zelvopyr

Viděl jsem skoro 200 dílů (9 DVD) a film (který tu není). Mj. na jednom z nich jsme se učili causativ (nechat či přimět někoho něco udělat). Výborný seriál o odpovědnosti za své činy s neúprosnou logikou a odvázaným humorem, škoda že neumím líp jazyk :-) P.S. kdyby někdo nevěděl, kde se Doraemon vzal, tak jak mi vysvětlila učitelka japonštiny, poslal ho prapotomek Nobity, aby mu pomohl s učením, které není zrovna nejsilnější Nobitovou stránkou... a ještě P.P.S. Doraemon není pojmenován podle dorayaki (mňam), naopak se jimi pořád cpe jen jako důsledek slovní hříčky. ()

Naslund

Pokud občas sledujete nějaká anime, patrně jste již název Doraemon někde zaslechli nebo nepochopili pár na něj směřovaných odkazů. V Japonsku je Doraemon jednou z nejslavnějších seriálových postaviček, ale o koho vůbec jde? Doraemon je velký robotický kocour, který přišel do Japonska ze vzdálené budoucnosti. Dělá společnost malému klukovi Nobitovi a na břiše má obří kapsu plnou úžasných vynálezů. Nějak se mu nedaří odhadnout jejich slabinu a vždy je v dobré víře propůjčí Nobitovi, který si je nejprve užívá a poté na ně z nerozvážnosti doplácí. Seriál je určený spíše pro dětské obecenstvo, ale dospělí by neměli mít problémy to s ratolestmi vydržet. Pět hvězdiček nedávám proto, že bych hltal jeden díl za druhým, ale kvůli velice pěknému způsobu výuky malých. Zábavným způsobem (Lehce pod úrovní zábavnosti Rodiny Smolíkových) jsou vysvětlovány způsoby dobrého chování, pravidla bezpečnosti a mezilidské vztahy. Pokud je někdo na někoho naštvaný, slovně to odůvodní a děti nemohou být zmateny. Hodnotím na základě zhruba deseti náhodných dílů, což při celkovém počtu 1787 dílů není příliš směrodatné, ale alespoň něco. ()