Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Tvůrci:

Ryan Murphy

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Greg Ellis, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Dick Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott, Ivar Brogger, Carlos Linares, Bob McCracken, Lillian Hurst, Idalis DeLeón, John Marshall Jones, Charles Carroll, Andrew Leeds, Mary Gordon Murray, Leslie Bibb, Yeniffer Behrens, Gerry Becker, Alla Korot, Anya Benton, Seth Michaels, Damien Leake, Phil Abrams, Willam, Denise Dowse, Emily Lape, Kendall Ryan Sanders, Travis T. Flory, Steve Monroe, Michael B. Silver, Irene Roseen, Jazzmun, Sarah Adina, Angela Elayne Gibbs, Michael Monks, Jeffrey Nordling, Jessica Steen, Armin Shimerman, Gerard Sanders, Cheryl White, J.E. Freeman, Antonio D. Charity, Robin Bartlett, Joan McMurtrey, Stacey Scowley

Tenhle seriál je tak absurdní až je někdy zábavný, ale nemusím scény, kde jsou operace. No, ale vzhledem k tomu, že seriál je stavěný pouze na absurdnostech, který jsou někdy až neúměrný divákovu oku, tak se na to málokdo vydrží dívat díl za dílem. Hlavní hrdinové přemýšlí především svým hrdinou a proto je různé situace přivedou k sexu. Krom toho jsou i díly, kde se sjíždějí. A to po mě pak chcete nějaké lepší ohodnocení? Zkrátka když to v televizi vidím tak to nepřepnu jen z toho důvodu, že čekám co za šílenost se tu objeví.(12.1.2010)

Líbí se mi několik komentářů, který nazývají seriál kontroverzním, nemorálním, odporným, úchylným a nevím co ještě. Všichni se musíme uvědomit, že je to v první řadě seriál. Jistě že kontroverze určitě vydělává, ale některé příspěvky jsou opravdu směšné. Julian McMahon v roli Christiana Troye je pro mě jedna z nejlepších roli, co byla kdy natočena, beru to hlavně jako komedii.(9.3.2014)

• Bluntman

Po zhlédnutí několika dílů z druhé sezóny měním své hodnocení ze tři na dvě hvězdičky, protože Plastická chirurgie s.r.o. je mi podobně odporná a stejně nesnesitelná a nekoukatelná jako Hřebejkovo/Jarchovského Horem pádem (jenom ten vizuální look je k zblití). Ze seriálů, které se toči kolem tragikomických osudů několika postav/postavy, jež mají shodou náhod velice zajímavé zaměstnání tykající si se smrtí (Odpočívej v pokoji, Dead Like Me...), vychází Nip/tuck jako nejhorší. O "inteligenci" nemůže být řeč, inteligentní film/seriál diváka navede, ale nedoříkává, Nip/Tuck zato musí vše omlátit o hlavu, postavy jsou nositeli tezí a jejich věrohodnost je na hranici toho, že by u mých dveří zazvonula Chloe Sevigniová a chtěla mi ho vykouřit. Body za "provokativnost" nehodlám přidávat, na rozdíl od podobně šokantních a nihilistických kousků jako South Park je vyloženě samoúčelná a povrchní jako vše v téhle frašce. A je mi líto, ale Cival s onou "degradací ženy" má 100% pravdu - mizogynnější dílo aby člověk na našich stanicích pohledal, ženy jsou zde buď vhodné leda jako "roztažnožky", nebo jsou slabošské a musí si pomáhat operacemi či drogami apod. A scénáristé neušetří ani osmiletou holčičku, která, když začne menstruovat (!), musí zákonitě onemocnět a málem umřít, protože si není schopna správně zavést tampón!_____ Choze: Při vší úctě, vůbec jsem nepochopil, co konkrétního se ti vlastně na tom seriálu íbí - víš, rozšafnými, všeobjímajícími přídavnými jmény neřekneš tolik, kolik si asi myslíš...(13.7.2007)

1. série - 85% - Navenek je vidět všechno. Všechno pozlátko, veškerá povrchnost či sobeckost. To, co zůstává skryto pod všemi úpravami či přetvářkami, musíme odkrýt sami. Tajemství, minulost, pravou povahu a nejskrytější touhy. Murphyho rafinovaný seriál používá k vyprávění zdánlivě jednoduchou, ale přitom účinnou zbraň. Odrazuje nechutnými operacemi a pohoršuje sexuální nespoutaností, ale při bližším zastavení začne ukazovat pravou tvář a s ní i problémy, které máme všichni. Jen jsme je nikdy neviděli v seriálu, nepodělili se o ně nebo se na ně báli pomyslet jako na řešitelnou věc. A ne, kosmetické fyzické úpravy tím opravdu nemyslím. 2. série - 90% - Takhle hluboko se do temnějších zákoutí lidské psychiky ještě nikdo nedostal. Co všechno se stačilo za pouhé dvě sezóny objevit, z toho lapám po dechu doteď. Transsexualita, incest, znásilnění, nevěra, závislost, pedofilie - a přitom všechno uvěřitelné, z kulis jako vystřižených z našeho života či z ruchu za oknem pokoje. Hodnocení se sice na úplný vrchol nedostalo, protože nesnáze a utrpení postav zkrátka někdy bolí až moc, ale přesto krotím nadšení jen stěží. Nové postavy totiž redefinují termín "rozhýbat děj" a jak omamná Ava Moore, tak třeba děsivý Carver jsou charaktery, které dokážou i na ploše pár minut vytvořit zápletku téměř nesmrtelnou. Perlou je pak závěrečný sled scén ze samotného finále, který snad nelze zhlédnout jen jednou. 3. série - 100% - Carverova hrozba jako temný mrak, vztahy, které přináší víc trápení než radosti a pokračující duševní masochismus, dokazující, že tihle hrdinové dělají všechny dobré věci jen proto, aby na ně problémy příště spadly z ještě větší výšky. Šťastného vzdáleného konce jsem se tak již definitivně vzdal, přesto mi McNamara/Troy vyráží dech čím dál víc a ve třetí sérii poprvé sahají po absolutních metách. 4. série - 100% - Prožili jsme s nimi všelicos, ale do vod deprese se dá klesnout ještě mnohem hlouběji. Naše top plastické chirurgy z Miami obestírá bez nadsázky duševní temnota, hrnoucí se ze všech stran. Začíná to halucinacemi, pokračuje přes vydírání a končí pocitem bezvýchodnosti. A potom, co jsem se do nich čtyři série zamilovával, se můžu jenom bát, co hlavní postavy čeká dál. V Miami totiž jejich cesta za duševní obrodou zdaleka nekončí. 5. série - 80% - Dokážou si udělat legraci ze všech lidí kolem a tentokrát i ze samotné továrny na sny. A možná, že i sami ze sebe. Los Angeles přináší zvrácený seriál Hearts and Scalpels, hysterku Aidena v dokonalém podání Bradleyho Coopera nebo potvrzení toho, že některé vztahové chyby zkrátka člověk musí udělat, aby měl v duši klid. Škoda jen, že opětovná absolutní spokojenost trvá nějakých sedm epizod, protože pak se děj začne rozmělňovat a zápletky po všech těch letech nakonec přesahovat hranici únosnosti, konkrétně v podobě Colleen Rose. Po Adrianovi, Carverovi, James nebo Burtovi, psychologií nabitých záporácích, je psychopatická pseudoagentka trochu moc. Navíc finále (myšleno 5x14) trpí tím, že dvě hlavní dějové linky (Colleen-Sean a Eden-Julia) jsou natolik výrazné, že jedna musela utrpět a také se tak ve druhém případě stalo. Přesto je i v této řadě plno napětí, dojetí, překvapení a vtipu. A následující půlsezóna měla laťku vrátit zase nejvýš. Série 5.5 - 100% - Rány osudu pro všechny postavy, psychická bolest v každé epizodě a jako třešnička na dortu happyend protkaný ironií. Nip/Tucku stávka scénáristů překvapivě pomohla a dovedla ho k epizodám, které ve většině případů sahají po dokonalosti, ať už jsou nabité emocemi nebo satirickými bizarnostmi a humorem. Když pak i ústup některých hlavních postav do pozadí působí naprosto přirozeně, nemám co bych vytkl. Vytvořit na ploše osmi dílů rozjetého seriálu přirozený a téměř samostatně ucelený příběh, to je umění. 6. série - 90% - I ve chvíli, kdy jsem si myslel, že postavy znám jako vlastní rodinu, přijde chvíle, kdy zůstanu jenom smutně hledět na obrazovku, abych pochopil, že tohle jsou snad opravdoví lidé s těmi nejskutečnějšími chybami, nejhlubšími city a nejpochmurnějšími myšlenkami. Ona nenápadná mlha pesimismu už ze seriálu nezmizí nikdy, ale i tak musím fandit všem, ať jsou jakkoli sobečtí, zlí nebo zlomení. I přes to všechno, co se jim už stalo a co s každou další epizodou jejich trápení zase o něco prohloubí a z dlouholetého začarovaného kruhu dělá osudový seriál se vším všudy. 7. série / Série 6.5 / Nine final cuts - 100% - Každé skvělé drama má odejít na svém vrcholu, ale kdy odejít, když jich Nip/Tuck měl několik? Finiš druhé série, linie s Carverem, linie s Michelle, Christianova rakovina a nakonec i posledních pár epizod. Ze všech těchto období vznikly události a scény, které v jiných seriálech zkrátka k vidění nejsou a dělají z Plastik událost neopakovatelnou, pro někoho možná opovrženíhodnou, ale ve všech slova smyslech jedinečnou. A když skončí stá epizoda, tvůrci nám jako bonus nadělí legendární skladbu All I Know a děj skončí přesně tak, jak skončit musel, abychom ho mohli považovat za alespoň částečně šťastný, začne mi to všechno docházet v plné šíři. To, že některé vztahy nikdy nebudou dokonale naplňující, ale my vždycky budeme mít nutkání je zkoušet znovu (Sean + Julia, Christian + Kimber, Christian + Julia), že dát někomu sbohem někdy znamená darovat mu možnost být spokojený a že na některé happyendy se nám ve skrytu duše vyplatí čekat dlouhé roky, i když víme, že nalezené štěstí nemůže mít dlouhého trvání (Matt). Loučí se s nimi velmi těžko. Možná byli sobečtí, povrchní a až do konce života nenávratně poškození. Ale patřili k těm nejlidštějším a nejopravdovějším postavám, co jsem poznal. I love you and that's all I know..(19.9.2010)

Tak to jedna z mých srdcovek. Kontroverzní seriál z prostředí plastické chirurgie. Trochu mě zarazilo zdejší rozporuplné hodnocení, zřejmě tenhle seriál nesedne každému. Každou epizodu jsem hltala, hlavně díky úžasné dvojce Christianovi a Seanovi, kterou doplňuje Seanova manželka Julia a zdravotní sestra Liz. Jediný, koho jsem opravdu ze srdce nesnášela byla postava Matta, někoho tak nesympatického jsem dlouho neviděla. Jinak ale naprosto dokonalý seriál.(25.7.2011)

• - Spoiler: Tři poslední díly páté řady vždy končí situací, která ohrožuje život některé z hlavních postav. Díl Lulu Grandiron končí, když Sean (Dylan Walsh) najde pořezanou Colleen (Sharon Gless), August Walden končí ve chvíli, kdy Eden (AnnaLynne McCord) střelí Julii do hlavy, a Candy Richards končí scénou, kdy Colleen pobodá Seana. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Protože v Americe je scientologie uznaná jako náboženství, její zapracování do příběhu bylo velice ožehavé, a proto bylo dbáno na to, aby její zobrazení bylo opravdu přesné do nejmenších podrobností. Přesto seriál neušel kritice ze strany tohoto radikálního náboženského hnutí. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Joely Richardson chtěla po čtvrté řadě seriál opustit, aby se mohla starat o svou nemocnou dceru. Proto měla být ze seriálu nadobro vyškrtnuta (pravděpodobně smrtí její postavy), ale Ryan Murphy se s jejím odchodem nehodlal smířit, a tak udělal kompromis, a finále čtvrté řady přepsal tak, aby se mohla Joely případně vrátit. To taky udělala, ale její prostor v páté řadě byl oproti prvním čtyřem omezený. Původně se měla objevit v 15 dílech ze zamýšlených 22, ale kvůli scénáristické stávce bylo nakonec natočeno jen 14 dílů, přičemž se objevila ve dvanácti z nich. (Tom Riddle)