poster

Animatrix: Druhá renesance 2. část

 • USA

  The Animatrix: The Second Renaissance Part 2

 • USA

  The Second Renaissance Part II

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 11 min

Režie:

Mahiro Maeda

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  *****

  Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu.(7.1.2012)

 • Yaan
  ***

  Asi každý už někdy dumal nad tím, jak to vlastně s těmi stroji tenkrát bylo... Kdo zná R.U.R., neshledá se tu s ničím originálním (troufal bych si i říct, že Druhá renesance je pouhou akční kopií R.U.R.). Kdo nezná, musel po shlédnutí tří Matrixů s podobným scénářem také počítat. Z filosofického hlediska tak tyto dvě epizody Animatrixu pouze opakují myšlenky 80 let staré. Co se týče kontinuity příběhu Matrixu jako celku, docela jasně si vzpomínám na Morfeovu větu "...Už nevíme kdo zaútočil první. Jestli oni nebo nebo my." - na téhle nejistotě ohledně nedávné minulosti je kus kyberpunkové krásy, a je mi líto, tenhle 'Sionský archiv' mi do toho nějak nesedí... K hodnocení mi tak zbývá pár hezkých a originálních záběrů - ***(27.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Byly provedeny úspěšné testy, které prokázaly, že v žádném případě nedojde k ohrožení lidského organismu." A operace Temná bouře může začít, protože vymývání mozků proběhlo důkladně a skvělý sebevražedný nápad na odstavení slunečních paprsků z povrchu zemského tím mohl být realizován. Takhle zkrátka vznikl Matrix a já jsem rád, že jsem mohl být při tom.(1.1.2016)

 • Maynard.
  *****

  Ještě o kousek větší přísun informácí, které spolu s perfektní hudbou přináší pro mě nejlepš střípek z Animatrixu. Na konci se mi svíralo hrdlo, páč tolik utrpení a beznaděje v deseti minutách, to se vidí málokedy... Mimochodem o něčem podobným už dávno zpívala Anna K (a tak náááám náááám vzali nebe), takže by měla vlastnit většinu autorskách práv Matrixu :o). Každopádně se nad touto vidinou budoucnosti chce brečet. Páč esi to jednou dopadne takle...(3.5.2011)

 • lennyd
  *****

  Válka mezi lidmi a stroji pokračuje. A lidé, jak mají ve zvyku, přijdou na "finální řešení strojového problému". Zatáhnou oblohu, čímž odříznou stroje od zdroje energie, Slunce. Ale tím si sami podepíší ortel nad svými životy, stroje brzy najdou alternativní zdroj energie - a to právě z lidských těl ... Tak toto byla bezkonkurenční bomba. Ať již vlastní boje mezi lidmi nebo stroji, nebo ona beznaděj, která pro mně (jako zástupce lidského druhu) z filmu čišela. To, o čem jste při filmovém Matrixu, jen přemýšleli - je tu dovysvětleno. Opět škoda trochu jednodušší animace - ale to je všechno tím, že vizuální bombu tvůrci Animatrixu vypustili hned na začátku...(2.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace