poster

Tajemné hlubiny 3D

 • USA

  Aliens of the Deep

 • Slovensko

  Mimozemšťania z hlbín 3D

 • Velká Británie

  Aliens of the Deep

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2005, 47 min

Hudba:

Jeehun Hwang

Hrají:

James Cameron

Producenti:

James Cameron

Střih:

Ed W. Marsh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flyer
  ****

  Fascinující výprava do neprozkoumaných koutů naší matičky Země, která je zkombinována s jakýmsi zamyšlením nad možností výskytu života na jednom z měsíců Jupitera - na Europě. Na Cemeronovi bylo vidět, že má vodu opravdu rád, jeho fascinace pro prozkoumávání dosud neobjeveného působila taktéž věrohodně a díky IMAXové technologii může s Jamesem sdílet nadšení každý, kdo se do toho dobrodružství doslova ponoří. Teď se ale dostávám k tomu, co mně na Tajemných hlubinách docela vadilo. A tím byly lehce úsměvné dialogy, neustále se opakující hlášky a zejména hrozný dabing. Pokud ale překonáte tyto vady na kráse, čeká vás skvělý podmořský zážitek.(20.9.2005)

 • VasaX
  ***

  Viděl jsem obyčejnou televizní variantu, která sice nemá 3D IMAX kvalit ale za to má o hodinu delší průběh. Dokumentární pořad o průzkumu hlubin a hledání paralela s průzkumem ve vesmírů, často doplňovaná o počítačové animace ale i o autentické záběry tvoří velmi poutavý dokument, který ale bohužel trošku přehrává...(19.6.2008)

 • ABLABLABLA
  **

  Byl to můj první 3D film...takže nejprve úplně super..ale po 5 minutách mi to přišlo jako úplná nuda...všude samé šero, tma, semtam nějaký šedý živočich...podle mě tam na tom dně nic nebylo...akorát někdy jste mohli zahlédnout žlutou ponorku...telefonní drát před obličejem a leknutí, když se objevila jedna ryba (v celém filmu jich bylo asi tak 5). Takže pro mě nic moc. Viděla jsem mnohem lepší dokumenty i z podmořských hlubin.(26.10.2009)

 • Isherwood
  **

  Slibný potenciál Cameronovy vášně pro filmařinu a potápění zároveň, sliboval hodně. Jenomže málokdy mě napadne myšlenka, že je některý film tak bohapustě o ničem. A přesně to je případ i tohoto IMAXového dobrodružství. Myšlenka, že pokud chceme prozkoumat vesmír, musíme první zkoumat vlastní planetu, je notoricky známá a tak Cameron nepřináší nic nového. Vizuální stránka 3D efektu taky silně zaostává, protože záběry z podmořského světa jsou často rozmazané. Všemu pak nasazuje korunu rádoby stylový dabing, jehož pražský dialekt se mi jako Moravákovi jevil snesitelný, dokud se nezačalo mluvit ve stylu: „Tak to je hustý.“ apod. Jediným kladem tak zůstává pouze výtečný hudební doprovod Jeehuna Hwanga, jehož syntenzátory dokáží oživit i ten nejnudnější kamerový záběr. Ale kvůli soundtracku přece nebudu sedět v kině, ne? A při posledním záběru mě neodbytně přepadla myšlenka, jestli by nebylo lepší, kdyby Cameron předělal do stejného formátu i Propast, poněvadž(8.10.2005)

 • JJ.Gibson
  ****

  Neobyčejně zajímavá výprava do hlubin oceánu, která po informačně nabité stránce zaujme, troufám si tvrdit, že každého. Mám jenom dvě vítky, ale zato spíš může technické zázemí v Imaxu. Jelikož mohu Imax srovnávat s 3Dkinem v Americe, tak trošinku zaostáváme, ale to se určitě spraví. Za prvé: maximální 3D efekt byl ve filmu využit jenom párkrát (myslím tím, že třeba chobot slona byl těsně před Vámi) a za druhé: když už k Vám nějaká ta 3D akce směřovala, tak se hodně rozostřovala, což je veliká škoda. Ale jinak supr zážitek...(21.9.2005)