700 mil v sedle

Trailer

VOD (1)

Na divokém západě se rozkřikla zpráva, že se bude konat veliký závod dlouhý 700 mil napříč Amerikou a jako hlavní cena má být vyplacen ohromný balík peněz. Proto se sejde nesourodá skupina lidí: vysloužilý kovboj, zhrzelá lady, sportovec tělem i duší a řidič Pony Expressu, aby změřili své síly a získali tučnou výhru. (Bonton Home Video)

Trailer

Phobia

Dobrodružný film šmrncnutý westernovou romantikou. Hlavním kladem je kvalitní obsazení, tedy především Gene Hackman a James Coburn v hlavních rolích. Hlavním záporem je otravná hurá hudba v první třetině - málem jsem to psychicky nerozchodila, ale naštěstí tenhle nervy deroucí nešvar časem zmizel. Scénář nenabízí nic extra: banda lidí absolvuje několikadenní závod, jehož cílem je uštvat koně a získat peníze, slávu a tyhle věci. Pravda, nechybí vcelku silné momenty a je i nad čím se zamyslet. Pestrá škála charakterů umožňuje vybrat si svého favorita, já jsem před ultrakladným Hackmanem upřednostňovala poživačného elegána Coburna, najde se samozřejmě i krásná žena či arogantní smrkáč, určený k osvícení. Vytkla bych zdlouhavost, ubrat 20 minut by filmu v nejmenším neuškodilo. Nadprůměr, ovšem nijak zvlášť výrazný - jednou stačilo. 66,6%. ()

ZkuKol

Velmi nostalgický snímek o konci divokého západu, vztahu muže a koně, o přátelství a taky o jednom velkém závodu. Všichni zde hrají velmi uvolněně, kamera se kochá nekonečnou krajinou, ať už v horách stepi či poušti. Závod utíká a vedlejší linie osvěžují hlanví děj. Jenže přiznejme si, jet na koni 135 minut, je trochu přes čáru. Tvůrci se občas pokoušejí o přidanou hodnotu a zásadní sdělení/poselství, ale podle mne by to šlo dělat šikovněji a během 90 minut. Dostih napříč (dříve) divokým západem, jenž baví, ale občas se až moc snaží o více a déle, přitom v dostizích jde hlavně o rychleji... 75% ()

majo25

Novodobý western, v ktorom je už divoký západ ta-tam a kedy sa okrem koní preháňajú aj motorky. Preteky koní a ich rôznorodých jazdcov nie je nejaká originálna téma a v podstate iba kopíruje klasické filmy o dlhosiahlych pretekov v hocičom. Niečo podobné ako film Ohnivý oceán - akurát tam sa vysmievali arabské plnokrvníky z mustanga a tu sa vysmievajú americké mustangy z plnokrvníka. Rozmanité obsadenie môže zaujať, ale nebyť Coburna, nemalo by to tie správne grády. Taká mladá "Murphy Brownová" je slabá a celkom zbytočná. Réžia trochu pokrivkáva - niektoré scény sa neberú v plnej vážnosti, niekedy zbytočné spomalené zábery a ani akcia nie je z tých najkvalitnejších. A to všetko s rozvleklou stopážou. Divák sa ale môže pokochať rozmanitými lokáciami, dobrodružným príbehom a celkovou (newesternovskou) atmosférou. ()

Jara.Cimrman.jr

"Koni je fuk, kdo vyhraje. A mně taky." Já se tedy přidám, mně to taky bylo celkem jedno. Mě totiž kovbojové Sam s Lukem bavili svým chlapáctvím, svým škádlením, romantikou s prostitutkami i jízdou na splašené sajdkáře. Ovšem kdyby to jednou nějaký právník nezvládl a já bych se kvůli jeho neschopností ocitl za mřížemi, tak bych oba tyto sympaťáky okamžitě vyměnil za seňoritu Jonesovou, protože ta umí osvobozovat nejlépe. Jinak mě tento závod celkem bavil, ale těch prostřihů na běžící koně bylo zbytečně moc a životní traumata závodníků mě tak nějak nezajímala. ()

pakobylka

Rozvleklé, nudné ? Vážení přátelé, přečkat 700 mil v sedle vyžaduje především vytrvalost, tudíž to nemůže být žádná rychlovka, která by uštvala koně i jejich jezdce ... ;-) ... Pokud se spokojíte s pomalejší jízdou krásnou, ale drsnou, civilizací téměř nedotčenou krajinou, uvidíte velký dobrodružný závod, ve kterém se nehraje jen o vítězství. P.S.: Některé momenty jsou docela úsměvné - a nejsem si jistá, nakolik to byl záměr ... nicméně všichni hrdinové (včetně těch čtyřnohých) se dokonale ztotožnili se svými úlohami a zaslouží si respekt a uznání. ()

• Natáčalo sa v Novom Mexiku, Nevade a Colorade. (m.a.t.o.)
  • Film je inšpirovaný 700-míľovým vytrvalostným konským závodom z mesta Evanston (Wyoming) do Denveru (Colorado), ktorý v roku 1908 usporiadala Denverská pošta. Víťaz získal prémiu 2 500 amerických dolárov. (m.a.t.o.)