Animatrix: Druhá renesance 2. část

• USA The Animatrix: The Second Renaissance Part 2 (více)
všechny plakáty
Trailer
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama
USA, 2003, 11 min

Uprostřed prohrávané války se stroji musel člověk učinit rozhodnutí. Ze všech darů, kterými bylo lidstvo obdarováno, se stalo světlo darem nejpostradatelnějším. Jelikož stroje fungovaly především na sluneční energii, rozhodli se lidé zakrýt slunce neprostupným černým mračnem, které mělo pokrýt celý svět. Začínalo být nepsaným pravidlem, že lidé v krizi dělají špatná rozhodnutí. Stroje totiž tah předvídaly a dokázaly se se ztrátou sluneční energie vyrovnat... Dokázaly ji nahradit... Nahradit námi... (3DD!3)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Byly provedeny úspěšné testy, které prokázaly, že v žádném případě nedojde k ohrožení lidského organismu." A operace Temná bouře může začít, protože vymývání mozků proběhlo důkladně a skvělý sebevražedný nápad na odstavení slunečních paprsků z povrchu zemského tím mohl být realizován. Takhle zkrátka vznikl Matrix a já jsem rád, že jsem mohl být při tom. ()

TheDarKnig

Pokračování Druhé renesance znovu s doprovodem sionské vykladatelky, která dodává svými filosofickými úvahami a myšlenkami příběhu ještě temnější podtón. A že je ho tu opravdu hodně. V první části se dovídáme kořeny války, tady už válka začala, krutá, vražedná a bez smilování.. A znovu je to brilantně natočené, s "autentickými" záběry a samotná smrt vystupuje z pekel, aby se zúčastnila hodů, které ji jak stroje, tak lidé připravily.. Úžasné, sledovat, jak se lidé marně snaží zničit to, co se jim tak tragicky vymklo z rukou.. Nejtemnější vize apokalypsy, jakou jsem kdy měl tu čest vidět.. Perfektní ()

Tyler

Ano, skutečně dávám pět hvězdiček..."Druhou renesanci" bych měl hodnotit jako celek, ale přece jen si její druhá část u mě vysloužila absolutorium, zatímco první nikoli. První část totiž jen připravovala (i když brilantně!) půdu pro něco neskutečného - konečný konflikt mezi lidstvem a stroji v plné nahotě. Je zajímavé sledovat jak i animovaný film může navodit pocity marnosti, znechucení, ale i morbidní fascinace, kterou s sebou válka nese...Lidé všech různých vyznání a národností se spojují v jeden šik, v předvečer bitvy se ozývají modlitby, povzbuzující projevy a pak...a pak nastane peklo. Jezdec Apokalypsy za doprovodu hlasitého troubení uhání po bojišti a Smrt nestíhá plnit svůj odvěký úkol...Časem nastane ticho. Dítě. Smích. Sněhové vločky...Druhá část "Druhé renesance" bodá jako neviditelný nůž přímo do srdce. A vy s tím vůbec nic nezmůžete. ()

ScarPoul

Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu. ()

AllShallFall

I přestože samotný film Matrix se mi vůbec nelíbil, tak musím uznat, že animované kraťasy vydají více emocí než celé matrixovské filmy. Od první seznamovací části animatrixu jsme se posunuli k mrazivé bitvě, emocionálně na úrovni. Výsledek vám nechá sevřené hrdlo. Sice mi to připomíná vykradenýho Terminánota a Skynet a nejradši bych tomu dal o hvězdu méně. Ale tahle část mě skutečně oslovila a to mi nedovolí jít pod. ()