Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003–2010

Tvůrci:

Ryan Murphy

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fiore, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Greg Ellis, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Dick Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott, Ivar Brogger, Carlos Linares, Bob McCracken, Lillian Hurst, Idalis DeLeón, John Marshall Jones, Charles Carroll, Andrew Leeds, Mary Gordon Murray, Leslie Bibb, Yeniffer Behrens, Gerry Becker, Alla Korot, Anya Benton, Seth Michaels, Damien Leake, Phil Abrams, Willam, Denise Dowse, Emily Lape, Kendall Ryan Sanders, Travis T. Flory, Steve Monroe, Michael B. Silver, Irene Roseen, Jazzmun, Sarah Adina, Angela Elayne Gibbs, Michael Monks, Jeffrey Nordling, Jessica Steen, Armin Shimerman, Gerard Sanders, Cheryl White, J.E. Freeman, Antonio D. Charity, Robin Bartlett, Joan McMurtrey, Stacey Scowley, Kyle Howard, K Callan, Charles W. Davidson, Elizabeth Ince, Eddie Alfano, Jeanette Driver, Boo Arnold, Tom Billett, Justin Lieberman, Keely Watson, Cheryl Carter, Allen Lulu, Mia Korf, Tiley Chao, Brooks Almy, Victor Cruz, Jenn Liu, Patricia Place, Tamara Marie Watson

Vskutku jeden z nejkontoverznejsich nebo vlastne nejkontroverznejsi serial co jsme kdy videl. Opravdu jsem ovsem nemel silu zkouknout vice nez par dilu. Absurdnich napadu je tady vic nez hodne a tim myslim opravdu hodne protoze do 90% situaci co jsou zde prezentovany se clovek opravdu dostat nemuze. Pro priklad si pamatuju na jednu paradni zalpetku kdy syn jednoho z hlavnich protagonistu se vyspi se svou ucitelkou francoustiny ktera je o x let starsi nacez druhy hlavni protagonista se s ni vyspi taky a cele to konci zjistenim ze ona ucitelka je preoperovany muz. Uchvatne tohle se vskutku nikde nevidi.(4.4.2008)

Takhle pojatý seriál tu ještě nebyl. Jemná mozaika lidských osudů, sexu, zhýralého života a vtipu. Mezi komentáři se najde dost takových, které poukazují na absurditu některých nápadů. No, pokud se na to díváte s chladnou hlavou (tedy bez jakýchkoliv předsudků) a s trochou nadsázky, budete se bavit. Časem zde probíhají i psychologické děje, které musí zapůsobit na každého, ať je to již sebevražda jedné z aktérek, nebo chladnokrevnost jednoho z hridnů tváří v tvář smrti. Každopádně jsem byl tímto seriálem velmi mile překvapen a doporučil bych ho jako oddechovou záležitost komukoliv.(7.1.2008)

• herr_carter

Upozorňuji, že toto je pouze "pseudokomentář",jelikož jsem byl nucen na tento seriál občas koukat s mojí ex..a kromě pár pohotových hlášek mi seriál nepřišel nijak úchvatný, ba dokonce se mi zdál dosti nudný, nikterak originální, jak se tu mnozí rozepisují, sorry.............. moje hodnocení = 4 z 10.(11.9.2014)

V naší kotlině vysílaný, avšak ne zrovna známý seriál s originálním námětem, lehce okořeněný černým humorem. První dvě série, které jsem zatím viděl, se mi líbily - mělo to nápady, mělo to Famke ;), postavy a děj se vyvíjí a tvůrci ani nepotřebovali moc vaty. Je to zkrátka příjemný seriál na pozdní večer s TV Nova. A pokud hledáte seriál s (totálními) zvraty a překvápky, pak je Nip/Tuck jasná volba. 75%(3.9.2008)

DĚLÁ POTÍŽE A CHODÍ V LEVNEJCH BOTÁCH. Amorální seriál v době, kdy existuje televize jménem Showtime?:-) I takováto témata musí mít své opodstatnění... Dobrovolně se přiznávám, že "posedlost plasickou chirurgií" je pro mě něco, jako kdyby zítra měli na Zemi přistát mimozemšťani... Ze začátku jsem ocenil postavy dvou doktorů, jednoho bez skrupulí a druhého, který je jeho pravým opakem. Souhlasím i s tím, že tenhle seriál dává nahlédnout na takové operační sály, které jsou dost zajímavé, ale ať už si o tomhle díle myslíme cokoliv (nadsázky tam skutečně není moc, stačí se mrknout, jak zuřivě hraje např. Joely Richardson), je fakt, že já zůstávám pouze nezúčastněným pozorovatelem těch excesů, koz, mafiánů, představ, nablýskaného života i -a to opravdu- cvoků (schizofrenička, která by rozhodně neměla být léčena, či důchodkyně, které je hrozně líto, že ji nebalí osmnáctiletí zajíčci), pak mi zatrne, když vidím někoho se skutečným problémem a naštvou mě různé WTF momenty a klišé (zneužívání, pedofilové), která působí jako nadstavba k tomu, abychom cítili s Christianem, který by vojel snad i jeptišku. Plastickou chirurgii s.r.o. jsem podcenil, uznávám, ale v nejlepší seriálové produkci se zkrátka ztrácí v davu.(26.7.2010)

• - Spoiler: Portia de Rossi nechtěla nabídku na roli Olivie Lord původně přijmout, protože se nechtěla zaškatulkovat jako herečka lesbických postav. Nakonec Portii přesvědčila její životní partnerka Ellen DeGeneres s tím, že podle ní se jedná především o zajímavou postavu. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Obsáhlejší výčet zobrazovaných a probíraných kontroverzních témat: Všeobecné problémy - matkovražda, zanedbání povinné péče v zaměstnání, otcovství, letecká katastrofa, vražda, obchod s orgány. Problémy sexuality - pedofílie, incest, znásilnění, domácí násilí, nekrofílie, nekrofilní incest, vězeňské znásilnění, pohlavní zneužití, zoofílie. Sexuální akty - anální sex, orální sex, BDSM praktiky, pornografie, hypersexualita, swingers party, manželský trojúhelník, orgie, masturbace. Další témata spojená se sexualitou - cizoložství, puberta, menstruace, mužská i ženská homosexualita, bisexualita, transsexualita, intersexualita, prostituce, homosexuální prostituce. Nelegální chování - pašování drog, užívání drog, usmrcení z nedbalosti. Osobní problémy - sebevražda, autonehoda, stárnutí, obezita, sebepoškozování. Rodinné problémy - rozvod a odloučení, potrat a umělé přerušení těhotenství. Další - křesťanství, rasismus a nadřazenost bílé rasy, scientologie, vydírání, bum fights (natáčení bezdomovců soupeřících za peníze), únos mimozemšťany. Psychické nemoci - rozdvojená osobnost, apotemnofílie (nemoc, při které má člověk dojem přebývající končetiny), Munchausenův syndrom, Stockholmský syndrom. Fyzické nemoci - stigmata, rakovina prsu, HIV a AIDS, Downův syndrom, Lithopedion (zkamenělé dítě), ektrodaktylita, rakovina plic, rozštěp patra. (Tom Riddle)

• - Řezbářův oblek je od Prady. Vrchní díl je černý svetr na zip ze zimní kolekce 2004. (Tom Riddle)