Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Tvůrci:

Ryan Murphy

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Jonny Rees, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Dick Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott, Ivar Brogger, Carlos Linares, Bob McCracken, Lillian Hurst, Idalis DeLeón, John Marshall Jones, Charles Carroll, Andrew Leeds, Mary Gordon Murray, Leslie Bibb, Yeniffer Behrens, Gerry Becker, Alla Korot, Anya Benton, Seth Michaels, Damien Leake, Phil Abrams, Willam, Denise Dowse, Emily Lape, Kendall Ryan Sanders, Travis T. Flory, Steve Monroe, Michael B. Silver

Ať si každý říká kdo chce co chce pro mě je tento seriál naprosto dokonalý. Seriálu je často vyčítána absurdita nápadů, kteří nám tvůrci servírují a musím přiznat, že některý díly jsou i dost ujetý. Mě to ale nevadí. Seriál je a vy ostatní si to musíte přiznat "zábavný". Nevidím důvod proč mu cokoli vyčítat. Seriály jsou od toho aby se u nich diváci hlavně bavili a Plastická chirurgie toto naprosto splňuje.(10.3.2007)

V naší kotlině vysílaný, avšak ne zrovna známý seriál s originálním námětem, lehce okořeněný černým humorem. První dvě série, které jsem zatím viděl, se mi líbily - mělo to nápady, mělo to Famke ;), postavy a děj se vyvíjí a tvůrci ani nepotřebovali moc vaty. Je to zkrátka příjemný seriál na pozdní večer s TV Nova. A pokud hledáte seriál s (totálními) zvraty a překvápky, pak je Nip/Tuck jasná volba. 75%(3.9.2008)

• 2mig1

vcelku nezáživnou první sérii následoval transexuální druhá série, pro mě nejlepší s dokonalym závěrečnym přechodem k zápletce třetí série... ovšem od té chvíle to jde s kvalitou prudce dolů.. scenáristy nezajímá ani hlavní zápletka série - řezbář je sice hlavním motivem třetí série, ale objevuje se sporadicky a jeho výstup vystřídá několik souloží za sebou, což je to, co tvůrce zajímá nejvíc... a když už mají přijít se závěrečnou pointou, je natolk absurdní, že se jí spíš vysmějete.. čtvrtou sérii si už prakticky nevybavuju, pátá začínala slibně, ovšem v polovině byla utnuta hlavní dějová osa a zbytek série dojel na půl dechu do dalšího nesmyslnýho finiše...první díly šestý série si vyslouží maximálně výsměch..postavy se šest let motají v kruhu, charaktery de facto u postav neexistují a hrdinové se chovají tak, jak se to scenáristům zrovna hodí..tím pádem se všichni zúčastnění stávají nesympatičtí a sledování seirálu pouhou setrvačností, která již brzy bude zastavena poslední sérií..(23.10.2009)

"Tell me what you don't like about yourself" Manželstvo, lifting, kariéra, botox, deti, liposukcia, vzťahy, prsne implantáty,rozvody a rozchody, nehody...a nie len to je prosto McNamara/Troy. Výborná rôznorodosť postáv, ktorá ma nikdy neprestala šokovať a vždy je na nej možné objaviť niečo nové. Pacienti, ktorí chodia na plastiku sú fantastickou vsuvkou do seriálu. Veľmi pekná časť 110: Adele Coffin, no aj tak najlepšie čo kedy v tom bolo je jednoznačne 216:Joan Rivers, finále 2.série. Včera (26.04.10) som sa rozlúčil so seriálom Nip/Tuck. A musím povedať bude mi smutno, že neuvidím šialené príhody McNamara/Troyovcov.(4.10.2008)

Tenhle seriál se mi zkrátka trefil do noty - je to hodně naturalistické, postavy jsou cynické, morálně mimořádně otrlé a vůbec zábavné. A skoro v každém díle je nějaká zajmavá zápletka. Rozhodně je to pro mně o stupeň výše než různé pohotovosti nebo Čikágo houpy. Jediné, co mě z lékařského prostředí bavillo víc, je Jandera v sanitce (Sanitce).(1.8.2007)

• - Spoiler: V desátém díle druhé řady si nechává komik a spisovatel voperovat ženské prsní implantáty jako zdroj pro svou novou knihu. Jeho příběh se podobá příběhu Kanaďana Briana Zembica, který si v roce 2000 nechal voperovat ženské prsní implantáty, aby vyhrál sázku o 100 000 dolarů. Narozdíl od pacienta v seriálu, Zembic si své poprsí nechal. (Tom Riddle)

• - Spoiler: Pro Řezbářovy scény s nožem byly při natáčení použity hned tři nože. Jeden ostrý a lesklý na scény, kde se jím jen ohání, další tupý pro řezání, a jeden dutý, který při přiložení na kůži vytvářel efekt krvácení. Ten se objevuje ve scéně, kdy je pořezán Sean. (Tom Riddle)

• - Maska Řezbáře, vyrobená z porcelánu a pryskyřice, byla jen jedna, a byla velice křehká. Při každé scéně dohlížel rekvizitář na její správné používání. (Tom Riddle)