V tomto Altmanově gangsterském příběhu, jenž vypráví o zamilovaných psancích odsouzených k smrti, hrají hlavní roli zločinci z doby Velké deprese T-Dub (Bert Remsen), Chicamaw (John Schuck) a Bowie (Keith Carradine), kteří po útěku z vězení vylupují banky. Nejprve se mezi jednotlivými loupežemi ukrývají u Dee Mobleyho (Tom Skerritt) a Keechie (Shelley Duvall) a následně u Mattie (Louise Fletcher). Stále senzačnější zprávy o jejich loupežích bez kapky krve je však donutí rozdělit se. Po autonehodě nechává Chicamaw zraněného Bowieho v péči Keechie a ti dva se do sebe zamilují. Bowie tak musí nalézt rovnováhu mezi svým poutem ke Keechie, loajalitou vůči svým kamarádům a samozřejmě potřebou získat peníze na cestu do Mexika. Pomalu se nad nimi stahují mraky a Bowie s Keechie drsným způsobem zjistí, že zlodějská čest má své hranice a že nakonec půjde o holý život. Snímek byl natočen stejně jako film noir They Live by Night (1949) Nicolase Raye na motivy románu Edwarda Andersona a scénáristé spolu s Altmanovými hereckými oblíbenci vlastně vytvořili žánrově mnohotvárný remake tohoto snímku s příchutí klasiky Bonnie a Clyde. Altman se v tomto filmu nezajímá ani tolik o násilnické kousky gangsterů, nýbrž s větším zaujetím sleduje příběh každodenního života svých filmových hrdinů, které ale vůbec neglorifikuje. Film ale ukazuje gangstery jako oběti společnosti a doby hospodářské recese, přepadení bank jsou zde do jisté míry projevem sociální rebelie a nesouhlasu s daným stavem. Brutalita, mrazivá ironie, ostré svícení, záběry přes zrcadlo či sklo, všudypřítomné hrající rádio, práce kamery zdůrazňující fragmenty emocí, expresivní detaily, smysl pro ironický nadhled i napínavou akci – to vše řadí snímek k tomu nejlepšímu z Altmanovy tvorby 70. let. (oficiální text distributora)

Karlos80

Výborná gangsterka.Tento Altmanův příběh typu Bonnie a Clyde nepatří ke gangsterským filmům plným násilí a brutality jako například Grissomova Banda Roberta Aldricha nebo Bonnie a Clyde Arthura Penna.Altman se v tomto filmu nezajímá ani tolik o násilnické kousky gangsterů, nýbrž s větším zaujetím sleduje příběh každodenního života svých filmových hrdinů.Film ukazuje gangstery jako oběti společnosti a doby hospodářské recese.Jsou to kolikrát outsideři a různé zoufalé postavičky všeho druhu, bankovní přepady jsou projevem sociální rebelie a nesouhlasu z daným stavem.Gangsteři v tomto filmu tak trochu cynicky a s určitým nadhledem vždy vysvětlují jednoduchou a otřepanou frázi: ,,Banky nejsou lepší než my.Okrádají chudé lidi.My peníze potřebujeme, takže je krademe v bankách. ()

Slasher

Týden jsem se s tím tahal v HD až ze zadku internetu a pak vůbec nesedlo. To, že není na prvním místě příběh, tady nic nekompenzuje. Celý je to podivně bezduchý, nejsou tu nijak sympatický/ zajímavý/ charismatický postavy, ústřední láska je divná a nevzhledná, leze na nervy, občasná bankovní vloupačka nemá žádný drive. V podstatě je to film plný špatných vtipů, povídání z rádia (dobový společenský kontext) a pití Coca-Coly, něco víc mi zůstalo skryto, respektive nezájem. Za mě nudivá, nefukční a ignorace hodná gangsterka. ()

