Charles chce dvěma agentům prodat barel, který dělá z lidí zombies. Ale zombie se vymknou kontrole a Charlese zabijí. Jeden z bareůu najde Julián s kamarády. Kamarádi si myslí, že je to nějaká droga, kterou by mohli prodat a vydělat. Jeden z nich chystá velikou párty. Vše se zkomplikuje, když se objeví zombie, které mají chuť na lidské mozky. Je na Juliánovi, jestli uteče a nechá všechny zabít nebo se jim postaví. (ČSFD)

Paldini odpad!

Režisér Elkayem pokračuje v trendu, který nastavil v předchozím dílu, čímž se u mě zařadil mezi režiséry, jejichž díla budu raději ignorovat. Na scéně jsou opět trapní nesympatičtí teenageři, kteří bojují s oživlými mrtvolami. Mrtvoly jsou dost zvláštní, chvíli se pohybují klasicky pomalu trhaně a jen chroptí, jindy běhají rychleji než mistři světa ve sprintu a pronášejí rádoby "filozofická" moudra. A nakonec rada pro všechny: Neberte drogy, protože se z vás stanou chodicí mrtvoly :-o ()

MM_Ramone

V roku 1985 bol natočený jeden z najvýznamnejších amerických zombie horrorov "Return of the Living Dead". Stal sa kutovým filmom. O tri roky bola vyprodukovaná druhá časť. Bola to nie moc podarená zombie komédia. Päť rokov po nej prišiel Brian Yuzna s tretím pokračovaním, ktoré tiež za moc nestálo. Po dlhých trinástich rokoch opäť oživil túto sériu režisér Ellory Elkayem. V roku 2005 natočil ďalšie dve absolútne zbytočné pokračovania: "Return of the Living Dead 4 - Necropolis" a "Return of the Living Dead 5 - Rave to the Grave". * ()

Lhurgoyf

I keď sa štvrtý a piaty Návrat oživlých mŕtvol natáčal paralelne, režisérovi Ellory Elkayemu sa nejak nepodarilo udržať kvalitu (alebo aspoň zábavnosť) predchádzajúceho dielu. Čím to je? Možno absenciou akéhokoľvek aspoň trošku zmysluplného scenára. Hneď na začiatku nám síce film krásne naväzuje na minulý diel, ale zrazu cvak, hrdinovia zo štvorky (či už preživší, alebo zombifikovaní) sú tu opäť v plnej kráse s tým rozdielom, že niektorí hrajú rovnaké postavy, niektorí úplne iné, ale o predchádzajúcich udalostiach nikto nemá ani poňatia. Huh. Tvorcovia si očividne mysleli, že vykonštruovanie akéhokoľvek nezmyselného príbehu zombie filmu predsa nemôže uškodť, a tak nám naservírovali absurdný scenár o drogách, zombie feťákoch, dvoch agentoch Interpolu s otrasným talianskym prízvukom a veľkej záverečnej karnevalovej rave párty. A už to nanešťastie nie je vôbec vtipné.. Zásluhu na tom majú aj zombie teenageri, ktorí už vôbec nevyzerajú tak rozpadnuto ako laboratórne mŕtvoly v štvorke. Naopak, obrovský potenciál - hlavný charismoš Tarman (určite si na neho spomeniete, je to ten slizoidný kostlivec vyliezajúci v jednotke z kontajnera), zostáva nevyužitý. Prakticky len vylezie, štýlovo sa zaksichtí do kamery, borci ho odstrelia a koniec. Film nevie, kam vlastne smeruje, neustála nekonzistentnosť deja ho roztriešťuje len na sady scénok so zombies, divák tak zostáva zmätený a unudený. ()

Hunter2222

Jediná vec, pre ktorú sa oplatí pozerať tento film je celkom obstojný gore, ktorého zase nie je až tak veľa. Kopec nudy, nesympatické postavy, slabí herci a kopec ďalších záporov robí z tohoto najslabší diel tejto zombie série. ()

iamek

Oproti čtvrtému dílu mi zde schází více humoru a hlavně gore scén. Není to vyloženě špatný díl, ale předchozí byl prostě lepší. ()

Hellblazer

Takže dávam len jednu hviezdičku a to aj preto lebo som videl nejakú zasranú verziu kde bolo všetko cenzurované, a to aj kozičky (no nenaserie to keď sa na obrazovke objaví pekná, mladá a hlavne nahá baba a zrazu sú tam štvorčeky?), teraz si nemyslite, že som na to nejak nadržaný, ale pri tomto filme to bola jedna z mála vecí, ktorá mohla zaujať. Našťastie, aj keď išlo o značný cut, tu bolo celkom pekné gore. Horšie na tom bol humor, ktorý oproti štvorke prakticky zmizol....teda, ospravedlňujem sa, je tu humor, presnejšie primitívny humor na ktorom by som sa nesmial ani ako malý a hlavne sú tu trápni mafiáni a takzvaní herci. Najhoršie na všetkom je, že to celé presne nadväzuje na predchodcu, čo však platí len pre úvodnú scénu, potom je to s tými istými hercami ale úplne nanovo (asi majú vymyté mozgy z tej techno hudby, čo je pre mňa ďalší mínus). No ale plánujem si zohnať unrated a možno hviezdičku prihodím. ()

HellFire odpad!

