poster

Animatrix: Druhá renesance 2. část

 • USA

  The Animatrix: The Second Renaissance Part 2

 • USA

  The Second Renaissance Part II

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 11 min

Režie:

Mahiro Maeda

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  *****

  Ano, skutečně dávám pět hvězdiček..."Druhou renesanci" bych měl hodnotit jako celek, ale přece jen si její druhá část u mě vysloužila absolutorium, zatímco první nikoli. První část totiž jen připravovala (i když brilantně!) půdu pro něco neskutečného - konečný konflikt mezi lidstvem a stroji v plné nahotě. Je zajímavé sledovat jak i animovaný film může navodit pocity marnosti, znechucení, ale i morbidní fascinace, kterou s sebou válka nese...Lidé všech různých vyznání a národností se spojují v jeden šik, v předvečer bitvy se ozývají modlitby, povzbuzující projevy a pak...a pak nastane peklo. Jezdec Apokalypsy za doprovodu hlasitého troubení uhání po bojišti a Smrt nestíhá plnit svůj odvěký úkol...Časem nastane ticho. Dítě. Smích. Sněhové vločky...Druhá část "Druhé renesance" bodá jako neviditelný nůž přímo do srdce. A vy s tím vůbec nic nezmůžete.(21.3.2006)

 • Barak
  *****

  Tam, kde jsme skončili v jedničce, pokračuje dvojka. V druhé části jsme zavedeni přímo na bitevní pole, do války mezi lidi a stroje. Stroj zabijí lidi, člověk zabijí stroje.. do toho rychlá "matrixovská hudba" a všichni se řežou. Samotný příběh nám toho moc neřekne (to musíte zabrousit k části číslo jedna), ale přecejen je to součástí Druhé renesance....(2.8.2007)

 • ScarPoul
  *****

  Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu.(7.1.2012)

 • lennyd
  *****

  Válka mezi lidmi a stroji pokračuje. A lidé, jak mají ve zvyku, přijdou na "finální řešení strojového problému". Zatáhnou oblohu, čímž odříznou stroje od zdroje energie, Slunce. Ale tím si sami podepíší ortel nad svými životy, stroje brzy najdou alternativní zdroj energie - a to právě z lidských těl ... Tak toto byla bezkonkurenční bomba. Ať již vlastní boje mezi lidmi nebo stroji, nebo ona beznaděj, která pro mně (jako zástupce lidského druhu) z filmu čišela. To, o čem jste při filmovém Matrixu, jen přemýšleli - je tu dovysvětleno. Opět škoda trochu jednodušší animace - ale to je všechno tím, že vizuální bombu tvůrci Animatrixu vypustili hned na začátku...(2.2.2010)

 • AllShallFall
  *****

  I přestože samotný film Matrix se mi vůbec nelíbil, tak musím uznat, že animované kraťasy vydají více emocí než celé matrixovské filmy. Od první seznamovací části animatrixu jsme se posunuli k mrazivé bitvě, emocionálně na úrovni. Výsledek vám nechá sevřené hrdlo. Sice mi to připomíná vykradenýho Terminánota a Skynet a nejradši bych tomu dal o hvězdu méně. Ale tahle část mě skutečně oslovila a to mi nedovolí jít pod.(26.6.2011)