Terror Train

T.Y. Drake

John Alcott

Kostýmy:

Veronica Hadfield

Docela dost průměrný slasher. Pomsta za nepovedený (a uznávám že taky dost nevkusný) žertík, Jamie Lee Curtis, vlak plný pařících teenagerů v maskách, machrující David Copperfield. Tempo docela ujde, ale časem to stejně ztratí dech. Taková jediná specialitka jest, že si vrah v průběhu filmu mění masky. Nemá smysl se víc rozepisovat, prostě všechno průměr... nenadchne, neurazí. (stopáž hodnocené verze: 01:32:54, screeny)(2.2.2009)

Maškarní horor s netradičným prostředím s to ve vlaku se solidně obsahující atmosférou,proč ne? Ještě si připočteme ječící královnu Jamie,která si odkřičela svoji velkou roli v Haloweenu,tak i tady svým hlasivkám nedala pokoj stejně tak i mým uším,tak jsem raději snižoval zvuk. Samotná originalita filmu tkví,už v tom,že vrah mění masky a vy jsi tak myslíte,že je to váš kámoš,kterej vám v přístí vteřině zmasakrujue,no je sice pravda,že moc gore scén se nedokčáme,vlastně jen trochu krve s třihu jak to v takových filmech bývá. Buď dalšímu v masce dinosaura rozbije hlavu a zrcadlo,pak vrah je sám jdinosurus a tak holce dá na tělo useknutou ruku,jinýho podřízne. Film přesto nabízí nudnější scény a špatně natočené vraždy. Sečteno,hezký průměr.(8.12.2006)

Začátek je učebnicový příklad toho co mě většinou štve na slashrech (nových i starých) - dlouhý nudný rozjezd, pitomé postavy (tohle měli být budoucí doktoři?) a ještě k tomu vraždy mimo obraz. Naštěstí Spottiswoode není úplně špatný režisér, Jamie Lee Curtisová si svoje odehraje bez problémů, mladičký David Copperfield (jeho jediná role ve filmu) předvádí fantastické kouzla. A hlavně film na konci nabere konečně spád a posledních cca 15-20 minut je opravdu špičkových. Takže s přivřením očí ty tři hvězdičky dám.(9.8.2014)

• choze

HRA NA VRAHA přenesená do vlaku, kde navíc probíhá maškarní bál, což rozhodně mělo potenciál. Opět se někdo mstí za starou tragédii a Jamie Lee u toho nemůže chybět. Že ji to pořád bavilo, obzvlášť když kvalita je stejně nízká jako minule, zápletka neoriginální, postavy stereotypní a první půlka slabá na vraždy i atmosféru. Ty si scenárista a režisér schovali až do půlky druhé, aniž by nějakým mordem výrazněji zaujali. Za zmínku stojí snad jen vrahovo netradiční neustálé měnění převleků a vedlejší role mladičkého Davida Copperfielda.(31.5.2015)

Klasický slasher, kterému jistý punc výjimečnosti dodává stísněné prostředí vlaku a účast vycházející hvězdy pána (dez)iluzí Copperfielda. Nekonají se tu žádné krvavé bakchanálie a vrah nemá onen děsivý půvab legendami opředeného monstra, dočkáme se jen několika neoriginálních smrtících útoků a nějakého toho obvyklého pobíhání panikařících a pokřikujících adolescentů. Mírně vyčpělé, leč přesto svým způsobem půvabné, hororové vzpomínání, kde mě bavilo těch pár kouzelnických triků o fous víc než celý zbytek filmu. A vzhledem ke svému novému heslu : "Vulgarismy do všech komentářů!", musím dodat, že finále stálo dost za hovno.(8.10.2015)

• - Debut režiséra Rogera Spottiswooda. (Chatterer)

• - V Německu film vyšel pod názvem 'onster im Nacht-Express. (Chatterer)

• - Za vystoupení v tomto filmu a ve filmech Halloween (1978) a Prom Night si Jamie Lee Curtis vydobyla titul "Scream Queen". (Chatterer)