Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• c.tucker

Mohu se optat proč? Ten film byl nehorázně špatně režijně veden, že jsem se chvílemi cítil jak na tripu nebo jiných halucinogenních drogách. Postavy po celou dobu jednají iracionálně a vůbec to nedává smysl, kamerové nájezdy a objezdy mi v jednu chvíli připomínaly špatný béčkový akční film a hned vzápětí neskutečně špatný německý romantický film. Děj neměl kloudný postup a smysl, jediné "neočekávané" bylo jasné od samého začátku. Proč tam byl vůbec zmíněn Savate, když byl naprosto nepodstatný a ještě neefektivní. A takových nesmyslů, je zde spousta. Hlavním problémem je ovšem naprosto neskutečně a nemorálně přepálená stopáž, to vám prostě vypálí do mozku díru, což by taková kupříkladu hodina a čtvrt ještě nezvládla. A proč dávám jednu hvězdu? No ta je za Evičku Green a Romaina Durise, kteří byli ale pod tlakem okolních prací na filmu naprosto nevýrazní a nevyužití. P.S. WTF ten konec, u toho jsem si už trošinku ublinkl do pusy.(23.1.2011)

• corpsy

Pokus o hollywoodsky ladený akčno-dobrodružný epos už francúzom mnohokrát nevyšiel, napr. VIDOCQ alebo LARGO WINCH. Tento sa k ním môže zľahka pripojiť. Suché a bez života.(1.4.2011)

• MartinNDL

Silný argument do věčné pře, jestli je gay francouzský nebo řecký vynález.(23.11.2011)

• Blofeld

Malinko (rozuměj soudný režisér s dostatkem nadhledu) chybělo a tento Arsène Lupin mohl být stejně zábavný jako taková geniální Pytlákova schovanka. V tomhle filmu je všechno, co máte na thrillerech rádi; najdeme tu motivy z Hvězdných válek (-"Jsem tvůj otec." -"Neeee!"), Mandžuského kandidáta, Fanfána tulipána, Šifry mistra Leonarda a bůhvíčeho ještě, jako bonus tu je navíc i Elina Makropulos (zde maskovaná jako hraběnka Josefína) z Čapkovy Věci Makropulos. Hudba je správně pompézní, herci povětšinou tragičtí (což by člověk překousl u kohokoliv vyjma představitele hlavní role) či alespoň unudění (Kristin Scott Thomasová). Tragicky unuděný jsem byl i já...(27.12.2008)

• MM_Ramone

Film "Arsene Lupin: Zlodej gentleman" sa chce za každú cenu tváriť náramne bombasticky. Akčne dobrodružno-historická romanca natočená v coolovom hollywoodskom štýle. Niečo podobné už dlhé roky pomerne úspešne praktizuje francúzky režisér a scénarista Luc Besson, takže si jeho krajan Jean-Paul Salomé povedal, že sa pokusi ísť tou istou cestou. Zdá sa však, že mu to prerástlo cez hlavu. Natočil neprehľadný, nezaujímavý, zdĺhavý, ale zato poriadne nablískaný nezmysel. **(25.2.2013)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)