poster

Pravda nebo lež

 • Česko

  Kde je pravda

  (festivalový název)
 • Kanada

  Where the Truth Lies

 • Velká Británie

  Where the Truth Lies

 • Austrálie

  Where the Truth Lies

 • USA

  Where the Truth Lies

Drama / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopita
  ***

  První třetina filmu je výborná. Bohužel, příběh se trochu zamotává a režisér si s tím nějak nevěděl rady. Chvílema jsem nevěděl kde jsem a co se vlastně ve filmu zrovna děje. Přitom je film natočen svižně a rozhodně nenudí. Jenom nějak nedokáže zaujmout a vtáhnout do děje. S přibývajícími minutami se to ještě zhoršuje. Závěrečné odhalení asi mělo být překvapivé, co se mě týká, jen vyšumělo. Škoda, chtělo to jistější ruku režiséra, bže příběh rozhodně není z nejhorších a herci taky hrají velice slušně.(28.9.2010)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Mám rád, když Atom točí za velké peníze. Zaprvé mě únikové storky o vraždách a smilstvu baví víc než kontemplace nad vykořeněností přistěhovalců, za druhé Atom stejně důsledně komerčně točit neumí, takže výsledné hybridy [jako třeba tohle nebo Chlöe] zanechávají kromě sémantického požitku velmi lahodný sémiotický ocásek. Egoyan se zručně maskuje, angažování hollywoodských hvězd a naleštěný vizuál sice navozují dojem detektívky na sobotní večer, film nicméně nepostrádá nic z rafinovanosti autorových starších snímků - záměrně komplikovaný způsob vyprávění, střídání časových rovin, opakované revize stejných situací, práci se stereotypy, která se odhaluje záměrně "nezajímavým", zdánlivě mimojidním rozuzlením - a samozřejmě prasárny, do nichž by se nikomu v rámci žánru nechtělo. Výsledkem je neo-noir, detektivka pro diváky, které zajímá pravda filmu [a v tomto případě i Hollywoodu] alespoň stejně jako identita vraha. Zábavné i lahodné zároveň.(25.6.2013)

 • Jordan
  ***

  retro detektívka zasadená do príťažlivého prostredia šovbiznisu s krásnou alison a dobre hrajúcimi colinom a kevinom, ktorá staromódnym spôsobom rozuzľuje roviny príbehu a hrá sa s divákom na mačku a myš, aby ste na konci sami netušili, čo je skutočne pravda, kde leží, kde klame a kde sa odkrýva nahá a krásna, ako telo alison v pár šťavnatých scénach. egoyan je veľmi dobrý režisér, aj túto žánrovú bokovku si vystrúhal so cťou, ale na jedno pozretie a mierne zamyslenie stačí, katarziu to vyvolať môže, indície na to tam sú, ale na Exoticu napr. sa to nechytá.(12.7.2010)

 • Cushing
  *

  Tohle že spáchal ten opěvovaný Atom? Atomovku na něj... Něco tak nekontaktního, nezúčastněného a vlastně i bídně obsazeného jsem už dlouho neviděl; snad Letec, jo, ten byl snad nablýskanější, ale jinak stejná napomádovaná zbytečnost. Dokoukat jsem to nemoh a jen jsem si říkal: má Colin Firth zapotřebí účinkovat v takových podružnostech? Když si vzpomenu na Křídla slávy, nějak toho originálního chlápka už nedovedu poznat.(15.2.2008)

 • kleopatra
  ***

  Egoyan mě onehdy přivodil zranění Exoticou. Zatoužila jsem po nášupu, jenže ejhle, vůbec mě to nebavilo - tedy zpočátku: koho zajímá aféra nějakých estrádních umělců? Pak se film ale začal zahřívat a já s ním. Výkony Bacona a Firtha se památečnými nestanou, ale slušný standart to byl, i Alison Lohman - dítě z Bílého oleandru - se hodně snažila, i když bych jí do role novinářky se "svéráznými" investigativními metodami neobsadila (pořád v ní vidím to dítě). Za závěrečné rozuzlování by se Agatha Christie mrskat nemusela a mě z toho vyšel solidní průměr.(6.11.2006)