Podivný zločin

Strange Crime

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

Itálie / Švýcarsko / Francie, 2004, 105 min

• Pink.Panther

Arpeggiované akordy a dvoutónové klavírní vyhrávky doprovází obrázky z Capri, Ženevy, Krakova a vytváří melancholickou atmosféru. Je to takový ten festivalový film co se tváří artově a přitom má základní problém záživným způsobem převykládat překombinovaný děj s nadbytečnou erotikou. Daniel Auteuil je jako polsko-francouzský spisovatel uvěřitelný, jako jeho postelový ekvivalent už překvapivě o poznání méně. Proti nepřeloženým polským dialogům, kterým jsem nerozuměl zahajuji protestní spánek! Produkce: Titti Film, Vega Film s podporou MiBACT (9.12.2016)

Psychologické drama, jež se brzy rozvětví; a k jiskřícímu vztahu mezi tchánem a snachou přibude i složitější a retrospektivní zápletka. Trochu thriller a v každém případě celkem vydařená žánrová směs. Daniel Auteuil je vynikající i v roli milovníka středního věku a příběh vyloženě táhne. Spojení zkušeného hereckého matadora a neokoukané krásky (Anna Mouglalis) také vyšlo na jedničku. Diskutovat by se dalo snad jen o vhodnosti, respektive koncepci erotických scén, jimiž film nešetří.(24.5.2006)

Tak to je takzvaný film na hraně, kdy váhám. Opět jeden z nezávislých filmů a nejsem si jistá, jestli si se svým scénářem Roberto poradil úplně nejlíp. Na konci jsem tak trochu tápala, ale nicméně to byl zajímavý počin a já jsem od obrazovky neodbíhala, jak to mám někdy ve zvyku u nezáživných filmů, tak na něm něco určitě bude. Tahounem celého příběhu byl můj oblíbený Daniel Auteuil a já doufám, že jako milovníka ho už neuvidím, protože to je opravdu to jediné, co mu moc alespoň v tomhle případě nesedlo. Takže dneska sice s odřenýma ušima, ale tu čtyřku dám. A díky za nádhernou hudbu Ludovica Einaudiho(27.3.2016)

Příběh tohoto snímku je zajímavý svým námětem, který bohužel může být pro mnohé velice těžkopádný. Silný scénář však předčí očekávání. Milostný příběh o náhodném vzplanutí, které vynese více problémů, než je zdrávo a které může značně uškodit má své kouzlo i jisté sympatie. Daniel Auteuil i zde potvrdil své vyjímečné herecké schopnosti. Francouzští tvůrci byli vždy na zpracování takovéhoto žánru mistři a že je můza neopustila dokázali i nyní.(13.7.2016)

Zbytečné a podivně zpracované erotické scény přibližují tento film snímku Posedlost. Naštěstí je Auteuil takový herec, že mě dokázal přesvědčit, že je erotickým snem všech mladých dívek. Jenže Auteilovo herectví je jediným pořádným kladem snímku. Příběh je podivně zamotaný s mnoha zbytečnými odbočkami. A kdo projde jeho spletí, musí se divit, proč se coural tak složitě.(22.12.2013)

• - Film se točil i v bazénu v Podolí. (martin.88)