Les Anges exterminateurs

The Exterminating Angels

Drama / Fantasy / Erotický

Francie, 2006, 100 min

Režisér hledá do svého nového filmu, respektive do své studie, mladé herečky které jsou ochotny dělat sexuální hrátky, nejlépe na veřejnosti, ve více lidech, a u toho být natáčeny. Jejich pocit slasti a rozkože je pak podrobně rozebírán a zkoumán v rámci tohoto "experimentu", který se snaží odhalit jak divák reaguje na tyto pobuřující záběry. Teď to vypadá na nějaké porno, a ono to vlastně ve skutečnosti je takové soft porno. Viděno s anglickými titulky, takže pár věcí mi zřejmě ušlo a některé drobnosti jsem nepostřehl ale hlavní dějovou linii jsem snad pochopil :) jediné kde mám v hlavě otazník je smysl a symbolika dvou imaginárních žen, které jakoby řídí sled událostí a hlavně režisérův osud. S českými titulky by to bylo zřejmě snažší.(4.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,308Tržby Celosvetovo $154,210(4.4.2009)

• Ariella

Díky přemíře lesbického soft porna jsem to ani nedodívala do konce. Doporučuji těm, kteří se rádi dívají na krásné nahé ženy v různých polohách a okolo toho možná i trochu dramatu. Dávám jeden bod za hezké herečky.(8.6.2015)

Celou dobu jsem zvažoval, jestli se nejedná o jakýsi polodokument, vede k tomu narativní forma i andělský nadrámec. Vidíme casting, ve kterém slečny odmítají vůbec jen zkoušet erotické scény, a přišlo mi zajímavé přemýšlet nad tím, jestli tam herečky přišly opravdu nepřipraveny na to, co se bude dít. Ale vůbec nejzajímavější a možná i erotičtější než samotné erotické pasáže jsou niterné dialogy o sexuálních motivacích a touhách jednotlivých aktérek. Vzrušující dusno postupně střídá hysterie vedoucí k destrukci, což mi v kontextu s Cronenbergovou Nebezpečnou metodou, která mi v hlavě ihned naskočila pro srovnání, zde přijde řečeno mnohem čistěji.(18.3.2012)

Nadpriemerná dráma s výborne zakomponovaným fantasy motívom. Počas celého filmu som bol v napätí a od úvodnej scény som cítil silný nepokoj, tušenie, že veci sa nevyvíjajú dobre. Tento pocit gradoval až do finále, ktoré bolo obstojné. 7/10(25.6.2013)