Jde o sbírku šestnácti krátkometrážních, studentských filmů od Britských režisérů (Ridley Scott - boy and bycikle, Lynne Ramsay, Christopher Nolan - Doodlebug, Toby MacDonald, Mike Leigh - Short & Curlies, Asif Kapadia - The Sheep thief, Tom Guard, Peter Greenaway - Dear phone, Jim Gillespie, Stephen Daldry, Martin Parr - UK images, Simon ellis - Telling lies). Bohužel se mi podařilo sehnat jen nějáké, tak hodnocení patří jim. Přesto, k tomu něco musím říct. Je zajímavé sledovat jejich díla, které je v podstatě dala na vrchol. Když to porovnám s jejich tvorbou současnosti, jde o velmi zajímavou změnu.(25.9.2004)

Skvelá zbierka: About A Girl (5*), Boy And Bicycle (4*), Dear Phone (5*), Doodlebug (4*), Eight (4*), Gasman (2*), Girl Chewing Gum (3*), Home (3*), Joyride (4*), Inside-Out (5*), Je T'aime John Wayne (5*), The Sheep Thief (2*), The Short And Curlies (5*), Telling Lies (3*), UK Images (1*), Who's My Favourite Girl? (3*). Najlepšie poviedky od Guardovcov, McDonalda a Leigha.(11.3.2015)

Nevidel som ich zial vsetky, a neviem si ich priradit k nazvom a reziserom, ale kazdopadne boli velmi, velmi zaujimave. Celkovo tito britski reziseri(ky) vychovani v osemdesiatych a devatdesiatych rokoch maju nieco velmi silne do seba. A je to vidiet uz na kratasoch. Asi najviac ma na nich fascinuje, ze dokazu tak zvlastne prejavovat citlivost v krutosti a krutost v citlivosti...(12.8.2009)

• Hawaj

Hodně hustej je About A Girl, to je fakt nepříjemně britský. K dohledání na YouTube.(9.1.2015)