Tajemné hlubiny 3D

Jeehun Hwang

James Cameron

James Cameron

Ed W. Marsh

V poradí už tretie podmorské dobrodružstvo Jima na ruskej lodi Keldyš.A opäť ma bavilo aj toto.Niekedy to malo také "uspávačské" scény, no rozhodne to bolo zaujímavé sledovať čo všetko sa pod vodou nachádza.Mňa to nenudilo.Malo to takú tu bádateľskú atmosféru.Zaujímavá bola aj jedna hláška od Rusa - hastala vista baby :-).Všetky tie tri diely sa dajú brať ako podmorská trilógia Jima Camerona. Ak máte radi vodu mrknite na to. 80% - 4*(25.3.2011)

• Isherwood

Slibný potenciál Cameronovy vášně pro filmařinu a potápění zároveň, sliboval hodně. Jenomže málokdy mě napadne myšlenka, že je některý film tak bohapustě o ničem. A přesně to je případ i tohoto IMAXového dobrodružství. Myšlenka, že pokud chceme prozkoumat vesmír, musíme první zkoumat vlastní planetu, je notoricky známá a tak Cameron nepřináší nic nového. Vizuální stránka 3D efektu taky silně zaostává, protože záběry z podmořského světa jsou často rozmazané. Všemu pak nasazuje korunu rádoby stylový dabing, jehož pražský dialekt se mi jako Moravákovi jevil snesitelný, dokud se nezačalo mluvit ve stylu: „Tak to je hustý.“ apod. Jediným kladem tak zůstává pouze výtečný hudební doprovod Jeehuna Hwanga, jehož syntenzátory dokáží oživit i ten nejnudnější kamerový záběr. Ale kvůli soundtracku přece nebudu sedět v kině, ne? A při posledním záběru mě neodbytně přepadla myšlenka, jestli by nebylo lepší, kdyby Cameron předělal do stejného formátu i Propast, poněvadž(8.10.2005)

V každém případě doporučuji návštěvu tohoto filmu, protože vás zavede do míst, kam se sami nikdy nepodíváte a naservíruje vám podivuhodné tvory ze dna oceánu kousek před obličej. Jinak předchozí projekt podvodníka Camerona o Titaniku se mi zdál povedenější, v tomhle je nejzajímavější bleskový přechod z dokumentu do sci-fi v závěru filmu.(5.10.2005)

Tri hviezdičky z milosti. James, James, toto už nám nerob a začni sa venovať niečomu inému. Je mi srdečne ukradnuté, aké má hobby a som veľmi rád, že som sa na film dostal v podstate zadarmo, lebo platiť nie malé peniaze za to, že si niekto vytvára filmíky o tom ako sa potápa k morskému dnu - to nemusím. Najmä vtedy ak je komentár okorenený výkrikmi do tmy typu "wooowww..., nádhera.... a podobne), ktoré k ničomu nevedú. Dokumentárna nuda napriek IMAXu.(20.9.2005)

Fascinující výprava do neprozkoumaných koutů naší matičky Země, která je zkombinována s jakýmsi zamyšlením nad možností výskytu života na jednom z měsíců Jupitera - na Europě. Na Cemeronovi bylo vidět, že má vodu opravdu rád, jeho fascinace pro prozkoumávání dosud neobjeveného působila taktéž věrohodně a díky IMAXové technologii může s Jamesem sdílet nadšení každý, kdo se do toho dobrodružství doslova ponoří. Teď se ale dostávám k tomu, co mně na Tajemných hlubinách docela vadilo. A tím byly lehce úsměvné dialogy, neustále se opakující hlášky a zejména hrozný dabing. Pokud ale překonáte tyto vady na kráse, čeká vás skvělý podmořský zážitek.(20.9.2005)