poster

Animatrix: Druhá renesance 2. část

 • USA

  The Animatrix: The Second Renaissance Part 2

 • USA

  The Second Renaissance Part II

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 11 min

Režie:

Mahiro Maeda

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  *****

  Jeden z najsilnejších príbehov. Tá miera úzkosti, ktorá ma obklopila počas sledovania bola zároveň tou emóciou, ktorá ma neskutočne potešila. Sila príbehu v značnej miere spočíva v jednoduchosti aj keď aj v tomto prípade platí, že všetko je to o detailoch. Dokonalé vykreslenie konca a apokalypsy. Skvelé prepojenie s prvým filmom a hlavne je to funkčné aj ako samostatný príbeh. Jeden s top príbehov s Animatrixu.(7.1.2012)

 • Maynard.
  *****

  Ještě o kousek větší přísun informácí, které spolu s perfektní hudbou přináší pro mě nejlepš střípek z Animatrixu. Na konci se mi svíralo hrdlo, páč tolik utrpení a beznaděje v deseti minutách, to se vidí málokedy... Mimochodem o něčem podobným už dávno zpívala Anna K (a tak náááám náááám vzali nebe), takže by měla vlastnit většinu autorskách práv Matrixu :o). Každopádně se nad touto vidinou budoucnosti chce brečet. Páč esi to jednou dopadne takle...(3.5.2011)

 • Yaan
  ***

  Asi každý už někdy dumal nad tím, jak to vlastně s těmi stroji tenkrát bylo... Kdo zná R.U.R., neshledá se tu s ničím originálním (troufal bych si i říct, že Druhá renesance je pouhou akční kopií R.U.R.). Kdo nezná, musel po shlédnutí tří Matrixů s podobným scénářem také počítat. Z filosofického hlediska tak tyto dvě epizody Animatrixu pouze opakují myšlenky 80 let staré. Co se týče kontinuity příběhu Matrixu jako celku, docela jasně si vzpomínám na Morfeovu větu "...Už nevíme kdo zaútočil první. Jestli oni nebo nebo my." - na téhle nejistotě ohledně nedávné minulosti je kus kyberpunkové krásy, a je mi líto, tenhle 'Sionský archiv' mi do toho nějak nesedí... K hodnocení mi tak zbývá pár hezkých a originálních záběrů - ***(27.2.2011)

 • Astu.
  *****

  Pro mě rozhodně nejlepší povídka z celého Animatrixu. Netolerantní, arogantní člověk proti pragmatickým strojům, kteří touží i po svém právu na ''život''. Lidé ve své nadutosti a pýše hrající si na bohy, depresivní atmosféra, výborná animace. Matrix i Animatrix je pro mě kult, alternativní pohled na syrový úděl a postavení člověka, člověka, který se stane baterkou a může si za to víceméně sám, člověka, kterému se od strojů dostalo alespoň takového milosrdenství, že mu postavili vlastní iluzi, člověka, který v budoucnu doplácí na chyby předků, o kterým ani neví. Je sterilní. Je šťastný. Žije. 10/10(19.12.2009)

 • Barak
  *****

  Tam, kde jsme skončili v jedničce, pokračuje dvojka. V druhé části jsme zavedeni přímo na bitevní pole, do války mezi lidi a stroje. Stroj zabijí lidi, člověk zabijí stroje.. do toho rychlá "matrixovská hudba" a všichni se řežou. Samotný příběh nám toho moc neřekne (to musíte zabrousit k části číslo jedna), ale přecejen je to součástí Druhé renesance....(2.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace