Milé děti. Dnes večer si řekneme pohádku o tom, jak jednou jedna dvojka trumfla jedničku. Nestává se to moc často ani v pohádkách, natožpak v životě, ale tahle dvojka je fakt lepší, než první díl. Odpouštím několik klišé i třesoucí se kameru, protože napětí i akce mě ruku v ruce přikovaly do křesla a já se skvěle bavil. Matt Damon v roli Bourna dozrál ve výtečného akčního herce a já už se teď těším na trojku. Do páté hvězdičky chybí jen malilinkatý kousilíneček.(9.7.2013)

O něco lepší než první díl, ale tady bohužel film ztrácí hlavně v tom, že byl natočen v době, kdy začínalo frčet natáčení na "třepající se" kameru, spousta scén (především autohoničky) tak bylo dost nepřehledných.(26.7.2016)

• Lacike

Po skvelom Limanovi nastupil Greengrass a v mojich ociach uplne dojebal skvele rozbehnutu seriu. Akcia je v jeho prevedeni pre mna nepozeratelna. Kamera sa neustale trasie a striha sa tak zbesilo, ze som z nej mal hovno. Z casti je vdaka tomu neprehladna ale aj sceny v ktorych som akotak tusil co sa deje ma nebavili, pretoze na mna pôsobili neprijemne. Takze to dopadlo tak, ze od polovice filmu som to nevydrzal a akcne sceny som vyrazne pretacal, aby som ich mal za sebou co najskôr. Ale to nie je to, co ma tomto diley seria najviac. Prekvapilo ma, ze vôbec nefunguje ani dejova stranka a to hlavne Bourneova cesta za pomstou, ktora mala potencial na naslapanu nekompromisnu jazdu. Ale Damon ma cely cas jeden kamenny vyraz, takze tazko povedat, ci trpi, ci je nasraty alebo ci vlastne nieco citi. Vôbec mi nesadlo ani obsadenie jeho uhlavneho supera. Karl Urban je skvely v kladnych ulohach ale ako zaporak ma nikdy nebavil. Na prvy pohlad ma sice drsny xicht ale poriadneho drsniaka mu aj tak neverim. Ovela viac sa hodi na Kostru v Star Treku, kde je kladny hrdina, ktory neustale na nieco frfle. V tej polohe je dokonaly. Zhercov za nieco stoji jedine Joan Allen ako inteligentna sefka CIA, ktora zistuje, co sa vlastne okolo nej deje. Jedina tato linia o zakulisi CIA je zaujimava a funguje. Zvysok je proste nefunkcna katastrofa. Ako samostatny film by ma to vôbec nebavilo, ale len vdaka tomu, ze to je sucastou serie a dej sa v tomto diely niekam posunul tomu davam aspon 4/10.(27.9.2016)

Ještě lepší než Agent bez minulosti. Skvělá hudba a honičky. Více deprese.(29.10.2008)

• Petroff

Další rádoby promyšlenej film, kde jde ale jen o akci - v rámci možností efektně podanou - působí to ale neskutečně směšně a trapně. Globální hodnocení nepobírám, Matta Damona nesnáším a nemám rád filmy, kde jde jen o to jedno (krom porna, samozřejmě). Pro někoho, kdo má přečtený celý dílo Fredericka Forsytha, je nějakej agent Bourne trapnější než Petr Novotný v sobotu večer na Nově. S velikým očekáváním kýble nudný srandy, se těším, až někdy někde uvidím i ten slavnej třetí díl...(27.5.2010)

Sice hrozně předvídatelné, ale je to taková akční pecka, že nelze hodnotit jinak :). Oproti jedničce lepší Matt Damon, plynulejší děj a znatelně kvalitnější práce režiséra (hlavně ten styl kamery mi naprosto vyhovoval).(3.1.2011)

Nebolo to zle, ale prvá časť sa mi zdala trochu lepši a hlavne originálnejšia. Síce tu nám už bolo trochu viac jasné o čo vlastne vo filme ide, na druhú stranu to zas pridávalo celému filmu určitú priamočiarosť, ktorá neposkytla veľa nečakaných zvratov oproti prvej časti.(5.11.2011)

Pre mna jedno z mala pokracovani, ktore je silnejsie ako prvy diel. Bournov mytus ma skvely spat, akcne sceny su natocene vyborne a Powellova hudba je este lepsia.(4.3.2008)

Vynikajúce pokračovanie nabité akciou, prestrelkami a naháňačkami pôsobí neskutočne dobre.(14.8.2008)

Matt Damon je čím ďalej presvedčivejší v úlohe drsného agenta. Presne podľa mojej chuti. 85%(23.11.2008)

27.2. 2010 - Poprvé Jason Bourne s režií Paula Greenhrasse a poprvé mě tato dvojce hodně zaujala. Právě jsem viděl další skvělou podívanou. Na Jasonovi Bournovi jsem si hodně všímal jakýchkoliv maličkostí, které byly bezchybné. Je zde Greengrassova kamera, které rozumí jen on a Matt Damon. Děj a Bournův svět po celém světě mně znovu nezklamal. Ano, všichni jsou profesionálové, ale jen Jason Bourne vám ukáže, že on je ten vyvolený. Protestní pochod byl zlomový okamžik filmu alespoň pro mě, protože pak to začalo být opravdu napínavé a vše už šlo ráz na ráz. Další skvělá podívaná, ale nebyla úplně stoprocentní. Nejlepší skladba z filmu : _____ http://www.youtube.com/watch?v=GtnfWyI3nlg ____(28.2.2010)