genetique

Filmy o bankových lupičoch a ich ceste za peniazmi, či za zatratením majú vždy veľa spoločného, ale aj veľa odlišného a táto krimi romanca je práve tou odlišnou kapitolou tejto ságy. Sledovanie cesty a série lúpeží z pohľadu jedného z aktérou a ich životné osudy plné realistickosti, menej brutality, zameranie na osobné charaktery a skutočnosť, že žiadna sláva a úspech netrvajú večne. Pomerne labilné tempo stráca dych po hodinke, potom v závere znova naberie na otáčkach, no všetko mi to brzdí totálne mňa iritujúca Shelley Duvall, alebo aspoň jej hrozný dabing. Subjektívnosť tentokrát preráža všetky fakty, ale nepomôžem si. Ostatní však boli skvelí. Navyše prakticky od začiatku do konca niekto pije, či drží v ruke fľašu od Coca Coly, žeby už taký skorý a hlavne viditeľný marketingový ťah? 70%. ()

Anderton

Altman bol macher na mozaiky. Zlodeji ako my mozaika nie je, ale podobne ako v nich sa Altman zameriava na medziľudské vzťahy. Lenže nezobrazuje ich, ako on mal rád, ako ľudí občas hodných výsmechu, ale ako obete doby. Veľa z ich akcií tu nie je, vlastne iba jedna vynikajúco minimalisticky natočená vykrádačka banky. Podobne sa veľa dozvedáme mimo obraz aj prostredníctvom akoby všadeprítomného rádia, tu je nám napríklad veľmi sucho oznámená lynčovačka černošského obyvateľstva. Skutočne neradostná doba, divoký západ vystriedala doba hospodárskej krízy (s medziobdobím swingových 20. rokov) a kone autá. Trochu viac šťavy by ale filmu napriek jeho inteligencii nezaškodilo. ()

Tommassi3

"Uděláme to znova ??" - "Já nevím, Bowie.." - " Vždyť nejsi unavená !!" - "To nejsem, ale nemá se to prý dělat moc často.." ;) ()

halogenka

Remake filmu noir They live by night od Nicolase Raye. Ray dal prostor především milostné lince příběhu, zatímco Altman zdůrazňuje linku kriminální. Brutalita, mrazivá ironie, ostré svícení, záběry přes zrcadlo či sklo, všudypřítomné hrající rádio. Keechie a Bowie, kteří jsou pár, ale ve skutečnosti jsou dvěma samostatnými jednotkami. Nejlepší scéna je, když se spolu ti dva baví po prvním sexu. Výborně natočený kriminální film. ()

Martin741

Reziser Robert Altman /Brewster McCloud 1970, Hrac/ natocil slusny film o vykradani bank, pricom kradeze sa obidu bez kvapky krvi, a to je super. Chvilu trva, kym sa kvalitna filmarina rozbehne, ale potom to uz jede, dialogy su na urovni, ba dokonca sa aj nieco z nich dozviem, Keith Carradine /Emperor of the North/ je tuna nielen sympatak, ale aj slusny herec, Louise Fletcher /Prelet nad Kukaccim hnizdem/ sice nevedela hrat, ale dobre sa na nu pozeralo, Shelley Duvall /Osviceni 1980/ bola vyborna a pozeram, ze to bol aj jeden z jej prvych filmov : 75 % ()

Han22

Po pár filmech začínám tušit, že Altman nebude můj oblíbený režisér. Tady přišel s xtou kopií Bonnie a Clyde (od natočení vznikla každý rok aspoň jedna podobná retrogangsterka), takže tu dvě hodiny sledujeme trojici bankovních lupičů a jejich osudy. A za ty dvě hodiny se prakticky nic nestane - bankovní loupeže až na jednu kratičkou jsou mimo záběr, mimo záběr je i smrt jedné z postav, žádná akce, napětí, či drama. A mimo tu není také nic - postavám člověk nemá proč fandit, nic moc se o nich nedoví, žádná sociální rovina, žádný přesah ospravdelňující tu nudu. Jen celkem pěkná romance, kterou ovšem zabíjí divná Duvallová, pěkná atmosféra a pár slušných herců (Louise Fletcherová v první známější roli nezklamala a zase hraje mrchu). Zkrátka hezky natočená a zahraná nudná krminálka. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher