Charles chce dvěma agentům prodat barel, který dělá z lidí zombies. Ale zombie se vymknou kontrole a Charlese zabijí. Jeden z bareůu najde Julián s kamarády. Kamarádi si myslí, že je to nějaká droga, kterou by mohli prodat a vydělat. Jeden z nich chystá velikou párty. Vše se zkomplikuje, když se objeví zombie, které mají chuť na lidské mozky. Je na Juliánovi, jestli uteče a nechá všechny zabít nebo se jim postaví. (ČSFD)

Lhurgoyf

I keď sa štvrtý a piaty Návrat oživlých mŕtvol natáčal paralelne, režisérovi Ellory Elkayemu sa nejak nepodarilo udržať kvalitu (alebo aspoň zábavnosť) predchádzajúceho dielu. Čím to je? Možno absenciou akéhokoľvek aspoň trošku zmysluplného scenára. Hneď na začiatku nám síce film krásne naväzuje na minulý diel, ale zrazu cvak, hrdinovia zo štvorky (či už preživší, alebo zombifikovaní) sú tu opäť v plnej kráse s tým rozdielom, že niektorí hrajú rovnaké postavy, niektorí úplne iné, ale o predchádzajúcich udalostiach nikto nemá ani poňatia. Huh. Tvorcovia si očividne mysleli, že vykonštruovanie akéhokoľvek nezmyselného príbehu zombie filmu predsa nemôže uškodť, a tak nám naservírovali absurdný scenár o drogách, zombie feťákoch, dvoch agentoch Interpolu s otrasným talianskym prízvukom a veľkej záverečnej karnevalovej rave párty. A už to nanešťastie nie je vôbec vtipné.. Zásluhu na tom majú aj zombie teenageri, ktorí už vôbec nevyzerajú tak rozpadnuto ako laboratórne mŕtvoly v štvorke. Naopak, obrovský potenciál - hlavný charismoš Tarman (určite si na neho spomeniete, je to ten slizoidný kostlivec vyliezajúci v jednotke z kontajnera), zostáva nevyužitý. Prakticky len vylezie, štýlovo sa zaksichtí do kamery, borci ho odstrelia a koniec. Film nevie, kam vlastne smeruje, neustála nekonzistentnosť deja ho roztriešťuje len na sady scénok so zombies, divák tak zostáva zmätený a unudený. ()

demented

Ellroya Elkayema som považoval za hrdinu a milovníka žánru (Eight-legged freaks), ale so zombíkmi to riadne zmrvil. Podobne ako Necropolis, aj Rave to the Grave je dosť veľké bahno, ktoré od úplnej katastrofy zachraňuje sem tam nejaké to podarené gore inferno a vtipná hláška. Inak je to strašné - blbučký dej, krajne nesympatickí herci (s výnimkou Tarmana samozrejme) - skrátka humus. ()

Hellblazer

Takže dávam len jednu hviezdičku a to aj preto lebo som videl nejakú zasranú verziu kde bolo všetko cenzurované, a to aj kozičky (no nenaserie to keď sa na obrazovke objaví pekná, mladá a hlavne nahá baba a zrazu sú tam štvorčeky?), teraz si nemyslite, že som na to nejak nadržaný, ale pri tomto filme to bola jedna z mála vecí, ktorá mohla zaujať. Našťastie, aj keď išlo o značný cut, tu bolo celkom pekné gore. Horšie na tom bol humor, ktorý oproti štvorke prakticky zmizol....teda, ospravedlňujem sa, je tu humor, presnejšie primitívny humor na ktorom by som sa nesmial ani ako malý a hlavne sú tu trápni mafiáni a takzvaní herci. Najhoršie na všetkom je, že to celé presne nadväzuje na predchodcu, čo však platí len pre úvodnú scénu, potom je to s tými istými hercami ale úplne nanovo (asi majú vymyté mozgy z tej techno hudby, čo je pre mňa ďalší mínus). No ale plánujem si zohnať unrated a možno hviezdičku prihodím. ()

kosta73

Docela milé překvapení. RAVE TO THE GRAVE je ze všech pokračování námětem a atmosférou nejvíce podobný skvělé jedničce. Je až s podivem, že toto vcelku zábavné dílko , které má docela originální zápletku a skousnutelný herecký ansábl má na svědomí stejný režisér, který natočil otřesnou čtverku NECROPOLIS. Dvě a půl *. ()

eraserhead666 odpad!

Zlatý Uwe Boll a jeho zombie sračky. Tohle je opravdu trapnost nad trapnost, nudnost nad nudnost, ubohost nad ubohost, blbost nad blbost. Myslel jsem, že obecně platí, že se filmaři každým dalším filmem lepší, proto trošku nechápu, že ti samí, co natočili sice slabou, ale přesto pořád lepší než tohle, předcházející čtyřku, nedokázali tohle natočit alespoň na stejné úrovni. Ruce, mozky od tohohle pryč. ()

• Jedna z postav se jmenuje „Coach Savini," což je odkaz na Toma Saviniho, tvůrce zombií pro většinu filmů George Romera.“ (HellFire)