Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Jonny Rees, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Richard Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott, Ivar Brogger, Carlos Linares, Bob McCracken, Lillian Hurst, Idalis DeLeón, John Marshall Jones, Charles Carroll, Andrew Leeds

DĚLÁ POTÍŽE A CHODÍ V LEVNEJCH BOTÁCH. Amorální seriál v době, kdy existuje televize jménem Showtime?:-) I takováto témata musí mít své opodstatnění... Dobrovolně se přiznávám, že "posedlost plasickou chirurgií" je pro mě něco, jako kdyby zítra měli na Zemi přistát mimozemšťani... Ze začátku jsem ocenil postavy dvou doktorů, jednoho bez skrupulí a druhého, který je jeho pravým opakem. Souhlasím i s tím, že tenhle seriál dává nahlédnout na takové operační sály, které jsou dost zajímavé, ale ať už si o tomhle díle myslíme cokoliv (nadsázky tam skutečně není moc, stačí se mrknout, jak zuřivě hraje např. Joely Richardson), je fakt, že já zůstávám pouze nezúčastněným pozorovatelem těch excesů, koz, mafiánů, představ, nablýskaného života i -a to opravdu- cvoků (schizofrenička, která by rozhodně neměla být léčena, či důchodkyně, které je hrozně líto, že ji nebalí osmnáctiletí zajíčci), pak mi zatrne, když vidím někoho se skutečným problémem a naštvou mě různé WTF momenty a klišé (zneužívání, pedofilové), která působí jako nadstavba k tomu, abychom cítili s Christianem, který by vojel snad i jeptišku. Plastickou chirurgii s.r.o. jsem podcenil, uznávám, ale v nejlepší seriálové produkci se zkrátka ztrácí v davu.(26.7.2010)

Sedm let plných sexu, plastických operací, hádek, podrazů, krásných lidí a luxusu skončilo. Nip/Tuck neboli česky a velmi kostrbatě Plastická chirurgie s.r.o. završila svou cestu. Bylo se na co dívat, i když postavy zažily afér na 10 jiných životů, přestože je vše hnáno do extrémů, kdy se smazává rozdíl mezi rozkoší, krásou a oplzlou nechutností, vše bylo, jak má. První a druhá sezona byly rozjezdem, který gradoval ve třetí, čtvrté a ve slabší míře i v páté, když poslední rozloučení přišlo v sezoně šesté. Nebudu tu brečet nad scénáristickou stávkou, která seriál ovlivnila, Christian Troy by to také neudělal. Tenhle seriál dal světu mnohé, přestože bude často kritizován a odsuzován za hromadu sexu a tvrdé postoji (nejen) proti ženám (gayům, atd.). Tohle je syrová verze extrémního pohledu na luxusní svět, kde je krásný obal jen drahou přetvářkou, která má schovat všechnu odpornost a morální zvrácenost uvnitř lidí. Peníze vládnou, sex vládne, lidem vládnou závislosti. Těžkou hromadou nápadů, operací, postižení, zápletek a postavení sexu do rovnosti k jídlo nebo pití (ano, tak obyčejné, tak samozřejmé, tak živočišné) a jeho současná degradace do až komediální absurdity, prostě nenajdete nikde jinde. Kdo neviděl celé, ten neví. A těch 5* neznamená, že seriál je bez chyb. PS: kterou postavou chcete být? Každý má své chyby, každý má své temné stránky...(18.10.2007)

Marnivost nás živí, je to naše práce. Miluju seriály, kde hlavní hrdinové nejsou jednoznačně dobří. A tady postavy bezpochyby nejsou černobílé. Především Christian postrádá slušnou dávku morálky, zrovna tak jako celkově tento seriál. Právě to nejspíš vadí většině diváků, kteří jej odsoudili. Pokud to neudělali jen po přečtení šíleného českého názvu. Každopádně je na tomto hodnocení vidět, že jako národ jsme neskonale úzkoprsí a bereme všechno příliš vážně - a je to škoda, protože takovou nálož dramatu, zvláštně podmanivé absurdity a brilantně napsaného scénáře jen tak nenajdete. Jinde se pilot pomaličku rozjíždí, dává divákovi možnost se zorientovat - a tady jde ihned do tuhého. Jednoznačně výborná záležitost. Jediné, co mi trochu vadí je proměnlivý Sean, který si v jednom díle hraje na svatouška a ve druhém se chová daleko hůř, než Christian. Mimo to se vždycky chová jako jeho momentální žena/vzor a to mám dojem, že sleduji snadno zmanipulovatelného teenagera, ne chlapa ve středním věku :-)) Přestože na první série nic nemá, takovou absurditu a přitom originalitu jako jsou případy u McNamara/Troy jsem ještě nikde neviděla, takže jasných pět hvězdiček. Nemluvě o mém crushi na doktora Troye, snad nejcharismatičtější televizní postavy. 1.série - 100% 2.série - 95% 3.série - 80% 4.série - 75% 5.série - 80% - 6.série - 75%(3.4.2014)

Tenhle seriál jsem nehodnotil vysoko, ale i když u nás začíná v téměř nekoukatelném čase, vždycky si na další epizodu počkám. Kombinace prostředí alá Doktor House, sarkastických vtípků a sexy žen (které tam ale nejsou jen pro zvýšení sledovanosti) je skvělá. Po třech sériích jsem si už zvykl těšit se na svoje antihrdiny a být zvědavý, čím si zkomplikují život tentokrát. Často vytýkaná absurdita mi vůbec nevadí. Hlavní charaktery žijí v absurdním prostředí a jejich problémy rozhodně někdo má...a i kdyby ne - prostě je to zábavný. Řemeslná stránka seriálu je taky celkem zvládnutá dobře...tak proč ne :-)(28.1.2007)

Chvilkama je to výborná zábava a některé díly mají celkem originální zápletku, ale častěji tam cítím křečovitou snahu vyprodukovat něco mimořádného, z čeho se diváci posadí na zadek. Za sebe můžu říct, že sedim ani ne na jedný půlce:) Všimla jsem si názoru, že tenhle seriál je totální devalvací žen. Takový stanovisko je přesně to, co by chtěli tvůrci slyšet. Něco co provokuje si vždycky najde širokou diváckou základnu....Podle mě seriál devalvuje nejen ženy, ale i muže, sex, vztahy, zvířata, věci...s jediným prokouknutelným cílem. Kdo se chytil na lep je znechucen, kdo ne je znechucen stejně:)(3.11.2007)

• - Postava Jacqueline Bisset se jmenuje James, což je v angličtině výhradně mužské jméno. Ona sama ale v seriálu vysvětluje, že je z francouzštiny, a že "J'aime znamená miluji". I když to v seriálu nikdy nepadne, je dohledatelné, že postava je celým jménem James LeBeau. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Tři poslední díly páté řady vždy končí situací, která ohrožuje život některé z hlavních postav. Díl Lulu Grandiron končí, když Sean (Dylan Walsh) najde pořezanou Colleen (Sharon Gless), August Walden končí ve chvíli, kdy Eden (AnnaLynne McCord) střelí Julii do hlavy, a Candy Richards končí scénou, kdy Colleen pobodá Seana. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Kimber Henry (Kelly Carlson) původně neměla být regulérní postavou. Měla se objevit jen v pilotním díle. Když ale došlo k natáčení její klíčové, emocionálně vypjaté scény, Ryan Murphy byl Kellyiným výkonem tak nadšen (povídá se, že mu spustila krev z nosu), že se rozhodl úlohu Kimber trochu rozšířit. Během prvních dvou sezón se objevovala jako jedna z důležitých vedlejších postav, a od třetí řady dále povýšila na regulérní hlavní postavu, a z ústřední pětice učinila ústřední šestici (Sean, Julia, Christian, Kimber, Liz, Matt). (Tom Riddle)