Pohřešovaní (TV seriál)

• slovenský

Nezvestní

Krimi / Drama / Mysteriózní

Kanada, 2003, 56x45 min

Caterina Scorsone, Vivica A. Fox, Dean McDermott, Mark Consuelos, Louis Ferreira, Gloria Reuben, Justina Machado, Sean Baek, Ksenia Solo, Ricardo Betancourt, Amy Price-Francis, Fulvio Cecere, Roman Podhora, Rob Stewart, Rick Fox, Simon Reynolds, Valerie Cruz, Greg Bryk, John Stead, Natalie Brown, Olivia Ballantyne, Christopher Cordell, Nick Abraham, Katheryn Winnick, Todd Hofley, James Allodi, Kathleen Munroe, David Sparrow, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Stephen R. Hart, Russell Ferrier, Janaya Stephens, Jonathan Watton, Challen Cates, Lyriq Bent, Shawn Christian, Jason Spevack, Christopher Jacot, James Thomas, Sherry Miller, Donald Burda, Tamara Gorski, Michael Filipowich, Darren Shahlavi, Chris Bruno, Kelly Ripa, Max White, Steve Byers, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, Kathy Maloney, Krysta Carter, Paul Essiembre, Phillip MacKenzie, Azura Skye, Enuka Okuma, Anna Silk, Zoie Palmer, Kyle Schmid, Keir Gilchrist, Mark Humphrey, Cara Pifko, Elisa Moolecherry, Ana Golja, Inna Korobkina, Stephen Amell, Matthew Knight, Lara Daans, Meredith Henderson, Alan Van Sprang, Michelle Clunie, Aidan Devine, Ashley Newbrough, Rachel Skarsten, K.C. Collins, Heidi von Palleske, April Mullen, Joris Jarsky, Jonathan Higgins, Dillon Casey, Barbara Gordon, Benz Antoine, Leah Renee, Kate Greenhouse, Mýa, Jennifer Dale, Rachel Wilson, Adam MacDonald, Jane McLean, Tim Progosh, Salvatore Antonio, Pascal Petardi, Kate Trotter, Jason Deline, Jessica Lundy, James McGowan, David Avery, Gary Levert, Peter Keleghan, Monique Ganderton, Alexandra Castillo, Dorien Wilson, Chris Owens, Grant Nickalls, Joanne Boland, Richard Fitzpatrick, Jeff Pangman, Fiona Highet, Kevin Hanchard, John Tench, Paulino Nunes, Victoria Nestorowicz, Christine Horne, Danielle Bourgon, Marek Posival, Judy Marshak, Alexander Conti, Arnold Pinnock, Patrick Garrow, Gary Reineke, Tehmina Sunny, Andrew Gillies, Sean Bell, DTeflon, Russell Yuen, Gord Rand, Trevor Hayes, Gerry Mendicino, Bill MacDonald, Martha Reilly, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Ki Yurij, Joy Tanner, Michael Riley, Tony Nappo, John Jarvis, Jee-Yun Lee, Emma Campbell, James Binkley, Robert Mauriell, Tony Munch, Dylan Trowbridge, David Huband, Spencer Van Wyck, Timothy Burd, George Tchortov, Jean Boht, Franc Ashman, Philip Akin, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Laurie Murdoch, Kirsten Johnson, James Downing, Matt Cooke, Michael Chan, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Karen Robinson, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Dusan Dukic, Troy Ruptash, Marya Delver, Debra McCabe, Tom Barnett, Kevin Kirkham, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Derek McGrath, Nicholas Kaegi, Michael Cram, Sean Sullivan, Idalis DeLeón, Michael Brown, Brittany Bristow, Conrad Coates, Luke Vitale, Lori Loughlin, Paul Miller, Tony De Santis

Pilotná epizóda nás zoznamuje s mladou kočkou, ktorá nie je ničím výnimočná (okrem toho, že je sexi) až do chvíle keď prežije úder bleskom. Odrazu začne mať v snoch vízie o ľuďoch, ktorých fotografie sa v USA a Kanade objavujú na krabiciach s mliekom: nezvestné osoby. Funguje to nasledovne: dievča sa dotkne nejakej veci nezvestného, ľahne si spať a v sne sa jej zjavujú (v chaotickej zmäti) indície ako dotyčného nájsť. Skrátim to: kočku regrutuje miestna pobočka FBI a séria sa rozbehne. Táto zmeska Mŕtvej zóny, Aktov X a Bez stopy je len slabým odvarom už použitých ingrediencií. Nemá to napätie, spád ani patričnú vizuálnu razanciu. Nakoniec je Vám úplne jedno či sa tí nezvestní nešťastníci nájdu alebo nie. Technická poznámka: na TV PRIMA má séria originálny názov MISSING. (18.10.2004) --- Po zhliadnutí všetkých troch sérií zvyšujem na 3*. Po nástupe VIVICAi a najmä J. LOUISa sa totiž neuveriteľne zvýšil počet nesmrteľných hlášok ("Jess: Pane, včera jsem opět měla vize. - Pollock: To budou asi potíže se zažíváním agentko. Příště nejezte tolik brambor." :-)) (24.3.2009)(18.10.2004)

Tuctový velice jednoduchý seriál s vysoce předvídatelným dějem. Mladičká agentka má vize a tak FBI toho využívá a pomocí jí hledá pohřešované lidi. A tak je to díl od dílu. Dramatická atmosféra tu zcela chybí, zato tu převládá žvatlání hlavních postav o ničem. Herectví je nezajímavé a neuvěřitelné. Až moc odpočinkový seriál, který má tu moc až uspávat.(13.7.2014)

• Aidina

Jo, tak to se jim to pátrá, když jedna z agentek má nadpřirozené schopnosti. Přežít zásah bleskem se podaří jen u 20% postižených, ale že by jako bonus dostali něco takového? Děsí mě představa, že podobnou diagnozu by měl i starý penziovaný detektiv Mrázek ze "čtyřky". Co by tomu řekli pánové Bouše a Brůžek?(7.5.2013)

Jasně, není to bůhví co, ale sledovat se to určitě dá. Mírný nádech nadpřirozena u jinak obyčejné kriminálky vítám.(1.12.2011)

• Isherwood

Tým FBI, který řeší případy díky vidinám jedné z agentek, se skousnout dá, ale ‚look‘ německé kriminálky na dlouhé dopoledne a přemíra ženské emancipovanosti ve spojení s hodně diletantskou filmařinou už vážně ne.(13.1.2009)

• - Hlavní představitelka Gloria Reubenová, hraje v seriálu lékařku, kterou nakazí manžel virem H.I.V. Ve svém volném čase se hrečka věnuje charitě a shání peníze právě pro postižené nemocí AIDS. (cariada)

• - Seriál vychází ze série knih „1-800-Where-R-You“ od americké spisovatelky Meg Cabot. (Mara12)