poster

Animatrix: Světový rekord

 • USA

  The Animatrix: World Record

 • USA

  World Record

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 11 min

Režie:

Takeši Koike
 • eltazar
  *****

  mísí se tu názory s hodnocením 50 nebo 100%. asi tak - tenhle díl nemůžete brát jako klasický příběh AM. je to o trochu něčem jiném, je to dle mě o poselství, které skrývá lidská duše a které se matrix snaží potlačit. slabý scénář? kdeže, jednoduchý ano, ale dotažený k dokonalosti. stejně tak grafické pojetí a animace. nemusí to sednout každému. pro mě to je ale jednoznačně nejlepší díl, kdykoliv se bavíme o AM, na mysli mi vyvstane právě tato povídka.(25.10.2013)

 • Djkoma
  *****

  Animací, ale i tématem nejvíce odlišný díl oproti ostatním. Je možné dostat se z Matrixu i jinak, než pomocí sledovací pilulky a několika pomocníků s brýlemi? Je člověk ve svém potenciálu schopen překonat všechny umělé bariéry? A jakou oběť dokáže položit sportovec za překonání těchto nejzazších hranic? Velmi silné.(5.9.2010)

 • krt7236826
  *****

  príbeh človeka ktorý sa sám dokázal odpojiť od matrixu a využiť to vo svoj prospeh no zákerný program agent ho zrazil k zemi... neskôr príde najsilnejšia scéna aká kedy bola nakreslená... keď povie free a postaví sa z vozíku nedýcham nežmurkám iba ticho žasnem čo sa dnes dá nakresliť... nieje to o tej grafike ale ako to vystihli k matrixu... je to o ľudskej vôli ktorá napriek zotročeniu mysle sa nevzdáva a dokáže premôcť otrokárov. Toto je podľa mňa príbeh prvého ktorý oslobodil prvých ľudí a ak to tak nieje nehajte ma v tom chcem tomu veriť dobre mi to zapadá do schémy matrixu :)(21.4.2011)

 • Anderas
  *****

  Povídka o nekonečné síle lidské vůle, o nezkrotitelné touze překračovat bariéry, žel i o destruktivní síle otupující lidský smysl a schopnosti. Sugestivní animace nutí nahlížet na celý příběh jiným zrakem, zve jakoby do jiného světa kam vstoupí jen ti, co mají fantasii. I když je ta ohromná vůle občas zlomena, vždy bude mít člověk dost síly aby znovu povstal a branil se tyranii, leč často zaplatí svým životem.(15.2.2006)

 • Quipido
  *****

  Tahle epizoda rozdělí publikum ve dví: někomu neřekne nic, někoho velmi zaujme. Já patřím samozřejmě do druhé jmenované skupiny a to z několika důvodů: Autoři se nebáli vytvořit v zadaném vesmíru, který má svá pravidla a diváci ho milují pro zcela konkrétní důvody, které najdeme ve všech ostatních dílech Animatrixu, něco zcela nového a originálního. Zvláštní animace pak tuto odlišnost podtrhává (kácí i vizuální základy Matrixu, jako je klasický zelený "rain text" a ztvárňuje tento prvek po svém) a já tomu jen tleskám. Kromě toho všeho samotný příběh je velmi dobrý.(5.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace