• Hong Kong

• Hong Kong

愛神

• Francie

Eros

USA / Itálie / Hong Kong / Čína / Francie / Lucembursko / Velká Británie, 2004, 104 min

Ruka 2*, Nebezpečný vývoj udalostí 2*, Rovnováha 4* Priemer je teda ***, a je bezpredmetný. Rovnováha: Tento filmík môže byť o sexuálnych potrebách i sexuálnej obsesii, i o láske, no aj tak v ňom sexuálna rovina spolu so sexom (nezobrazeným) slúži len ako vyjadrovací prostriedok a Rovnováha je v prvom rade o tej sem-tam prekliatej :/ KOMUNIKÁCII. Soderbergh sa vysoko vymaňuje. Soderbergh ma presvedčil. 4*(28.9.2008)

• Greg25

První povídka se nesla v duchu ať žije chaos a pokud možno co nejdelší záběry na nahá ženská těla a mininum dialogů - 30%, druhá povídka se nesla prozměnu v atmosféře - žádný děj, ale strašně moc dialogů a nejlépe absolutně o ničem 20%, jednoznačně nejlepší povídkou celého tohohle snímku je povídka třetí s názvem Ruka, dává smysl, má perfektní atmosféru, výborné herecké výkony a režiséra, který přemýšlí. 80% Vzato ale celkově jako soubor povídek, který nelze od sebe oddělit, pak bohužel 40%.(10.7.2009)

** / *** / ****(16.3.2010)

Díky Wong Kar-wai jinak by to bylo slabší.(7.10.2006)

• Puol

Len posledná poviedka naplnila moje očakávania. Takže v priemere to je len za **.(21.10.2006)

• Radek.SCH

Nevím, kdo mě z těch tří borců nudil víc, ale v MF měli pravdu. Jedni (nároční diváci) to budou nejspíš milovat, druzí (normální lidi) to bude nudit. Mě to zatraceně nudilo.(10.7.2009)

4, ale len kvôli Wongovi a potom ešte kus kvôli Soderberghovi.(15.10.2009)

• reaper

První snímek naprosto otřesný, druhý pro změnu nudný a zbytečně dlouhý a na ten třetí je člověk už tak v prdeli, že to ani jeho kvalita nezachrání.(8.7.2008)

celkovo to u mna neobstoji ako celok.kazda poviedka je zanrovo a formalne uplne inde a to na ukor fimu.ruka mala byt samostatny film-suhlasim.antonioni mi vyhovoval najviac, dialogy som nevnimal-ze to tocil 92-rocny starec po mozgovej prihode?klobuk dole ! nemam problem predstavit si zastup dnesnych uspesnych tridsiatnikov,co mu nesiahaju ani po clenky.iste,ze ma to najlepsie za sebou,ale stale je to ten pomalý,volne unasajuci sa,tichy antonioni.stredna poviedka-trosku neslane,ale inak v pohode. musim sa opakovat:skoda,ze film nemal jednotnu atmosferu ako za mrakmi.za kultivovanost davam****(27.8.2006)

Nevím, jestli jde Antonioniho povídka pochopit. Mé aspirace tak vysoko nesahají. Vnímám ji jako sled obrazů. Rád bych se kochal jejich estetikou, ale úplně mi to nejde. Zaráží mě nepřiměřené množství obrazů obnažených ženských těl, které jsou obnažené jen proto, aby se to mohlo nazývat "erotická povídka". Trocha zahalenosti a tajemství by každopádně prospěla. Na Soderberghově povídce mě zaujala její poměrně vtipná pointa. Pro ni však veškeré jemně ztvárněné erotično nebylo ani tolik zapotřebí... Musím souhlasit se spoustou komentujících, že Kar-wai Wong a jeho povídka jsou vrcholem celého triptychu. Příběh je sice poměrně předvídatelný, ale úžasně prokreslený, strhující svou atmosférou...(23.1.2007)

