• Heraldika

Viděno někdy před dvěma lety v kině, ze kterého jsem co deset minut odcházela telefonovat. Absolutně mi nevadilo, že přijdu o zápletku či nějaký vtip, jelikož ani jedno ani druhé ve filmu není. Nebýt parťáka v sále, který se hrdinně tvářil, že ho to baví, odešla bych úplně. Pokud tedy tento "skvost" neuvidíte, buďte v klidu :-).(19.1.2008)

Zástup hollywoodských hvězd dlouhý jako fronta na banány v hlubokém socialismu. Film to není špatný, ale s tou plejádou jmen v závěrečných titulcích bych čekal trochu víc. Je to spíše taková typická americká hloupost. Pokud jde o satiru, pak je vše v pořádku. Narážek je tam mraky a snad na každé téma. Hodnotím 3 hvězdičkami, nakonec z toho byla docela pěkná a nenáročná podívaná.(14.3.2013)

Neočekával sem žádný extra film, v životě sem o něm neslyšel, dokonce jsem na něj koukal v roce 2013 znova, aniž bych si vzpomněl, že už jsem ho viděl a v roce 2008 ho tady už hodnotil, ale to tak u některých filmů bývá. Člověk si tak jednoduše může odvodit, že to ničím výjimečné není. Na druhou stranu za špatné bych to taky neoznačil. Je to narvané celebritami a dělají si víceméně srandu z hudebního průmyslu, takže kdo tuhle branži žere, se u toho bude bavit možná o něco víc. Všichni z tohohle odvětví tu jsou víceméně za mafiány a o vraždy tu není nouze.(21.2.2008)

Další v řadě těch průměrných komedií, které ničím neurazí,ale také ničím přímo nenadchnou. Je sice pravda,že některé vtipy jsou opravdu povedené a některé hlášky taky stojí za to. Je zde ale i několik nudných míst a scény,které byly naprosto o ničem. Stejně tak mě zklamala i hlavní dvojice Travolta-Thurman. Oba byly takový nemastní neslaní a většinu těch nudných míst zabíraly oni. Nebýt několik dalších herců (např. Vaughn,Rock,Keitel), tak by na tom byl tento film opravdu velmi špatně. Takhle je to aspoň docela dobrý průměr na jedno zkouknutí.(26.11.2005)

• Šakal

Nevim, asi mám vysoké nároky, ale takhle já si (inteligentní) komedii nepředstavuju. Něco mi však říká, že těmi přehnanými nároky to (tentokrát) nebude. Tohle je v prvé řadě (nechtěně) debilní, v té druhé nudné, prázdné, neosobité a zejména NAPROSTO zbytečné. A souhlas (viz uživ. Douglas), („skryté“) narážky (zainteresovaný člověk) lehce pochytí (čti pochopí), tak nějak mi však byly u prdele. A reakce typu, že jde o relax a oddechovku (odreagování se od každodenních starostí) neberu! To já nabízím (řeším) jinak. Třeba si dát pořádně (fyzicky) do těla (ať už při polykání km na kole, ve fitku, na futsale, na ledě, na sněhu, na skále, ve vodě, v hale při badmintonu, tenisu,....) jak je komu libo. Pokud se vám fyzická zátěž nepozdává, stačí vyzvednout (u otce) Bena (Bernského salašnického starého dobráka) a podniknout jednu z dlouhých (ne)konečných procházek. Taky ne? Tak snad nalití šťopičky tulamorky na led (popř. sklenku dobrého vína), do DVD přehrávače zasunout oblíbené hudební DVD, potřebné přítmí a účinek se do několika minut dostaví. (Nejen) pro abstinenty se přímo nabízí (kvalitní) knížka. Ať přemýšlím sebevíc, na Be Cool (mi) rozhodně místo (čas a CHUŤ) nezbývá! NEVER MORE! P.s. přiznávám (se), nedokoukal jsem to.....(15.12.2011)