poster

Animatrix: Světový rekord

 • USA

  The Animatrix: World Record

 • USA

  World Record

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 11 min

Režie:

Takeši Koike
 • Trinculo
  ***

  Výborné. Ústřední téma osvobození. Zároveň zdůraznění, že dosáhnout osvícení někdy znamená pozůstat navěky ve sračkách. Krásné zpracování běhu, zejména vylíčení rytmu a souhry svalů propojené se strukturací celého děje. Osobně nejsem příznivcem realistického filmování ani realistické animace. Je to jako z matrixem, když se můžeme odvázat a nic nás nebrzdí, měli bychom.(11.5.2008)

 • Anderas
  *****

  Povídka o nekonečné síle lidské vůle, o nezkrotitelné touze překračovat bariéry, žel i o destruktivní síle otupující lidský smysl a schopnosti. Sugestivní animace nutí nahlížet na celý příběh jiným zrakem, zve jakoby do jiného světa kam vstoupí jen ti, co mají fantasii. I když je ta ohromná vůle občas zlomena, vždy bude mít člověk dost síly aby znovu povstal a branil se tyranii, leč často zaplatí svým životem.(15.2.2006)

 • gojackill
  *

  Příběh o sprinterovi, který překoná svůj limit a dosáhne tak na světový rekord. Nabízí se zde odkaz na Nea, který dokáže vše, protože "se tak rozhodl" . Jádrem je bezpochyby "matrixovská" myšlenka vycházející z podstaty virtuálního světa, která je na vysoké úrovni uplatnitelná i mimo Matrix v realitě. Jak nás totiž poučil film Matrix - dosáhnu toho čemu věřím a to nejen ve virtuální síti Matrix. Bezpochyby nejslabší část Animatrixu, nikoliv kvůli nápadu, ten je myslím vynikající a zajímavý o to víc, že v dnešní době je sprintu věnována mimořádná pozornost díky výkonům Usaina Bolta na stovce ( 9,58 s MS 2009, Berlín). Problém však vidím ve vyloženě ošklivé animaci, která není v souladu s estetikou matrixovské ságy.(2.10.2011)

 • eltazar
  *****

  mísí se tu názory s hodnocením 50 nebo 100%. asi tak - tenhle díl nemůžete brát jako klasický příběh AM. je to o trochu něčem jiném, je to dle mě o poselství, které skrývá lidská duše a které se matrix snaží potlačit. slabý scénář? kdeže, jednoduchý ano, ale dotažený k dokonalosti. stejně tak grafické pojetí a animace. nemusí to sednout každému. pro mě to je ale jednoznačně nejlepší díl, kdykoliv se bavíme o AM, na mysli mi vyvstane právě tato povídka.(25.10.2013)

 • Madadajo
  ****

  Tento příběh má strašně silný potenciál vzhledem k Matrixu... Vždy mi vrtalo hlavou, zda se od Matrixu někdo osvobodil jako první nebo to byli vždy obyvatelé Sionu, kteří museli pomoci. Zde se jistým způsobem nachází skrytá možnost samovolného odpojení díky jistým schopnostem a nezdolné vůli. Poslední slovo tohoto krátkého filmu mluví za vše.... Takhle by to bylo i na 100% jenže... Nemůžu se zbavit špatného dojmu ze zpomalených scén, ve kterých sice vyniká maskulinita, ale samotný pohyb je nepravidelný jako ve stylu "Hééééj rup!" A jestli je něco pohybu v čase (jakožto veličině jej spolurčující) vlastní, je to logická pravidelnost, ať už zrychlujete nebo zpomalujete, jedná se o sinusoidu, nikoli o záznam bijícího srdce buchBUCH... 80%(19.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace