Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Tvůrci:

Ryan Murphy

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Jonny Rees, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Dick Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott, Ivar Brogger, Carlos Linares, Bob McCracken, Lillian Hurst, Idalis DeLeón, John Marshall Jones, Charles Carroll, Andrew Leeds, Mary Gordon Murray, Leslie Bibb, Yeniffer Behrens, Gerry Becker, Alla Korot, Anya Benton, Seth Michaels, Damien Leake, Phil Abrams, Willam, Denise Dowse, Emily Lape, Kendall Ryan Sanders, Travis T. Flory, Steve Monroe, Michael B. Silver, Irene Roseen, Jazzmun
  • 2mig1

vcelku nezáživnou první sérii následoval transexuální druhá série, pro mě nejlepší s dokonalym závěrečnym přechodem k zápletce třetí série... ovšem od té chvíle to jde s kvalitou prudce dolů.. scenáristy nezajímá ani hlavní zápletka série - řezbář je sice hlavním motivem třetí série, ale objevuje se sporadicky a jeho výstup vystřídá několik souloží za sebou, což je to, co tvůrce zajímá nejvíc... a když už mají přijít se závěrečnou pointou, je natolk absurdní, že se jí spíš vysmějete.. čtvrtou sérii si už prakticky nevybavuju, pátá začínala slibně, ovšem v polovině byla utnuta hlavní dějová osa a zbytek série dojel na půl dechu do dalšího nesmyslnýho finiše...první díly šestý série si vyslouží maximálně výsměch..postavy se šest let motají v kruhu, charaktery de facto u postav neexistují a hrdinové se chovají tak, jak se to scenáristům zrovna hodí..tím pádem se všichni zúčastnění stávají nesympatičtí a sledování seirálu pouhou setrvačností, která již brzy bude zastavena poslední sérií..(23.10.2009)

Julianem McMahonem bych se klidně nechala komplet rozpárat :).. Teď vážně, tenhle seriál fakt miluju, i ten čas kdy ho dávali, protože takhle před půlnocí si kecnou k TV a koukat na tohle, byla má závislost. Opravdu jak živé plastické operace, do detailu propracované, krásní herci, supr hudba a uf uf hezké postelové scénky..(4.6.2013)

Zfetovaná soap opera, která míchá šílenost zápletek, jako vystřižených z Melrose Place, s groteskností. Do třetí série to funguje bezvadně, pak už z těch všech pikantností, které se v průběhu čtvrté a páté sezóny objeví, začne trochu čpět samoúčelnost a snaha šokovat. Ale to, co drží všechny ty epizody pohromadě, spolehlivě funguje -- McNamara & Troy. Jeden "skoro normální", dělá chyby a zase je napravuje ... a tak nějak pořád dokola, ale pokaždé jinak. :-) A druhý, snad samotný ďábel, který s realitou nemá společného už vůbec nic ... a který ohne každou ... a tak nějak pořád dokola, ale pokaždé jinak. Maskovaní zabijáci, zhrzené pornohvězdy, mužožena atd., atd. Tohle nemá žádné ukotvení v reálném životě -- a proto je to taková zábava!!! A pro ty, kteří to haní (..nic proti), mám takovou jednu otázku: Řekněte mi, co se Vám na sobě nelíbí? 1. sezóna: ***** 2. sezóna: **** 3. sezóna: ***** 4. sezóna: *** 5. sezóna: ****(6.3.2008)

Plastická chirurgie je pro mě seriál, který je tak plastický, až to bije do očí - samozřejmě v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Stále mě něčím překvapuje jak z hlediska obsahu, tak formy. Formálně je to vůbec jeden z esteticky nejvytříbenějších seriálů... A jak u "nechutných" operací zní vždy nějaká hudební "mňamka", to už je jen samozřejmá třešínka na "ujetém" dortu...:-)(24.6.2009)

