poster

Večernice

 • USA

  The Evening Star

 • Slovensko

  Večernica

Komedie / Drama

USA, 1996, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gary
  ***

  Bože Bože.Cena za něžnost byla krásný film, na který je dodnes radost pohledět.O Večernici se to už říct nedá.Film ztratil šťávu.Už je to vlastně jen slzopudný sentimentální důchodcovský film.Ale ten Nicholson :) Mohl si tam s tou(standartně dobrou) Shirley povídat déle a film mohl dopadnout líp.Zdá se mi, že tady ti lidé už jenom umírají.A místo, aby Aurořin osud, nebudu prozrazovat jaký, dotáhly pěkně a do absolutního "slz finále", podivně ho přerušili a potom zase pokračovali.No zkrátka hlavně pro důchodce a sentimentály, kteří nezapomenou.Doufám, že neudělají pokračování Kometa.(8.6.2003)

 • Radyo
  ***

  Volné pokračování vynikajícího snímku Cena za něžnost se svému "prvnímu dílu" ani zdaleko nepřiblížilo a zařadilo se mezi jen lehce nadprůměrné snímky. Je to škoda, ambice byly, herecké obsazení je velmi slušné a námět taky nevypadá zle. Horší je to s vlastním scénářem, ten není dopracovaný a nedovoluje hercům, aby ze sebe vydali vše. Je to trochu škoda, nicméně zatratit tento film se neodvážím už z úcty k Shirley McLaineové, která je vynikající herečka.(22.3.2003)

 • zahadum
  ***

  Cena za nežnosť je krásny oscarový nezabudnutelný snímok. Smutný koniec vychádzal z peripetii ktoré postihlo jednu rodinu. Bodka. Čo viedlo ale tvorcov vytvoriť voľné pokračovanie neviem..každopádne je to zbytočné tím ako sa na celú silu film snaží brať si všetko dobré z Ceny za nežnosť. Čaj ktorý sme už raz dostali servírovaný na zlatom podnose v správnom čase a v správnom množstve je nám znovu podávaný...ale ako to s už 1x vyvareným čajom býva...chuť sa vytratila...cítiť viacej zbytočnej vody a zlatý podnos vystriedal lacný kov. Škoda...aj keď Shirley je skvelá herečka a žena ktorú milujete a nenávidite jej sekne.(23.8.2011)

 • natalanka
  ****

  Nevím jak Vás,ale mě film oslovil. A pár vět mi utkvělo v hlavě. Střídá se tady vážné téma s vtipnými okamžiky. Shirley je krásně milující, láskyplná a zároveň ostrá holka. Má vše pod kontrolou a co nemá to ji zneklidňuje a posunuje dále. Je tvrdohlavý osel a trpělivý hráč. Za své blízké chce i dýchat. Téměř žít jejich životy. Zato ji nenávidíte, ale když Vám teče do bot je tou jedinou osobou, ke které se uchýlíte. Je tady nádherně vykreslen boj Aurory a její sestry o lásku dětí....tomu jsem se musela zasmát.....protože to bylo zahráno opravdu věrohodně. Film se mi opravdu líbil a na konci, jsem musela dělat, že se urputně koukám do okna, ať náhodou neupustím, před známýma slzu. :-))(8.4.2011)

 • Phobia
  ****

  Nemá to hloubku "Ceny za něžnost", ale není to zase tak špatné pokračování, jak tady někteří diskutující naznačují. Vcelku příjemný film, místy úsměvný, místy smutný, Jack Nicholson se v něm mohl objevit na delší dobu:-). Možná je na tenhle snímek zapotřebí mít tu správnou náladu a správnou společnost ke sledování - já měla obojí. 75%(13.1.2009)

 • - Herec Mackenzie Astin měl během natáčení automobilovou nehodu a přišel o část ucha. Aby byla zachována kontinuita natáčen,í byla mu přidělána ušní protéza. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Hustonu v Texasu. (Terva)