Opět vynikající příběh se vším všudy, tentokrát v režii Paula Greengrasse. Závěrečná automobilová honička mě málem vyrazila dech!!! A ten soundtrack - paráda!!! Výbornou roličku má Karel Roden v roli ruského špiona.(16.2.2011)

Super! Greengrassuv Bourne je nejlepsim cistokrevnym akcnim filmem od zlate ery JohnaMcTiernana. Honicka v ulicich Moskvy je spolecne s prestrelkou v Heat nejlepsi akcni scena jakou jsem kdy ve filmu videl. Celkove Bourne prekonava veskere Bondy o 2 tridy.(13.2.2012)

Slušná jízda. Bourne si mě získal na celé čáře. Působí jako dobře naprogramovaný stroj, ve kterém se něco pokazilo. Po technické stránce funguje sice bezchybně, ale svým směřováním a hledáním sebe sama dokonale mate všechny, kdo mají za to, že jej umí ovládat.(9.6.2013)

Dávám za 5, i když neurotická kamera by v některých chvílích opravdu potřebovala koňskou dávku sedativ. Souboj s vlastním kolegou v jeho kuchyni je jen sérií ultrakrátkých záběru s kamerou která by hravě překročila 12tý stupeň Richterovi stupnice. Na druhou stranu, to svoje opodstatnění mělo, větší pocit paranoii a strachu po vyjítí z kina člověk jen tak nedostane. Bournův mýtus je rozhodně lepší, atmosferičtější i rychlejší jako jednička. Nejsem si sice tak úplně jistý, zda lze s ruskými vozy zhruba 8x někam narazit (nebo být něčím sejmut) a pokračovat stále dál v cestě, nicméně to byl dostatečně efektní film na to, aby si 5* zasloužil (znovu opakuji, ta roztřesená kamera to občas sráží na ****)(12.10.2004)

Už první Bourne mně nadchnul. Druhý díl je neméně dobrý.(4.5.2006)

Prevapivo som sa dočkal aj lepšieho filmu ako Agent bez minulosti. Tento snímok o Bournovi je sice trochu miestami nudný ale na druhej strane sa tu o Bournovi viac dozvedáme. Možno aj práve preto druhý diel previšuje nad jednotkou. 5*.(9.6.2007)

Greengrass musí ještě pilovat... /Po premiéře Bourneova Ultimáta/: Dobrá, dobrá, mj. jsem si celou sérii pustil znova a klobouk dolů. Přestože se mi zdál Mýtus na poprvé docela slabý, spíše podobný Limanovu stylu, teď chápu, že Greengrass nechtěl tuhle sérii násilně trhat. Možná se pletu, ale v tomhle filmu se Greengrass krotil, aby divák nezaznamenal výraznější změnu a ve trojce to pořdáně rozjel. Mj. jsme si také uvědomil, že Mýtus skýtá několik opravdu labužnických scén, které by člověk do té doby v krimithrillerech postrádal.(29.8.2007)

Obsahuje spoiler! Tak druhý díl se mi zamlouval mnohem více než jeho předchůdce. Jen mě velmi mrzela smrt Marie a pořád jsem v hloubi duše doufala, že se na konci filmu objeví :). Na druhou stranu jsem byla nadšená přítomností Karla Rodena.(6.7.2008)

První film mě tolik nenavnadil, ale stejně jsem se na druhý díl těšil. Obecně mám docela rád série. Navíc tohle je pořád celkem chytrá akční série, která má v titulní roli jednu z nejzajímavějších postav poslední doby. Dověděli jsme se, co je agent Bourne zač. Víme, že je to tajná zbraň, muž, který byl vycvičený takovým způsobem, aby zabíjel. Jenže pořád nevíme, co se mu vlastně stalo, proč ztratil paměť. No, koneckonců, ani to ve druhém díle nezjistíme. Ten se zaměřuje především na to, co se dělo s Bournem poté, kdy jsme ho opustili. Víme, že zůstává s Marií, která se stala jeho přítelkyní. To platí i pro začátek filmu. Jenže je zde problém. Oni je objeví. Jsou to ti, co chtěli dostat Bourna v prvním filmu. Nepodaří se jim to ani teď, ale Bourne musí podstoupit krutou oběť. Marie je zastřelena namísto něj. Bournův život už tak není řízen pouze snahou přežít, ale nyní se vrací k tomu, co chtěl původně. Zjistit, kým vlastně je a proč musela zemřít žena, kterou miloval. Pomsta se stává jeho hnacím motorem a proti sobě má nejen organizaci, která stojí za jeho zrodem i pádem, ale také ruskou skupinu v čele s Karlem Rodenem. Tenhle budějovický rodák se v zahraničí skutečně uchytil a s jeho obličejem je pro Rusáky jako dělaný. Alespoň podle hollywoodských produkcí. Jeho role není nijak důležitá, vždy je zaměřeno na Bourna a na kanceláře, odkud se snaží řídit jeho pád. Neúspěšně. Paul Greengrass do filmu přinesl zásadní prvek - akci, která je skutečně adrenalinová. Jason Bourne je smrtící zbraní a v tomhle filmu nám to konečně předvádí v plné míře. Počkejte si ale ještě na třetí film, tam to rozjede skutečně ve velkém. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html(5.3.2013)

neřekl bych, že se mi bude líbit akční a špionážní žánr a série s Bournem to nejspíš změnila. Oproti jedničce je tento film více svižnější a akčnější. Příběh je taky napsaný zajímavě a drží napětí až do konce. Můj komentář se tu mezi těmi skoro tisíci dalšími ztratí, tak proč vychvalovat víc ;-) Snad to třetí díl nezkazí. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](19.4.2013)