Tak co se vám na sobě nelíbí? Tohle je teda povedená dvojička doktorů. Nedivím se tomu, že tenhle seriál působil na radu televize jako rudá na býka. Kontroverzní témata se střídají jako na běžícím pásu. Pilot to vůbec nešetří. Pedofil co si nechá změnit obličej, transsexuál, pedofilní kněz, narkobaron pašující drogy v silikonech nebo pes. Docela vydatný na první řadu, docela se bojím, co přijde poté. Tady nezůstane nic svaté. Nicméně pořádný záporák v podání Roberta LaSandra velice potěšil. A záverečnej twistík je dokonalej. *** Druhá série přináší Avu Moore a její velice zamotaný příběh. Případy samy o sobě nejsou tolik šokující jako v minulé sérii, přesto se najde pár takových, které se jistě do paměti vryjou. Ať už je to chlápek co chce prsa, nebo ženská, která dostane nové oči, případně stigmata. Dochází i na operace samotných doktorů, jak Christiana tak i Seana, ale dokonce i Julie. Dostatečnému prostoru se dostává i Kimber. Nejvíc bych toužil po odstranění Matta, protože jeho plastikovej obličej mě nebaví. A samotné finále? Velice zajímavé a namlsalo na další díly. *** Třetí série pokračuje ve velice zajímavě nastoleném tempu. Tentokrát příběhy ustupují lehce do pozadí a vystupuje hlavní linka s Řezníkem. Což je stěžejní příběh, který sebou přináší nejeden překvapivý zvrat. Ale i jednotlivé operace přináší kontroverzi, máma zarostlá do gauče, nekrofilní incest, auto-amputace nohy nebo výměna tváří. Zajímavou linku sebou tentokrát přinesl Matt, nejen jeho "kamarádství" s transsexuálem, ale i jeho nová přítelkyně Ariel sebou přinesou komplikace. A závěr série je naprosto dokonalej. *** Čtvrtá série si bere na paškál hlavně scientologickou církev. A přichází další komplikace jako halucinace, nevěra, postižené dítě, alkohol nebo nedobrovolné dárcovství orgánu. Velice mě potěšil návrat Escobara Gallarda a jeho překvapivý konec. Další vedlejší role byly taky fajn, jako J.R nebo Marlowe v podání Petera Dinklage. Díl do budoucnosti byl taky příjemným osvěžením. *** McNamara/ Troy se stěhují z Miami do Los Angeles a dělají si srandu ze sebe a z hollywoodské smetánky. Nejlepší vedlejší postavou je Aidan (Bradley Cooper), herec ze seriálu Hearts and Scalpels, ve kterém se objevil i Sean. Vztahy jsou jasně v popředí. Bavila mě linka s Eden a Julií, na druhou stranu mě nebavila Seanovo agentka Coleen. I když musím uznat, že díky ní byl přelom série (14) velice vypjatej. Závěr série krásně vyhrotil, hlavně rakovina Chrise dějem pořádně zahýbala. *** Poslední série přináší rozuzlení osudů našich oblíbených doktorů. Hlavně vztah jich dvou samotných se řeší velice intenzivně, převážně v posledních dílech série. Jsem rád, že ještě na chvilku zaběhnul Escobar - moje oblíbená postava. Dočkali jsme se i trestu pro Matta, kterej sebou přinesl jeden z nejzajímavějších případů. Na smrt odsouzeného tlouštíka. Další zajímavý případy jsou Ken a Barbie nebo slečna s obříma prsama. Vztah Seana s Teddy taky pěkně nabral na obrátkách. A úplný závěr seriálu? Bylo jasné, že se to takhle nějak poskládá. Dvojice Sean a Chris byla od začátku tak trošku destruktivní. A konec byl dojemný. Ještě jednou, povězte mi, co se vám na sobě nelíbí?(13.9.2012)

• - Spoiler: Seriál má už několik sloganů. Nejznámějším je věta, kterou pronese některý z hlavních pánů v každém díle, "Řekněte mi, co se vám na sobě nelíbí". Dalšími jsou "Znepokojivě dokonalé nové drama", "Změň, co změnit můžeš, schovej, co změnit nejde", "Hluboce povrchní seriál se vrací", či "Krása je prokletím světa", motto, které používá Řezbář pro ospravedlnění svých činů. (Tom Riddle)

• - Postava Jacqueline Bisset se jmenuje James, což je v angličtině výhradně mužské jméno. Ona sama ale v seriálu vysvětluje, že je z francouzštiny, a že "J'aime znamená miluji". I když to v seriálu nikdy nepadne, je dohledatelné, že postava je celým jménem James LeBeau. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Při natáčení Řezbářových scén nosil pod maskou Bruno Campos hnědé kontaktní čočky, aby jeho výrazné modré oči nevyzradily jeho identitu. (Tom Riddle)