Antonioni = nudný nesmysl hrající si na něco co není, Soderbergh = hmm no nevím, Kar-wai Wong = ač není můj oblíbenec, tato povídka se mi líbila asi nejvíc celkově jen průměr(10.7.2009)

Erotika je, když... Dvakrát se zadařilo, jednou vůbec...(21.2.2014)

• fraktal

(*) (*) ; jedine ten poslední šel koukat ( ***) => horší ** celkem.(1.5.2010)

• Prankster

V jednom ze tří příběhů jezdilo fakt pěkné masserati - tak za něj ta jedna hvězda, jinak to byla ukrutná nuda a ztráta času...(2.11.2006)

Antonioni - ** / Soderbergh - *** / Wong Kar-wai - **** = ***(29.12.2009)

Nebezpečný vývoj mi přišel jako 100% odpad! Díkybohu, že přišly další dvě povídky jinak bych hodnotil historicky poprvé a naprosto bez milosti jako totální odpad. A díkybohu, že jsem na tento fakt přišel včas, jinak bych totiž po pár minutách televizi vypnul... A tím bych se ochudil o **** Equilibrium a ***** Ruku, které dávám plný počet hlavně kvůli nádherně zádumčivému konci, který jsem skutečně prožil a procítil až do dna... Myslím, že bez úvodní exhibice by byl snímek o mnoho lepší.(11.3.2010)

Wongův příběh byl pěkný, moc, Soderberghův aspoň trochu tajemný. Antonioni tak trochu do počtu, ne?(14.9.2009)

Film jako takový má hrozně zmatený děj, chvílemi jsem se v tom ztrácela. Jediné plus byly dobré herecké výkony, jinak mě film nijak zvlášť nezaujal. Za film 2* přidávám 1* navíc jen díky hercům.(8.10.2013)

Poviedky ako žáner majú obrovskú silu. Svojím rozsahom otvárajú nedopovedané. Erotika je najmä o fantázii. A fantazijné toto dielo nepochybne je. Najslabšou je podľa mňa druhá poviedka v poradí, aj keď jej záver ma milo prekvapil. Keby prvá poviedka neprezradila až príliš a tým Erosovu fantáziu značne naštrbila, bola by tretej skoro rovnocennou a hodnotenie by sa jednou hviezdou priblížilo k nebu. Takto sa „Ruke“ rovnať ani zďaleka nemôže. Jej temné až tajomné prevedenie v spojení s posadnutosťou vo všeobecnosti a vášňou v pravom slova zmysle, by sa Erosovi určite páčila..(29.1.2007)

Z počátku jsem byl rozčarován, co to za hloupost natočil Antonioni. Po čase se mi to začalo v hlavě rozemílat a když film šel dál, bylo to stále lepší. V první povídce od Antonioniho je především krása vizuální (pěkné auto, ženy, krajina a příroda) doplněné výborným zvukem. Druhá povídka Rovnováha od Soderbergha je spíš humorná, naopak poslední povídka ruka od Kar-wai Wong je spíš smutná. Vše podbarveno pěknou hudbou a zajímavě spojeno (i když ty spoje mohly být kratší). Hodnotím po řadě 60%, 65% a 70%, ale jako celek dávám 80%.(11.7.2009)

• +sfinx+

Divný - to je asi nejvhodnější slovo pro stručné hodnocení tohoto třídílného, nesouvisejícího pokusu bez myšlenky. Rozhádaný chlápek se svojí ženou si zajdou do restaurace. Jemu chybí sex, jí chybí podprsenka (nic proti, to bylo to jediné, co film oživilo). Chlap si zajde za jinou - jak to tak ve Francii chodí, tak stačí zaklepat a ženská se svlékne bez přemlouvání. Ona to řeší tím, že běhá po pláži a když konečně dojde na nejzajímavější část příběhu, tak konec. Druhý příběh nestojí za zmínku vůbec a třetí (s přivřením všech očí) táhne hodnocení mírně nahoru (lépe řečeno - vyhrabává film z odpadu).(23.1.2014)