poster

Animatrix: Druhá renesance 2. část

 • USA

  Animatrix: The Second Renaissance Part 2, The

 • USA

  Second Renaissance Part II, The

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 11 min

Režie:

Mahiro Maeda

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yaan
  ***

  Asi každý už někdy dumal nad tím, jak to vlastně s těmi stroji tenkrát bylo... Kdo zná R.U.R., neshledá se tu s ničím originálním (troufal bych si i říct, že Druhá renesance je pouhou akční kopií R.U.R.). Kdo nezná, musel po shlédnutí tří Matrixů s podobným scénářem také počítat. Z filosofického hlediska tak tyto dvě epizody Animatrixu pouze opakují myšlenky 80 let staré. Co se týče kontinuity příběhu Matrixu jako celku, docela jasně si vzpomínám na Morfeovu větu "...Už nevíme kdo zaútočil první. Jestli oni nebo nebo my." - na téhle nejistotě ohledně nedávné minulosti je kus kyberpunkové krásy, a je mi líto, tenhle 'Sionský archiv' mi do toho nějak nesedí... K hodnocení mi tak zbývá pár hezkých a originálních záběrů - ***(27.2.2011)

 • Astu.
  *****

  Pro mě rozhodně nejlepší povídka z celého Animatrixu. Netolerantní, arogantní člověk proti pragmatickým strojům, kteří touží i po svém právu na ''život''. Lidé ve své nadutosti a pýše hrající si na bohy, depresivní atmosféra, výborná animace. Matrix i Animatrix je pro mě kult, alternativní pohled na syrový úděl a postavení člověka, člověka, který se stane baterkou a může si za to víceméně sám, člověka, kterému se od strojů dostalo alespoň takového milosrdenství, že mu postavili vlastní iluzi, člověka, který v budoucnu doplácí na chyby předků, o kterým ani neví. Je sterilní. Je šťastný. Žije. 10/10(19.12.2009)

 • Madadajo
  *****

  Odhlédnu-li od všech výhrad vůči první části, druhá by pak mohla být i hodnotitelná. "Final solution - destroy the sky" je pojato velmi apokalypticky, což plně vyhovuje "reálnému světu" Matrix filmů. A doslova mě nadchly některé symboly a parafráze, například robot držící v ruce lebku a pokládající otázku... (není tam vyslovena, ale je tam:) nebo v zákopech chodící postava s televizí na vozíku a kázající svou modlitbu (notně připomínající ježíše Krista).(18.1.2007)

 • TheDarKnig
  *****

  Pokračování Druhé renesance znovu s doprovodem sionské vykladatelky, která dodává svými filosofickými úvahami a myšlenkami příběhu ještě temnější podtón. A že je ho tu opravdu hodně. V první části se dovídáme kořeny války, tady už válka začala, krutá, vražedná a bez smilování.. A znovu je to brilantně natočené, s "autentickými" záběry a samotná smrt vystupuje z pekel, aby se zúčastnila hodů, které ji jak stroje, tak lidé připravily.. Úžasné, sledovat, jak se lidé marně snaží zničit to, co se jim tak tragicky vymklo z rukou.. Nejtemnější vize apokalypsy, jakou jsem kdy měl tu čest vidět.. Perfektní(22.1.2011)

 • Barak
  *****

  Tam, kde jsme skončili v jedničce, pokračuje dvojka. V druhé části jsme zavedeni přímo na bitevní pole, do války mezi lidi a stroje. Stroj zabijí lidi, člověk zabijí stroje.. do toho rychlá "matrixovská hudba" a všichni se řežou. Samotný příběh nám toho moc neřekne (to musíte zabrousit k části číslo jedna), ale přecejen je to součástí Druhé renesance....(2.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace