Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• slunicko2

Jak k tomu přijdou diváci? 1) Kdesi tisíc kilometrů na jih od rovníku in America latina se bujní muchachos inspirovali dvaceti Leblancovými detektivkami a vytvořili stotřicetišestidílnou ságu o životě a díle onoho slavného lupiče - gentlemana. Bohužel však zřejmě nenašli producenta a tak se rozvleklého scénáře nakonec ujali rodní Francouzi s tím, že rozsah děje seriálu zůstane zachován i ve filmové dvouhodinové verzi. A tak se i stalo. 2) Dějové zvraty, neustále se vzdalující konec, volba herců, celkové pojetí, prostě všechno se zdá nasvědčovat tomu, že vpravdě šílené vysvětlení, kterého jsem se dopustil v minulém odstavci, zase tak moc absurdní není.(14.7.2010)

• Tosim

Zásadní problém tohohle mišmaše je v tom, že čekáte konec a přijde další šílený dějový zvrat. A pak další. A ještě jeden. Na tomhle filmu mě snad kromě několika hereček nezaujalo vůbec nic. Některé herecké kreace Romaina Durise (jinak též hvězdy francouzských nezávislých filmů), se nedají označit jinak, než slůvkem "divné." Navíc to byla dost nuda. A žádný emocionální náboj.(19.12.2005)

• Aven

Neuvěřitelná zplácanina všeho možného. Výsledek je podobný, jako když pejsek a kočička vařili dort. Jen ve stručnosti - nesympatický hlavní hrdina, francouzský box ve kterém se používají kopance a ve vyjímečných případech i jakési vycházkové hole (naštěstí ne francouzské), kradení šperků ve stylu "přijdukešťabajzněaprostějitostáhnuzkrkuaještězeměbudevlhká", hledání vraha Arsenova otce, nesmrtelná hraběnka, skupina spiklenců a jejich pletichy, frakce uvnitř skupiny a jejich pletichy proti jiným členům skupiny spiklenců, Arsenův otec žije, slušivá proužkovaná trička jak z obchodu HM, transplantace obličeje, muž s železnou hlavou, tak kdo je sakra Arsenův otec?, dějové salta mortale v závěru. Než znovu pozřít tohle, to už radši ten dort.(11.6.2009)

• mat.ilda

Vítejte ve světě špatně nalíčených herců, hřímajících žesťů, neohrabaných zlodějů, nemotorných vražd, nepřitažlivých milenek, liknavého děje, a co nejhůř - otřesného lupiče Arsena, jehož představitel nemohl projít hereckými kurzy a už vůbec ne kamerovou zkouškou. Okradená se však cítím, hlavně o čas, koncesionářský poplatek vem čert.(14.7.2010)

• Djkoma

Arsen Lupin je obsazen nudným hercem. Sekunduje mu Kristin Scott Thomas a já jen smutně sklápím hlavu jak tam tuhle herečku dostali. Jako by si režisér trochu zavzpomínal na Fantoma Paříze a snaží se dát celému dějí příjemný nádech doby s trochou počítačových efektů. Příběh je stupidní, prostý a zdlouhavý. Film trvá pro mě skoro neskutečných 125 minut a ničím vás výrazně nepřekvapí. Nevím kdo očekával, že by z toho filmu mohl být hit a už vůbec kvalitní film. Francouzi se vždycky snažili točit co chtějí a co je zajímá, ale koho zajímá lupič jako je Arsen? Až ho uvidíte pochopíte, že vůbec nikoho... Za co je tedy ta jedna hvězdička? Asi za tu odvahu, kterou postrádá zbytek světa...(18.2.2007)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)