Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (283)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Promrhaný potenciál plný celebrit, který se svými absurdními dialogy a hereckým obsazením zoufale snaží napodobovat jistou pecku z roku ´94. Bohužel se mu to nedaří ani v jednotlivých rovinách, natož pak v kompaktním celku, po kterém srdce filmového fanouška touží už od nahození několika narážek v úvodu. Lačný divák může být poněkud zmaten a zaskočen, kam tento výlisek zařadit, protože na komedii je to celé málo komediální, na drama zase krutě nedramatické a osobitý styl či režijní dotek by v tom hledal jen úplný primitiv, zvlášť když přihlédneme k tomu, jaká nula seděla na režisérské stoličce.U postav jedna karikatura vedle druhé zastiňuje mysl tak, že si do této skupiny můžete přihodit i osoby, které by jste v rámci snímku měli brát vážně a ne nad nimi ohrnovat nos. Ale možná to celé příliš rozebírám a hlavním problémem je, že při natáčení se všichni na place výborně bavili... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dvojhodinová, hviezdami nabušená komédia plná vtipov, z ktorých tri stoja za zasmiatie. Je pravdou, že komerčne úspešná komédia nepotrebuje viacej než hviezdy - viď. v USA veleúspešné zhovadilosti bratov Wayansovcov (séria Scary Movie, White Chicks). V tomto prípade ale ide o pokračovanie kvalitnej zábavy s postavami a hravou zápletkou, ktoré je síce menej trápne, no rovnako vtipné a vzrušujúce ako Men in White... ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Množstvo odkazov, narážok, citácii a pomrkávania na zbehlého diváka sa stretlo s neskutočne debilným scenárom. Príbeh je degradovaný na slúžku amerického showbusinessu, ktorý sa tu premrštene opája vlastnou samožerskou nadustoťou, hraničiacou až s arogantnou prefíkanosťou celé to podsúvať iba ako "čistú oddychovú zábavu". ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Spletitá a přitom nudná záležitost, která se opírá o hlášky z jiných filmů a kterou zachraňuje jenom hudba a dvojice Uma a John. Jinak se to tu hemží neuvěřitelnou spoustou dalších figurek a zápletek. Talentovaná zpěvačka, kterou chce každý prosadit. Ruská mafie, která namátkově střílí. Černí rapující gangsteři, kteří cosi vymáhají. Homosexuální bodyguard, který touží být hercem. Bossové hudebního průmyslu, kteří si neberou servítky. Příležitostní i profesionální zabijáci. Do toho sem tam někdo, kdo hraje sám sebe a hafo dalších. P.S. Omlouvám se všem na které jsem zapomněla. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jednohvězdičkových filmů mám podle statistiky nejméně, ale občas se některý urodí, u něhož nelze říct jiného než, že koukat na to kvůli jednomu vtipu ze sta nebo jeden herec je tam dobrý až celý film stojí za zmínku rozhodně nedokáže donutit diváka, aby se na něj podíval. Buď v klidu je hvězdami napráskaná komedie, u který si člověk musí říct, že špatná prostě být nemůže. Jediný kdo se tohoto pravidla vcelku drží je Vince Vaughn. Tak trapný a nudný film, který příběhově uvadá jak nafouknutá žížala pro mě není film, který by dokázal bavit a utišit nejedno divákovo oko. Režisér ty možnosti měl a tak vytáhl takových Hollywoodských jmen, že to ani nešlo, aby to dopadlo tak špatně. Opak je nejspíš pravdou a i ve filmovém průmyslu se ději zázraky i když nechtěné. Být v klidu u této komedie skutečně být nemůžu. --- Kdy mi zavoláš? - Až ti zazvoní telefon. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (10)

  • John Travolta chtěl do role Edie výhradně Umu Thurman, aby si zopakovali svůj tandem z Pulp Fiction (1994). (imro)
  • Scény na zápase NBA se natáčely v Staples Center během zápasu L.A. Lakers a Sacramento Kings. (imro)

Související novinky

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)

Reklama

Reklama