Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Není už jako zamlada, ale pořád umí být nebezpečný... Ralph Thorson, přezdívaný Taťka, se živí tím, že loví kriminálníky, kteří porušili podmínky kauce. Je už trochu starý na to, aby se za mladými delikventy honil po ulicích, ale naštěstí má natolik silnou autoritu, že si s darebáky poradí bez větších problémů. Na rodinný život stále nepomýšlí, i když jeho přítelkyně Dotty má krátce před porodem. Ralph nechce, aby na něm byla Dotty závislá, protože jeho povolání je někdy přece jen nebezpečné. Ve skutečnosti je to však mnohem horší, než si Ralph myslí. Vyhlédl si ho totiž zabiják Mason, kterého kdysi Ralph odvedl do vězení. A ten je rozhodnutý, že se Ralphovi za každou cenu pomstí… Film režiséra Buzze Kulika vznikl v roce 1980 na motivy života skutečného lovce lidí Ralpha Thorsona. Snímek se stal posledním ve filmografii předčasně zemřelého Stevea McQueena. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

...jen škoda, že rakovina zasáhla dřív, než řekl své poslední slovo k herectví....to by mohlo být plno skvělých dalších snímků.....myslím, že se jedná o jednoho z nejlepších!!!! amerických herců minulosti....! Toto je jeho poslední velká příležitost, uznám, že ne zrovna náročný scénář, ale o to více lidský příběh se zde odehrává.. obyčejný muž s nastávající rodinou se snaží protlouct životem tak, že chytá zlosyny po celých USA.. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Steve McQueen byl velký herec a dokázal obyčejné filmy pozvednout o úroveň výše. Tak je tomu i u Lovce, který sází na poctivou starou školu doplněnou příběhem konzervativního muže, který má rád svou svobodu a podobu svého stávajícího života. Pomalu na něj doléhají změny v jeho životě, kvůli kterým se musí změnit. Nebýt honičky na poli v kombajnu a ještě lepší, přímo úžasné, komplexní (běh-nadzemka-auto) honičky městem, tak byl Lovec divákovi nic nedal. A to ani nemluvím o hrozně nepovedené, až patetické, hudbě. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Největší chybou filmu je, že si tvůrci zřejmě neujasnili, zda budou točit komedii, nebo vážný film. První hodina vypadá jasně na komedii, nebo alespoň na nadsazený ujetý akčňák typu "Konec rozkvětu" (scéna s kombajnem je ta nejlepší). Ovšem to by do druhé půle nesměly být naroubovány smrtelně vážné scény typu kamarád policista zhřešil a spáchal sebevraždu, únos nadzemky připomínající "Strach na městem" (mimochodem hlavní postava mi silně evokovala Belmonda) či závěrečná akce ve škole bez nadsázky, natvdo. Navíc hlavní záporák je otřesnej a nechtěně směšnej. Vznikl tak podivný slepenec, kde jednotlivé protikladné scény působí značně nesourodě. Eli Wallach má zajímavou, ale brutálně nevyužitou roli a westernová legenda Ben Johnson jakbysmet. Steve McQueen navzdory svému věku a stavu sice zazářil, ovšem v mých očích zůstane jeho labutí písní raději "Tom Horn", natočený v témž roce. 50%. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Poslední film legendárního Stevea McQueena, tedy filmová labutí píseň. Steve naštěstí odchází s víceméně hrdě vztyčenou hlavou, i když někde uvnitř něj už bují zhoubný nádor a filmu zase občas schází jasnější koncepce. Lovec stojí někde na pomezí žánrů (chvilku poctivý thriller ze staré školy, chvilku drama nesourodého manželského páru, chvilku komedie), je škoda, že si tvůrci nevybrali jen jeden z nich. Přesto příběh staromilského lovce lidí zvedají a drží nad vodou hlavně akční scény, třeba honička v a na soupravě nadzemky je nezapomenutelná, stejně jako třeba Steve v kombajnu. Je nasnadě, že filmu jako takovému se dá mnohé co vytknout, ale berme ho jako pietu. V dějinách světové kinematografie je jen pár takhle ikonických a charismatických tváří, jakou disponoval Steve McQueen... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Až tady jsem se dověděl, že Steve McQueen už v době natáčení trpěl rakovinou. Tak to teda klobouk dvojnásobně dolů, opravdu, protože ty akční scény a že lehký nebyly, zvládal skvěle, hold stará poctivá škola se nezapře. Vlakovka, nebo kombajnovka jsou jednoznačný vrcholy filmu. Tím rajtováním na střeše metra mě Steve připoměl obdobnou scénu z filmu Strach nad městem v podání Bebela, oni taky kluci měli podobně poctivý přístup k těmto scénám, což je z těch filmů hned cítit. Bohužel celkově vyznívá snímek do ztracena, protože je to snůška volovin, která nemá ani hlavu ani patu. Třeba způsob jakým Steve vždycky najde kriminálníky je úžasný, prostě přijde a má je. Nebo odkud se tam vyskytl ten hlavní nedodělek, kterej ještě ke všemu vypadal tak, že by si ho uklizečka spletla s hadrem na podlahu. Ty tři hvězdy jsou spíš z úcty ke Stevevovi. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (8)

  • Automobilová honička včetně pádu do řeky z tohoto filmu se objevila v jedné televizní reklamě roku 2006 režiséra Phila Joanoa, který vzdal hold tomuto poslednímu filmu Steva McQueena. (J.A.K.)
  • Při natáčení Stevova McQueenova posledního filmu se u něj objevily příznaky rakoviny, které krátce nato podlehl. Dožil se pouhých 50 let. Jednalo se o poslední snímek i pro režiséra Buzze Kulika. (Sfinkter)
  • Hračky, které opravuje a sbírá hlavní postava Ralph Thorson (Steve McQueen), patří samotnému herci. (J.A.K.)

Reklama

Reklama