poster

Podivný zločin

 • Česko

  Cena touhy

 • Itálie

  Sotto falso nome

 • Francie

  Prix du désir, Le

 • USA

  Under a False Name

 • USA

  Strange Crime

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

Itálie / Švýcarsko / Francie, 2004, 105 min

 • altaica
  **

  PRO MUŽE:Úspěšný spisovatel schovaný za pseudonym, dokonalé inkognito. Krásná, mladá žena. Takový ten typ, co vám vyrve srdce z těla, ze zvědavosti ho rozpitvá a ještě se diví, že jste mrtvolně bledý. Být oddaný vlastní ženě a zároveň podléhat v pravidelných intervalech své touze přefiknout všechny zajíčky, co vám zkříží cestu, je poměrně náročný způsob života na psychiku. Moc se nestarat o život nevlastního syna je podle Francouzů celkem acceptable, ovšem vyšoustat cestou na jeho svatbu téměř duši z jeho nastávající, už je přece jen poněkud faux pas. Navíc, když setkání zanechá hluboký dojem v mladé paní, je nastřádáno na slušně velký průser. Mladá paní šuká jak stepní veverka s novomanželem tak, že to stimuluje i tchýni. S tchánem je také velmi šikovná a co by to byla za dámu, kdyby k tomu neměla ještě jedno lesbické lízátko. Po 20 minutách, kdy měl děj spád i super pointu, takže typický příběh pro Bakaláře, se to fest rozvolní, až rozplizne. Navrch vztahy mezi postavami připomínají scénář béčkového soft porna ze sedmdesátých let, taková novější Emanuela. Trocha kriminální zápletky, trocha úkroků stranou do jiných žánrů a hodně spletených i rozplétaných příběhových nitek. Chlapi, pro nás nic moc.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Madame, neustále se potvrzuje, že manželů a partnerů za celý život můžete mít několik, ale anonymní sex je prostě jen jeden!! Drobným nedostatkem je, když zmizí ona anonymita a pokud možno v nejnevhodnějším místě a čase a s úplně nevhodnými lidmi. Daniel Auteuil drží tento film nad vodou od záčátku až do konce. Erupce emocí, které vypjatá situace přináší jsou kalištěm každého milovníka psychologických dramat. Vám by se to, Madam a hošíci, mohlo líbit.. Mnohovrstevnaté charaktery hlavních postav spolu s jejich duševními pochody a pomalým dozráváním dramatické zápletk, jsou, dle mého, to pravé ořechové pro vás.(1.12.2012)

 • emma53
  ****

  Tak to je takzvaný film na hraně, kdy váhám. Opět jeden z nezávislých filmů a nejsem si jistá, jestli si se svým scénářem Roberto poradil úplně nejlíp. Na konci jsem tak trochu tápala, ale nicméně to byl zajímavý počin a já jsem od obrazovky neodbíhala, jak to mám někdy ve zvyku u nezáživných filmů, tak na něm něco určitě bude. Tahounem celého příběhu byl můj oblíbený Daniel Auteuil a já doufám, že jako milovníka ho už neuvidím, protože to je opravdu to jediné, co mu moc alespoň v tomhle případě nesedlo. Takže dneska sice s odřenýma ušima, ale tu čtyřku dám. A díky za nádhernou hudbu Ludovica Einaudiho(27.3.2016)

 • Snorlax
  ***

  Zbytečné a podivně zpracované erotické scény přibližují tento film snímku Posedlost. Naštěstí je Auteuil takový herec, že mě dokázal přesvědčit, že je erotickým snem všech mladých dívek. Jenže Auteilovo herectví je jediným pořádným kladem snímku. Příběh je podivně zamotaný s mnoha zbytečnými odbočkami. A kdo projde jeho spletí, musí se divit, proč se coural tak složitě.(22.12.2013)

 • MickeyStuma
  ****

  Příběh tohoto snímku je zajímavý svým námětem, který bohužel může být pro mnohé velice těžkopádný. Silný scénář však předčí očekávání. Milostný příběh o náhodném vzplanutí, které vynese více problémů, než je zdrávo a které může značně uškodit má své kouzlo i jisté sympatie. Daniel Auteuil i zde potvrdil své vyjímečné herecké schopnosti. Francouzští tvůrci byli vždy na zpracování takovéhoto žánru mistři a že je můza neopustila dokázali i nyní.(13.7.2016)

 • Padme_Anakin
  ***

  Podivný film o podivném zločinu a zda-li to byl ve skutečnosti zločin, je diskutabilní.. Příběh úspěšného spisovatele je vyprávěn způsobem, který mi nerezonuje, nahoty a milostných scén je tu tak na tři běžné filmy a sexuální apetit Mily srovnatelný s nymfomankou a ani ta překombinovanost mi zcela nesedla, způsobila můj nezájem o rozuzlení.. Za kladný přínos považuji filmový pár Daniel Auteuil - Greta Scacchi, ti dva se mi moc líbili, ladilo jim to spolu..(4.10.2020)

 • - Film se točil i v bazénu v Podolí. (martin.88)