Tenhle film uzavřel trilogii mnou letos viděných životopisných filmů. Zatímco "Letec" byl o člověku o kterém jsem nikdy neslyšel, "Ray" o muzikantovi hrajícím muziku mně nepříliš blízkou, tak tohle by měla být jiná káva. Sport, který znám, miluju a kterému rozumím ..... Bohužel, pocta "největšímu golfistovi historie" je natočena suše, bez nosného příběhu, se spoustou kýčovitých záběrů a s bídnou hudbou. Takže i když mi ústřední hrdina byl nejbližší, tak úrovní na "Raye" ztrácí několik světelných let ... 50%(23.4.2005)

Odpal génia se mi jevil jako celkem zajímavý film, golf mi byl odjakživa vzdálený tak proč se nenechat trochu (ne)poučit??? No a jediné, co jsem se přiučila byl výraz Grand Slam a že golfista musí dobře vrtět zadkem, což bylo obzvláště v provedení Jima Caviezela docela příjemné. Jinak, co dodat :----------( Ze začátku se film profiluje jako životopis, což se mi jevilo celkem pozitivně, obzvláště v dětských letech génia bych řekla, že se dá jímavě sledovat. Poté se však začně věnovat víceméně sportovní kariéře a následují jen velké odpaly, sem tam nějaký ten záchvat psychicky labilního hráče, lehce je naznačen rodinný a profesní život. Film je sice celkově řemeslný, ale bez větších kameramanských a režisérských nápadů, James Horner předvedl v hudbě standard, který sice neurazí, ale nijak nepřekvapí. Herci jseu veskrze nic moc, příjemě překvapil Jeremy Northam se svojí pojízdnou převlékárnou a blonďáček Jim Caviezel coby dobrý hazeč holí do obecenstva.(25.5.2005)

• kelet

Snaha o poctu najväčšej legende histórie golfu je natočená bez nejakých vážnych trblietavých a dychberúcich záberov a prejaov. Je to decentne plynúce dielo popisujúce zrod, vývoj, trápenia a víťazstva legendy. Príbeh ukazuje, ako sa Bobby dokázal potrápiť s vlastnou výbušnosťou, vážnou chorobou a tiež, ako vyriešil rodinné problémy svoje, i otcove a dedkove. Znie to až moc fantasticky, no príbeh totho športovca je naozaj pozoruhodný, a film na jeho poctu je určite niečím, čo by ste mali vidieť, už len z princípu. Ja osobne som pred filmom, ako nefanúšik golfu, nevedel, kto je Bobby no pri jeho príbehu a jeho osobnosti dávam klobúk dole. Film ako taký hodnotím na 40% no príbeh tohto človeka má u mňa 100 bodov.(26.10.2015)

Ďalší životopisný film, ktorý sa ale bohužiaľ utápa v priemernosti, z ktorej ju nedokáže vytrhnúť ani James Caviezel. Golf mi osobne nie je až tak blízky a pojem Bobby Jones prakticky mi doteraz nič nehovoril. Osobne ma samotný príbeh až tak veľmi nezaujal a film je plný typických klišé. Takže pokiaľ neulietate na golfe, sú aj lepšie životopisné snímky.(17.1.2007)

Zajímavý příběh o legendárním Bobby Jonesovi se bohužel utápí v přespříliš pomalém tempu a nevýrazné hudbě, z čehož pouze vyskakují příjemné a barvité postavy Jeremyho Northama (v roli úhlavního soka Bobbyho Jonese - rock n' rollové hvězdy golfu té doby - Waltera Hagena) a Malcolma McDowella jako novináře O.B. Keelera.. Až ironicky úsměvná je i přílišná idealizace hlavního hrdiny, který je zde vyobrazen jako ten nejčestnější a nejsprávnější, že by se vedle něj červenal i Mirek Dušín.. Casting Claire Forlani je pak vyloženě těžko omluvitelným přehmatem - Claire se měla (stejně jako producenti, režisér a všichni zůčastnění) podívat na Těžkou váhu, jak se hraje milující a strachující se manželka a jak se točí pořádný životopisný film o sportovním hrdinovi z minulého století.(24.7.2010)