Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Herec Jim Caviezel (Umučení Krista) stojí v čele hvězdného obsazení filmu, který oslavuje život Roberta Bobbyho Jonese. Jones byl pravděpodobně jeden z nejtalentovanějších golfových hráčů v historii této hry. Překonal těžkou nemoc a vlastní prudkou povahu, aby nakonec dosáhl absolutního vrcholu, který v tomto sportu doprovází záplava vydělaných peněz. Jones ale díky tomu pochopil, že čest má větší hodnotu než peníze. BOBBY JONES je vynikající podívaná, která dokáže zaujmout kohokoliv. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

k212 

všechny recenze uživatele

Odpal génia se mi jevil jako celkem zajímavý film, golf mi byl odjakživa vzdálený tak proč se nenechat trochu (ne)poučit??? No a jediné, co jsem se přiučila byl výraz Grand Slam a že golfista musí dobře vrtět zadkem, což bylo obzvláště v provedení Jima Caviezela docela příjemné. Jinak, co dodat :----------( Ze začátku se film profiluje jako životopis, což se mi jevilo celkem pozitivně, obzvláště v dětských letech génia bych řekla, že se dá jímavě sledovat. Poté se však začně věnovat víceméně sportovní kariéře a následují jen velké odpaly, sem tam nějaký ten záchvat psychicky labilního hráče, lehce je naznačen rodinný a profesní život. Film je sice celkově řemeslný, ale bez větších kameramanských a režisérských nápadů, James Horner předvedl v hudbě standard, který sice neurazí, ale nijak nepřekvapí. Herci jseu veskrze nic moc, příjemě překvapil Jeremy Northam se svojí pojízdnou převlékárnou a blonďáček Jim Caviezel coby dobrý hazeč holí do obecenstva. ()

FrajerTom 

všechny recenze uživatele

Zajímavý příběh o legendárním Bobby Jonesovi se bohužel utápí v přespříliš pomalém tempu a nevýrazné hudbě, z čehož pouze vyskakují příjemné a barvité postavy Jeremyho Northama (v roli úhlavního soka Bobbyho Jonese - rock n' rollové hvězdy golfu té doby - Waltera Hagena) a Malcolma McDowella jako novináře O.B. Keelera.. Až ironicky úsměvná je i přílišná idealizace hlavního hrdiny, který je zde vyobrazen jako ten nejčestnější a nejsprávnější, že by se vedle něj červenal i Mirek Dušín.. Casting Claire Forlani je pak vyloženě těžko omluvitelným přehmatem - Claire se měla (stejně jako producenti, režisér a všichni zůčastnění) podívat na Těžkou váhu, jak se hraje milující a strachující se manželka a jak se točí pořádný životopisný film o sportovním hrdinovi z minulého století. ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Chápu, že příběh legendárního amerického amatérského golfisty Jonese nemohl nakonec nechat někoho spát, jeho život a úspěchy (dokázal získat tzv Grand Slam – během jednoho roku vyhrál všechny čtyři největší golfové podniky své doby) daly by se snad zpracovat i lépe. Problém vidím v samotné hlavní roli, do které se Caviezel moc nehodí a v blonďatém přelivu působí jako tragik v bohapusté komedii, ale také režii snímku. Ta není mnoho konzistentní a zbytečně se rozptyluje opičárnami různého typu (mladý Jones se poprvé vidí se svojí pozdější ženou a tak usilovně ji sleduje, až spadne ze židle /ha, ha/ - následná scéna s tramvají /hi, hi/ je potom to samé v bledě modrém). Nebudu se ani pozastavovat nad tím, že Jones v Caviezelově podání vypadá pořád stejně, i přes léta, která jednotlivé scény dělí - filmový neduh, který se týká bohužel všech postav, objevujících se na scéně opakovaně. II Scénář: Rowdy Herrington, Bill Pryor, Tony De Paul. 50% ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Je to pochopitelně snímek hlavně o golfu a jednom z největších hráčů jeho historie. Bobby Jones dokázal něco nevídaného a vy budete jeho kariéru sledovat od začátků, kdy jako kluk trénoval na zahradě za domem, až k samotnému vrcholu. Ovšem je to snímek i o tom, jak se vyrovnat s nepříjemnou nemocí a výbušnou povahou. A v neposlední řadě je i o rodině a vztazích v ní. Místy bylo možná tempo pro někoho až moc pomalé, ale já osobně dávám 80 %. Oblíbená část- rozhovor O.B.Keelera na lodi ohledně sázek na Jonese ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Tenhle film uzavřel trilogii mnou letos viděných životopisných filmů. Zatímco "Letec" byl o člověku o kterém jsem nikdy neslyšel, "Ray" o muzikantovi hrajícím muziku mně nepříliš blízkou, tak tohle by měla být jiná káva. Sport, který znám, miluju a kterému rozumím ..... Bohužel, pocta "největšímu golfistovi historie" je natočena suše, bez nosného příběhu, se spoustou kýčovitých záběrů a s bídnou hudbou. Takže i když mi ústřední hrdina byl nejbližší, tak úrovní na "Raye" ztrácí několik světelných let ... 50% ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama