TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +námět a prostředí, hudba, hvězdná plejáda herců -občas moc zahleděné do sebe, některé situace možná nevyzní tak vtipně jak by měli/// Celkem svižná komedie z hudebního a filmového průmyslu, která si trochu pohrává s žánrem krimi a hraje si s divákem na gangstry. Přitom cituje nejeden film a strefuje se do kdejaké filmové či hudební osobnosti. Komu se ještě neokoukal John Travolta potká tu krásnou Umu a božského Dwaynea Johnsona, který hraje tak zajímavou postavu, že chvilku nebudete věřit, že to je on. Rozhodně jsem si ho vychutnával a u celého filmu se bavil./// Celkem 83%///(25.3.2011)

nemusime si klamat - travolta nevie hrat. jeho krkolomny vyraz sa osvedcil iba vo filmoch reziserov, ktori tuto jeho herecku crtu pochopili a dokazali spracovat pre svoje ucely. z holandska sa navrativsi vincent vega, ci uprdeny anjel michael su povedla chilliho palmera z get shorty a z be cool najlepsie travoltove postavy vobec. a aj ked filmu be cool chyba smrc pulp fiction stale je to jeden z tych lepsich filmov, kde travolta hra. na be cool a potiazmo aj na get shorty je vidno, kam este slovensky ci cesky divak nedorastol. pomaly plynuci dej, v ktorom nikdy nevieme co pride po dalsej krkolomnej zakrute naprogramovanej predlohou elmora leonarda nie je to, co slovenska natura oblubuje. zvlastne, ved podobne sa vlecucich kriminaliek aspon vo francuzku v 70. rokov vzniklo habakuk. ak sa k tomu prirata silna potrebu vyznania sa v insiderskych dialogoch, mame film, ktory u nas nebude a ani nemoze fungovat. co je skoda. po rychlej smrti vincenta vegu si totiz travolta s umou thurman nestihli vela dopovedat. plus drsniak the rock v ulohe tepleho bodyguarda, hip hopovi posukovia, a nejaky ten aikido uder travoltu, akokeby sa na stare kolena rozhodol suplovat do haja ubjehajucu karieru stevena segala a nadhlad na filmovy a hudobny priemysel za to viac nez stoja. iste, v ziadnom pripade tu nehrozi rozkyvanie divakovej branice skor pochechtavanie sa az do konca. a to vari nestaci?(6.6.2005)

• LadyPupu

Hvězda vedle hvězdy. Jinak dějově slabší, ale co. Jednou za čas mi takovej film nevadí, naopak jsem se párkrát i dost zasmála. Přece jen jsem obyčejný divák a nehraju si na to, že po večerech v laboratoři štěpím atom nebo píšu recenze na Ibsenova dramata. Nejlepší je tady pan Skála s nalepeným kobercem na hlavě a setsakramentsky pohyblivým obočím a ruskej mafián, kterýmu při každé ráně z pistole o kus poposkočilo tupé. Vyloženě odpočinková záležitost.(20.1.2016)

Na této malinko tuctové komedii mě celkem překvapilo její hvězdné obsazení. Známých a musím říct že i dobrých herců tam bylo opravdu mnoho. Dovolím si však tvrdit, že v tomto případě jde bohužel o zbytečné vyplýtvání takových celebrit na pouhou odpočinkovou záležitost, které chybí duchaplný děj a která nás jen místy pobaví ne-příliš originálními vtípky. Ono se na to dobře dívá, ale sebemenší kulturní skutek utek. Ale kdo ví, třeba právě o to se řezisér při natáčení snažil bez pomyšlení na nějaké větší ohlasy a úspěchy.(19.1.2008)

Negativní hodnocení moc nechápu, Travoltovi tahle role sedne jako prdel na hrnec. Ze zůčastněných mě nikdo vyloženě nezklamal. Naopak dostal mě The Rock, až mám strach, že až se půjdu podívat na Doom, budu dostávat nekontrolovatelné záchvaty smíchu, které nikdo kolem mě nebude chápat (snad tam nebude dělat to s tím obočím:-)). Nigga styl mě nijak neoslovuje, ale Dabu, gangster nešika, mě rozesmál každým svým výstupem. Také několik hlášek mě dostalo. (S. Tyler :" Neberte si to osobně, ale já nejsem ten typ zpěváka, co hraje ve filmech"). Třešničkou na dortu je pak Vince Vaughn, jehož si ovšem jako Rajiho, co si myslí, že je černej, nedovedu představit nadabovaného do češtiny...(28.10.2005)

• - Snímek je posledním pro Roberta Pastorelliho (Murphy Brown, Likvidátor). (imro)

• - 53 milionové pokračování úspešné komedie Chyťte ho! (1995) vydělalo během úvodního víkendu (4.-6.3. 2005) 23,4 mil. dolarů. Celkově si odneslo z amerických kin 55,8 milionu, zatímco jeho předchůdce 72 milionů. (imro)

• - John Travolta chtěl do role Edie výhradně Umu Thurman, aby si zopakovali svůj tandem z Pulp Fiction (1994). (imro)