Zredigováno

Gretchen McGowan

Bill Pankow

Scénografie:

Phillip Barker

a do prdele... a to si o de Palmovi jinak moc nic dobrýho nemyslim, ale tohle je práce s filmovou řečí 21. století par excellence.. škoda té trochu apriorní scény znásilnění a závěrečného patosu..(29.11.2007)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.9.2007)

Ve všech řadách jsou monstra, od přírody, pod tlakem či ve jménu odplaty, jistý ale je, že násilí plodí zas násilí. Bez obalu, bez nadržování, bez rozhřešení. Nebejt závěrečný výpovědi vojáčka pro kamarády a série závěrečnejch fotek, který zavánějí snahou dojmout, který se celou dobu film poměrně úspěšně bránil, s 5* bych neváhala. Takhle váhám, ale dám je - ani ne tak za odvahu Briana tohle natočit, jelikož to by zase mohlo čpět po snaze bejt tzv. kontroverzní, ale proto, že jsem se nenudila ani vteřinu a za téma, který snaha-nesnaha kontroverzní sice zkrátka je, ale je pojatý poměrně (až na ten konec) nestranně. A PS pro ty, co mají pocit, že o "hrůzách války" každej ví a nemá cenu točit takový pseudoreálný fláky: asi měl místo toho De Palma dát romantickou komedii, těch není nikdy dost...(18.5.2011)

Opravdu zvláštní, že mám film tak nízké hodnocení, možná ho jen zatim vidělo málo lidí. Mě osobně se velice líbil, moderní způsob točetí filmu jakože amatérského dokumentu z o prostředí Samary. Film, který se nepřiklání ani na jednu, ani na druhou stranu. Autentické záběry jsou vimplantovány do hraných. Na jedné straně stojí krutí teroristé a na druhé o nic lepší američtí vojáci, kteří znásilňují a vřaždí, jen proto že můžou. Velice autentické.(6.4.2008)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $65,388Tržby Celosvetovo $779,600(9.2.2010)

• - Klasická hudba, ktorá doprevádza niektoré scény, bola použitá už vo filme Barry Lyndon (1975), ktorý má Brian De Palma veľmi rád.
    (MikO_NR_1909)

• - Film se odehrává v polovině roku 2006, americká armáda však na začátku roku 2006 začala používat jiný typ přileb než ten, který se objevuje ve snímku. Typ přileb Pasgt byl ve skutečnosti nahrazen typy Mich a Ach. (Caaslav)

• - V některých záběrech je možné vidět britský tank Challanger v barvách americké armády, která však tento typ tanku nepoužívala. (Caaslav)