Tajemné hlubiny 3D

Jeehun Hwang

James Cameron

James Cameron

Ed W. Marsh

Viděl jsem obyčejnou televizní variantu, která sice nemá 3D IMAX kvalit ale za to má o hodinu delší průběh. Dokumentární pořad o průzkumu hlubin a hledání paralela s průzkumem ve vesmírů, často doplňovaná o počítačové animace ale i o autentické záběry tvoří velmi poutavý dokument, který ale bohužel trošku přehrává...(19.6.2008)

• ABLABLABLA

Byl to můj první 3D film...takže nejprve úplně super..ale po 5 minutách mi to přišlo jako úplná nuda...všude samé šero, tma, semtam nějaký šedý živočich...podle mě tam na tom dně nic nebylo...akorát někdy jste mohli zahlédnout žlutou ponorku...telefonní drát před obličejem a leknutí, když se objevila jedna ryba (v celém filmu jich bylo asi tak 5). Takže pro mě nic moc. Viděla jsem mnohem lepší dokumenty i z podmořských hlubin.(26.10.2009)

V každém případě doporučuji návštěvu tohoto filmu, protože vás zavede do míst, kam se sami nikdy nepodíváte a naservíruje vám podivuhodné tvory ze dna oceánu kousek před obličej. Jinak předchozí projekt podvodníka Camerona o Titaniku se mi zdál povedenější, v tomhle je nejzajímavější bleskový přechod z dokumentu do sci-fi v závěru filmu.(5.10.2005)

Fascinující výprava do neprozkoumaných koutů naší matičky Země, která je zkombinována s jakýmsi zamyšlením nad možností výskytu života na jednom z měsíců Jupitera - na Europě. Na Cemeronovi bylo vidět, že má vodu opravdu rád, jeho fascinace pro prozkoumávání dosud neobjeveného působila taktéž věrohodně a díky IMAXové technologii může s Jamesem sdílet nadšení každý, kdo se do toho dobrodružství doslova ponoří. Teď se ale dostávám k tomu, co mně na Tajemných hlubinách docela vadilo. A tím byly lehce úsměvné dialogy, neustále se opakující hlášky a zejména hrozný dabing. Pokud ale překonáte tyto vady na kráse, čeká vás skvělý podmořský zážitek.(20.9.2005)

Když vyšumí rozčarování z 3D efektu, nastupuje tradiční všeobjímající dokumentární nuda se všemi klasickými atributy - pomalou hudbou, pomalými záběry na pomalé medůzy a uspávacím komentářem evokujícím "poučná" videa na fyzice z dob střední školy. A nezachrání to ani jedna brutální lekačka, ani poměrně snaživý Jim. 50%.(9.9.2005)