Arsen Lupin - zloděj gentleman

Arsene Lupin

Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 125 min

• mat.ilda

Vítejte ve světě špatně nalíčených herců, hřímajících žesťů, neohrabaných zlodějů, nemotorných vražd, nepřitažlivých milenek, liknavého děje, a co nejhůř - otřesného lupiče Arsena, jehož představitel nemohl projít hereckými kurzy a už vůbec ne kamerovou zkouškou. Okradená se však cítím, hlavně o čas, koncesionářský poplatek vem čert.(14.7.2010)

• Gemini

Velmi nadaná herečka předvádějící nic ze svého talentu a okolo ní obrazy a události, které vypadají jako něco mezi Ligou Výjimečných a Fantomem Paříže. Takhle jsem si tedy příhody legendárního zloděje-gentlemana nepředstavoval. Jeden z případů, kdy dvouhodinová stopáž je tak přes čáru, že na čáru ani není vidět. A taky jeden z těch, které stačí vidět jen jednou a pak velmi dlouho litovat ztraceného času. 20% a takhle už to nikdy nezfilmovávejte...(5.6.2007)

• Matros

Strašně nepovedené. Dlouhá a nudná patlanice, která kdyby neměla Kristin Scott Thomas a Evu Green, tak usnu po první půlhodině. Hlavní představitel opravdu zoufalej. Celkově to vypadá jak špatně natočený tv film. Jeden z nejdebilnějších scénářů, který kdy byl zfilmován. Režisér a scénárista Salomé se právě objevil na mém blacklistu. Půlhvězda za zmíněné dámy. V životě už to nechci vidět znova!(24.9.2014)

• UncleG

Představte si, že jste právě shlédli velmi, velmi nudný film. Představte si ty dlouhé minuty, které jste strávili civěním na pohybující se placaté postavičky, čas bez známky zajímavého děje nebo dokonce vzrušení. Možná jste při tom cítili slabé cukání v palci nad ovladačem, ale bůhví proč jste to nevypli ...a spánek taky nikde... mučivé minuty mají délku hodin a půlhodina se podobá věčnosti, v níž ztracené duše hledají cestu k věčnému odpočinku. Uf! No jednou to osvobození přijít muselo, takže vaše filmová kalvárie po nekonečné době přece jen skončí. Bylo to nesnesitelné? Tak si tu dobu zkuste vynásobit dvěma. A voila! Gratulujeme, právě máte za sebou Arsena Lupina - zloděje gentlemana.(28.7.2009)

• Streeper

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Dvě krásné slavné herečky v jednom filmu Kristin Scott Thomas a Eva Green a ze svého talentu neukáží ve filmu vůbec nic. Přišlo mi, že Eva Green se ani nesnažila, prostě jen odříkala své repliky a pak si umřela. Kristin se snažila o něco více, ale nestačilo to natolik, aby mě to bavilo. Navíc postavu Arsena Lupina jsem si představovala jinak, než jak ho tvůrci vyobrazili v tomhle filmu.(29.12.2016)

• - V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)