Stejný režisér, stejný průser. Nahánění krysy při rockové hudbě, to jsem ještě nikde neviděl. Nechápu, proč se režisér pořád tak usilovně snaží zabírat smrt zombíků, asi si myslí, že v dnešní době to ještě někoho zaujme. Celé to mohlo být tak o hodinu kratší. ()

eraserhead666 odpad!

Zlatý Uwe Boll a jeho zombie sračky. Tohle je opravdu trapnost nad trapnost, nudnost nad nudnost, ubohost nad ubohost, blbost nad blbost. Myslel jsem, že obecně platí, že se filmaři každým dalším filmem lepší, proto trošku nechápu, že ti samí, co natočili sice slabou, ale přesto pořád lepší než tohle, předcházející čtyřku, nedokázali tohle natočit alespoň na stejné úrovni. Ruce, mozky od tohohle pryč. ()

Astaroth12

Tento film zabili neskutočné zlý herci,neveril som im ani hovno. A tie trápne dialógy no hroza.A zombie na Hallowenovom večierku u mojich známych uhrajú lepšie zombie ako tu,jedny z najhoršie stvárnených zombie aké som kedy videl,a videl som ich veľa.Neskutočne debilný príbeh a jebnutý dej.A ty agenti, A JE TO by boli lepší,v tomto prípade sa film tváril troška komedionálne ale na mňa to nezabralo.Herci zlý,dialógy totálne šibnuté a o príbehu sa baviť radšej ani nebudem a masky tiež boli na slabej úrovni,ale 2* aj tak dám za kvalitné spracované gore efekty a hudbu ktorá ma roztancovala. ()

fcreading

"Ak uvidíte oživujúce mrtvoly, mierte im na hlavu." Otrasný diel z celej série ktorý sa snaží dosiahnuť kvality prvého dielu, a len ťažko sa mu môže rovnať. To že Zombie rýchlo utekajú, nám dáva náznak toho, čo môžme čakať za shit alebo lepšie povedané šaškáreň vtipnosti, ktorá ako sa zdá je trapná a nedosahuje kvality predchozého dielu, ktorý sa aspoň snažil. Jediný kto mi prišiel vtipný, bol ten kostnatý Zombie, ktorého sme mali možnosť vidieť z prvého dielu, ale čo je najhoršie, objavi sa len na pár sekúnd a potom ho rozprášia na kusy. Ešte spomeniem potkana, ktorý je tiež Zombikom, alebo vtipnú scénku kde sa Zombie zahryzne do ryti roztlieskavačky, to sú jediné scénky, ktoré stoja zato, ináč strašne velká nuda 40 percent. ()

PKD

Otřesná srágořina, nemajíc hlavu ani patu, což ve filmu o nemrtvých vyznívá vskutku...trefně. Nechápu, jak mohl pův. O´Bannonův film, zploditi tolik pokr. Hlava mi to nebere. Zvláště, když připočtu fakt, že samotný orig. není nijak extra. ()

Martin741

No mne sa nezda zeby film Return of the Living Dead bol "kultovym filmom". Ako fungovalo to, dalo sa to dobre pozerat, lenpotom seria nabrala zly smer, sptane herecke vykony, reziserov a hercov bez talentu. Tento diel je najslabsi, bez tempa, otrasne dialogy ...... fakt des, dalsia posrana seria . 15 % ()

Jimmi

Tak sa ku mne dostala aj posledna cast serie Return of the living dead(dufam ze sa este nejakeho toho pokracovania dozijem) a musim povedat ze je asi najslabsia z celej serie(ale tak to uz byva pri 5tom az n-tom pokracovani),ale na druhu stranu musim povedat ze stale to bolo pozeratelne. Objavili sa tu aj celkom srandovne sceny(pravdaze gore),na ktorych som sa dobre zabaval,a ktore sa vsak na nestastie striedali s "hluchymi" castami filmu.Genialna scena bola na konecnej party kde sa pri blikani stroboskopu mihali zombici popred hlavnych hrdinov.Celkovop som sa rozhodoval medzi 2 a 3mi hviezdami.Davam 3(ako fanusik serie),ale realne je to asi na tych 50percent. ()

Jino

No tohle opravdu hrozné - scénář se poděl do ztracena, chybí nějaký antihrdina a samotný celý děj je hrozný. Není divné, že Ellory Elkayem točil Necropolis a Rave to the Grave společně, ale zarážející je, že se pro mě, filmy svou kvalitou sobě ani zdaleka nepřibližují. Jediné pozitivum za které dávám jednu hvězdičku je fakt že ti dva agenti byly někdy i vtipní. Béčko - 30% ()

Sabrewulf

Po studené sprše (čtvrtý díl) přišlo pokračování, které je sice taky dost hloupé, nicméně se tentokrát vážně nebere, takže se dá zkousnout. Samozřejmě to ale prvním třem dílům nesahá ani po kotníky. Jedna hvězdička za "bareláka" a druhá za vystřílení smažek na Halloweenské párty. ()

kosta73

Docela milé překvapení. RAVE TO THE GRAVE je ze všech pokračování námětem a atmosférou nejvíce podobný skvělé jedničce. Je až s podivem, že toto vcelku zábavné dílko , které má docela originální zápletku a skousnutelný herecký ansábl má na svědomí stejný režisér, který natočil otřesnou čtverku NECROPOLIS. Dvě a půl *. ()