Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (119)

UncleG 

všechny recenze uživatele

Představte si, že jste právě shlédli velmi, velmi nudný film. Představte si ty dlouhé minuty, které jste strávili civěním na pohybující se placaté postavičky, čas bez známky zajímavého děje nebo dokonce vzrušení. Možná jste při tom cítili slabé cukání v palci nad ovladačem, ale bůhví proč jste to nevypli ...a spánek taky nikde... mučivé minuty mají délku hodin a půlhodina se podobá věčnosti, v níž ztracené duše hledají cestu k věčnému odpočinku. Uf! No jednou to osvobození přijít muselo, takže vaše filmová kalvárie po nekonečné době přece jen skončí. Bylo to nesnesitelné? Tak si tu dobu zkuste vynásobit dvěma. A voila! Gratulujeme, právě máte za sebou Arsena Lupina - zloděje gentlemana. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velmi nadaná herečka předvádějící nic ze svého talentu a okolo ní obrazy a události, které vypadají jako něco mezi Ligou Výjimečných a Fantomem Paříže. Takhle jsem si tedy příhody legendárního zloděje-gentlemana nepředstavoval. Jeden z případů, kdy dvouhodinová stopáž je tak přes čáru, že na čáru ani není vidět. A taky jeden z těch, které stačí vidět jen jednou a pak velmi dlouho litovat ztraceného času. 20% a takhle už to nikdy nezfilmovávejte... ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Jak k tomu přijdou diváci? 1) Kdesi tisíc kilometrů na jih od rovníku in America latina se bujní muchachos inspirovali dvaceti Leblancovými detektivkami a vytvořili stotřicetišestidílnou ságu o životě a díle onoho slavného lupiče - gentlemana. Bohužel však zřejmě nenašli producenta a tak se rozvleklého scénáře nakonec ujali rodní Francouzi s tím, že rozsah děje seriálu zůstane zachován i ve filmové dvouhodinové verzi. A tak se i stalo. 2) Dějové zvraty, neustále se vzdalující konec, volba herců, celkové pojetí, prostě všechno se zdá nasvědčovat tomu, že vpravdě šílené vysvětlení, kterého jsem se dopustil v minulém odstavci, zase tak moc absurdní není. ()

Aven 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná zplácanina všeho možného. Výsledek je podobný, jako když pejsek a kočička vařili dort. Jen ve stručnosti - nesympatický hlavní hrdina, francouzský box ve kterém se používají kopance a ve vyjímečných případech i jakési vycházkové hole (naštěstí ne francouzské), kradení šperků ve stylu "přijdukešťabajzněaprostějitostáhnuzkrkuaještězeměbudevlhká", hledání vraha Arsenova otce, nesmrtelná hraběnka, skupina spiklenců a jejich pletichy, frakce uvnitř skupiny a jejich pletichy proti jiným členům skupiny spiklenců, Arsenův otec žije, slušivá proužkovaná trička jak z obchodu HM, transplantace obličeje, muž s železnou hlavou, tak kdo je sakra Arsenův otec?, dějové salta mortale v závěru. Než znovu pozřít tohle, to už radši ten dort. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Co že na tom filmu bylo tak dobré? Eva Green. A co dál? Eva Green. A to jsou mé pocity. Dlouhé, neskutečně roztahané ve snaze zase jednou ukázat, že i ve Francii umí natočit dvouhodinový spektákl v americkém stylu. Neumí a nevím, proč se o to snaží. Francouzská kinematografie byla vždycky skvělá, když byla soběstačná. Tyhle bessonovské komplexy jsou příšerné. A to se na tom ani Besson nepodílel. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)

Reklama

Reklama