poster

Animatrix: Druhá renesance 2. část

 • USA

  The Animatrix: The Second Renaissance Part 2

 • USA

  The Second Renaissance Part II

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 11 min

Režie:

Mahiro Maeda

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Astu.
  *****

  Pro mě rozhodně nejlepší povídka z celého Animatrixu. Netolerantní, arogantní člověk proti pragmatickým strojům, kteří touží i po svém právu na ''život''. Lidé ve své nadutosti a pýše hrající si na bohy, depresivní atmosféra, výborná animace. Matrix i Animatrix je pro mě kult, alternativní pohled na syrový úděl a postavení člověka, člověka, který se stane baterkou a může si za to víceméně sám, člověka, kterému se od strojů dostalo alespoň takového milosrdenství, že mu postavili vlastní iluzi, člověka, který v budoucnu doplácí na chyby předků, o kterým ani neví. Je sterilní. Je šťastný. Žije. 10/10(19.12.2009)

 • JamesSi
  ****

  "A lidé se rozhodli zbavit stroje jeho největšího zdroje energie - Slunce". No tak to teda byl fakt stupidní plán. To už by snad bylo lepší odpálit všechno plutonium, aby neměli žádnou jadernou energii a aby lidstvo konečně spáchalo alespoň důstojnou sebevraždu. Proč vlastně s mašinami bojujeme? Nedali nám prostor k životu uvnitř virtuální reality, který není zase až tak špatný na to, že jsme se ke strojům chovali jako naprostí retardi? Ale proč ne, lepší se vrátit z virtuálního světa devadesátých let a žít v prachemzapadlé postnukleární díře. Tvl, Morfie ta modrá pilule byla snad lepší. Pojďme být všichni plešatí v mechanické děloze.(20.4.2017)

 • ScarPoul
  *****

  Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu.(7.1.2012)

 • lennyd
  *****

  Válka mezi lidmi a stroji pokračuje. A lidé, jak mají ve zvyku, přijdou na "finální řešení strojového problému". Zatáhnou oblohu, čímž odříznou stroje od zdroje energie, Slunce. Ale tím si sami podepíší ortel nad svými životy, stroje brzy najdou alternativní zdroj energie - a to právě z lidských těl ... Tak toto byla bezkonkurenční bomba. Ať již vlastní boje mezi lidmi nebo stroji, nebo ona beznaděj, která pro mně (jako zástupce lidského druhu) z filmu čišela. To, o čem jste při filmovém Matrixu, jen přemýšleli - je tu dovysvětleno. Opět škoda trochu jednodušší animace - ale to je všechno tím, že vizuální bombu tvůrci Animatrixu vypustili hned na začátku...(2.2.2010)

 • Barak
  *****

  Tam, kde jsme skončili v jedničce, pokračuje dvojka. V druhé části jsme zavedeni přímo na bitevní pole, do války mezi lidi a stroje. Stroj zabijí lidi, člověk zabijí stroje.. do toho rychlá "matrixovská hudba" a všichni se řežou. Samotný příběh nám toho moc neřekne (to musíte zabrousit k části číslo jedna), ale přecejen je to součástí Druhé renesance....(2.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace