Situace: Ohrožení (TV seriál)

Threat Matrix

Matrix: Možná hrozba

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 16x60 min

Kelly Rutherford, Will Lyman, Colby French, Melora Walters, Alice Krige, Rodney Eastman, Megan Follows, Marina Sirtis, Tamlyn Tomita, Julie Warner, Corbin Allred, Scott Paulin, Marshall Allman, Kurt Caceres, Patrick Bauchau, Jim Fitzpatrick, Bobby Hosea, Michael Massee, Sandra Hess, Timothy Carhart, George W. Bush, Brad Greenquist, Denise Crosby, Leonard Roberts, Saul Rubinek, Currie Graham, Will Yun Lee, Tina Lifford, Nestor Serrano, James Kyson, Edoardo Ballerini, Kelly Hu, Shoshannah Stern, Griff Furst, Mark Ivanir, Sung Kang, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Aaron Paul, Dahlia Salem, Mahershala Ali, Sandra Purpuro, Mark Adair-Rios, Anne Judson-Yager, Courtney Ford, Wade Williams, James Shigeta, Michele Greene, Derek Webster, Anthony Azizi, Gary Weeks, Jamie Anne Allman, Roman Mitichyan, Eugene Clark, Michael Emanuel, Navid Negahban, Miriam Korn, Diego Serrano, Jasmine Villegas, Paul Ganus, Kathleen Luong, Mark Arnold, Treva Etienne, Marcus Coloma, Dendrie Taylor, David Rountree, Gregg Daniel, Kyle Davis, Sherman Augustus, J. Kenneth Campbell, Mike Moroff, Teddy Lane Jr., Liane Curtis, E. Roger Mitchell, Lombardo Boyar, Bashir Salahuddin, Maz Jobrani, Nicholas Guilak, Loanne Bishop, Juan Carlos Cantu, Dean Shelton, Raja Fenske, Geoffrey Rivas, Clifford A. Pellow, John Bennett Perry, Peter J. Lucas, Joey Naber, Kevin Sizemore, Scott Vance, Michael Dempsey, Wayne Wilderson, George Perez, John Bishop, Kristen Shaw, Walter Addison, Charles Howerton, Steve Tom, Edward Edwards, Brandon Barash, Elaine Bromka, Matthew Yang Kang, Buddy Joe Hooker, Jim Lau, Armando Valdes-Kennedy, Steve Monroe

Joe Lazarov

Scénografie:

Thomas A. Walsh

Kostýmy:

Darryl Levine

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Velkostylový americký propagandistický seriál, ale i přesto se na něj dobře dívá, a nejen kvůli Kelly Rutherfordové. Politická korektnost je až směšná - viz hispánský agent, černý agent (Mahershalalhashbaz Ali:)) a sličná neslyšící agentka. BTW úvodní titule vždycky rozjede Hans Zimmer, a to se taky počítá k dobru, alespoň u totohle žánru.(23.4.2005)

Amerika je nejlepší a jeji agenti jsou ještě lepší:). Tentokrát v hi-tech balení, v kterém se odehrává příběh klidně na 3-4 místech na zeměkouli a všichni jsou s klidem spojeni nejen telefonicky, ale i přes kamery... Svým způsobem to je zajímavé, ale chvílemi je až smutná snaha vydírat divákovi city (voják mluví o rodině, aby v další scéně zemřel...). Dobře vybrané obsazení však potěší...Krom toho vidět Marina Sirtis (starou známou Deanna Troi ze Star treku) jako "zlou" doktorku, která chce zabít pár tisíc Američanů plynem z filmu Skála, určitě potěší.(25.8.2009)

• Wormboy

Nezvyknem hodnotit serialy na zaklade pozretia jedineho dielu,avsak tentokrat si nepomozem,pretoze ziadna ina cast mi nehrozi.Americki hrdinovia zo CIA,FBI a NSA patraja a odvracaju potencialne teroristicke utoky na USA. Ani super hi-tech hracky,ani hlavny Zimmerov motiv nedokaze zakryt prisernu plytkost a nenapaditost serialu,pri ktorom som viac drzal tym teroristom ako superhrdinom.(21.8.2006)

V originale (tim myslim anglictinu a sirokouhle HDTV :) slusne anti-teroristicke akcni drama. U nas to neuveritelne zprznili ceskym dabingem, kde napriklad i v Bilem dome kazdy mluvi jak vidlak z druhe pomocne :(.(27.12.2004)

• Fifipek

Kdybyste se mě před lety zeptali, jaký bych volil propagandistický seriál, řekl bych major Zeman, oproti tomuhle seriálu se však jedná téměř o neškodné dílo. Nevím nakolik jsou filmaři propojeni s americkou vládou,ale tohle stojí opravdu zato vidět.Doporučuji díl,kde ve věznici Guantanamo způsobí smrt vězně,dostane se zato před soud a tam jí sprostí viny...neskutečné."Chci vidět svého advokáta.Žádného neuvidíte,nemáte na něj nárok,jste nepřátelský bojovník.Jsem občan USA.Nyní jste nepřátelský bojovník."Sranda,ale nechtěl bych aby se podobná zkušenost stala i mě.(28.11.2004)

Seriál vzniknutý na základe udalostí z 11. septembra 2001 nám poukazuje svet terorizmu a boji americkej špeciálnej skupiny proti nemu. Každé ráno dostáva prezident USA správu týkajúcu sa terorizmu a existuje prísne utajená špeciálna jednotka zložená z najlepších agentov CIA, FBI a NSA snažiaca sa, aby Spojené štáty americké boli v bezpečí. Propaganda? Áno, ale spracovaná celkom príjemnou formou a seriál je pozerateľný a nenudiaci.(2.10.2007)

• majorW

Ani puvab Kelly Rutherford nezachrani tento neuveritelny brainwashing.(19.1.2008)