Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalá korejská tanečnice Hojung zůstala po sňatku doma, ale zvlášť v poslední době se cítí hluboce nešťastná. Má na starost domácnost, sedmiletého adoptivního syna Sooina, excentrického tchána, který se příliš často napije, a tchyni, jež dává chlapci jasně najevo, že není jejím skutečným vnukem. Manžel Youngjak je dobře situovaný právník, ale přestože se na první pohled zdá, že tato rodina nemá žádné problémy, ve skutečnosti prožívá hlubokou krizi. Film vypovídá bez falešného sentimentu o ztracených iluzích střední třídy i o úpadku tradičních rodinných hodnot v dnešní Koreji a je pozoruhodný nejen otevřeným pohledem na sexuální frustraci hlavních hrdinů, ale také hereckým výkonem Moon So-ri, která na MFF v Benátkách 2002 získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Oáza. "Myslím si, že neviditelné zdi, které rozdělují rodiny a odcizují jejich členy, dnes najdete na celém světě," říká představitelka Hojung, "a právě proto mohou diváci k postavám tohoto příběhu cítit sympatie i porozumění." (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem se velmi těšil, protože mu májofka dala pouhé dvě hvězdičky, tudíž bylo jasné, že tento film musí být něčím výjimečný. A nezklamal mě. Výjimečný sice tak úplně není, přesto jde o kvalitní a zajímavé rodinné drama, podané hodně realisticky, a na rozdíl od mnoha jiných korejských filmů nikdy nesklouzne za hranici kýče. Několik scén je opravdu silných. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý je silnejši v detailoch a jednotlivých malých vyvrcholeniach ako v celku. Práve táto rozdrobenosť spojená až s miestami cynickým náhľadom (čomu napomáha aj hudobné podfarbenie, ktorého opakujúci sa motív mi veľmi pripomínal ústrednú hudbu z Americkej krásy) na "vážne" životné témy spôsobuje v prvých 2/3 tretinách filmu značný odstup od divákových emócií. Lenže potom príde jedna z najsilneších scén, aké som za posledné obdobie videl (tá na streche opustenej stavby) a tá da spätne celému predchádzajúcemu deju úplne iné vyznenie. Zrazu si uvedomíte, ako až nepríjemne realistický ten príbeh skutočne je. Ako neprikrášlene sa pozerá na viaceré choroby dnešných manželských párov (i keď samozrejme zdaľeka nepredstavuje reprezentatívnu vzorku celej spoločnosti) - od citového vyprahnutia, cez sexuálnu frustráciu až po upúšťanie od tradičných hodnôt, ktoré slovo manželstvo obsahuje. Rovnako oceňujem, že režisér nepodľahol ani v závere sentimentu či zmierlivému tónu a doviedol snímku do konca, bez toho aby opustil pôdu reálnosti. ()

Reklama

paolito 

všechny recenze uživatele

Sex, sex, sex. To je oč tu běží :) Fakt je, že spíš než celek tu potěší (resp. zamrazí) u pár scén, hlavně u zmiňované scény na staveništi. Úsměv na tváři vyloudí i odkazy na Fahrenheita 451 a Casablancu :) ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama