Hello, Friend

Krátkometrážní / Komedie

Velká Británie, 2003, 11 min

Graham Linehan

Hello, friend je taková drobná ochutnávka před The IT crowd. Hádal bych, že právě někde tady se začala tvořit myšlenka tohoto, dnes již kultovního, seriálu.(13.8.2014)

• Pluhy

Příjemná satyrická povídka od sitcomového genia Grahama Linehana. Zajímavé je především ztvárnění rozdílu mezi obyčejným počítačovým uživatelem a doslova sterilní firemní společností. Současně zaujme i degradace psychického stavu politováníhodného chlapíka, která vede až k infarktu. Báječná satyra a zamyšlení nad moderními společnostmi.(2.4.2009)

Zatraceně stylové, stejně jako pozdější Black Books a IT Crowd.(28.4.2013)

Vcelku zajímavý počin. Sice jsem všemu nerozumněl, ale i tak se mi to líbilo.(11.5.2008)

A takto začínal asi IT Crowd..tragikomický pohľad na počítače, internet..a prvý krát zaznie...zapnúť, vypnúť...a asi si začnem dávať pozor na firmu Praemus...skvelé proste(5.7.2010)

Povedený krátký film od tvůrce Ajťáků. Řekl bych však spíš tragikomedie, jejíž poselství není až tak daleko od pravdy jak by se mohlo zdát.(22.2.2010)

Musím zjistit, zda opravdu existuje ona ilustrovaná Proměna od Kafky - pro malé děti.(12.6.2009)

Moja prvá "nepäťhviezda" pre Linehana. Hello, Friend aneb predchodca môjho obľúbeného IT Crowd, kde sa na chvíľu mihne geniálny Moss, ale inak som sa v podstate nezasmial? Prečo? Veď Linehan je génius! Jeho scenáre milujem a jeho sitcomi patria k tomu najlepšiemu čo som videl, tak prečo sa mu toto nepodarilo? Asi mu nesedí krátkometrážna tvorba. Nevedel tam vtesnať viac vtipu, ako prepokladal. A ešte Velkovlak a už mám celú jeho filmografiu za sebou, som zvedavý, či aj ten pôjde do top:-) 5/10(25.7.2009)

Docela ucházející kraťas o krutovládě a aroganci velké počítačové firmy =). Tady jde však čistě o srandu. Které mohlo být víc. Richard Ayoade z IT Crowd se však nezapřel! (65%)(27.2.2012)

Hodně vtipný krátký film o technických problémech s počítači, o výhodných nabídkách na internetu, o virtuálním světě, nekomunikujících firmách a tak vůbec... Graham Linehan prostě dokáže udělat výbornou do detailů propracovanou komedii z každého tématu. Ale přiznám se, nejvíce si mě získal odkazem na Kafkovu Proměnu :-) http://www.youtube.com/watch?v=_SUjoQ7QyeM(4.5.2014)

Ono to možno nie je až tak vtipné ako sme u Linehana zvyknutí, ale tento kraťas má v sebe veľký odkaz. Počítač je síce dobrý sluha, ale je veľmi ľahké skĺznuť do stavu, kedy sme jeho sluhami my sami.(15.5.2010)

Geniální scénka! Počítače můžou být někdy opravdu nepříjemné! :D(6.5.2009)

Dobrý pokus, ku ktorému sa autor nepriamo vrátil v podobe geniálneho IT crowdu :)(10.8.2010)

V tomhle se najde snad celá společnost a časem to bude horší. Našel jsem se bohužel i já. Jinak nápad je průměrný a na IT to zdaleka nemá, toho vtipu tam zase tolik nebylo.(5.7.2013)

Pokrok moderní technologie, jestli to půjde takhle dál, máme se na co těšit :) R. Ayoade skvělý výkon..(10.3.2011)