Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál)

Nip/Tuck

Drama / Komedie

USA, 2003 - 2010, 100x45 min

Dylan Walsh, Julian McMahon, Joely Richardson, John Hensley, Kelly Carlson, Roma Maffia, Jessalyn Gilsig, Vanessa Redgrave, Famke Janssen, Julie Warner, Sanaa Lathan, Phillip Rhys, Paula Marshall, Joey Slotnick, Brittany Snow, Rhona Mitra, Colleen Flynn, Peter Dinklage, Brian Kerwin, Jacqueline Bisset, Sophia Bush, Larry Hagman, Mary Page Keller, Georg Stanford Brown, Bob Gunton, Anne Heche, Brooke Shields, Katie Lohmann, AnnaLynne McCord, Joan Rivers, Rebecca Gayheart, D. W. Moffett, Jill Clayburgh, Kathy Baker, Alec Baldwin, Geoffrey Lewis, Thomas Calabro, J.K. Simmons, Hallee Hirsh, Colin Egglesfield, Alanis Morissette, Allison Smith, Suzanne Whang, Jose Pablo Cantillo, Lindsay Hollister, Valerie Cruz, Brenda Strong, Bruno Campos, Billy Mayo, Elizabeth Ruscio, Keri Lynn Pratt, Kathleen Turner, Aisha Tyler, Melinda Page Hamilton, Shawn Pyfrom, Portia de Rossi, Daphne Zuniga, Oliver Platt, Catherine Deneuve, Jennifer Hall, Kathy Lamkin, Sarah Paulson, Andrea Bogart, Veronica Diaz, Darlene Tejeiro, Hudson Leick, Chris Diamantopoulos, Dylan Ramsey, Sharon Gless, Lauren Hutton, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Alejandra Gutierrez, Marnette Patterson, Ariel Winter, John Patrick Amedori, Robert LaSardo, Scarlett Chorvat, Naja Hill, Seth Gabel, Joleigh Fioreavanti, Marlene Forte, Darby Stanchfield, Jennifer Coolidge, Tasha Smith, Maggie Siff, John Schneider, Fionnula Flanagan, Timothy Omundson, Angel Oquendo, Jennifer O'Dell, Orla Brady, Lisa Arturo, Monica Barladeanu, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Susan Blakely, Danny Strong, Dot-Marie Jones, Rebecca Metz, Kathleen Rose Perkins, Katee Sackhoff, Veronica Cartwright, Richard Burgi, Tia Carrere, Ashley Crow, Chase Ryan Jeffery, Donna Mills, Bryce Johnson, Mitch Pileggi, Suzanne Longo, Mo'Nique, Serena Scott Thomas, Rose McGowan, Maria Thayer, Amy Price-Francis, Bradley Cooper, Michael Des Barres, Cassie Fliegel, Alexis Thorpe, Rosie O'Donnell, Dina Meyer, Jose Yenque, Andy Umberger, Stark Sands, T.J. Thyne, Lily Rabe, Natasha Alam, William Gregory Lee, Melanie Griffith, Frances Conroy, Riki Lindhome, Lorna Raver, Jeannine Kaspar, Mario López, Richard Chamberlain, Raymond Cruz, Jack Coleman, Barry Bostwick, Kiersten Warren, Claudia Christian, Rachael Markarian, AnnaMaria Demara, Linda Hunt, Lisa Ann Walter, Deirdre Lovejoy, Leslie Bega, Megan Paul, Erin Cummings, Felicia Lukezic, Deborah Shelton, Camille Saviola, Wayne Pére, Lee Garlington, Alyson Reed, Amanda Pays, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Leslie Grossman, Ara Celi, Gregory Mikurak, Neil Hopkins, Aja Evans, Jeff Witzke, Jenny O'Hara, Robert Gant, Christine Adams, Tom Wright, Michele Greene, Stephen Spinella, Kate Norby, Shari Belafonte, Derek Webster, Candace Elaine, Allison McAtee, Joan Van Ark, Brianne Davis, Jeff Chase, Sydney Walsh, David Giuntoli, Jessica Collins, Justin Price, Olga Fonda, Matt Crabtree, Kelsey Batelaan, Kelly King, Sarah Elizabeth Johnston, Jamie Hagan, Annie Sorell, James Eckhouse, Lora Martinez-Cunningham, Diane Yang, Gary Carlos Cervantes, Nate Mooney, Natalie McNeil, Pam Green, Stanton Barrett, Raphael Sbarge, Don McManus, Cheryl Sands, Amir Talai, Caroline Williams, Mark Deklin, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Ed Brigadier, Jack Plotnick, Natalia Nogulich, Michael Robert Brandon, Mary Beth Evans, Thad Luckinbill, Adhir Kalyan, Brittany Ishibashi, Iqbal Theba, George Coe, Vanessa Ross, Eileen Grubba, Jennifer Elise Cox, Anthony Starke, Louis Mustillo, Sandra Vergara, Shannon Kingston, Jonny Rees, Jeff Hephner, Romy Rosemont, Aaron Lustig, Randee Heller, Tony Besson, Lisa Darr, Candace Kita, Tara Buck, Wendy Glenn, Daniel Zacapa, Necar Zadegan, John Aylward, Shauna Bloom, Barbara Tarbuck, Kate Mara, José Zúñiga, Michael Barbuto, Robin Gammell, Bre Blair, Vincent Angell, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Daryl Crittenden, Paul Ganus, Timothy V. Murphy, Jed Bernard, Tim Hammer, Eric Steinberg, Noa Tishby, Natalina Maggio, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jaime Ray Newman, Stephon Stewart, Tom Lenk, Elizabeth Bond, Grainger Hines, Marisol Nichols, Michael Cudlitz, Shannon Sturges, Jamie McShane, Gigi Rice, Carol Kiernan, Steven Anderson, Gilles Marini, Sarah Karges, John Prosky, Valerie Wildman, Ivonne Coll, Alejandro Furth, Amy Pietz, Teddy Lane Jr., Carter MacIntyre, Candis Cayne, Kate McGregor-Stewart, Sal Landi, Larry Sullivan, Tom Virtue, Mercedes Colon, James Patrick Stuart, Sal Lopez, Jan Hoag, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Marlon Young, Mary Mara, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Chi Moui Lo, Anne Marie Howard, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Heather Olt, Caitlin Dahl, Meredith Thomas, Maury Sterling, Saige Ryan Campbell, Roger Aaron Brown, Parker Croft, Larry Joshua, Tim Conlon, Richard Gautier, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Karen Maruyama, Rowena King, Alexis Stier, Megan Stier, Brandon Barton, Lak Rana, Suzanne Cryer, Valerie Lynn Hanna, Michael Cristian Greene, Jonathan Del Arco, Rebecca Staab, Susan Chuang, Randy Vasquez, Charlene Amoia, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Todd Waring, Michael Wiseman, Mark D. Espinoza, David Barrera, Ajay Mehta, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Jeremy Shada, Lois Hall, Matthew Glave, Nancy La Scala, Haynes Brooke, Ben Bray, Kelly Mantle, Jim Hoffmaster, Anil Kumar, Tom Hallick, Lesley Fera, Chad Todhunter, Bjorn Johnson, Graham Shiels, Cameron Bender, David Carpenter, Sarah Poynter, Kevin Chamberlin, John Tindall, Ben Baur, George Wyner, Gabrielle Carteris, Saemi Nakamura, Alex Carter, Darcy Donavan, Clyde Kusatsu, Nan Martin, Ellen Geer, L. Scott Caldwell, Ian Abercrombie, Hank Harris, Mark Engelhardt, Larry Poindexter, Doug Savant, Richard Portnow, Cyd Strittmatter, Jane Daly, Bryna Weiss, Sherry Hursey, Mark Bramhall, René Ashton, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Steven J. Oliver, Adam Hendershott

Tak tenhle seriál je docela oříšek... Na jednu stranu přímo neuvěřitelné charaktery hlavních hrdinů a nových postav, absurdní zápletky (o vztazích ani nemluvě), amorální jednání na všech frontách, pokusy o filosofování, občas snaha o nápravu, detailní záběry prováděných zákroků, sex a silikon všude kolem, peníze, drahá auta a hledání (?) štěstí...Na druhou stranu je to vážně zábavné. Občas jenom kroutím hlavou a směju se, jindy nevěřícně zírám a taky mě chvílemi napadne, že ti lidi jsou hnusní, nevyrovnaní, mají zvrácené zásady potažmo choutky, ale nějakým zvrhlým způsobem jsou prostě přitažliví... Jak říkám - oříšek.(12.5.2005)

Ačkoliv, podobně jako třeba Dr.House, každý díl řeší zvlášť uzavřený případ, výstavba dramatické linie se mnohem více podobá Grey's Anatomy, tzn. záleží na postavách, událostech v jejich životech a emocích, jenž prožívají. Divák přistoupivší k seriálu jen občas (TV), tak nabyde mylného dojmu, o čem seriál vlastně je a to je velká škoda... Ano, máme zde peníze, nezávazný sex a doktorskou práci jen na povrchu, ovšem práce s charaktery a hlavně pestrým portrétem života jde mnohem hlouběji. Právě díky onomu povrchnímu, pro někoho možná až "lacinnému" obalu se geniálnímu scenáristovi Ryanu Murphymu daří vykreslit, že pod každým povrchem člověka se skrývá jádro, které může být velice zajímavé. Nip/Tuck je trošku kontroverzní, rozebírá spoustu sociálně nekonformních témat, místy bývá absurdní, místy šokující - tato kombinace však nikdy není rozporuplná, ale vždy spěje k vykreslení nějakého zapadlého koutu lidské duše. Není náhoda, že právě za namyšleným, povrchním parchantem Dr. Troyem se v jeho nejtěžších chvílích skrývá spousta lidskoti - nepřebarvené, ne vždy dojemné v kladném slova smyslu, nicméně o to víc pravdivé - lidskosti... Zatímco za první 3 série bych udělil plné hodnocení, je třeba poznamenat, že jak plynou série další, postavy potkávají další a další životní dramata, která opakovaně už nezasáhnou tolik jako dříve. Stále myslím na to, kolik emocí je z postav (a herců) vymačkáváno hned v pilotním díle, to už se pozdějí nevidí tak často... PS: Nakonec to stejně zaokrouhlím na 5*. 9/10(13.3.2012)

• herr_carter

Upozorňuji, že toto je pouze "pseudokomentář",jelikož jsem byl nucen na tento seriál občas koukat s mojí ex..a kromě pár pohotových hlášek mi seriál nepřišel nijak úchvatný, ba dokonce se mi zdál dosti nudný, nikterak originální, jak se tu mnozí rozepisují, sorry.............. moje hodnocení = 4 z 10.(11.9.2014)

Připadá mi, jako by každý bral Plastickou chirurgii s.r.o. smrtelně vážně (nemluvě o tom, že polovina uživatelů seriál upřímně nenávidí už díky debilnímu českému názvu). Osobně si nevybavuji seriál, který by mě dokázal pobavit takovým množstvím absurdních nápadů a situací. Tvůrci si rozhodně neberou servítky (často jdou doslova „na kost“), neštítí se sebešílenější situace a nebojí se nechat postavy vymáchat v tom nejhorším možném bahně. Postavy jsou bezvadně přehnané (co se stylizace týče) a Julian McMahon je nejcharismatičtější ďábel, který kdy brázdil televizní slečinky. Ano, je to občas povrchní a morálně dost pochybné, ale rozhodně to originální příběhy, povedený černý humor, trefné obsazení a občas i velice silné emoce. Akorát bych vyštípal Seanova syna, který vypadá jak mladší verze Michaela Jacksona a díky zlému dabingu jeho osoby je horkým kandidátem na největšího slizouna televizních seriálů. Málokterý seriál dokáže v každém dalším dílu tak moc překvapit, jako právě Plastická chirurgie s.r.o.(18.12.2005)

Tenhle seriál se mi zkrátka trefil do noty - je to hodně naturalistické, postavy jsou cynické, morálně mimořádně otrlé a vůbec zábavné. A skoro v každém díle je nějaká zajmavá zápletka. Rozhodně je to pro mně o stupeň výše než různé pohotovosti nebo Čikágo houpy. Jediné, co mě z lékařského prostředí bavillo víc, je Jandera v sanitce (Sanitce).(1.8.2007)

• - Christianova loď se jmenuje The Boatox. (Reiniš)

• - Spoiler: Kimber Henry (Kelly Carlson) původně neměla být regulérní postavou. Měla se objevit jen v pilotním díle. Když ale došlo k natáčení její klíčové, emocionálně vypjaté scény, Ryan Murphy byl Kellyiným výkonem tak nadšen (povídá se, že mu spustila krev z nosu), že se rozhodl úlohu Kimber trochu rozšířit. Během prvních dvou sezón se objevovala jako jedna z důležitých vedlejších postav, a od třetí řady dále povýšila na regulérní hlavní postavu, a z ústřední pětice učinila ústřední šestici (Sean, Julia, Christian, Kimber, Liz, Matt). (Tom Riddle)

• - Název Nip/Tuck (Říznout/Sešít) se nedá jednoduše přeložit do češtiny. Je to anglický hovorový výraz pro rychlou plastickou operaci, a zároveň se používá, když je něco nerozhodně. (Tom Riddle)