Adam & Steve

Komedie / Romantický

USA, 2005, 99 min

• Gavin87

Každou minutu, kdy jsem nevycházel z němého úžasu, jsem si říkal, že ještě vydržím jednu minutu, že tomu dám ještě šanci. Po 30 minutách jsem to už nadobro vzdal. Tohle opravdu není film pro mě. Jednu hvězdu dávám z milosti, ale spíše je to odpad.(4.4.2020)

• Idego

Strucne receno dost nudna "komedie" zalozena na absurdnim, misty az fekalnim humoru s nevyraznym pribehem... U romanticke komedie sice nikdy necekam, ze se budu smichy valet po zemi, ale tohle je opravdu slabe...(18.9.2007)

• tomeš

Vážím si dramaturgie Febiofestu a zejména jeho sekce Jiný břeh, ale s autorskou prvotinou Craiga Chestera neměli v roce 2006 šťastnou ruku. Ačkoli na "romantické komedie" zpravidla není potřeba klást velké scénáristické nároky, je škoda, když dílo z filmové menšiny gay filmů skončí jako "Adam and Steve". Předvídatelný příběh u tohoto druhu filmů nebývá na závadu, ale z nijak vtipného scénáře zábavnou komedii udělá možná jen Rowan Atkinson. Největší slabinou filmu je fakt, že kdyby v hlavní roli vystupoval heterosexuální pár, takový příběh by asi nikoho nenapadlo ani natočit. Navíc snad až na výjimky (Clint Eastwood) se režisérské prvotiny ambiciózních herců nestávají poklady světové kinematografie a nejinak je tomu i u Craiga Chestera a obávám se, že průměrné herecké výkony, slabá režie i prvoplánový scénář padají právě na jeho hlavu. Možná si Chester nekladl velké ambice a chtěl natočit jen normální "romantickou komedii" v gay provedení. Je ovšem otázkou, jestli vedle vtipnějšího Mambo Italiano (2003), dojemnějšího Eating Out (2004) či nápaditějšího Another Gay Movie (2006) může obstát. Nelze autorovi sice upřít chvályhodnou snahu učinit hlavními hrdiny gay filmu (vedle záplavy teenagerů) teplé "téměř čtyřicátníky" (jak se postavy titulují), ale když napříště Chester zůstane "jen" u herectví, bude v kině třeba větší zábava.(15.7.2007)

No, kdyz prakticky jeste behem uvodnich titulku sbalil homous komplet oblecenej v cerny naprosto neskutecnyho teplouse v tangacich vypadajiciho jak neco mezi Danem Nekonecnym a Tarzanem, nasledne se presunuli do bytu a tam se zesrali a zeblili, zacal jsem mit obavy, jestli jsem zvolil spravnej film. Nicmene mam rad Kattana, tak jsem cekal, co se z toho vyvine. A krome toho, ze tu je na kazdym kroku nejakej gay, tak to byla vcelku normalni romanticka komedie se sympatickym obsazenim, akorat ten Kattan se zbytecne krotil. Film sice neni nejak extra vtipnej, ale zase je docela pohodovej a i pres stokrat omletej vyvoj pribehu a zbytecne natahovanej konec to docela prijemne uteklo. Lepsi 3*.(25.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $309,404Tržby Celosvetovo $-(19.11.2008)