poster

Důkaz

 • USA

  Proof

 • Slovensko

  Dôkaz

Drama

USA, 2005, 95 min

Režie:

John Madden

Scénář:

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Alice Normington

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ***

  Zaujimava psychologicka drama a predovsetkym vynikajuci herecky vykon Gwyneth Paltrow. Skoda len, ze chvilkami sa dej uz len velmi pomaly rozbiehal a zostalo to nejake nudne. Neustale hadky medzi sestrami to len zachranovalo. Taktiez som ocakaval, ze na konci sa ten dokaz zverejni v medii, teda trosku velkolepejsi koniec. Takze u mna za 3 hviezdicky....... 16.04.2008(16.4.2008)

 • Šakal
  ****

  Páni akademici a valná většina měla (má) celkem jasno. and the winner is.... Beautiful mind. Já říkám, Madennův snímek je lepší a vyzrálejší. Chcete důkaz? Vezmeme to hezky popořádku. Tady se neútočí na divákovi city ( tak jak to má např. Ron Howard v oblibě a občas to přepískne, což ve výsledku snímek sráží). Tady se ani nepodbízí, žádná prvoplánová podívaná se nekoná. Proof je mnohem komornější, méně senzacechtivý.... ve výsledku tak mnohem uvěřitelnější. Hlavním důvodem (vyjma citlivé, volně plynoucí režie) budiž herecké výkony. Překvapivě to není sir Anthony Hopkins, ani Jake Gyllenhaal, ale přirozená, nenucená a tím pádem naprosto přesvědčivá Gwyneth Paltrow, která nenechává nikoho na pochybách, že je to právě ONA, která táhne tento snímek krůček po krůčku k poměrně očekávanému konci, který je mi ale ve výsledku mnohem bližší, než kdyby se tvůrci snažili o nějaký „šokující zvrat“. Tento snímek člověku uběhne před očima (jako když se vám při pádu promítne bleskově celý život) a na jeho konci budete mít ten blažený úsměv na rtech z dobře odvedené práce, pro jehož plné pochopení a zejména vychutnání si nemusíte být nutně milovníky popsaných plachet hemžících se integrály, derivacemi a limit blížících se k nekonečnu. To myslím hovoří za vše. 89,9%(28.3.2011)

 • numi
  **

  Celému filmu chybí zajímavá zápletka a s ní spojené napětí. Od začátku až do konce se vše vyvíjí podle předpokladů a jediné, co film trochu zachraňuje, jsou paralely v životě a pocitech dcery a otce a sklouzávání z matematického tématu k tématu lásky a důvěry. Snad za tyhlety světlé chvilky a snad i za Gwyneth Paltrow, která mě poprvé přesvědčila, že je herečka (teď ještě ale zbývá druhý krok - přesvědčit mě, že dobrá), dám dvě hvězdičky. Ale stále mi Gwyneth nepřipadá jako vhodná adeptka na takto velkou roli, která má utáhnout celý film na svých bedrech. Dokážu si na jejím místě představit třeba Jennifer Connelly, ale Gwyneth prostě ještě nedokáže vytáhnout podprůměrný film nad vody průměrnosti. [červenec 2006](7.7.2006)

 • berusche
  ***

  Zkraje bych ráda uvedla, že ani zamilovaný shakespeare a ani mandolína mě neuchvátily, z čehož vyplývá, že mě asi moc neuchvacuje režisérské umění tady Maddena. A to se potvrdilo. To, že to není o matice, mě vůbec nepřekvapilo, to není ani čistá duše, za to mě překvapuje, že co komentář, to hledač matematických pravd. Musím se přiznat, že jako klenot, herecký, tu vystupuju Gwyneth, do které bych to nikdy, ale skutečně nikdy, neřekla. Škoda jen, že se mi to pořád plete s Howardovým daleko lepším uměním a matematikou, o které to není.(28.3.2011)

 • jojinecko
  *

  Gyllenhaalla aj Hopkinsa mám veľmi rád a považujem ich za skvelých hercov...Ale Proof je pre mňa obrovským sklamaním, ako však vidím ostatné hodnotenia, nie je nás veľa, čo zmýšlame rovnako:)...Tu je moja alternatíva hodnotenia- nezvládnutá dráma, psychológia postáv a dialógy sú plytké, povrchné a celé mi to prišlo tak hrozne "americky" umelé až hrôza. Ak chcete vidieť naozaj dobrú a kvalitnú drámu s matematickým pozadím o tom, že hranica medzi genialitou a šialenstvom je veľmi tenká, pozrite si Pí! Aj keď niektoré "perly" z tohto filmu sú hodné zapamätania: "Keď rodičia a deti trávia spolu viac času, začne sa ich písmo na seba viac podobať":))))...Tento filmík som pozeral za ideálnych podmienok v pohodovej a príjemnej atmosfére a už dlho sa nestalo, že by som bol po skončení produkcie taký otrávený!!! Ble...(28.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace