Externí recenze k filmu (6)

 • Dokina.cz (Šimon Šafránek)

  "Mýtus je celkově akčnější a syrovější, než Identita. Má na tom zásluhu jak scénář Tonyho Gilroye (psal i Identitu) - Bourne si musí téměř vždy poradit sám, tak Greengrassovo zpracování. Nekašírované záběry Olivera Wooda režisér obléká do stylu, který proslavil v irském dramatu Krvavá neděle:…" (více)

 • Filmpub.cz (Petr Čihula) ****

  "Bournův mýtus je adrenalinová one-man show s pečlivě odměřenými poměry jednotlivých filmových ingrediencí a sympatickým hrdinou, hodným fandění až někam za hrob. Není tolik akční, jak si asi představujete a je mnohem civilnější, než by se mohlo zdát z plakátů k filmu, na nichž Matt Damon s pistolí…"

 • Filmweb.cz (Petr Siska) ****

  "Druhý díl trilogie si pravděpodobně zamilují všichni ti, kteří mají rádi chytré špionážní filmy s nečekanými, ale nikoliv svévolnými zvraty, a nevadí jim, že film má jen střídmou akci, kterou jsou někteří dokonce hotovi nazvat realistickou. Ty, jež si druhý díl získá, jistě potěší skutečnost, že…" (více)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) ****

  "Čo ostáva je nadpriemerný akčný film s detektívnou zápletkou, štandardne dobrými hereckými výkonmi, jednou vynikajúcou naháňačkou na autách a hroznou kamerou. Komu sa páčila Bourne Identity, tomu sa bude páčiť aj Bourne Supremacy. Jednoducho viacej toho istého. Pre ostatných je to inteligentnejšia…" (více)

 • Kritiky.cz (Jiří Borový)

  "Matt Damon se znovu vrátil k postave Jasona Bourne. Tentokrát se mstí za smrt své přítelkyně. A samozřejmě se znovu snaží vzpomenout na to, kdo vlastně byl, a proč si nepamatuje, co prožil, a také, kdo se ho znovu a zas snaží zprovodit ze světa." (více)

 • Tiscali.cz (Kateřina Grosmanová)

  "Greegrasovi se rozhodně nedá upřít umění navodit výtečnou atmosféru, stále však převládá pocit, že celá dvojka je lehce nastavovanou kaší k jedničce a nemá nějakou výraznější dějovou linii. Například Bourneova ztráta paměti pouze přetrvává, on o ní ví, a v příběhu nehraje tak výraznou roli, jak…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace