Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• Tommy987

Francúzi sa chcú "zhollywoodniť" a dopadá to takto. Arsène Lupin je zlý film, na ktorom len ťažko hľadám nejaké pozitíva. Prečo potom až dve hviezdy? No jedna za film (k odpadu to malo blízko, ale predsa som už videl aj horšie záležitosti) a jedna za bohyňu menom Eva Green vo vedľajšej úlohe. Áno, som zaujatý a neprofesionálny, zbite ma.. :-P(12.3.2007)

• Streeper

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Dvě krásné slavné herečky v jednom filmu Kristin Scott Thomas a Eva Green a ze svého talentu neukáží ve filmu vůbec nic. Přišlo mi, že Eva Green se ani nesnažila, prostě jen odříkala své repliky a pak si umřela. Kristin se snažila o něco více, ale nestačilo to natolik, aby mě to bavilo. Navíc postavu Arsena Lupina jsem si představovala jinak, než jak ho tvůrci vyobrazili v tomhle filmu.(29.12.2016)

• c.tucker

Mohu se optat proč? Ten film byl nehorázně špatně režijně veden, že jsem se chvílemi cítil jak na tripu nebo jiných halucinogenních drogách. Postavy po celou dobu jednají iracionálně a vůbec to nedává smysl, kamerové nájezdy a objezdy mi v jednu chvíli připomínaly špatný béčkový akční film a hned vzápětí neskutečně špatný německý romantický film. Děj neměl kloudný postup a smysl, jediné "neočekávané" bylo jasné od samého začátku. Proč tam byl vůbec zmíněn Savate, když byl naprosto nepodstatný a ještě neefektivní. A takových nesmyslů, je zde spousta. Hlavním problémem je ovšem naprosto neskutečně a nemorálně přepálená stopáž, to vám prostě vypálí do mozku díru, což by taková kupříkladu hodina a čtvrt ještě nezvládla. A proč dávám jednu hvězdu? No ta je za Evičku Green a Romaina Durise, kteří byli ale pod tlakem okolních prací na filmu naprosto nevýrazní a nevyužití. P.S. WTF ten konec, u toho jsem si už trošinku ublinkl do pusy.(23.1.2011)

• Blofeld

Malinko (rozuměj soudný režisér s dostatkem nadhledu) chybělo a tento Arsène Lupin mohl být stejně zábavný jako taková geniální Pytlákova schovanka. V tomhle filmu je všechno, co máte na thrillerech rádi; najdeme tu motivy z Hvězdných válek (-"Jsem tvůj otec." -"Neeee!"), Mandžuského kandidáta, Fanfána tulipána, Šifry mistra Leonarda a bůhvíčeho ještě, jako bonus tu je navíc i Elina Makropulos (zde maskovaná jako hraběnka Josefína) z Čapkovy Věci Makropulos. Hudba je správně pompézní, herci povětšinou tragičtí (což by člověk překousl u kohokoliv vyjma představitele hlavní role) či alespoň unudění (Kristin Scott Thomasová). Tragicky unuděný jsem byl i já...(27.12.2008)

• DaViD´82

Ztěží céčkový hollywood po francouzku dochucený vydatnou dávkou špatné latinskoamerické telenovely. Ucházející technická stránka, ale to je tak vše. Přeplácanost o ničem a navíc s neskutečně špatným scénářem. Herci jsou všichni do jednoho hrozní nebo v lepším případě působí alespoň nezúčastněně. Všechna tato negativa mohl aspoň trošku zmírnit slušný režisér. To by však po hříchu nesměl být tím úplně nejslabším článkem celého soukolí tohoto "filmu". Mít to sedmdesát minut, ještě by se to možná dalo, ale se stopáží více jak dvojhodinovou ani náhodou.(9.6.2007)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)